شما در حال مشاهده هستید اندازه‌گیری پیامدهای سلامت: تفاوت بین شاخص‌ها و پیامدها

اندازه‌گیری پیامدهای سلامت: تفاوت بین شاخص‌ها و پیامدها

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

measuring health outcomes

هم در بازاریابی مراقبت های بهداشتی و هم در بازاریابی مراقبت های بهداشتی، اقداماتی که امروز انجام می دهید احتمالاً تأثیر فوری بر رفتار بیمار نخواهد داشت. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا نتایج تلاش های خود را ببینید و اندازه گیری کنید. بنابراین، برای بسیاری، اندازه‌گیری نتایج سلامت می‌تواند به یک چالش تبدیل شود.

شاخص ها چیست؟

تعداد همه نتایج چندین ماه طول نمی کشد. به عنوان ارتباط دیجیتالی بین بیماران و ارائه دهندگان به رشد خود ادامه می دهد، برخی از معیارهای زودخوان وجود دارد، مانند نرخ باز و نرخ کلیک، می توانید بلافاصله پس از ارسال پیام آنالیز کنید. ما در زیست رایان برای این اندازه‌گیری‌ها ارزش قائل هستیم زیرا اقدامات انجام شده را نشان می‌دهند.

وقتی به این اعداد نگاه می کنید، مهم است که به یاد داشته باشید که آنها فقط شاخص هستند. این بدان معنا نیست که رابطه ای با یک نتیجه قابل اندازه گیری واقعی وجود ندارد – فقط این رابطه ممکن است متفاوت باشد.

شاخص‌های در حال عمل

بیایید به یک مثال نگاه کنیم. زیست رایان آزمایشی را برای یافتن مؤثرترین راه برای تشویق بیماران به انجام غربالگری هموگلوبین A1c (HbA1c) و تعیین خطر ابتلا به دیابت انجام داد. ما پنج نسخه مختلف از یک ایمیل و پنج نسخه از یک پیام متنی را با استفاده از اطلاعات آماری بخش بندی روانشناختی. برای یک گروه کنترل، ما از پیام‌رسانی یک‌اندازه برای همه استفاده کردیم که در حال حاضر توسط برنامه سلامت استفاده می‌شد.

هر شش گروه دارای نرخ باز 23-25٪ بودند. به طور کلی، این مقدار نسبتاً بالا است، اما هیچ تفاوت معنی‌داری بین گروه آزمایش و کنترل وجود نداشت.

نرخ کلیک برای پیام‌های مبتنی بر بخش، بین 5 تا 8 برابر بیشتر از گروه کنترل بود. این معیار نشان می دهد که افراد بیشتری احتمالا HbA1c خود را بررسی می کنند.

بنابراین بهتر می‌توانستیم افرادی را که ایمیل‌ها را باز می‌کردند درک کنیم، هر پیام زیست رایان همچنین شامل یک دکمه تعبیه‌شده بود که بیمار می‌توانست روی آن کلیک کند تا اطلاعات بیشتری را با ما به اشتراک بگذارد. این گزینه های اضافی عبارت بودند از:

  • من در 3 ماه گذشته آزمایش HbA1c انجام داده ام.
  • من HbA1c خود را نمی‌دانم و می‌خواهم با پزشک مراقبت‌های اولیه خود (PCP) وقت ملاقات بگذارم.
  • برای برنامه ریزی یک قرار کمک می خواهم.

اگر شخصی اولین گزینه را انتخاب کند، به بررسی ادعاها هدایت می‌شود. اگر آنها گزینه دوم و سوم را انتخاب کردند، پزشک آنها می دانست که به کمک نیاز دارند و می توانند مستقیماً پیگیری کنند.

پس از بررسی داده‌ها، زیست رایان دریافت که “من A1c خود را در 3 ماه گذشته آزمایش کرده‌ام” 75٪ از کلیک‌ها را به خود اختصاص داده است. یعنی تنها 25 درصد از گیرندگان گزینه دو یا گزینه سه را انتخاب کردند. این تعداد کمتر از حد انتظار است و ممکن است ارائه دهندگانی را که هدف اصلی آنها بهبود نتایج سلامتی است ناامید کند.

اما خبرهای خوبی وجود دارد. حدود 60 درصد از افرادی که از طریق ایمیل کلیک کردند، یکی از سه گزینه اطلاعات اضافی را نیز کلیک کردند. در تست پیام متنی، اکثر کلیک‌ها روی آن گزینه‌های اضافی نیز بود. این کلیک ها به عنوان یک اقدام انجام شده به حساب می آیند.

به طور خلاصه، نرخ باز بین دو گروه یکسان بود. نرخ کلیک زیست رایان 5 تا 8 برابر بیشتر بود، اما اکثریت آن‌ها نیز «من A1C خود را در 3 ماه گذشته بررسی کرده‌ام» انتخاب کردند. با این حال، شاخص‌ها نشان می‌دهند که پیام‌های روانشناختی زیست رایان کارآمد بوده است. از این گذشته، زیست رایان 1189 ادعای بیشتر از نسخه ایمیل و 760 افزایشی از نسخه متنی داشت.

درسی که در اینجا وجود دارد این است که نرخ های باز، نرخ کلیک و تعداد بیمارانی که اقدام خاصی انجام می دهند، همه شاخص های موفقیت آمیز هستند. با این حال، در پایان روز، ما می خواهیم نتیجه را ببینیم. بنابراین، این سوال باقی می ماند: آیا افراد بیشتری ادعایی دریافت کردند و HbA1c آنها بررسی شد؟

از آنجایی که اکثر افرادی که پیام‌های زیست رایان را باز کرده‌اند انتخاب کرده‌اند که قبلاً HbA1c خود را بررسی کرده‌اند، تعداد بالای کلیک‌ها نشان‌دهنده نادرست است. به هر حال، 75 درصد از افرادی که آن ایمیل را باز کردند، نیازی به بررسی مجدد نداشتند. حتی اگر نرخ باز بودن آنها 5 تا 8 برابر بیشتر از گروه کنترل بود، اگر بیشتر توسط افرادی باز می شد که به خدمات نیازی نداشتند، ممکن بود تفاوتی در نتایج سلامت آنها ایجاد نمی کرد.

در مثالی مانند این که در آن سعی می‌کنید افراد را به فعالیت خود بازگردانید و درآمد بیشتری کسب کنید، باید بازگشت سرمایه خود را در نظر بگیرید. آیا این ابتکار با کم کردن هزینه های مربوطه نتیجه داد؟ آیا این به شما کمک کرد به سطحی برسید که می توانید آن را موفقیت بنامید؟ قبل از ایجاد کمپین بازاریابی یا ارتباط با بیمار بعدی، این سوالات را از خود بپرسید.

برای اطلاعات بیشتر درباره تقسیم بندی روانشناختی و نحوه استفاده از آن برای بهبود نتایج سلامت و تقویت تعامل، کاغذ سفید ما را دانلود کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید