آیا بخش های روانشناختی خاصی بیشتر مستعد اضطراب و افسردگی هستند؟

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Segmentation-depression.jpg

ماهانه، هفتگی و حتی روزهای خاصی به عنوان رعایت بهداشت برای ایجاد آگاهی نسبت به نگرانی‌های بهداشتی تعیین می‌شوند. برای ماه می، تمرکز ماه سلامت روان بود. با این حال، تقریباً هر ماه از سال شامل نوعی ذهنی است. رعایت بهداشت، با تاکید بر تنوع بیماری های سلامت روان – از اختلالات خوردن و PTSD گرفته تا اضطراب و افسردگی.

با وجود تلاش‌ها برای ایجاد آگاهی، لکه ننگ ناشی از بیماری روانی، از جمله افرادی که از آن رنج می‌برند، تا حد زیادی سلامت روان را در سایه نگه می‌دارد. اما با استفاده از روانشناسی برای تشخیص اینکه کدام مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی مستعدتر هستند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ممکن است به کاهش انگ، افزایش آگاهی و کمک به بیماران کمک کنند تا بر مشکلات سلامت روان خود غلبه کنند.

نور دادن به نیازهای سلامت روان

همانطور که روانشناسی امروز در وبلاگ اخیر: «برترین علت ناتوانی سرطان یا درد مزمن نیست، اگرچه کمپین های بهداشت عمومی ممکن است شما را به گونه ای دیگر فکر کنید. بر اساس داده های سازمان جهانی بهداشت (WHO)، افسردگی عامل اصلی ناتوانی در سراسر جهان است. علاوه بر این، سال‌ها در آن مکان نگهداری می‌شود.»

هزینه سالانه درمان بیماری‌های روانی در ایالات متحده به تنهایی – از جمله خدمات بستری و سرپایی –در سال 2013 به 201 میلیارد دلار رسید، که از هزینه های مربوط به بیماری های قلبی، سرطان، دیابت و تعدادی دیگر از نگرانی های سلامتی فراتر رفت.

مدیر موسس مرکز هزینه‌های سلامت پایدار در موسسه Altarum، دکتر چارلز روهریگ، خاطرنشان می‌کند: «ما در پیشگیری از بیماری قلبی و سکته مغزی بهتر می‌شویم، اما هزینه‌های مربوط به اضطراب و افسردگی افزایش یافته است. خیلی سریع در ناحیه اختلالات روانی.»

و هزینه‌های بالای مراقبت‌های بهداشتی تنها نگرانی نیست. اتحاد ملی برای بیماری روانی (NAMI) به چندین پیامد پرهزینه دیگر در صورت عدم درمان بیماری روانی اشاره می کند:

 • 193.2 میلیارد دلار درآمد از دست رفته سالانه
 • بیشتر موارد بیماری مزمن و طول عمر کوتاه تر به دلیل شرایط پزشکی قابل درمان
 • افزایش خطر خودکشی، دهمینامین علت مرگ در ایالات متحده

با توجه به چنین انگیزه‌هایی برای پرداختن به سلامت روان، بیمارستان‌ها و سایر مراقبت‌های بهداشتی باید درک کنند که مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی بیشتر با اضطراب و افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند. به عنوان مثال، داده های گردآوری شده توسط NAMI شیوع بیماری روانی را بر اساس نژاد نشان می دهد:  

 • 19.3 درصد از بزرگسالان سفید پوست
 • 16.3 درصد از بزرگسالان اسپانیایی تبار
 • 18.6 درصد از بزرگسالان آفریقایی-آمریکایی
 • 13.9 درصد از بزرگسالان آسیایی
 • 28.3 درصد از سرخپوستان آمریکایی/بومی آلاسکا

اما جمعیت شناسی به تنهایی کل داستان را بیان نمی کند. بر اساس تحقیقات خودمان در زمینه روانشناسی متمرکز بر سلامت و تندرستی، راه حل های زیست رایان یک مدل تقسیم بندیایجاد کرده است. 91.1 درصد قابلیت پیش بینی را ارائه می دهد که مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی را بر اساس نگرش ها، انگیزه ها و ترجیحاتشان به پنج بخش مختلف طبقه بندی می کند: دستیابی به خود، جویندگان تعادل، شعبده بازان اولویت، جهت گیران و افراد با اراده.

بر اساس تحقیقات انجام شده، می دانیم که 30 درصد از مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی مبتلا به اضطراب و 31 درصد مبتلا به افسردگی افراد دارای اراده و اراده هستند. این بخش در لحظه زندگی می‌کند و به جای تمرکز بر پیامدهای آینده یا نگرانی‌های سلامتی، اولویت را به انجام آنچه می‌خواهد، زمانی که می‌خواهد، می‌دهد. آنها خود را انعطاف پذیر می دانند و قادر به مقابله با چالش ها هستند. استقامت های اراده ای فقط در مواقع ضروری به پزشک مراجعه می کنند.  


تجزیه تقسیم بندی روانشناختی

Segmentation-Anxiety.jpg


ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی چه بینش هایی به دست می آورند؟ افراد با اراده باید بدانند که توصیه پزشک امروز چگونه می تواند برای آنها مفید باشد، نه مدتی در ادامه راه (حتی اگر “پایین جاده” تنها یک هفته یا ماه باقی مانده باشد)، و تغییرات رفتاری باید ساده و آسان باشد. موفقیت‌های کوچک و کوتاه‌مدت برای افراد استقامتی کلیدی است. کلمات کلیدی و عباراتی خاص وجود دارد که با Willful Endurers کار می‌کنند، همانطور که انتخاب‌های کلمه منحصربه‌فردی وجود دارد که با هر بخش روان‌شناختی طنین‌انداز می‌شود.

patient-bond-logo.pngبا درک این موضوع، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند ارتباطات را سفارشی کنند تا افراد با اراده ای که از اضطراب یا افسردگی رنج می برند تشویق کنند. باز کن نگرانی‌ها را مطرح کنید و در مورد هر گونه نگرانی صحبت کنید—شاید با آموزش این بخش در مورد ارتباط بین افسردگی و مسائل مربوط به سلامت جسمانی مرتبط با آن، و اینکه چگونه پرداختن به این مسائل می‌تواند فوایدی فوری داشته باشد.

علاوه بر تعاملات چهره به چهره، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند با استفاده از یک پلت فرم خودکار مشارکت بیمار، مراقبت های خود را به بیماران مبتلا به افسردگی یا اضطراب نیز گسترش دهند. زیست رایان، برای مثال، ایمیل‌ها، پیام‌های متنی و پاسخ صوتی تعاملی ( IVR) تماس‌های سفارشی‌سازی شده با پیام‌های بخش خاص. این به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد تا زمانی که نمی توانند شخصاً ملاقات کنند، یک رابطه ثابت و فوری با بیماران حفظ کنند. این به ویژه برای بخش Willful Endurer بسیار مهم است.

با تنظیم تعاملات با مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی بر اساس بخش های روانشناختی آنها، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند کمپین های مؤثرتری را برای درگیر کردن فعالانه بیماران مبتلا به اضطراب و افسردگی ایجاد کنند – ایجاد آگاهی که بیشتر از یک ماه رعایت بهداشت سنتی دوام خواهد داشت.  

دیدگاهتان را بنویسید