شما در حال مشاهده هستید آیا مشارکت بیمار می تواند به افزایش ایمنی بیمار کمک کند؟

آیا مشارکت بیمار می تواند به افزایش ایمنی بیمار کمک کند؟

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

patient-engagement

بیماران وقتی از درهای بیمارستان بیرون می‌روند با خطرات زیادی مواجه می‌شوند، از دانستن مقدار دارو گرفته تا دانستن چگونگی شناسایی علائمی که می‌تواند نشانه‌ای از دردسر عمیق‌تر باشد.

بنابراین راه کلیدی برای جلوگیری از عوارض پس از ویزیت و بستری مجدد، حفظ ارتباط با بیماران است. یک بیمار مبتلا به دیابت نباید فقط در طول 10 دقیقه که با PCP خود می گذرد به کاهش قند خون خود فکر کند – باید گفتگوی مداوم در مورد سلامت آنها وجود داشته باشد.

علاوه بر مشکلات مزمن سلامتی، مسائل حاد نیز مطرح می‌شوند که فناوری می‌تواند در آن نقش داشته باشد. بررسی بیمارستان بکر این مورد را شرح می‌دهد:

«چنین فناوری به ویژه با تقویت علائم عوارض احتمالی مانند ترومبوز ورید عمقی (DVT) که می‌تواند منجر به آمبولی ریه بالقوه کشنده شود، جان افراد را نجات داده است. با اشاره به اطلاعاتی که پس از عمل جراحی از طریق فناوری پیام رسانی به او رسید، یک بیمار توانست درد DVT را از درد طبیعی فرآیند بهبودی تشخیص دهد و او را ترغیب کرد تا یک تماس نجات بخش برقرار کند و به پزشک خود مراجعه کند.

بنابراین، بله، تعامل جان انسان‌ها را نجات می‌دهد، به‌ویژه تعامل الکترونیکی.»

در اینجا روش‌های بیشتری وجود دارد که مشارکت بیمار می‌تواند ایمنی بیمار را افزایش دهد و نتایج سلامتی را بهبود بخشد.

1. تعامل خودکار

فناوری گزینه‌های فزاینده‌ای را برای ارائه‌دهندگان فراهم می‌کند تا با بیماران فراتر از دیوارهای بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها تعامل داشته باشند.

به طور خاص، پلتفرم‌های تعامل بیمار مانند زیست رایان به تقویت تعامل با بیمار قبل و بعد از تعاملات حضوری کمک می‌کنند. زیست رایان از یک مدل تقسیم بندی روانشناختی اختصاصی استفاده می کند برای گروه بندی بیماران به پنج بخش، که هر کدام دارای مجموعه ای منحصر به فرد از انگیزه ها و ترجیحات ارتباطی هستند.

زیست رایان سپس از این بینش‌ها برای ایجاد پیام‌های خودکار و شخصی‌سازی شده استفاده می‌کند که رفتارهای دلخواه را ایجاد می‌کند – خواه این داروها را مصرف کند یا به آنها یادآوری کند که در یک قرار ملاقات بعدی حاضر شوند.

2. تعامل انسانی

بله، صنعت در حال حرکت به سمت اتوماسیون است، با هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین پیشرو هستند. با این حال، این فرصت را برای تعامل شخصی بیشتر در صورت نیاز باز می کند، و ابزارهای هوش مصنوعی می توانند به کشف مواردی که تعامل انسانی موثرتر و تضمین شده است کمک کنند.

بر اساس بخش روانشناختی، برخی از بیماران ممکن است به پیام‌ها یا ایمیل‌های ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی خود به خوبی پاسخ دهند. دیگران ممکن است نیاز بیشتری به لمس انسانی داشته باشند. بر اساس نظرسنجی اخیر پژوهش بازار زیست رایان، دست‌آوردهای خود و شعبده‌بازان اولویت‌دار از نظر آماری احتمال بیشتری دارند که از ابزارهای هوش مصنوعی برای مدیریت سلامت خود استفاده کنند، در حالی که شعبده‌بازان اولویت‌دار، جهت‌گیران و افراد استقامتی نیاز به تماس انسانی بیشتری دارند.

یک لبخند، یک در آغوش گرفتن یا یک صدای آرامش بخش در انتهای تلفن، تماس گرفتن برای حضور در تاریک ترین لحظات یک فرد، ممکن است برای چنین بیمارانی راهگشا باشد. همیشه نیاز به این نوع تعامل انسانی وجود خواهد داشت و پلتفرمی مانند زیست رایان می تواند به آزادسازی منابع برای این تعاملات شخصی با خودکارسازی دیگران کمک کند.

3. مشارکت پیشگیرانه  

برخی بخشهای روانشناختی — خودیافتگان، جویندگان تعادل و شعبده بازان اولویت دار — به احتمال زیاد اقدامات پیشگیرانه ای مانند منظم انجام می دهند معاینات بهداشتی، غربالگری و ایمن سازی. آنها همچنین تمایل بیشتری به تغذیه سالم، ورزش منظم و اجتناب از رفتارهای پرخطر مانند سیگار کشیدن دارند. این بدان معناست که بیماری‌های کمتر و تشخیص‌های زودهنگام وجود دارد و در نتیجه درمان این بخش‌ها آسان‌تر است.

اما، افراد با اراده و مسیر گیرندگان که 40 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند، نسبت به سلامت و تندرستی خود واکنش بیشتری نشان می دهند و بنابراین به موارد متفاوتی نیاز دارند. استراتژی های مشارکت در سفرهای مراقبت های بهداشتی آنها.

psychographic-segmentation-5

سرمایه گذاری ارزشش را دارد. برای مثال، ارتباطات خودکار زیست رایان قبل از پذیرش و پس از ترخیص، اطلاعات درستی را با پیام‌رسانی و قالب مناسب در اختیار بیماران مناسب قرار می‌دهد تا احتمال بستری مجدد در بیمارستان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

نتایج شامل کاهش 90 روزه بستری مجدد 30 روزه در بیمارستان برای نارسایی احتقانی قلب (CHF)، کاهش 75 درصدی FTE پرستاران اختصاص داده شده به پیگیری بیمار در آن 30 روز و بازگشت بیش از 30:1 است. سرمایه گذاری (ROI). بررسی نحوه استفاده Patientbond از مشارکت بیمار برای بهبود نتایج سلامتی و مراقبت های پیشگیرانه در این وایت پیپر.

4. نامزدی سرگرم کننده

ارتباط با بیماران همیشه نباید در مورد مسائل سلامتی خاص آنها باشد. یک استدلال واقعی برای گسترش ماموریت سلامتی بیمارستان شما برای گنجاندن “سرگرمی” وجود دارد. حمایت مالی از یک مسابقه 5K یا یک مسابقه برای سلامت قلب در نمایشگاه شهرستان چند نمونه از “تفریح ​​سلامتی” است. این بیهوده نیست بیمارستان شما نه تنها با بیماران، بلکه با جامعه نیز در حال ایجاد رابطه است، و این در طول زمان نتایج آن را درو می کند.

از طرف دیگر، چیزی بسازید که اصلاً ربطی به سلامتی نداشته باشد و فقط سرگرمی محض است مانند بیمارستان دانشگاه نورث شور مسابقه عکس یا «سمفونی نورها» در ایام کریسمس بیمارستان عمومی هاوارد کانتی.

انجام این نوع تعاملات غیر بهداشتی نمونه هایی از بازاریابی هوشمند هستند. شما با ایجاد روابط درگیر هستید. همه اینها برای تجارت عالی است. هزینه نمایش نور خیره کننده تعطیلات در محوطه بیمارستان ممکن است حسن نیت کافی برای جذب کسب و کار مراقبت های بهداشتی بسیاری از بیماران ایجاد کند. بنابراین، اگر از همین امروز شروع به برنامه ریزی برای نمایش تعطیلات سال آینده کنید، خواهید دید که تعامل می تواند انرژی بخش باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید