شما در حال مشاهده هستید آنچه باید بدانید: روندهای مسئولیت مالی بیمار در سال 2021

آنچه باید بدانید: روندهای مسئولیت مالی بیمار در سال 2021

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Healthcare Claim Form>

ما در سال 2021 با سال جالبی برای مسئولیت مالی بیماران روبرو هستیم. مراقبت های بهداشتی هنوز با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند، اما چندین واکسن امیدوارکننده که در حال حاضر در حال تجویز هستند، امید و امیدواری را برای ارائه دهندگان و بیمارانشان به ارمغان می آورد.

بیماران سال‌ها برای پرداخت هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی با مشکل مواجه شده‌اند، اما همه‌گیری آن را به سطحی کاملاً دیگر رساند و بیماران از مراقبت به دلیل شدت ویروس و محدودیت مالی خودداری می‌کنند. اگر روندهای سال 2021 درست شود، بیماران را با مدیریت مسئولیت مالی آنها در قبض های پزشکی در جایگاه بهتری قرار می دهد.

شفافیت قیمت رایج است

شفافیت قیمت پس از بیمارستان ها تلاش خود را برای جلوگیری از آن در سال گذشته از دست دادند. اما، تلاش ها بدون مانع نیستند. بسیاری از بیمارستان‌ها انواع رویکردها را برای به اشتراک گذاشتن نرخ‌های توافقی پرداخت‌کننده خود در پیش می‌گیرند، که منجر به سردرگمی برخی از مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌شود. دیگران هنوز علامت قوانین جدید شفافیت قیمت را کاملاً از دست داده است.

در حالی که پیشرفت حاصل شده است، هنوز زمان می‌برد تا این قوانین بر مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی و نحوه مدیریت پرداخت‌های بیماران تأثیر بگذارد. اما اگر بیماران مطمئن باشند که می‌توانند به مسئولیت مالی خود در قبال صورت‌حساب‌های پزشکی عمل کنند، احتمالاً اقدامات پزشکی ضروری و انتخابی را دنبال می‌کنند که پرداخت های بیمار و به خصوص نتایج سلامت آنها.

صورت‌حساب‌های پزشکی شگفت‌انگیز در حال از بین رفتن هستند

روزهای غافلگیرکننده صورت حساب های پزشکی به پایان می رسد. تصویب قانون در پایان سال 2020، که در سال 2022 اجرایی خواهد شد، از عملی شدن صورت‌حساب‌های پزشکی غافلگیرکننده که بیماران برای ویزیت‌های اضطراری دریافت می‌کنند، ویزیت‌های درون شبکه‌ای که از برخی از ارائه دهندگان خارج از شبکه و موارد دیگر. این یک پیروزی برای مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی است، که اغلب در مورد اینکه مراقبت های خود را از چه کسی دریافت می کنند، حتی در شبکه، یا هزینه خدمات قبل از درمان را ندارند.

بیماران در مورد گزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی انتخاب‌های بیشتری خواهند داشت و به آنها امکان می‌دهد تا در دراز مدت هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی خود را بهتر بپردازند.

هزینه‌های درمان COVID-19 بیماران را نگران می‌کند

یک نظرسنجی اخیر نشان داد که 39 درصد از بیماران نگران توانایی پرداخت مسئولیت مالی بیمار مرتبط با درمان COVID-19 هستند. جای تعجب نیست که 35 درصد درمان را به تعویق می اندازند تا از آن صورت حساب های بالا جلوگیری کنند.

خبر خوب این است که امسال واکسن‌های متعددی به دست مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌رسند که شیوع ویروس کرونا را کنترل می‌کنند و امیدواریم که به همه‌گیری پایان دهند. اما تا آن زمان، اینها هنوز ترس های شدیدی هستند که بیماران دارند، به خصوص زمانی که برخی از آنها از اثرات طولانی مدت کرونا رنج می برند.

راه حل های دیجیتال

مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی در بیشتر جنبه های زندگی خود به ارتباطات دیجیتالی مانند پیام های متنی و تبلیغات ایمیلی عادت دارند. با این حال، صورت‌حساب پزشکی تا همین اواخر به صورت‌های کاغذی سنتی و پرداخت‌هایی که به صورت حضوری، تلفنی یا از طریق پست انجام می‌شد، متکی بود.

بسیاری از بیماران ترجیح می دهند صورتحساب های پزشکی خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند و از یادآوری های پرداخت ارسال شده از طریق کانال های دیجیتال قدردانی کنند. زیست رایان از مدل اختصاصی بخش‌بندی روانشناختی استفاده می‌کند. که ارتباطات را قادر می سازد با انگیزه ها و اولویت های مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی طنین انداز شود و بیماران را تحت تأثیر قرار دهد تا بدهی های خود را پرداخت کنند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی که از پلت فرم مشارکت بیمار زیست رایان استفاده می کنند، نتایج قابل توجهی را مشاهده کرده اند:

  • افزایش 4 برابری در پرداخت های بیمار در 10 روز اول صورتحساب
  • افزایش 25 برابری در پرداخت های انجام شده در 48 ساعت اول
  • تا 25 درصد افزایش در موجودی‌های پرداختی که بیش از 120 روز سررسید گذشته است
  • 50 درصد کاهش در صورت‌حساب‌های کاغذی و هزینه پست

وقتی مراقبت‌های بهداشتی جنبه‌های دیگر زندگی بیماران را تقلید می‌کند، ممکن است اتفاقات شگفت‌انگیزی رخ دهد.

مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی با توجه به روندهای فعلی مسئولیت مالی بیمار، تغییرات امیدوارکننده زیادی دارند. در حالی که ممکن است برای ارائه دهندگان مسیریابی دشوار باشد، اما در درازمدت به آنها کمک می کنند پرداخت های بیمار بیشتری ایجاد کنند و منجر شوند. برای نتایج سلامت بهتر برای بیمارانشان.

برای اطلاعات بیشتر درباره پرداخت‌های مسئولیت مالی بیمار، نگاهی به برگه راهنمایی ما بیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید