شما در حال مشاهده هستید انتخاب یک آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی: چک لیست 10 نقطه ای ما از ملاحظات مهم

انتخاب یک آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی: چک لیست 10 نقطه ای ما از ملاحظات مهم

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

A group of employees having a team meeting in a conference roomنقطه ای از نیاز حیاتی در منحنی رشد کسب و کار وجود دارد وقتی نمیتونی تنهایی بری بدون منابع یک آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی، بیمارستان یا شرکت پزشکی شما ممکن است در گرماگرم رقابت کند، فلات یا کوچک شود.

این یک گام مهم برای هر سازمانی است، و شناسایی اهداف و نیازهای خلاقانه خود و شروع زودهنگام فرآیند انتخاب بسیار مهم است. به عنوان نقطه شروع، از این چک لیست از موارد کلیدی که باید هنگام ارزیابی شریک آژانس بالقوه در نظر بگیرید، استفاده کنید.

 1. اهداف و بازگشت سرمایه: این ممکن است اولین موضوع بحث نباشد، اما نمی تواند آخرین موضوع باشد. هدف اصلی کسب و کار شما تولید نتایج مشخص و قابل اندازه گیری است. از یک آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی آینده بخواهید توضیح دهد که چگونه مستقیماً از اهداف و مقاصد خاص بیمارستان حمایت می کنند. سیستم آنها برای تعیین کمیت نتایج، اندازه گیری و گزارش فعال ROI چیست؟ شما روی نتایج سرمایه گذاری می کنید؛ اگر نمی توانند اهداف قابل اندازه گیری و معنی دار و فرآیند دستیابی به اهداف را توضیح دهند، جلو نروید.
 2. تجربه صنعت مراقبت های بهداشتی: در مراقبت های بهداشتی، نمی توان تصور کرد که “بازاریابی بازاریابی است” یا اینکه یک آژانس جدید می تواند در این کار بیاموزد. پزشکان و بیمارستان ها به استانداردهای بالاتر و تأثیرات نظارتی پاسخ می دهند و قطعاً به تجربه قبلی نیاز است. فرآیند خدمات بسیار شخصی مستلزم درک عمیق تری برای برقراری ارتباط بین یک ارائه دهنده و مردم بیمار است. به لیست مشتریان گذشته و حال آنها نگاه کنید. نمونه‌های موردی و نتایج مرتبط را بخواهید که با نیازها و شرایط شما مطابقت دارد.
 3. به تجربه دیجیتالی آن‌ها نگاه کنید: قابلیت‌های آنلاین و دیجیتال برای آژانس مراقبت‌های بهداشتی بسیار مهم هستند. تجربه قبلی آنها از جمله نمونه های اخیر ایجاد حضور دیجیتال را تعیین کنید. در مورد جستجوی محلی، الزامات سایت تلفن همراه، بهینه سازی موتور جستجو و پشتیبانی از SEO مراقبت های بهداشتی بحث کنید. آیا بازاریابی دیجیتال و تبلیغات یک نقطه قوت کلیدی هستند؟
 4. در مورد روندهای بازار و رقابت بپرسید: بحثی را درباره تغییرات در بازار باز کنید. روندهای اخیر چیست و چگونه بر چشم انداز رقابتی محلی تأثیر می گذارد؟ آیا آژانس برای کسب و کارهایی در منطقه کار کرده است؟ تجربه آنها از رسانه ها چیست؟
 5. شایستگی اصلی و استحکام نیمکت: برخی از شرکت‌ها برای پنهان کردن کاری که انجام می‌دهند، برچسب «نمایندگی» را می‌پذیرند. یک یا دو لایه از پیاز را پوست بگیرید تا قابلیت‌هایی را که روی میز می‌آورند شناسایی کنید. افراد تمام وقت آنها چه کسانی هستند و چه کار می کنند. چگونه شایستگی اصلی آنها با نیازهای شما همخوانی دارد؟ تعیین کنید که آیا این واقعاً یک تجارت با دامنه محدود است یا خیر. آیا این یک شرکت هنرهای گرافیکی، یک نهاد روابط عمومی یا یک برنامه نویس وب سایت است که سعی دارد به نام بزرگتری تبدیل شود؟
 6. تمام پاها را روی زمین بکارید: یک آژانس و مشتری باید انتظارات واقع بینانه را ایجاد کنند. آژانسی که نتایج سریع و پر زرق و برق را پیشنهاد می کند قابل باور نیست. هر دو طرف میز نیاز به درک متقابل معیارهای عملکرد و تعریف سیستمی برای ردیابی و گزارش دارند.
 7. بدانید چگونه هزینه می‌کنند: مدت‌ها قبل از اینکه اولین فاکتور از آستانه شما عبور کند، به آرامی روند بودجه، صورت‌حساب و پرداخت‌ها را طی کنید. هم آژانس و هم مشتری می‌خواهند دقیقاً درک یکسانی از نرخ‌ها، هزینه‌ها، نگهدارنده‌ها و هرگونه هزینه «اضافی» داشته باشند. پیشاپیش در مورد مجوزها، تغییر دستورات، تأییدیه‌ها و موارد مشابه توافق کنید. هیچ چیز سریعتر از غافلگیری های مالی و مسائل غیرمنتظره پولی، یک رابطه جدید را خراب نمی کند.
 8. سبک و شخصیت را درک کنید: بسیاری از کسب و کارها، از جمله آژانس ها، شخصیتی تا حد زیادی ناملموس دارند – نوعی فرهنگ خلاقانه و سبک خاص. این ممکن است انرژی بالا و تاپ های بلند … یا راه راه دانهیل و با تفکر محفوظ … یا جایی در این بین. آنچه در یک رابطه تجاری موفق مهم است این است که مردم با افرادی که دوست دارند بهترین کار را انجام دهند. کدام آژانس برای کار در کنار هم مناسب تر است؟ برای کشف سازگاری متقابل خود وقت بگذارید.
 9. بازیکنان تیم خود را ملاقات کنید: مدیران آژانس و افرادی که در ابتدا با آنها ملاقات می‌کنید ممکن است کارکنان روزانه حساب نباشند. همه اعضای تیم آژانس را تعیین کنید و در مورد اعتبار و تجربه آنها بپرسید. مسئولیت ها را تعریف کنید، به علاوه اینکه چه کسی و چگونه اختلافات حل می شود. یک کانال ارتباطی با مدیران آژانس حفظ کنید.
 10. پرتفولیوی آنها را بر اساس نتایج قضاوت کنید: هر آژانس دارای گالری از نمونه های جذاب است. اینها شامل وب‌سایت‌ها، آگهی‌های تلویزیونی، تبلیغات چاپی، تبلیغات دیجیتال، لوگوها، بروشورها، وثیقه‌های فروش می‌شوند—و همگی زیبا به نظر می‌رسند. اینها نشان دهنده تجربه و قابلیت ها هستند، اما نکته اصلی این است که “چقدر خوب کار کردند؟” اهداف و نتایج واقعی چه بود؟ در مورد نمونه هایی صحبت کنید که شامل معیار کمی موفقیت هستند.

پادکست آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی مرتبط: نحوه یافتن و انتخاب آژانس بازاریابی بهداشتی ایده آل

انتخاب یک آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی می تواند چالش برانگیز و متأسفانه طولانی باشد. از این چک لیست برای هدایت بحث های خود و مرتب سازی گزینه های خدمات متعدد استفاده کنید. اگرچه استعداد خلاق، شهرت و تجربه صنعت مهم هستند، مقاله قبلی ما در مورد استخدام آژانس اعتماد متقابل را به عنوان یک عنصر حیاتی شناسایی کرد. زمانی را برای ارزیابی دقیق افراد و فرآیندها در هنگام انتخاب آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی اختصاص دهید.

دیدگاهتان را بنویسید