اجازه ندهید وسواس با HIPAA مانعی برای بینش داده های سلامتی باشد

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

HIPAA_زیست رایان.jpgتنظیم‌کننده‌های فدرال در اوایل این ماه اعلام کردند که یکی از بزرگترین سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی در کشور با یک 5.55$ میلیون تسویه حساب مربوط به انتشار داده های محافظت شده توسط HIPAA. آیا این خبر باعث ایجاد سرما در ستون فقرات شما شد؟ مطمئناً پرداختن به امنیت داده‌های HIPAA باید در اولویت باقی بماند، به‌ویژه زمانی که به نظر می‌رسد هکرها ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی را با فرکانس فزاینده هدف قرار می‌دهند.


مزایای بالقوه استفاده از داده ها برای حمایت از تحول مراقبت های بهداشتی را نمی توان نادیده گرفت.


اما در عین حال، بیمارستان‌ها و سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی نباید اجازه دهند که دلهره در جمع‌آوری و استفاده از بینش‌ها از تجزیه و تحلیل داده های سلامت برای پیشبرد به سمت اهداف کاهش هزینه ها، ایجاد تعامل بین مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی، و بهبود ایمنی بیمار، کیفیت مراقبت و نتایج.

سه دلیل برای پذیرش تجزیه و تحلیل داده های سلامت (علی رغم نگرانی های HIPAA)

مزایای بالقوه استفاده از داده ها برای حمایت از تحول مراقبت های بهداشتی را نمی توان نادیده گرفت. در عوض، بیمارستان‌ها و سایر افراد در صنعت مراقبت‌های بهداشتی باید این عوامل را در نظر بگیرند.

1. قانون حفظ حریم خصوصی HIPAA دارای دامنه محدود است

قانون حفظ حریم خصوصی HIPAA در مورد اطلاعات بهداشتی ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی، پرداخت‌کنندگان، دفاتر پایاپای و شرکای تجاری آنها اعمال می‌شود. به طور طبیعی، تجزیه و تحلیل داده ها که به این منابع اطلاعاتی وابسته هستند، باید با دستورالعمل های HIPAA مطابقت داشته باشند.

اما سایر منابع اطلاعاتی می‌توانند به بینش‌های مهمی منجر شوند که از استفاده معنادار و موارد دیگر پشتیبانی می‌کنند. منبعی مانند زیست رایان Consumer Diagnostic ، از نظرسنجی های مصرف کنندگان و بخش بندی روانشناختی برای شناسایی استفاده می کند. رفتارها، تأثیرات، انگیزه ها و نگرش های منحصر به فرد مصرف کنندگان در مورد سلامت و تندرستی. این نوع داده‌ها سازمان‌های مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی را قادر می‌سازد تا مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی را به طور کلی و همچنین در زمینه مصرف‌کنندگان با شرایط سلامت خاص از جمله سرطان، قلبی عروقی، افسردگی یا اضطراب، دیابت و چاقی بهتر درک کنند.

همانطور که در a وبلاگ گذشته، تقسیم‌بندی روان‌شناختی به بیمارستان‌ها و سیستم‌های بهداشتی اجازه می‌دهد تا برنامه‌های مرتبط و مؤثرتر درگیر کردن بیمار را توسعه دهند، بیماران را افزایش دهند. وفاداری و افزایش درآمد آیا این چیزی نیست که شما می خواهید؟

HIPAA.jpg

2. HIPAA امکان استفاده از داده های شناسایی نشده را فراهم می کند

بر اساس قانون حفظ حریم خصوصی، سازمان‌ها باید شناسه‌های مربوط به بیمار و همچنین اعضای خانواده، بستگان و کارفرمایان بیمار را استخراج کنند تا داده‌ها را شناسایی نکنند

• نام‌ها

• شاخص های جغرافیایی غیر از ایالت

• عناصر تاریخ (روز، ماه) به جز سال

• اطلاعات تماس شامل شماره تلفن و فکس همراه با آدرس ایمیل

• تامین اجتماعی، پرونده پزشکی، ذینفع طرح سلامت و شماره حساب

• شماره گواهی یا مجوز

• شماره خودرو و دستگاه

• نشانی‌های اینترنتی و آدرس‌های IP مرتبط

• شناسه‌های بیومتریک مانند اثر انگشت یا صدا

• تصاویر عکاسی

• سایر شناسه های منحصر به فرد


این نوع داده‌های شناسایی نشده از داده‌های بالینی، ادعاها و صورت‌حساب، و همچنین منابع دیگر، تحقیقات را تسریع می‌کنند و به بیمارستان‌ها و سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی اجازه می‌دهند خطر را شناسایی کنند. عوامل زودتر، نتایج را پیگیری و پروتکل های درمانی را بر اساس یافته های خود بهینه سازی کنند.

برای مثال، Mercy Health در سینسیناتی، اوهایو از de-identified استفاده می‌کند. داده‌های بیمار با ابزار تجزیه و تحلیل داده‌های سلامتی برای بهبود 11 درصدی در مدیریت دیابت. مدرن بهداشت و درمان خاطرنشان می کند، “با تجزیه و تحلیل آنچه در سایر بیماران موثر بوده است، مرسی می تواند با پزشکان خود برای ایجاد مسیرهای مراقبتی جدید، مراقبت بهتر همکاری کند. هماهنگی، یا رویکردهای آموزشی بهبود یافته به بیمار.”

3. HIPAA یک هدف متحرک در سال‌های آینده خواهد بود

تهدیدات امنیت سایبری برای حریم خصوصی داده‌های بیماران پایان نخواهد یافت- همیشه—بنابراین ایستادن تا زمانی که خطر از بین برود، برخی از سازمان ها را در گرد و غبار رها می کند. در عوض، باید تا حد امکان فعالانه به امنیت بپردازید و سپس با استفاده از تجزیه و تحلیل داده های سلامتی حرکت کنید. Shield.jpgبه علاوه، احتمال اینکه HIPAA حمایت ها در سال های آینده تغییر خواهد کرد. به هر حال، HIPAA در سال 1996، یک دهه قبل از اینکه اپل آیفون را معرفی کرد، به تصویب رسید، و امروزه مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی دارای انبوهی از برنامه های سلامت و تندرستی برای استفاده هستند.

همانطور که آنگوس چن از NPR در یک گزارش درباره داده های سلامت، ” ما دنباله‌های دیگری از داده‌های سلامت را نیز از برنامه‌ها و فعالیت‌هایی که گاهی اوقات فقط به طور مماس به سلامت مرتبط هستند، پشت سر می‌گذاریم. وقتی در خیابان راه می‌روم، برنامه‌ای روی تلفنم در حالی که روی رانم می‌چرخد، قدم‌هایش را ثبت می‌کند. هنگامی که کارت وفاداری را در داروخانه بکشم، داروهای بدون نسخه ای که خریداری می کنم به تکه هایی از داده های متصل به نام من تبدیل می شوند.» جهان اینترنت از همه چیز همچنان در حال گسترش است، بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که حفاظت از داده های بیمار مورد بازبینی مجدد قرار گیرد.

به عبارت دیگر، زمانی که صحبت از تجزیه و تحلیل داده‌های سلامتی به میان می‌آید، اکنون یا هرگز مطرح نیست. و همانطور که بیمارستان هایی که مشاهده کرده اند مزایای واضح استفاده از داده ها را دیده اند به طور موثر تأیید می کند، اگر می خواهید برای آینده تغییر دهید، هرگز گزینه ای نیست.

دیدگاهتان را بنویسید