آیا ابزارهای فنی برای مدیریت آرتروز می توانند بیشتر از اینکه کمک کنند به شما آسیب برساند؟ 🚷

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 4 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Fotolia_154229484_S.jpg

نوآوری نام بازی در مراقبت های بهداشتی است، به ویژه برای گروه رو به رشد سالمندان. اما مانند داروهای تجویزی، برخی از فناوری ها با عوارض جانبی همراه هستند. به عنوان مجموعه ای از فناوری مراقبت از سالمندان رشد می کند، نشانه هایی وجود دارد که راه حل هایی با هدف کمک به افراد مبتلا به آرتریت برای مدیریت علائم خود می تواند علائم را بدتر کند. چه چیزی در حال حاضر در دسترس است – و قبل از اتخاذ فناوری مدیریت آرتریت چه چیزی را باید در نظر بگیرید؟


زیست رایان دریافته است که بخش‌های روان‌شناختی خاص، حتی در میان بیماران مسن، مانند جویندگان تعادل، بیشتر احتمال دارد از برنامه‌ها استفاده کنند.


آرتریت، استفاده بیش از حد از گوشی هوشمند یا هر دو؟

تورم، درد و سفتی در مفاصل، کاهش دامنه حرکتی – علائم آرتریت می‌توانند مانند ابرهای بارانی بیایند و از بین بروند که برخی حتی دردها و دردهایشان را مقصر می‌دانند. و آرتریت تبعیض نمی گذارد. این بیماری 50 میلیون بزرگسال و 300000 کودک را در ایالات متحده تحت تاثیر قرار می دهد، که بیشتر با افزایش سن افراد رخ می دهد.

اما مقاله ای که در سه ماهه چهارم 2014 ظاهر می شود Journal of Orthopedic Case Reports نشان می‌دهد که یکی از دلایل آرتروز در بزرگسالان جوان‌تر می‌تواند استفاده بیش از حد از گوشی‌های هوشمند باشد – که این سوال را مطرح می‌کند، یک اپلیکیشن است. بهترین ابزار برای آرتریت در هر سنی رنج می برد؟

مقاله، که تنها به دو مورد از زنان در اوایل دهه 30 زندگی می‌پردازد که دوره‌های دوره‌ای درد شدید دست و مچ را تجربه کرده‌اند. پس از تأیید عدم وجود ضربه قبلی، علائم بیماری روماتیسمی یا سابقه خانوادگی آرتریت، محققان یک عامل تشدید کننده یا علت بالقوه را به عنوان “فعالیت های تکراری انگشت شست” مرتبط با استفاده بیش از حد از صفحه نمایش های لمسی، مانند گوشی های هوشمند یا تبلت ها شناسایی کردند.


مشاهده بیشتر:  📉  کاهش پذیرش مجدد در بیمارستان: A زیست رایان مطالعه موردی [PDF]


با این حال، به عنوان مدیریت داده‌های سلامت اشاره می‌کند، برخی از جدیدترین فناوری‌های مدیریت آرتریت از ابزارهای موبایل بهره می‌برند. . یکی از این ابزارها، رجیستری تحقیقات بیمار در قالب یک برنامه تلفن هوشمند است که توسط CreakyJoints، یک گروه حمایتی برای افراد مبتلا به آرتریت راه اندازی شده است.

برنامه ArthritisPower یک هدف دوگانه دارد. علاوه بر اینکه به بیماران اجازه می‌دهد علائم و درمان‌ها را به تنهایی ردیابی کنند، می‌توانند داده‌های برنامه را با پزشکان خود به اشتراک بگذارند و به روندهای مربوط به شعله‌ور شدن و اثربخشی درمان‌ها بهتر دیده شوند.

به‌علاوه، این برنامه به کاربران این امکان را می‌دهد که اطلاعات سلامتی خود را به محققان «اهدا» کنند. این برنامه با پشتیبانی موسسه تحقیقاتی نتایج بیمار محور (PCOR) توسعه یافته است. ArthritisPower به عنوان بخشی از شبکه گسترده‌تری از گروه‌های بیماران، ثبت و سیستم‌های بهداشتی می‌تواند به محققان کمک کند تا درمان‌های جدید و بهتری برای مقابله با آرتریت ایجاد کنند. با توجه به این پتانسیل، CreakyJoints در حال بررسی راه‌هایی است که می‌توان همان پلتفرم را برای حمایت از تحقیقات در مورد سایر بیماری‌های مزمن مانند دیابت افزایش داد.


2016_best-apps-banners-ra-1.jpg

مشاهده بیشتر: بهترین برنامه های آرتریت روماتوئید 👇


ده‌ها برنامه دیگر برای مدیریت آرتروز وجود دارد—شاهد Healthline مقاله در برترین برنامه‌های آرتریت 2016 – از جمله مدیتیشن های مدیریت درد، یادآوری داروها و قرار ملاقات ها و یادداشت های روزانه سلامت.

یک برنامه، Track + React، بیماران را تشویق می‌کند تا فعالیت‌های روزانه از جمله ورزش، رژیم غذایی، داروها و علائم آرتریت و سطح درد را وارد کنند تا به شناسایی برخی فعالیت‌ها، غذاها یا داروها کمک کند که آیا مدیریت درد را بهبود می‌بخشند یا تشدید می‌کنند. هدف این است که افراد را توانمند کنیم تا با اجتناب از فعالیت‌ها یا غذاهایی که باعث تشدید بیماری می‌شوند، بیماری خود را بهتر مدیریت کنند. با این حال، اگر منجر به استفاده بیش از حد از گوشی‌های هوشمند شود، می‌تواند بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر داشته باشد.

درگیر کردن بیماران با بهبود ارتباطات پزشک و بیمار

از آنجایی که آرتریت همچنان افراد بیشتری را با افزایش سن تحت تاثیر قرار می‌دهد و مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی سالخورده به اندازه هم‌گروه‌های جوان‌ترشان به گوشی‌های هوشمند وابسته نیستند، اپلیکیشن‌ها فقط تا اینجای کار خواهند رسید. یک پلت فرم مشارکت خودکار با بیمار، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی را قادر می‌سازد تا با بیماران مبتلا به آرتروز تماس بگیرند تا برخی از همان اطلاعاتی را که برنامه‌ها ردیابی می‌کنند – بدون اتکا به استفاده انحصاری از برنامه‌های تلفن هوشمند، دریافت کنند.

Blog_mobile.pngزیست رایان، برای مثال، پلتفرمی است که از پاسخ صوتی تعاملی (IVR) پشتیبانی می‌کند. ) تماس های تلفنی، ایمیل و پیام های متنی، به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد تا بیماران را در کانال مورد علاقه خود درگیر کنند. علاوه بر این، از تقسیم‌بندی روانشناختی استفاده می‌کند تا پیام‌ها با باورها، نگرش‌ها و انگیزه‌های منحصربه‌فرد افراد در ارتباط با مراقبت‌های بهداشتی هماهنگ شوند. زیست رایان دریافته است که بخش‌های روان‌شناختی خاص حتی در میان بیماران مسن، مانند جستجوگران تعادل، بیشتر از برنامه‌ها استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، بخش‌های روان‌شناختی مانند Priority Jugglers و Direction Takes به میزان قابل توجهی کمتر از اپلیکیشن گوشی هوشمند استفاده می‌کنند.

با این حال، در یک ابتکار اخیر شامل زیست رایان و یکی از بزرگترین سیستم‌های بیمارستانی غیرانتفاعی کشور، 94 درصد از بیماران مسن از دسترسی دیجیتالی زیست رایان در قالب ایمیل، متن و تلفن گویا با کانال راضی بودند و از آن قدردانی کردند. ترکیبی برای ترجیحات هر بخش روانشناختی طراحی شده است.

با ارتباطات بسیار مرتبط، ارسال شده از طریق روش ترجیحی هر بیمار، و گزینه های پاسخ با استفاده آسان، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی می توانند کمپین های خاصی را برای تکمیل برنامه های عالی موجود ایجاد کنند. آنها می توانند داروها و یادآوری های قرار ملاقات را ارائه دهند، بیماران را در مورد رفتارهای سلامتی مثبت راهنمایی کنند تا علائم آرتریت را کاهش دهند و پیشرفت را در طول زمان پیگیری کنند – با کلیک های بسیار کمتری که باعث تشدید آرتریت می شوند. PB_favicon.ico

New Call-to-action

دیدگاهتان را بنویسید