شما در حال مشاهده هستید افزایش درآمد ارائه دهندگان پس از کووید با استفاده از Telehealth

افزایش درآمد ارائه دهندگان پس از کووید با استفاده از Telehealth

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

patient having a video call with the doctor over the phone

همه‌گیری COVID-19 تأثیر گسترده‌ای بر صنعت مراقبت‌های بهداشتی داشته است، که مهم‌ترین آن کاهش قابل توجه درآمد ارائه‌دهندگان به دلیل کاهش ترافیک و روش‌های درمانی است.

برای مثال، Mass General Brigham یک loss of $178 million in the first quarter, and it expects to lose patient service revenue of حدود 400 میلیون دلار در ماه “مدت از دست دادن درآمد پیش بینی شده به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله از سرگیری روش های انتخابی، تاثیر رکود اقتصادی بر تقاضا برای خدمات و ترکیب پرداخت کنندگان و میزان کمک های مالی فدرال و ایالتی و همچنین مراقبت های بهداشتی. توانایی صنعت برای ادامه متقاعد کردن بیماران مبنی بر اینکه بازگشت برای مراقبت‌های غیرکووید ایمن است، سیستم گفت.

ژنرال توده بریگام تنها نیست. طبق یک راهنما تجزیه و تحلیل یک نظرسنجی انجام شده توسط انجمن مدیریت مالی بهداشت و درمان (HFMA)، تقریباً دو سوم از مدیران بیمارستان انتظار دارند درآمدها حداقل 15 درصد کاهش می یابد به دلیل کووید -19. 20 درصد از مدیران انتظار کاهش درآمد بیش از 30 درصد را دارند. علاوه بر این، طبق آخرین گزارش کافمن هال «گزارش فلش بیمارستان ملی.”

آوریل بدترین ماه تاریخ برای امور مالی بیمارستان بود،” جیم بلیک، مدیر عامل کافمن هال در بیانیه ای گفت. “بیمارستان های کشور ما در شرایط خطرناکی قرار دارند. آنها به عنوان خط مقدم نبرد ما علیه این ویروس خدمت می کنند، اما این بیماری همه گیر در زمانی که ما به آنها بیشتر نیاز داریم، بقای مالی اساسی آنها را تهدید می کند.”

همه چیز برای انواع دیگر سازمان های مراقبت های بهداشتی نیز آسان نبوده است. Experity گزارش داد که در طول دو هفته دوم ماه مارس، میانگین حجم ویزیت مراقبت های فوری 46 درصد کاهش یافت. تا اواسط آوریل، کلینیک‌های مراقبت اضطراری با 88 میانگین مراجعه در هفته مواجه بودند.

روش‌های پزشک کاهش یافته است به گفته هیلی فیشر رایت، MD، رئیس و مدیر عامل انجمن مدیریت گروه پزشکی (MGMA) در حجم بیمار 30٪ تا 70٪. کسب و کار مراقبت های اولیه 40% به 50% کاهش یافته است.

او می‌گوید: «روش‌ها باید در مورد انتظارات برای حجم آنها و مدت زمان ادامه این رکود منطقی باشند. “اگر شما یک مطب مراقبت های اولیه هستید، این احتمالاً یک دوره شش تا هشت هفته ای است که در آن می توانید روی کاهش 50٪ تا 60٪ حجم حساب کنید.”

Telehealth – پوشش نقره ای؟

وضعیت برای پزشکان مراقبت های اولیه و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی حتی بدتر می شد اگر پوشش ویزیت های مجازی از راه دور و مدیکر نبود. فیشر رایت می‌گوید: «ما شاهد استقبال پرشور بهداشت از راه دور در سراسر کشور بوده‌ایم، تا جایی که در سه هفته گذشته به بخشی جدایی ناپذیر از ارائه مراقبت‌ها تبدیل شده است.

انجمن مراقبت فوری در نظرسنجی هفتگی صدای صنعت خود که از 11 تا 13 مه 2020 انجام شد، دریافت که 80 درصد از اعضای آن اکنون پزشکی از راه دور ارائه می دهند و به طور متوسط ​​18.4 بازدید در هر مرکز/روز.

با این حال، بسیاری از روش‌های مستقل کوچک، اجرای گردش‌های کاری سلامت از راه دور را چالش برانگیز می‌دانند. علاوه بر این، نظرسنجی بنیاد پزشکان گزارش می‌دهد که 65 درصد پزشکان بیمارانی دارند که نمی‌توانند از سلامت مجازی (بدون رایانه/اینترنت) استفاده کنند.

این ارائه‌دهندگان چگونه می‌توانند به شیوه‌ای کارآمد و مقرون‌به‌صرفه از سلامت از راه دور استفاده کنند و در عین حال مزایای آن را در میان جمعیت متنوع بیماران به حداکثر برسانند؟

پلتفرم سلامت دیجیتال

زیست رایان یک پلت‌فرم سلامت دیجیتال است که به ارائه‌دهندگان مشاوره‌های مجازی/ویدیویی امن و پیام‌های متنی دو طرفه و همچنین نظارت از راه دور ارائه می‌دهد. مسیرهای مراقبت دیجیتال و پیگیری، خدمات بازاریابی و مجموعه پرداخت مسئولیت بیمار، در میان بسیاری از خدمات دیگر که شامل مشارکت بیمار از راه دور است.

مشاوره‌های مجازی زیست رایان برای بیماران از طریق برنامه‌ای که هم روی تلفن یا رایانه کار می‌کند قابل دسترسی است. زیست رایان همچنین پیگیری ویزیت پس از مجازی را برای نظارت بر بهبودی و ارائه آموزش برای حمایت از توصیه‌های ارائه‌دهنده ارائه می‌دهد. مشارکت بیمار از طریق ترکیبی از ایمیل، متن / پیامک به دست می آید. پاسخ صوتی تعاملی (IVR)، پیام‌رسانی درون‌برنامه/پورتال و کانال‌های دیگر.

زیست رایان از طیف گسترده ای از کانال های دیجیتال استفاده می کند، زیرا تشخیص می دهد که بیماران ترجیحات ارتباطی و دسترسی متفاوتی به فناوری ها دارند. برخلاف سایر شرکت‌های بهداشت از راه دور، زیست رایان از نوعی علم مصرف‌کننده به نام بخش‌بندی روان‌شناختی استفاده می‌کند تا ارتباطات خود را مطابق با انگیزه‌های درونی بیمار شخصی‌سازی کند.

تقسیم بندی روانشناختی

روان‌شناسی به نگرش‌ها، باورها، سبک زندگی و شخصیت افراد مربوط می‌شود و کلید انگیزه‌ها، اولویت‌ها و ترجیحات ارتباطی آنهاست. تقسیم بندی شامل گروه بندی افراد بر اساس این ویژگی های مشترک برای هدف گیری و تعامل موثرتر است.

بخش‌بندی روان‌شناختی برای دهه‌ها توسط Procter & Gamble، Walmart، Walgreens، CVS Health و سایر سازمان‌های مصرف‌کننده و خرده‌فروشی در سطح جهانی برای افزایش سهم بازار و تسریع استفاده از محصولات و خدماتی مانند سلامت از راه دور استفاده می‌شود.

زیست رایان یک مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی اختصاصی ایجاد و عملیاتی کرد که از آن برای شخصی‌سازی مشارکت مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی با توجه به انگیزه‌های فرد استفاده می‌کند. این مدل توسط کارشناسان مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی از P&G هدایت می‌شد که با خرده‌فروش‌های نام‌گذاری شده در بالا نیز کار کردند تا مدل‌های روان‌شناختی خودشان را عملیاتی کنند.

زیست رایان پنج بخش روانشناختی متمایز را بر اساس رویکردهای خود به خدمات بهداشتی، تندرستی و مراقبت‌های بهداشتی شناسایی کرد که هر کدام به یک استراتژی تعامل منحصر به فرد نیاز دارند:

  • خود دست آوران: فعال و سلامت گرا، خود دست مندان اهداف شخصی تعیین می کنند و چالش رسیدن به آنها را دوست دارند. آنها روی سلامت و ظاهر خود سرمایه گذاری می کنند و به پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی به عنوان معتبرترین منابع اطلاعاتی برای حفظ سلامت آنها اعتماد می کنند.
  • جویندگان تعادل: همچنین فعالان و سلامت گرا، جویندگان تعادل مستقل هستند و به دنبال گزینه ها و انتخاب هایی برای مراقبت از خود هستند و موفقیت را برای خود تعریف می کنند. آنها کمتر به پزشکان به عنوان معتبرترین منبع اطلاعات سلامت نگاه می کنند، در عوض به دنبال اطلاعات آنلاین و در میان همتایان خود می گردند.
  • شعبده بازان اولویت دار: شعبده بازان اولویت دار با توجه به مسائل مربوط به سلامت شخصی، مطمئن خواهند شد که خانواده و عزیزانشان مراقبت های مورد نیاز خود را دریافت می کنند. آنها با مسئولیت های زیادی مشغول هستند و برای دیگران ارزش قائل هستند. وظیفه، تعهد و فداکاری ارزش های مهمی برای شعبده بازان اولویت هستند.
  • گیرندگان جهت: با توجه به سلامت خود واکنش نشان می دهند، اما استفاده کنندگان نسبتاً بالایی از سیستم مراقبت های بهداشتی دارند، راهنمای گیرندگان جهت راهنمایی به متخصصان مراقبت های بهداشتی مراجعه می کنند. دستورالعمل گیرندگان از پزشکان انتظار دارند که پاسخ ها را بدانند و دوست ندارند سوالات زیادی از آنها پرسیده شود. با این حال، آنها پیروان Direction نیستند – ممکن است توصیه های پزشک را در صورتی که به راحتی در برنامه روزانه خود گنجانده نشوند، رعایت نکنند.
  • استقامت‌کنندگان اراده‌ای: واکنش‌پذیرترین – و اغلب بی‌تفاوت‌ترین افراد در مورد سلامتی و تندرستی، افراد دارای اراده در «اینجا و اکنون» زندگی می‌کنند. آنها انتظار را دوست ندارند و خواهان رضایت فوری هستند. آنها لزوماً ناسالم نیستند، اما معمولاً اقدامات پیشگیرانه بهداشتی انجام نمی دهند.

زیست رایان استفاده مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی از سلامت از راه دور و سایر فناوری‌ها را مورد مطالعه قرار داد و تفاوت‌های قابل‌توجهی را در میان بخش‌های روان‌شناختی یافت. دو بخش – دستیابی به خود و افراد با اراده – 70٪ از کل استفاده از سلامت از راه دور را در 12 ماه گذشته نشان دادند. همکاری با یک بیمه‌گر عمده مدیریت شده Medicaid برای پیشبرد ثبت نام و استفاده از سلامت از راه دور در طول بحران کووید-19، همان دو بخش مسئول بیش از 80٪ از کل مشارکت بودند.

این نشان می‌دهد که موفقیت در سلامت از راه دور به شناسایی و مشارکت مؤثر دو بخش از پنج بخش در یک جمعیت بستگی دارد. زیست رایان می تواند به مشتریان خود (بیمارستان ها، سیستم های بهداشتی، مطب پزشکان، مراکز مراقبت فوری و غیره) کمک کند تا بیماران را هدف قرار داده و احتمال استفاده از سلامت از راه دور را به حداکثر برساند. زیست رایان علاوه بر جذب استفاده از سلامت از راه دور و سهم بازار در میان دو بخش برتر، می‌تواند انگیزه افزایش استفاده از سلامت از راه دور در میان سه بخش باقی‌مانده نیز باشد.

نکته مهم، زیست رایان را می‌توان در کمتر از دو هفته با هزینه نسبتاً کم و بازگشت سرمایه بسیار بالا راه‌اندازی و فعال کرد.

در حالی که بازیابی درآمدهای بسیاری از سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی ممکن است مدتی طول بکشد تا به سطوح قبل از COVID-19 بازگردد، خدمات بهداشت از راه دور و مشارکت دیجیتالی بیمار می‌تواند به بازگشت بیماران به مطب و ارائه جریان‌های درآمد جایگزین کمک کند. Telehealth اینجاست که می‌ماند، اما عملیاتی کردن آن به گونه‌ای که درآمد و سهم بازار را در سریع‌ترین زمان ممکن به حداکثر برساند، برای سلامت مالی یک کار بسیار مهم است.

برای راهنمایی سریع و گام به گام برای ایجاد سهم بازار پس از COVID-19، بازار ما را دانلود کنید اشتراک‌گذاری برگه نکات.

دیدگاهتان را بنویسید