شما در حال مشاهده هستید آیا فناوری بزرگ مراقبت های بهداشتی را در اختیار می گیرد؟ آنچه شما باید بدانید

آیا فناوری بزرگ مراقبت های بهداشتی را در اختیار می گیرد؟ آنچه شما باید بدانید

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

«فناوری بزرگ»—شرکت هایی مانند آمازون، گوگل و اپل— هدف می شود مراقبت های بهداشتی. حداقل، این همان چیزی است که عناوین اخبار ما را مجبور می کند باور کنیم. این شرکت ها و سایر شرکت ها فقط در 6 ماه گذشته در مورد برنامه های خود برای دگرگونی صنعت مراقبت های بهداشتی اعلامیه های بزرگی را اعلام کرده اند. برخی از اطلاعیه‌ها درباره فناوری بزرگ در مراقبت‌های بهداشتی، مانند پیگیری آمازون برای سیستم مراقبت‌های بهداشتی بهتر، در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. از سوی دیگر، غول فناوری اپل در مورد نوآوری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مراقبت بهداشتی کاربر محور خود پیشرو بوده است.

big tech healthcare headlines

فقط تعدادی از آخرین سرفصل ها.

در هر صورت، Big Tech مطمئناً منابعی برای تأمین مالی پروژه‌های بزرگ برای تغییر محصولات، سیستم‌ها و فرآیندهایی که متخصصان مراقبت‌های بهداشتی هر روز استفاده می‌کنند، دارد. زمانی که سرفصل‌های خبری یک تهاجم به مراقبت‌های بهداشتی را پیش‌بینی می‌کنند، این سوال مطرح می‌شود: چگونه پزشکان، پزشکان، IPAها و بیمارستان‌ها می‌توانند این وضعیت را ادامه دهند؟

مراقبت های بهداشتی با فناوری بزرگ: این چیزی است که اکنون در حال تغییر است

در چند سال گذشته و حتی چند ماه گذشته، ما شاهد برخی از اخبار بزرگ از سرمایه‌گذاری‌های Big Tech در مراقبت‌های بهداشتی بوده‌ایم.

آمازون

 • بزرگترین خبر آمازون تا به امروز، ورود آن به دنیای داروسازی است. در 28 ژوئن، آمازون خرده فروش داروخانه آنلاین PillPack را به قیمت حدود 1 میلیارد دلار خریداری کرد.
 • آمازون وارد یک مشارکت بزرگ با J.P. Morgan و Berkshire Hathaway شده است و هدف کلی آن یافتن راه هایی برای کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی برای کارکنان و بهبود رضایت بیماران است. اخیراً، این شرکت ها دکتر Atul Gawande را به عنوان مدیر عامل شرکت بهداشتی جدید خود معرفی کردند که  به نقل از می‌گوید که می‌خواهد «بعضی از واسطه‌ها را از [ سیستم مراقبت های بهداشتی.»
 • برنامه آمازون در ابتدا با هدف کمک به بهبود تجربه مراقبت های بهداشتی برای کارکنان خود است، اما امیدوار است راه هایی برای بهبود مراقبت های بهداشتی در سراسر کشور پیدا کند.
 • Amazon Echo، یک بلندگوی هوشمند دستیار مجازی که تخمین زده می شود در بیش از 20 میلیون خانه وجود داشته باشد، به عنوان راهی برای کمک به بیماران آزمایش می شود مدیریت شرایطی مانند دیابت و برای آزمایش شده است >استفاده در بیمارستان ها و کلینیک‌ها—برای مثال با ایجاد چک‌لیست‌هایی برای جراحان.

اپل

 • اپل تمایل دارد روی محصولات مصرفی تمرکز کند. اپل واچ در حال حاضر به عنوان یک دستیار مراقبت بهداشتی مجازی عمل می کند و به کاربران امکان می دهد فعالیت بدنی و عادات خواب را دنبال کنند. اپل واچ همچنین ممکن است برای ردیابی ریتم قلب به ترتیب استفاده شود برای نظارت بر برخی شرایط مزمن.
 • اپل همچنین پلتفرم تحقیقات پزشکی، Apple ResearchKit، به توسعه دهندگان برنامه اجازه می دهد تا مطالعات تحقیقاتی گسترده ای را از طریق Apple Watch و سایر لوازم جانبی راه اندازی کنند.
 • هدف اپل این است که به بیمارستان‌ها و پزشکان توانایی برقراری ارتباط بهتر با بیماران را بدهد. و سوابق سلامت را برای دسترسی آسان ذخیره کنید. Apple Health Records اخیراً در میان 39 بیمارستان راه اندازی شد. .

Alphabet (شرکت مادر به Google)

 • از سال 2013 تا 2017، شرکت مادر Google، آلفابت، 186 پتنت مربوط به مراقبت های بهداشتی.
 • الفبا اخیراً Senosis Health را به دست آورد، یک توسعه‌دهنده اپلیکیشن که بر روی استفاده از حسگرهای گوشی‌های هوشمند به عنوان دستگاه‌های نظارتی تمرکز دارد.
 • آلفابت که عمدتاً بر روی داده ها متمرکز شده است، از ده ها سرمایه گذاری بهداشتی از چندین زوایای مختلف حمایت کرده است و به نظر می رسد هر پروژه ممکنی را برای تثبیت وضعیت خود به عنوان یک سرمایه گذار عمده مراقبت های بهداشتی دنبال می کند.
 • به عنوان مثال، واحد تحقیقاتی Alphabet، Verily Life Sciences، دارای مطالعات مختلفی است، از پزشکی از راه دور تا یک ابتکار که پشه های خوبی را در محیط رها می کند تا به از بین بردن بیماری کمک کند.

و بیشتر

 • Alphabet در پتنت های مربوط به مراقبت های بهداشتی تنها نیست. در طول 4 سال گذشته، مایکروسافت 73 پرونده را ثبت کرد در حالی که اپل 54 را ثبت کرد.
 • در ماه مارس، شرکت اشتراک سواری Uber Uber Health را راه اندازی کرد. به سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی اجازه می‌دهد تا به راحتی برای بیماران و مراجعین سفر رزرو کنند.
 • دستگاه واقعیت مجازی فیس بوک Oculus در بیمارستان ها برای اورژانس های کودکان را شبیه سازی کنید به عنوان آموزش برای پزشکان و دانشجویان پزشکی.
 • در واقع، نقش فیس بوک در مراقبت های بهداشتی بوده است. پیش بینی می شود که گسترش یابد، به ویژه در مورد داده های بیمار، اگرچه هیچ برنامه ای منتشر نشده است.

سازمان‌های بهداشتی باید منتظر اتفاقات غیرمنتظره باشند

بازیگران اصلی Big Tech در مراقبت‌های بهداشتی در حال حاضر – Amazon، Google و Apple – قبلاً سابقه ایجاد اختلال در صنایع بزرگ مانند خرده‌فروشی و ارتباطات را دارند. آنها پول و منابع لازم برای تکان دادن دنیای مراقبت های بهداشتی را دارند، دنیایی که در 30 سال گذشته به جز اوباماکر تغییرات قابل توجهی نداشته است.

به راحتی می توان احساس کرد که دنیای مراقبت های بهداشتی همانطور که می شناسیم با این تغییرات آتی در خطر است، به خصوص با تحقیقات اندکی در مورد تأثیر این تغییرات بر روی عملکردهای فردی، سیستم های بهداشتی و بیمارستان ها. اما بسیاری از این نوآوری ها و ابتکارات فقط در بلندمدت می توانند مثبت باشند. یعنی تا زمانی که بیمارستان ها و پزشکان مایلند در کنار این تغییرات کار کنند.

پزشکان و بیمارستان‌ها می‌توانند از تغییراتی که در مراقبت‌های بهداشتی ایجاد می‌شود استفاده کنند

امروزه هیاهوی زیادی پیرامون Big Tech در مراقبت های بهداشتی وجود دارد، و همگام شدن با همه آن می تواند دشوار باشد. یک ترس رایج این است که بیماران از فناوری های جدید برای تشخیص خود استفاده کنند یا اینکه برخی از دستگاه های پزشکی جدید می توانند وحشت کاذب را نسبت به نتایج ایجاد کنند. با این حال، در حال حاضر، خیلی زود است که هر دو را بگوییم. به جای نادیده گرفتن این فناوری‌های جدید، پزشکان باید بر انجام اقدامات لازم تمرکز کنند. توجه داشته باشید که برخی از بیماران در حال تحقیق یا استفاده از این فناوری ها هستند.

در حال حاضر، شرکت‌هایی مانند اپل به طور فعال به دنبال مشارکت محققان سلامت و بیمارستان‌ها هستند. در واقع، چندین نوآوری از Big Tech قبلاً در سیستم‌های بهداشتی اصلی پیاده‌سازی شده‌اند. اگر چندین سال است که فناوری و سیستم‌های داخلی شما به‌روزرسانی نشده‌اند، پس از آن عقب مانده‌اید..

بر ارتباط با بیماران تاکید کنید

بسیاری از نوآوری‌هایی که از Big Tech در مراقبت‌های بهداشتی می‌بینیم شامل ارتباطات است. به عنوان مثال، آمازون امیدوار است که به طور کلی سیستم مراقبت های بهداشتی بهتری ایجاد کند که واسطه ها را قطع کند. اپل امیدوار است از دستگاه‌هایش برای برقراری ارتباط بهتر با بیماران، به طور ایده‌آل بین چندین متخصص، استفاده شود.

Big Tech از چیزی استفاده می کند که برخی از پزشکان برای مدت طولانی در برابر آن مقاومت کرده اند: دسترسی بیشتر بیماران به اطلاعات سلامت و پزشکانشان. سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی در همه جا می‌توانند از تلاش‌های Big Tech برای برآوردن نیازهای در حال تغییر بیماران، ارائه راه‌های بهتر برای برقراری ارتباط و دسترسی به اطلاعات مورد نیازشان درس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید