بازاریابی سلامت در حوزه پزشکی و دارویی | استراتژی های تبلیغات سلامت

استراتژی های بازاریابی سلامت

آیا استراتژی های بازاریابی سلامت را می شناسید؟

با پیشرفت تکنولوژی ، بیماران حوزه پزشکی و داروئی دیگر نیازی به مراجعه به نزدیک ترین بیمارستان ندارند. داشتن یک برنامه ریزی و استراتژی دقیق در بازاریابی سلامت برای دستیابی به بیماران بسیار مهم است. ممکن است از تعداد فعلی بیماران خود راضی باشید. اما بدون داشتن یک استراتژی منظم نمی توانید نام خود را در کانون توجهات مردم نگاه دارید.

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که یک بیمار تصمیم می گیرد ارائه دهنده خدمات درمانی خود را تغییر دهد. تغییر در نوع بیمه خدمات درمانی، جابجایی محل زندگی، عدم رضایت از زمان انتظار یا یک تجربه منفی. شما هیچگاه نمی توانید تضمین کنید که همه بیماران خود را برای همیشه حفظ خواهید کرد.

برای کمک به شما در این مقاله  چند مورد از استراتژی های مفید در بازاریابی سلامت را ارائه دادیم. این استراتژی ها می تواند به پیشرفت شما در زمینه خدمات پزشکی و دارویی  کمک کند.

از تیم خود یک برند بسازید

شما باید برند خود را در بازاریابی سلامت پیدا کنید. چه چیزی در اقدامات پزشکی و دارویی شما منحصر به فرد است؟ آیا روشی ست که با بیماران رفتار می کنید؟ دفتر کارتان؟ یا یک محیط گرم و صمیمی؟ حداقل یک چیز باید وجود داشته باشد که تیم پزشکی و داروئی شما را منحصر به فرد می کند.

این دقیقا همان چیزی ست که به بیماران کمک می کند نام سازمان یا شرکت دارویی یا پزشکی شما را به خاطر بسپارند.

برای بیماران یک تجربه آنلاین خوب بسازید

تا یک دهه پیش فقط داشتن یک وبسایت برای تحت تاثیر قرار دادن بیماران در بازاریابی سلامت کافی بود. اما امروزه یک  وبسایت درب ورود به خدمات پزشکی و دارویی است.  وبسایت اولین چیزی ست که معمولا بیماران می بینند .

خود را جای بیمار قرار دهید. فرض کنید بخواهید به عنوان بیمار از صفحه اول سایتتان بازدید کنید. آیا می توانید در عرض 5 الی 10 ثانیه از خدمات اولیه و اقدامات پزشکی و دارویی مطلع شوید؟ آیا به سرعت می توانید با یک فرد مناسب جهت مشاوره تماس بگیرید؟ آیا تصاویر و شمای کلی سایت بیانگر مراقبت های بهداشتی و خدمات شماست؟

یک وبسایت پاسخگو بسازید

وبسایت پاسخگو در بازاریابی سلامت

وب سایت پاسخگو وب سایتی ست که به صورت خودکار با اندازه صفحه نمایش تنظیم می شود. بنابراین دسترسی به سایت از طریق همه وسایل الکترونیکی اعم از رایانه، لپتاپ، تبلت و تلفن همراه یکسان است. در بازاریابی سلامت ، پاسخگو بودن یکی از فاکتورهایی ست که گوگل شما را با آن رتبه بندی می کند.

گوگل به تجربه کاربر اهمیت می دهد. این موتور جست و جو سایت هایی را که برای کاربران موبایل پاسخگو هستند در اولویت قرار می دهد.

سرعت سایت را تست کنید

اخیرا مطالعاتی در بازاریابی سلامت بر روی رفتارهای کاربران مراقبت های پزشکی و دارویی صورت گرفته است. طبق این مطالعات بیماران کمتر از گذشته طاقت بارگذاری کند را در اینترنت دارند. آنها فقط 5 ثانیه صبر می کنند و اگر سایت بارگذاری نشد به وبسایت دیگری مراجعه می نمایند.

این مسئله یعنی ترک وبسایت یک تجربه بد برای کاربر است و در رتبه بندی گوگل تاثیر بسزایی دارد. می توانید سرعت سایت خود را با ابزارهایی مثل page speed insights آزمایش کنید. اگر زمان بارگیری کند است با طراح وبسایت خود مشورت کنید.

بهینه سازی موتور های جست و جو از راه سئو سایت

بهینه سازی موتورهای جستجو از طریق سئو می تواند خدمات و اقدامات شما را در صفحه اول گوگل نمایش دهد. اما این کار قدری پیچیده تر از تصور است و نمی توانید به سادگی این کار را انجام دهید. این مسئله مستلزم آگاهی از دانش سئو و بکارگیری کلمات کلیدی می باشد. گوگل قبل از هر چیز به خوانایی اهمیت می دهد .

بهینه سازی موتورهای جستجو از راه تبلیغات

Google ads ابزاری قدرتمند برای قرار دادن خدمات وبسایت شما به بالای موتور جستجوست. این روش یکی از تبلیغات پولی است و هزینه بالایی دارد. با استفاده از آن می توانید در مدت زمان کوتاهی به بالاترین رتبه گوگل در بازاریابی سلامت برسید. اما این نکته را بدانید که این کار موقتی ست. پس اگر قصد انجام آن را دارید بودجه خود را مدیریت کرده و آن را کنترل کنید.

شبکه های اجتماعی را اهرم اقدامات خود قرار دهید

 

شبکه های اجتماعی در بازاریابی سلامت

بسیاری از بیمارستان ها، داروخانه ها و ارائه دهندگان خدمات و تجهیزات پزشکی و دارویی مشغول به فعالیت میباشند. آنها بخش عمده ای از استراتژِی های بازاریابی سلامت خود را متکی بر شبکه های اجتماعی می دانند. از طریق رسانه های اجتماعی مانند توییتر و یوتیوب کارهایی اعم از ارسال عکس، پست و محتوا صورت می پذیرد. این یک استراتژِی معتبر برای معرفی نام تجاری و اطلاع رسانی به بیماران در همه زمینه هاست.

از بیماران نظر سنجی کنید

به طور معمول تعداد کمی از بیماران در نظر سنجی ها شرکت می کنند. بیمارانی که تجربه ای بهتر از حد معمول یا بسیار ضعیف از خدمات پزشکی و دارویی داشته اند. اگر از خدمات خود بازبینی نکنید فرصت را برای بازخورد بیمارانی که از ویزیت خود راضی بودند از دست میدهید.

به همین دلیل است که ما نظر سنجی بیماران را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی سلامت توصیه می کنیم. به عنوان مثال بیماران در مطب با یک تبلت کیفیت خدمات دریافتی خود را از 1 تا 10 ارزیابی می کنند. این نطرات مستقیما در وبسایت شما نمایش داده می شود. و بطور بالقوه با هر نظر منفی در سایت های دیگر مبارزه می کند.

رسانه های سنتی را در نظر بگیرید

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات سلامت محور از سرمایه گذاری در رسانه های سنتی می ترسند.  رسانه هایی مثل تلویزیون، رادیو ، بیلبوردها و روزنامه ها جزو رسانه های سنتی هستند . سرمایه گذاری بر روی آنها می تواند یک سرمایه گذاری اساسی باشد . اما باید مراقب باشید که پول خود را کجا خرج می کنید. می توانید با انتخاب درست  بهترین و ملموس ترین نتیجه را ببینید.

یک تابلو تبلیغاتی در یک مکان خلوت برای جذب بیماران ممکن است کافی به نظر نرسد. اما نصب همان تابلو در مجاورت درب ورودی یک بیمارستان اقدام معجزه آسایی است. این کار بهترین انتخاب برای بازگشت سرمایه شما در بازاریابی سلامت است.

تبلیغات فضای بازو بیلبوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *