آیا بخش های روانشناختی مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی با افزایش سن تغییر می کند؟

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 4 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

surgery-زیست رایان.jpgتغییر بخشی طبیعی از پیری است. موها خاکستری می شوند یا به طور کلی ناپدید می شوند. ماهیچه ها استحکام خود را از دست می دهند و مفاصل انعطاف پذیری خود را از دست می دهند. بینایی، شنوایی و حس چشایی کمتر می شود. به گفته a مطالعه بلند مدت که در اسکاتلند انجام شد.

اما نگرش‌ها، باورها و انگیزه‌های مربوط به سلامت و تندرستی افراد، در صورت نداشتن یک رویداد مهم تغییر دهنده زندگی، معمولاً با افزایش سن تغییر نمی‌کنند. در نتیجه، استفاده از بخش‌بندی روانشناختی برای درک مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند به بیمارستان‌ها کمک می‌کند تا روابط بیمار را تقویت کنند و مشارکت را در سال‌های مراقبت سالمند به خوبی هدایت کنند.

برآوردن تقاضا برای مراقبت از سالمندان مبتنی بر ارزش

Centers for Medicare and Medicaid Services (CMS) به پیشبرد و گسترش طرح‌های خرید مبتنی بر ارزش (VBP) خود که در سال 2012 آغاز شد، ادامه داده است. اما طبق مراقبت های درمانی مدرن، از 3000 بیمارستان واجد شرایط دریافت پاداش از مدیکر، تنها 53 درصد یا 1600 نفر واجد شرایط مشوق ها بودند، کاهش 200 بیمارستانی برای سال 2017.

فرانسوا د برانتس، مدیر اجرایی موسسه بهبود مشوق‌های مراقبت‌های بهداشتی، نتایج را تا حدودی نگران‌کننده می‌خواند، پیشنهاد می‌کند که برنامه CMS باید از برنامه‌ای به سبک مسابقاتی که بیمارستان‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کند دور شود. ، آنها را از نحوه رتبه بندی در پایان نادیده می گیرد.

نانسی فاستر، نایب رئیس انجمن بیمارستان‌های آمریکا در سیاست‌های کیفیت و ایمنی بیمار، به نظر می‌رسد با این موضوع موافق است و می‌گوید: «با این حال، CMS باید به اصلاح برنامه ادامه دهد تا اطمینان حاصل شود که کیفیت را به‌طور مؤثری برای بیمارستان‌ها و بیمارستان‌ها پیش می‌برد. بیمارانی که به آنها خدمات می دهند.»


برای سال مالی 2017، CMS معیارهای کیفی زیر را برای ارزیابی عملکرد بیمارستان برای برنامه VBP خود اضافه کرد:

  • 25 درصد بر اساس نتایج مراقبت بالینی
  • 25 درصد تجربه بیمار/مراقب محور و هماهنگی مراقبت
  • 25 درصد در بهره وری و کاهش هزینه
  • ۲۰ درصد ایمنی
  • 5 ​​درصد بر اساس فرآیند

واضح است که بیمارستان ها برای کمک به رسیدگی به برنامه CMS VBP باید مشارکت بیمار را در میان مصرف کنندگان سالمندان مراقبت های بهداشتی بهبود بخشند. سوال این است: “چگونه مصرف کنندگان سالخورده مراقبت های بهداشتی را که “در راه خود قرار داده اند” وادار می کنید تا به طور موثرتری در سلامت و تندرستی خود مشارکت کنند؟”

با استفاده از روانشناسی الهام بخش تغییر رفتار باشید

پنهان کردن اثرات پیری یک تجارت بزرگ است، از کیت‌های رنگ موی خودت تا تزریق‌های حجیم‌کننده پوست برای کاهش خطوط خنده. تنها در سال گذشته، آمریکایی ها 13.5 میلیارد دلار برای جراحی زیبایی زیبایی.


pew-surgery-2.png


جیمز سی. گروتینگ، MD و رئیس انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، نشان می دهد که رشد این صنعت نشان می دهد که “جوانان یک کالا هستند و مردم برای حفظ جوانی و سلامتی خود روی خود سرمایه گذاری می کنند. ظاهر.” با این حال، در همان زمان، بیمارستان‌ها و سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی تلاش می‌کنند تا مردم را وادار کنند که مراقبت و توجه مشابهی را روی اثرات کمتر قابل مشاهده پیری و بیماری‌های مزمن سرمایه‌گذاری کنند.

تقسیم بندی روانشناختی به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بینش های ارزشمندی را در مورد آنچه که باعث می شود بیماران تیک می زند، می دهد. همانطور که در گذشته بحث کردیم، مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی اختصاصی راه‌حل‌های زیست رایان، افراد را بر اساس نگرش‌ها، باورها و ترجیحات مربوط به سلامت و تندرستی به پنج بخش مجزا طبقه‌بندی می‌کند. مشارکت بیمار – چه رو در رو و چه از طریق ارتباطات نوشتاری/دیجیتال – را می توان با انگیزه های منحصر به فرد هر بخش روانشناختی تنظیم کرد.


مشاهده بیشتر: P بخش بندی روانشناختی و PDF مصرف کننده مراقبت های بهداشتی 


برخی از بخش‌ها – مانند خود دست‌یابی‌ها – برای ایجاد انگیزه در مورد تغییر رفتار نسبتاً آسان است. جهت روشنی با اهداف قابل اندازه گیری ارائه دهید، و فردی که به خود دست می یابد دست به کار خواهد شد. بخش‌های دیگر – مانند جویندگان تعادل – به رویکرد انعطاف‌پذیرتری نیاز دارند. گزینه های متنوع و پیامدهای هر کدام را ارائه دهید، و یک جستجوگر تعادل تحقیقاتی را انجام می دهد و بر اساس آنچه که معتقد است بهترین راه را انتخاب می کند، تصمیم می گیرد. علاوه بر این، بخش Self Achiever از بین پنج بخش روان‌شناختی زیست رایان احتمالاً در روش‌های زیبایی از مثال مورد بحث در بالا سرمایه‌گذاری می‌کند.

بخش های روانشناختی: ایستا یا سیال؟

مردم محصول طبیعت + پرورش هستند. شخصیت آنها از طریق زیست شناسی، محیط، شرایط و مجموع تجربیات آنها شکل می گیرد. روان‌شناسی برای کمک به تعریف انگیزه‌های فرد از این موضوع استفاده می‌کند.

در حالی که مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی زیست رایان پنج بخش مجزا را تعریف می‌کند، مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی ترکیبی از همه بخش‌ها، با اولویت‌های اولیه، ثانویه و ثالث هستند. به عنوان مثال، نویسنده این مقاله 75 درصد جستجوگر تعادل، 14 درصد شعبده باز اولویت و 11 درصد دستیابی به خود است. جستجوگر تعادل بخش غالب است، اگرچه سایر نگرش ها و رفتارهای بخش در رویکردهای سلامت و تندرستی وجود دارد.

Data_powered_blog_side.jpg

از آنجایی که تجارب کل افراد هدایت می‌شود، بخش غالب آن‌ها معمولاً با افزایش سن تغییر نمی‌کند. ممکن است چند درصد تغییر کند، اما بخش غالب به احتمال زیاد ثابت می ماند. با این حال، اگر فردی در لبه دو بخش، مثلاً 51 درصد خود دست‌آورد و 49 درصد فرد جهت‌گیر، بنشیند، می‌تواند بخش‌های غالب را با یک رویداد مهم، مانند تشخیص جدی، جابه‌جا کند.

اگر جمعیتی را به عنوان یک منحنی زنگوله‌شکل در نظر بگیرید، بخش غالب برای 80 درصد در وسط ثابت می‌ماند. آن 20 درصد در هر دو انتهای منحنی ممکن است جابجا شوند، اما اکثریت آنها ثابت خواهند ماند.

عملی‌ترین رویکرد در مدیریت سلامت جمعیت، استفاده از بخش روان‌شناختی غالب به‌عنوان مبنایی برای برقراری ارتباط و ایجاد انگیزه در بیماران سالمند است. اگرچه ممکن است با اقلیتی از بیمارانی که با توجه به شرایط کاهش‌دهنده بین بخش‌ها جابه‌جا می‌شوند، طنین‌انداز نباشد، اکثریت می‌توانند با استفاده از تقسیم‌بندی روان‌شناختی به سمت رفتارهای سلامت مثبت برانگیزند.

این در مورد مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی سالمند نیز صدق می کند. آیا آماده اید که به این بیماران کمک کنید تا بر موانع سلامتی غلبه کنند و در مسیر مشارکت بالاتر و نتایج بهبود یافته حرکت کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید