استفاده از داده ها که نتایج سلامتی را برای بیماران شما دیکته می کند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Data_Outcomes_Blog.jpg

چند سال پیش، کارشناس بهداشت جمعیت دیوید بی. نش، MD، گفت: “بیشترین شماره پنج رقمی مهمی که برای پیش‌بینی وضعیت سلامتی و سلامتی شما به آن نیاز دارم، کد پستی شماست، بدون هیچ کدام.» آیا پیشنهاد اینکه جایی که یک مصرف کننده مراقبت های بهداشتی زندگی می کند عامل تعیین کننده ای در نتایج سلامت؟

بر اساس نظر متخصصان میزگرد در کنفرانس امسال South by Southwest (SXSW) در آستین نیست. در طول جلسه یک ساعته، «کد پستی شما: کلید سلامتی»، جی بات از انجمن بیمارستان های آمریکا، اریک گرتلر از US News & World Report، گارث گراهام از بنیاد Aetna و کاویتا پاتل از موسسه بروکینگز و جانز مراقبت اولیه Sibley پزشکی هاپکینز تأیید کرد که کد پستی یک فرد می تواند به اندازه ژنتیک برای سلامتی پیش بینی کند.

عوامل اجتماعی – مانند دسترسی به ثبات مسکن، کیفیت آموزش، فرصت‌های شغلی، و در دسترس بودن غذا- قطعاً باید در نظر گرفته شوند. جی بات خاطرنشان می‌کند: «این تعیین‌کننده‌های اجتماعی سلامت معمولاً به شدت با وضعیت سلامتی یک جامعه مرتبط هستند، به طوری که ما اکنون معتقدیم که کد پستی شما می‌تواند پیش‌بینی‌کننده بسیار دقیقی از سلامت شما باشد. ”

بیمارستان‌ها به وضوح باید به فیل در اتاق رسیدگی کنند: چگونه می‌توانید از مجموعه وسیعی از داده‌های موجود بیمار – از جمله کدهای پستی – استفاده کنید تا از پیش‌بینی وضعیت سلامتی به تأثیر مثبت بر نتایج سلامتی بروید؟ بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه برخی از بیمارستان‌ها در مورد داده‌های سلامت تصمیم می‌گیرند که در واقع بر نتایج بیمار تأثیر می گذارد.

تأثیر بر نتایج سلامت با داده های مصرف کننده

در بیمارستان سنت جوزف در Nashua، NH، متخصصان مراقبت های بهداشتی چند سال پیش با یک استراتژی مدیریت سلامت جمعیت شروع به کار کردند. به عنوان یک سازمان خودبیمه شده، رهبران بیمارستان تصمیم گرفتند این استراتژی را در میان کارکنان و خانواده‌هایشان اجرا کنند.

پس از تجزیه و تحلیل داده‌های سلامتی دو ساله، آنها تعدادی از کارمندان و افراد تحت تکفل را به عنوان بیماران بالقوه پرخطر شناسایی کردند و آنها را به برنامه‌های مداخله منتقل کردند. تلاش‌های آن‌ها سودآور بوده است.

سنت جوزف علاوه بر آموزش به کارکنان بالینی نحوه شروع گفتگوهای انتقادی در مورد استفاده مسئولانه از منابع مراقبت‌های بهداشتی و ارائه هماهنگ‌کننده‌های مراقبتی با ابزارهای مورد نیاز برای پاسخ‌گویی فعالانه‌تر به بیماران پرخطر، موجب صرفه‌جویی شد <. a href="https://www.healthcare-informatics.com/article/covenant-health-moves-down-path-population-health" rel="noopener" target="_blank">1.8 میلیون دلار در بخش مراقبت های بهداشتی هزینه فقط یک سال پس از راه اندازی ابتکار عمل می کند.

بر اساس بخش‌بندی روانشناختی شوید . TriHealth با یک برنامه آزمایشی سه ماهه برای 210 فرد مبتلا به دیابت یا اختلالات اسکلتی عضلانی شروع به کار کرد. بیماران به 12 سوال مختصر پاسخ دادند طبقه‌بندی مصرف‌کننده نظرسنجی توسعه یافته توسط راه حل های زیست رایان برای تقسیم آنها به پنج گروه روانشناختی مجزا بر اساس نگرش در مورد سلامت و تندرستی و ترجیحات ارتباطی. سپس سازمان بهداشت و درمان مربیان خود را در مورد نحوه برقراری بهترین ارتباط با افراد و ایجاد انگیزه بر اساس بخش آنها آموزش داد.

این یک تغییر اساسی نسبت به رویکرد سنتی گروه‌بندی بیماران با تشخیص و سپس ارائه یک برنامه مشارکتی است. هانلون توضیح داد: «اگر فردی جویای تعادل است، باید به او حق انتخاب بدهید و نمی توانید به او بگویید چه کاری انجام دهد. اما با Direction Takes، باید بگویید، “من از شما می خواهم این کار را انجام دهید” و آنها آن را می گیرند و با آن پیش می روند.”

TriHealth با تشویق نتایج برنامه آزمایشی، اکنون از مربیگری سلامت فردی با پرسشنامه و ارزیابی و همچنین آموزش مشارکت مداوم، برای ایجاد انگیزه در افراد برای دستیابی به اهداف سلامتی خود.

مثل یک خرده فروش فکر کنید: استفاده از تقسیم بندی مصرف کننده برای بهبود نتایج مراقبت های بهداشتی

وقتی صحبت از استفاده مؤثر از داده‌های مصرف‌کننده می‌شود، نیازی نیست که بیشتر از برندهای مورد علاقه دائمی مانند آمازون، نتفلیکس و دیزنی. بهتر است بیمارستان ها از راهبرد خود پیروی کنند و از رویکرد بیسکویتی که بر استراتژی های مشارکت مراقبت های بهداشتی غالب است، دور شوند. با تقویت داده‌های بیمار با بینش مصرف‌کننده، بیمارستان‌ها برای تصمیم‌گیری درباره داده‌های سلامتی که منجر به نتایج سلامت بهتر می‌شود، موقعیت بهتری دارند.


“اگر کسی تعادل طلب است، باید به او حق انتخاب بدهید و نمی توانید به او بگویید چه کاری انجام دهد. اما با Direction Takes، باید بگویید، “من از شما می خواهم این کار را انجام دهید” و آنها آن را می گیرند و با آن پیش می روند.”


برای مثال، درک اولویت‌های ارتباطی به بیمارستان‌ها اجازه می‌دهد تا با بیماران ارتباط برقرار کنند – چه از طریق تلفن، از طریق پیام متنی، از طریق ایمیل یا از طریق پورتال بیمار. و استفاده از کدهای پستی برای پیش بینی وضعیت سلامتی؟ اگر تقسیم بندی روانشناختی را برای جمعیتی در یک کد پستی خاص اعمال کنید، می توانید مخاطبان خود را حتی موثرتر هدف قرار دهید.

برای مثال، 24 درصد از جمعیت بیماران در بخش دست‌آوردهای خود قرار دارند، گروهی که عموماً در مورد سلامت و تندرستی فعال‌تر هستند. با برقراری ارتباط با پیام‌های متناسب با آن بخش، بیمارستان‌ها می‌توانند «میوه کم‌رنگ» را انتخاب کنند و نتایج سلامتی را در نزدیک به یک چهارم جمعیت بهبود بخشند.

به همین ترتیب، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند از بینش‌هایی در مورد منابع ترجیحی اطلاعات سلامت برای ۲۷ درصد از جمعیتی که اهل استقامت هستند استفاده کنند، و به آن‌ها اجازه می‌دهد با افرادی که در محیط‌های کمتر سنتی مانند رسانه‌های اجتماعی قرار دارند، ارتباط برقرار کنند. به متخصصان مراقبت های بهداشتی به عنوان آخرین راه حل. آن را یک رویکرد «پیش‌بینی و پیشگیری» برای استفاده از داده‌های سلامت در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید