شما در حال مشاهده هستید ارتباط بین نظرسنجی های رضایت بیمار، بررسی های آنلاین و وفاداری بیمار

ارتباط بین نظرسنجی های رضایت بیمار، بررسی های آنلاین و وفاداری بیمار

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

The Connection Between Patient Satisfaction Surveys, Online Reviews & Patient Loyalty

روش‌های مختلفی برای تعیین سطح رضایت بیمار در دنیای دیجیتال امروزی وجود دارد، از جمله نظرسنجی و بررسی آنلاین. با این حال، رضایت تنها معیاری نیست که این ابزارها می توانند تفسیر کنند – آنها همچنین بینش های مفیدی در رابطه با بیمار ارائه می دهند. وفاداری. سپس ارائه دهندگان می توانند از این اطلاعات استفاده کنند تا نه تنها مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی بیشتری را حفظ کنند، بلکه کیفیت مراقبت آنها را نیز بهبود بخشند.

نظرسنجی رضایت بیمار

نظرسنجی رضایت بیمار در مراقبت‌های بهداشتی یکی از رایج‌ترین و رایج‌ترین روش‌هایی است که سازمان‌ها بیماران خود را ارزیابی می‌کنند. فرآیند نظرسنجی منحصر به فرد است زیرا بسته به توانایی های شما می تواند در “زمان واقعی” اتفاق بیفتد. برخی از نظرسنجی‌ها پس از ترخیص یا پس از ویزیت ارسال می‌شوند، اما برای استفاده کامل از قدرت نظرسنجی‌های رضایت بیمار، ارائه دهندگان باید آنها را تا زمانی که بیماران در مطب هستند در دسترس قرار دهند.

بررسی های آنلاین

بیشتر از موارد، بیماران هزاره و نسل z قبل از خرید به اینترنت مراجعه می کنند. این شامل خریدهای مربوط به مراقبت های بهداشتی می شود. چه آنها به Google یا وب سایت دیگری نگاه کنند، احتمال اینکه بیماران شما (یا بیماران بالقوه) به دنبال نظرات شما باشند، زیاد است.

آنچه نظرات اینترنتی را تا حدودی منحصر به فرد می کند این است که افرادی که آنها را می نویسند معمولاً یا یک تجربه فوق العاده خوب یا یک تجربه فوق العاده بد داشتند. معمولاً تجربیات متوسط ​​به اندازه کافی انگیزه نمی‌دهند که کسی نظر خود را ارسال کند.

برای شما مهم است که شخصی بر بررسی‌های آنلاین تمرین شما نظارت داشته باشد. طبق یک مطالعه در سال 2018 توسط BrightLocal، فقط 6 درصد از افرادی که مورد بررسی قرار گرفتند، تمرینی با رتبه یک ستاره و 4 درصد تمرینی با رتبه دو ستاره را در نظر گرفتند. رتبه بندی سه ستاره این درصد را تا 33 درصد افزایش می دهد. اگر متوجه شدید رتبه‌بندی‌تان شروع به کاهش می‌کند، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که برخی از بیماران راضی خود را تشویق کنید تا نظر خود را بررسی کنند.

نظرسنجی‌ها و بررسی‌ها

با توجه به باور کنید یا نه، پاسخ های نظرسنجی رضایت بیماران تاثیر قابل توجهی بر بررسی آنلاین آنها ندارد. “noopener” target=”_blank”>مطالعه اخیر مایو کلینیک. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بیمارانی که تجربه متوسط ​​و غیر به یاد ماندنی دارند، احتمالاً نظری را ترک نمی کنند. با این حال، این احتمال وجود دارد که آنها احتمالاً پاسخ مثبتی به نظرسنجی رضایت بیمار خود بدهند، زیرا، حداقل، احتمالاً ناراضی نبودند. اگر نمرات نظرسنجی خوبی دریافت کنید، احتمالاً نظرات خوبی دریافت خواهید کرد.

اما در مورد بیمارانی که در نظرسنجی رضایت خود بازخورد منفی ارائه می دهند چه می شود؟ اینجاست که زیبایی داشتن پاسخ‌های بلادرنگ نمایان می‌شود. اگر یک بیمار پاسخ نظرسنجی منفی داد، با او درگیر شوید و ببینید چه چیزی باعث این واکنش شده است.

شاید آنها بی تاب شده اند زیرا 15 دقیقه منتظر صحبت با مسئول پذیرش هستند. با کمک شما می توان فوراً این مشکل را اصلاح کرد. با مداخله، می‌توانید افرادی را که تجربه‌ای منفی دارند، قبل از ورود به اینترنت برای ارائه نظر منفی دستگیر کنید.

نظرسنجی، بررسی و وفاداری بیمار

به نظر می‌رسد که پاسخ‌های نظرسنجی مثبت و نظرات مثبت آنلاین نشان دهنده افزایش وفاداری بیمار در یک عمل خاص است. متأسفانه، آنها این کار را نمی کنند.

ما قبلاً بحث کردیم که چگونه افرادی در دو طرف طیف رضایت (اعم از آنهایی که تجربه افتضاح یا استثنایی داشتند) احتمالاً بیمارانی هستند که واقعاً اقدامی انجام می دهند و یک بررسی آنلاین ارائه می دهند. اینها نیز افرادی هستند که پیش بینی رفتار آینده آنها راحت تر است.

بیمارانی که تجربه بسیار منفی داشتند، به نظرسنجی رضایتمندی بسیار کم پاسخ دادند و نظر منفی را ترک کردند، احتمالاً به مطب شما باز نخواهند گشت. از سوی دیگر، بیمارانی که تجربه بسیار خوب و به یاد ماندنی داشتند و به نظرسنجی پاسخ مثبت دادند و عجله داشتند تا یک بررسی آنلاین مثبت بنویسند، به احتمال بسیار زیاد بازگشته و وفادار خواهند ماند.

اما همه افراد این وسط چطور؟ خوب، همانطور که نمرات رضایت در میانه راه نمی تواند نشان دهنده بررسی های آنلاین باشد، نمی تواند وفاداری بیمار را به هر صورت نشان دهد.

بهترین راه برای اطمینان از بازگشت آن بیماران میانی این است که آنها را از وضعیت “متوسط” خارج کنید و به محدوده بسیار مثبت منتقل کنید. با ارائه خدمات استثنایی و تجربه ای به یاد ماندنی به آنها، احتمال بازگشت آنها به تمرین شما بیشتر است. اما وفاداری بیمار بر اساس بسیار بیشتر از زمان صرف شده در مطب است، و مشارکت خودکار بیمار می‌تواند تا مدت‌ها پس از خروج بیمار از اتاق معاینه، یک تجربه مثبت از مراقبت‌های بهداشتی را حفظ کند.

به عنوان مثال، پلت فرم مشارکت بیمار زیست رایان را در نظر بگیرید. این توسط یک مدل اثبات شده و اختصاصی بخش‌بندی روانشناختی ارائه می‌شود که مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی را به یکی از پنج گروه گروه‌بندی می‌کند. دسته بندی بر اساس ترجیحات، ارزش ها و سبک زندگی آنها. این اطلاعات بینش به ارائه‌دهندگان کمک می‌کند پیام‌های شخصی‌سازی‌شده‌ای ایجاد کنند که خواسته‌ها و نیازهای منحصربه‌فرد مصرف‌کنندگان را جلب کند، بنابراین رضایت و وفاداری را افزایش می‌دهد.

با استفاده از مشارکت بیمار و بهبود کیفیت پاسخ‌های نظرسنجی رضایت بیمار و بررسی‌های آنلاین، به احتمال زیاد وفاداری بیمار شما نیز بهبود می‌یابد.

برای اطلاعات بیشتر درباره تقسیم بندی روانشناختی و تأثیر آن بر مشارکت بیمار و وفاداری بیمار، دانلود یا مطالعه موردی.

 

دیدگاهتان را بنویسید