شما در حال مشاهده هستید آیا مشارکت بیمار می تواند پیشرفت بیماری قلبی عروقی را متوقف کند؟

آیا مشارکت بیمار می تواند پیشرفت بیماری قلبی عروقی را متوقف کند؟

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Fotolia_172998847_S.jpg

بر اساس مشارکت برای مبارزه با بیماری مزمن، بیش از 59 درصد از جمعیت آمریکا حداقل به یک بیماری مزمن مبتلا هستند.  و برگه اطلاعات ملی. یک سوم این بیماران از دو یا چند بیماری مزمن رنج می برند.

فوریه ماه قلب آمریکا است و بیماری قلبی عروقی (CVD) علت طولانی مدت مرگ و میر در کشور ما برای مردان و زنان است. CDC گزارش می‌دهد که سالانه 610000 آمریکایی بر اثر CVD می‌میرند.

تلفات مراقبت های بهداشتی

هزینه های تخمینی مراقبت های بهداشتی ناشی از بیماری های مزمن بین سال های 2016 تا 2030 تقریباً 42 تریلیون دلار است. هزینه پیش بینی شده از دست دادن بهره وری کارکنان به طور متوسط ​​سالانه خیره کننده 794 میلیارد دلار است.

خبر خوب؟ تحقیقات گسترده ای در زمینه CVD در حال انجام است. اما در این میان، چگونه می‌توانیم پیشرفت را قبل از انتشار آن تحقیقات برای ارائه‌دهندگان و اجرای ملی متوقف کنیم؟ چگونه می توانیم CVD را بلافاصله و در سطح مستقیم ارائه دهنده بیمار مدیریت کنیم؟

چگونه مشارکت بیمار می تواند پیشرفت بیماری قلبی عروقی را متوقف کند

اسکن، تشخیص و درمان CVD همه بخشی از پازل بیماری مزمن است. با این حال، ما از نادیده گرفتن یک بخش مهم صرف نظر می کنیم: درگیری با بیمار.

پشتیبانی از بیماری‌های مزمن باید به مؤسسات آجر و ملات در خارج از خانه برسد. تشخیص CVD (یا حتی عوامل خطر شناسایی شده) باید سکوی پرتابی برای تغییرات رفتاری قابل توجه باشد، اما بیماران ابتدا باید با ابزارهای مناسب برای موفقیت مسلح شوند:

1. داده های سلامت تولید شده توسط بیمار

زیست رایان یک پلتفرم مبتنی بر ابر است که مشارکت بیمار را به سطح بعدی ارتقا می‌دهد و با خودکار کردن ارتباطات مانند پاسخ صوتی تعاملی، ایمیل‌ها و پیام‌های متنی، فراتر از دیوارهای عمل گسترش می‌یابد.

هر ارتباط از زیست رایان از یک مدل اختصاصی بخش‌بندی روانشناختی استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل شود که بیماران اطلاعات شخصی مرتبط را دریافت می‌کنند. . پیام ها با شخصیت، انگیزه ها و باورهای اصلی هر بیمار طنین انداز می شوند. این فرمول منجر به تغییرات رفتاری می شود، بنابراین پیشرفت بیماری های مزمن مانند CVD را کاهش می دهد.

متخصصین مراقبت های بهداشتی حجم زیادی از داده های بیمار را در اختیار دارند. مشکل این است که عبور از میان این مجموعه داده ها می تواند زمان بر باشد و بیماران ممکن است نتوانند به آن دسترسی داشته باشند تا بر اساس آن عمل کنند. مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی زیست رایان در شناسایی مشخصات روانشناختی مصرف‌کننده 91.1 درصد دقیق است و این احتمال را افزایش می‌دهد که رفتارهای مورد نظر بیمار را فعال کند.

فناوری زیست رایان مشخص می‌کند که یک بیمار به کدام یک از پنج بخش روان‌شناختی تعلق دارد: دست‌یابی به خود، جویندگان تعادل، شعبده بازان اولویت، جهت گیران و افراد با اراده. این طبقه‌بندی‌ها به زیست رایان اجازه می‌دهد تا تعیین کند که کدام روش ارتباطی با هر بیمار جداگانه با دقت بیشتری درگیر می‌شود.

اینجا را کلیک کنید برای توضیح عمیق‌تر مدل تقسیم‌بندی روانشناختی زیست رایان.

ارتباطات زیست رایان همچنین شامل درخواست‌های پاسخ بیمار، مانند نظرسنجی، برای جمع‌آوری اطلاعات بیمار در گفتگوی دوطرفه است. چنین اطلاعاتی در زمان واقعی ارائه شده به بیمار هنگام نظارت بر پیشرفت بیمار و موانع سلامتی بسیار ارزشمند است.

علاوه بر اندازه‌گیری شخصیت، انگیزه‌ها و باورهای یک فرد، متخصصان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند از مجموعه داده‌های موجود بیمار برای بررسی اینکه چگونه وراثت و مؤلفه‌های ژنتیکی ممکن است بر درمان و نتیجه کلی سلامت آنها تأثیر بگذارد، استفاده کنند. برای مثال، یک مطالعه CDC بیان می‌کند که برای اسپانیایی‌ها، آمریکایی‌های آسیایی، و جزایر اقیانوس آرام ، بیماری قلبی بعد از سرطان به عنوان عامل مرگ و میر در رتبه دوم قرار دارد.

2. ارتباط مثبت بین ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی و بیمار

ارتباط سالم بین بیمار و ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی او برای نتایج سالم بیمار ضروری است.

طبق یک مطالعه منتشر شده توسط مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی، بیمارانی که ارتباط خوبی با پزشک خود گزارش می دهند، بیشتر از مراقبت های خود راضی هستند و تمایل بیشتری برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوطه برای تشخیص دقیق مشکلات خود دارند. بیمارانی که احساس می‌کنند درک شده‌اند، احتمالاً توصیه‌های پزشک خود را دنبال می‌کنند و به درمان تجویز شده پایبند هستند.

توافق بیماران با پزشک در مورد ماهیت و نوع درمان و نیاز به پیگیری، به شدت با بهبودی کلی آنها مرتبط است.

3. خود مدیریتی بیمار

بخش بندی روانشناختی کلید ایجاد انگیزه برای تغییر رفتار است. ما اغلب در مورد اهمیت مراقبت های بهداشتی مبتنی بر ارزش می شنویم، اما این تنها از طریق اعتماد بیمار به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی و تمایل بیمار به دنبال کردن توصیه های او قابل دستیابی است.

مطالعات نشان داده است همبستگی بین احساس کنترل و توانایی تحمل درد، بهبودی پس از بیماری، کاهش رشد تومور و عملکرد بهتر روزانه. مطالعه NCBI همچنین خاطرنشان می‌کند که وقتی بیماران با پزشک خود در مورد نیاز به پیگیری موافقت می‌کنند، احتمال بهبودی سریع‌تر و سلامت کلی بهتری دارند.

بیشتر شکایات در مورد پزشکان به مسائل ارتباطی مربوط می شوند، نه صلاحیت بالینی. مطالعه NCBI نشان می دهد که پزشکان با مهارت های ارتباطی و بین فردی خوب می توانند مسائل را زودتر تشخیص دهند، می توانند از بحران های پزشکی و مداخلات گران قیمت جلوگیری کنند و از بیمار خود حمایت بهتری ارائه کنند.

این ارتباط بهتر ممکن است منجر به نتایج با کیفیت بالاتر و رضایت بهتر، هزینه‌های کمتر مراقبت، درک بیشتر بیمار از مسائل بهداشتی و پایبندی بهتر به فرآیند درمان شود.

New Call-to-action

 

دیدگاهتان را بنویسید