شما در حال مشاهده هستید آنچه شما باید در مورد Phygital بدانید: چیزی بیش از یک کلمه رایج

آنچه شما باید در مورد Phygital بدانید: چیزی بیش از یک کلمه رایج

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

معرفی PHYGITAL: این چیزی بیش از یک کلمه کلیدی بازاریابی است

خوب…ما اعتراف می‌کنیم که این کلمه تازه‌ای است، اما PHYGITAL روند مفیدی را در بازاریابی تشخیص می‌دهد. PHYGITAL به تلاقی جنبه های فیزیکی (PHY-) و دیجیتال (-GITAL) تجربه برند اشاره دارد. اکثر مصرف کنندگان امروزی به صورت آنلاین و در مکان های “آجر و ملات” خرید می کنند. و این دو فعالیت همیشه از نزدیک ادغام شده اند. اگرچه این نام ممکن است جدید باشد، اما در دنیای خرده‌فروشی رایج است و در بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی نیز نفوذ می‌کند.

مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند صفحه‌ای از مارک‌های خرده‌فروشی و دیگران بگیرد، زیرا آنها راه‌های جدیدی برای برآورده کردن انتظارات مشتری ابداع می‌کنند. نتیجه نهایی ایجاد تجربه مشتری بهتر، هوشمندانه تر و شخصی تر است. هدف در بهداشت و درمان نیز همین است. واژگان بازاریابی شما می گوید “تجربه بیمار افزایش یافته است. “مدتها قبل از اینکه کلمه رایج به صحنه برسد، مصرف کنندگان خرده فروشی اغلب به دنبال اطلاعاتی آنلاین می گشتند که به تصمیم گیری خرید و خرید آنها کمک می کرد.

مشتریان خرده‌فروشی برای تأیید تصمیم خود و نهایی کردن خرید خود از یک فروشگاه فیزیکی بازدید می‌کنند. تقریباً 25 درصد از مصرف کنندگان خرید خود را در یک فروشگاه واقعی انجام می دهند. این درصد برای ارائه مراقبت های بهداشتی حضوری بسیار بالاتر است.

دزدی یک صفحه از خرده فروشی Phygital Playbook

این مراحل خرید می تواند به هر ترتیبی باشد. کالایی که ابتدا در یک فروشگاه فیزیکی دیده می شود (آزمایش شده، لمس شده است، تجربه شده است)، ممکن است متعاقباً به صورت آنلاین از طریق آمازون یا موارد مشابه خریداری شود، یا برعکس.

چند نمونه خرده فروشی از تجربه فیژیتال عبارتند از:

 • یک فروشگاه اپل در مکانی مجلل و واقعی که در آن خریداران بالقوه تجربه عملی با محصولات اپل دارند؛
 • خرده‌فروشان مد در وب‌سایت‌های پیشرفته سرمایه‌گذاری می‌کنند تا لباس‌ها را به نمایش بگذارند، تناسب و رنگ‌ها را به تصویر بکشند، یک «اتاق لباس مجازی» با فروشگاه‌هایی برای تجربه نهایی
 • فروشگاه های آینده نگر از هوش مصنوعی پیچیده، داده های خریداران و تشخیص چهره برای شناسایی مشتریان (و ترجیحات آنها) هنگام ورود به فروشگاه استفاده می کنند
 • نمایشگاه‌های خودکار آنلاین و تعاملی (برای مثال آئودی) با صفحه‌نمایش لمسی و صفحه‌نمایش پنل بزرگ
 • و یک برنامه برای اجاره خودرو وجود دارد، از جمله ساخت، مدل، شرایط مالی و غیره. خودرو درب منزل شما تحویل داده می‌شود.
 • برخی فروشگاه‌های فیزیکی دارای تراشه‌های «خرده‌فروشی هوشمند» هستند که برای مثال، پوشاک در محصول تعبیه شده است. داده ها در طول پرداخت سریع، راحت و ساده شناسایی می شوند.

چرا فیگیتال بازاریابی غوطه ور به طور فزاینده ای مهم است

به دلایل مختلف، ثابت شده است که بازاریابی فیژیتال برای خرده فروشی آجر و ملات ضروری است. درست است که مکان‌های خرده‌فروشی در دنیای واقعی اغلب با موج تجارت الکترونیک آنلاین مبارزه می‌کنند. به عنوان یک موضوع عملی، این دو فعالیت می توانند ابزارهای بازاریابی یکپارچه ای باشند که به طور یکپارچه یکدیگر را به نفع مشتری تکمیل می کنند.

خریداران مراقبت‌های بهداشتی امروزی – بیماران بالقوه – معمولاً به‌صورت آنلاین خرید می‌کنند و در صورت بررسی یک دوره درمانی، پزشک یا بیمارستان، شخصاً خرید می‌کنند.

علاوه بر این، متقاطع فیزیکی و دیجیتالی ارتباط قوی با مخاطبان بزرگ و حیاتی هزاره دارد. این گروه جمعیتی هرگز بدون اینترنت نبوده است. برندهای عمده خرده فروشی به طور فزاینده ای “نسل فیژیتال” را هدف قرار می دهند.

این کاملاً طبیعی است و انتظار می رود هزاره ها روند خرید خود را به صورت آنلاین شروع یا به پایان برسانند. مراقبت های بهداشتی بازاریابی غوطه ور دارای فرصتی برای ایجاد یک مراقبت های بهداشتی تجربه بیمار از طریق مطب، وب سایت و از طریق رسانه های اجتماعی.

هزاره‌ها نیز عاشق، انتظار و تقاضای پاسخ‌های سریع و خدمات سریع و راحت به مشتریان هستند. اغلب، این به اندازه تلفن هوشمند آنها نزدیک است. چالش حرفه‌ای‌های بازاریابی این است که به طور مؤثر این کانال‌ها را ترکیب کنند و یک تجربه فوری، همه‌جانبه و مثبت مشتری/بیمار ارائه دهند – اساساً غوطه‌ورسازی-ارتباطات.

افزایش اتصال Phygital در مراقبت های بهداشتی

در گذشته، مطب‌های پزشک، بیمارستان‌ها و صنعت مراقبت‌های بهداشتی در پذیرش فناوری جدید کند بوده است… برای مثال ایمیل بیمار-پزشک. رقابت و در دسترس بودن پیشرفت‌های فناوری اکنون ابزارها و ایده‌های فنی را به دفاتر ارائه‌دهنده می‌آورد. ایده هایی مانند فیژیتال ممکن است تا حدودی کندتر برای به دست آوردن کشش عمل کنند. اما انتظارات بیمار و مزایای بهره وری، منحنی پذیرش را انرژی بخشیده است.

رهبران فکری بهداشت و درمان، پیشرو روش‌های پزشکی، و بیمارستان‌ها این روند را به‌عنوان یک روند مهم تشخیص داده‌اند. ابزار بازاریابی و عملیات تجاری قبل از اینکه کلمه کلیدی فیگیتال ظاهر شود، ارائه دهندگان تغییرات را پذیرفته بودند.

علاوه بر وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی و سایر عناصر بازاریابی و ارتباطات، بازیگران اصلی مراقبت‌های بهداشتی مانند کلینیک مایو، کلینیک کلیولند و بسیاری دیگر در حال یافتن نمونه‌های امروزی هستند که از فیژیتال برای افزایش تجربه بیمار، شهرت حرفه‌ای استفاده می‌کنند. و نام تجاری بیعت.

یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها در دسترسی، پذیرش رو به رشد پزشکی از راه دور و بازدیدهای اداری مجازی (آنلاین، تلفن هوشمند یا برنامه)، تقریباً در هر زمان و تقریباً در هر نقطه از جهان است. علاوه بر این، این موارد را در نظر بگیرید:

 • دستگاه‌های پوشیدنی مانند ساعت اپل، هدبند و موارد مشابه که داده‌های پایش شخصی (وزن، فشار خون، EEG، ورزش) را با تصمیمات سلامت و تندرستی توسط خود و پزشک هدایت می‌کنند
 • قرار ملاقات متنی و ایمیلی شخصی شده و یادآوری‌های دیگر
 • بیماران از اتصال به اینترنت برای گرفتن یا تغییر سریع و آسان نوبت های مطب پزشکی استفاده می کنند
 • درگاه‌های آنلاین بیمار را ایمن کنید که داده‌های سلامت، تاریخچه و نتایج آزمایشگاهی/آزمایش را شفاف می‌کند
 • ورود به سیستم (تبلت و غیره) و زمان انتظار برای قرار ملاقات مطب پزشکی
 • دستگاه‌های مانیتورینگ در خانه برای ردیابی داده‌های ضربان‌ساز، موارد حیاتی یا مسائل مورد نگرانی
 • سفارش آنلاین/سفارش مجدد (با تحویل درب منزل) محصولات دارویی و فرابورس
 • نتایج و نظارت برای آزمایش ژنتیک، آزمایش خون در زمان واقعی و اسکن بدن
 • جستجوی صوتی و کانال های ارتباطی فعال
 • اعتبار و سنجش کیفیت مراقبت و رضایت بیمار
 • اطلاعات آموزشی درخواستی

بر اساس مزایای تجربه بدنسازی

برندهای اصلی و سایر برندهای موجود در دنیای خرده‌فروشی مزایای تجربه مشتری PHYGITAL را در مسیر تصمیم‌گیری خرید تشخیص داده‌اند. با تراز کردن تمام نقاط تماس فیزیکی و دیجیتالی، مصرف‌کننده خرده‌فروش (یا بیمار مراقبت‌های بهداشتی) به سرعت و به راحتی اطلاعات ثابتی را دریافت می‌کند که به تصمیم خرید آنها کمک می‌کند.

در آینده، سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی برندها قادر خواهند بود برای فراهم کردن یک پلتفرم فناوری واحد که افراد را قادر به انجام چند کار می کند. آن‌ها می‌توانند قرارهای مجازی و دنیای واقعی رزرو کنند، با ارائه‌دهندگان بهداشتی مرتبط ارتباط برقرار کنند و طرح سلامتی شخصی خود را از یک دستگاه آنلاین مدیریت کنند.

در نهایت، مخاطبان هدف و طرح سلامت و تندرستی فردی از رسانه‌های آنلاین و اجتماعی گسترش می‌یابند تا فناوری‌های نوظهور را در واقعیت افزوده، هوش مصنوعی، ادغام با اینترنت اشیا (دستگاه‌های خانه‌های هوشمند و ماشین‌های هوشمند) شامل شود. .

از بسیاری جهات، زمزمه فیژیتال برای مهمانی دیر است. اکنون با بسیاری از جنبه‌های تکنیک‌های بازاریابی فیزیکی و دیجیتالی آشنا شده است. کلمات کلیدی راحت، سریع و آموزنده هستند.

با دیدگاه مصرف کننده/کاربر شروع کنید. هزاره ها به تنهایی یک مخاطب مهم و خواستار هستند. اهمیت گسترش فرصت‌های فیژیتال را که از تجربه برند پشتیبانی می‌کنند، فرصت‌های بیشتری را به دست می‌آورند و تجربه بیمار را تا حد زیادی افزایش می‌دهند، تشخیص دهید.

دیدگاهتان را بنویسید