شما در حال مشاهده هستید بازاریابی سلامت زنان: چگونه به مصرف کنندگان خدمات بهداشتی زنان دسترسی پیدا کنیم

بازاریابی سلامت زنان: چگونه به مصرف کنندگان خدمات بهداشتی زنان دسترسی پیدا کنیم

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 4 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

بیش از 85 درصد از خریدهای مصرف کننده در ایالات متحده را زنان انجام می دهند

وقتی نوبت به خانواده می‌رسد، آنها به 90 درصدt از تصمیمات مراقبت های بهداشتی.

نود و چهار درصد از زنان تصمیمات مراقبت های بهداشتی خود را می گیرند و 59 درصد از زنان تصمیمات مراقبت های بهداشتی را برای دیگران می گیرند.

با این حال، بازاریابی سلامت زنان کار خوبی برای رفع نیازهای آنها انجام نمی دهد.

در واقع، 66 درصد از زنان احساس می‌کنند که «بازاریابان مراقبت‌های بهداشتی او را درک نمی‌کنند» و طبق حداقل یک وب‌سایت بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی یکی از سه صنعت برتر که “بدترین شغل را انجام می دهد. رفع نیازهای زنان.

آه بکش.

چه ضربه‌ای برای صنعت و زنان ما.

اما لازم نیست اینطور باشد.

چگونه برای زنان مصرف کننده خدمات بهداشتی بازاریابی بهتری انجام دهیم؟

می‌توانیم با صحبت کردن با و به زنان شروع کنیم.

و من همین کار را کردم. مدیر محتوای ما، ملانی ساکس، و نویسنده ارشد محتوا، سارا رومرو برای نوشتن این پست با من همکاری کردند. در حالی که وانمود نمی‌کنیم که همه پاسخ‌ها را داریم، اما برای برداشتی تازه از بازاریابی سلامت زنان در مسیر درستی حرکت می‌کنیم.

در این پست وبلاگ، ما به اشتراک می گذاریم:

 • نگاهی به مراقبت های بهداشتی زنان در آن زمان و اکنون
 • و 8 نکته در مورد نحوه بازاریابی برای مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی زنان امروزی.

سلامت زنان در گذشته و اکنون

در مورد تاریخچه سلامت زنان موارد زیادی برای پوشش دادن وجود دارد، و ما نمی‌توانیم آن را در یک پست وبلاگ پوشش دهیم. اما بسیاری از پزشکی مدرن در ابتدا با فیزیولوژی مردان در ذهن، که به نوبه خود بر نحوه درک فیزیولوژی انسان توسط پزشکان، تشخیص‌ها و تجویز درمان تأثیر گذاشت.

بنابراین، تعجب آور نیست که این رویکرد نه تنها به زنان کمک نمی کند، بلکه پیامدهای منفی بی شماری را نیز به دنبال دارد.

یکی از بهترین نمونه های این بیماری، بیماری قلبی است. تحقیقات اولیه در مورد بیماری‌های قلبی عروقی عمدتاً شامل افراد مرد می‌شد که منجر به «علائم بارز حملات قلبی که به عنوان درد در بازوی چپ و قفسه سینه آموزش داده می‌شد» منجر شد. در نتیجه، زنان “50 درصد بیشتر احتمال دارد نسبت به مردان در پی حمله قلبی به اشتباه تشخیص داده شود و بیشتر از مردان در اثر حمله قلبی جان خود را از دست می دهند.”

زنان همچنین می توانند ارائه مراقبت های بهداشتی جانبدارانه را تجربه کنند. علیرغم گزارش سطوح شدیدتر، فراوانی و مدت درد، زنان احتمال کمتری برای درمان درد وجود دارد.

متأسفانه، فهرست پیامدهای نامطلوب و پیامدهای منفی همچنان ادامه دارد.

اما، امیدی وجود دارد.

به دنبال سلامتی زنان

از آنجایی که سلامت زنان کم کم توجهی را که شایسته آن است به خود جلب می‌کند، سرمایه‌گذاران، داروها و اخلالگران بازار در تلاش هستند تا بازاری برای نیازهای منحصربه‌فرد مراقبت‌های بهداشتی یک زن ایجاد کنند.

اما، آیا بازاریابی سلامت زنان با آنها به عنوان زنان، مادران، مراقبان و مسئولین ارشد سلامت خانواده طنین انداز می شود؟

برای جذب و حفظ وفاداری این جمعیت بزرگ، شرکت‌ها باید بدانند که اکثر زنان تعیین می‌کنند که چه زمانی و کجا آنها، فرزندان، همسران و والدین سالخورده‌شان مراقبت می‌شوند.

بیمارستان‌ها، سیستم‌های بهداشتی و اقدامات مراقبت‌های بهداشتی نمی‌توانند تأثیر قابل توجه زنان را بر خانواده‌های هسته‌ای و گسترده‌شان نادیده بگیرند.

توسل به زنان به‌عنوان تصمیم‌گیرندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند به بازاریابان مراقبت‌های بهداشتی، پزشکان، پزشکان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی کمک کند تا حجم بیماران زن (وفادار) خود را افزایش دهند—و تعدادی از بستگان خود را جذب کنند.

بازاریابی سلامت زنان: نحوه بازاریابی برای زنان مصرف کننده خدمات بهداشتی

در اینجا 8 روش برای بازاریابی مؤثرتر برای زنان مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی در سلامت زنان و فراتر از آن به‌عنوان تصمیم‌گیرندگان خانه آورده شده است.

1. محصول یا خدمات خود را مجدداً بازبینی و تعریف کنید.

اگر زمانی برای بررسی و ارزیابی محصول یا خدمات سلامت زنان خود وجود داشت، اکنون آن زمان است. سیستم مراقبت های بهداشتی سنتی در حال بیداری است و شما این فرصت را دارید که بخشی از آن بیداری باشید.

این به معنای این است که به محصول یا خدمات سلامت زنان شما مربوط می شود:

 • سلامت زنان در حال تبدیل شدن به تمام مراقبت های بهداشتی ما است.
 • سلامت زنان باید تجربه‌ای یکپارچه را به زنان ارائه دهد.
 • سلامت زنان باید دارای یک مدل ارائه مراقبت شخصی باشد.
 • سلامت زنان باید از مدل‌های مراقبتی که بر آن متمرکز شده‌اند تغییر کند. قسمت های خاص بدن یا مراحل زندگی باروری برای مراقبت از کل فرد.
 • به همه گزینه‌های مراقبت فراتر از مراقبت ترکیبی فکر کنید: ویدیو، چت، کلینیک، بیمارستان و خانه.

آیا تجربه برندی را ارائه می‌دهید که زنان را درگیر خود کند و آنها را از درب ورودی جذب کند؟

2. شخصیت های دقیق برای بازاریابی سلامت زنان ایجاد کنید

هیچ زنی برای همه وجود ندارد، بنابراین مطمئن شوید که او چیزی بیش از جنسیت یا هویت او نیست.

برای شناسایی انواع زنان مورد نظر خود وقت بگذارید و شخصیت های خریدار را برای همسویی با هر بخش بازار ایجاد کنید.

چگونه زنانی را که می خواهید برای آنها بازاریابی کنید، بشناسید؟

ملانی ساکس، مدیر محتوا در زیست رایان می‌گوید: «با آنها صحبت کنید و سؤالات درست را بپرسید.

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری در مورد زنانی که می‌خواهید برای آنها بازاریابی کنید این است که از آنها بخواهید افکار، نگرانی‌ها، ناامیدی‌ها، ارزش‌ها و جایی که قصد دارند زمان و پول خود را سرمایه‌گذاری کنند، به اشتراک بگذارند.

می‌توانید با زنان صحبت کنید و از طریق چت‌های حضوری، تماس‌ها و ایمیل‌ها از آنها سؤال کنید. همچنین باید برای مطالعه نظرات مشتریان، نظرسنجی مشتریان و بازخورد آنلاین وقت بگذارید.

ملانی می‌گوید: «همیشه ایده خوبی است که فروش و خدمات مشتری را در این مرحله از مرحله تحقیق خود درگیر کنید. “این متخصصان مستقیم ترین تماس را با مشتریان شما دارند و می توانند بازخورد دنیای واقعی را ارائه دهند.”

در اینجا چند سؤال خوب وجود دارد که باید هنگام ایجاد شخصیت‌های خود برای بازاریابی سلامت زنان بپرسید:

 • محدوده سنی
 • عنوان شغل
 • اندازه خانواده
 • چه کسی عضوی از خانواده آنهاست؟
 • متاهل، مجرد، یا در یک رابطه؟
 • آیا اگر بچه ندارید، قصد دارید بچه دار شوید؟
 • سطح تحصیلات
 • کانال ها (کجا) آنها بیشترین زمان را به صورت آنلاین بگذرانید
 • شایع ترین نقاط درد (یا موانعی که برای خواسته ها و نیازهای آنها وجود دارد)
 • چگونه محصول یا خدمات شما به حل مشکلات آنها کمک می کند؟
 • ارزش های اصلی آنها
 • سرگرمی ها و علایق آنها

شخصیت‌های خاص، دقیق و کاملاً تعریف‌شده به افزایش اثربخشی ارتباطات شما کمک می‌کنند. هرچه برند یا کسب و کار شما تفاوت های ظریف بین مخاطبان هدف شما را بیشتر در نظر بگیرد، تعامل با آنها و ایجاد اعتماد و اعتبار آسان تر است.

این تلاش در نهایت به تبدیل‌های جدید، فروش بیشتر و درآمد بیشتر برای کسب‌وکار شما تبدیل می‌شود.

3. بازاریابی سن و نسل

را در نظر بگیرید

زبان، تصاویر و پلتفرم‌هایی که برای جذب مخاطبان هدف خود استفاده می‌کنید، بسیار تحت تأثیر سن و اولویت‌های نسلی هستند.

به عنوان مثال، اگر در حال بازاریابی برای درمان باروری جدید هستید، احتمالاً Gen Zs و هزاره. ملاقات با آنها در کجا و چگونه آنلاین هستند برای موفقیت بسیار مهم است.

بازاریابی سلامت زنان با هدف قرار دادن بازارهای کوچکتر اما اغلب دست کم گرفته شده جمعیت نسل X زیرا به احتمال زیاد از فرزندان خود، خود و والدین سالخورده مراقبت می کنند – و ممکن است در کل مراقبت ها نیاز داشته باشند. پیوسته.

4. نوع محتوای مورد نظر را ایجاد کنید

هنگام ایجاد محتوا برای مخاطبان زن، درک و تکیه بر ارزش‌های آنها ضروری است. بسته به محدوده سنی مورد نظر خود، باید چند نکته را در مورد موضع آنها در مورد سلامتی، زیبایی، زیبایی شناسی و تندرستی خاص زنان در نظر داشته باشید.

Gen Zs

خانم‌های ژنرال Z بی‌رحمانه از سلامتی آگاه هستند و نیروهای محرک پشت محبوبیت رژیم‌های گیاه‌خواری و بدون گلوتن هستند.

آنها دیدگاهی جامع از سلامت دارند و تشخیص می دهند که چگونه سلامت اجتماعی و عاطفی، خواب و استرس بر سلامتی تأثیر می گذارد. آنها از مارک‌های زیبایی «پاک» حمایت می‌کنند که مواد شیمیایی خشن را به محصولاتشان اضافه نمی‌کنند و از چیزهایی که بیشتر به تنوع، فراگیر بودن، پایداری، شفافیت و قابل اعتماد بودن اهمیت می‌دهند، حمایت می‌کنند.

نکته اصلی این است که Gen Zs محصولاتی را از برندی که با آن دوست نیستند خریداری نخواهد کرد. آنها به احتمال زیاد برندهای مورد علاقه خود را دنبال می کنند و آشکارا با آنها در مورد علاقه و ناپسندی خود ارتباط برقرار می کنند. برای جذب این مخاطبان روی کانال های رسانه های اجتماعی خود زوم کنید و شروع به تعامل با آنها کنید. محتوای سبک و سرگرم کننده اما واقعی، شفاف و آگاهانه اجتماعی ایجاد کنید.

هزاره

از آنجایی که زنان هزاره تا 30 سالگی به رشد خود ادامه می‌دهند، به سلامت و هزینه‌ها توجه بیشتری می‌کنند، بنابراین دسترسی آسان به اطلاعات عمیق‌تر مهم است.

هزاره‌ها با 76%، مراقب سلامتی‌ترین نسل‌ها هستند. /a> اولویت دادن به انتخاب های غذایی سالم. آن‌ها همچنین به درمان‌های جایگزین یا گزینه‌های سلامت طبیعی (مانند طب سوزنی و مراقبت‌های کایروپراکتیک) علاقه‌مند هستند و اغلب این گزینه‌ها را قبل از برنامه‌ریزی یک قرار ملاقات گران قیمت با پزشک انجام می‌دهند.

Millennials، بزرگترین نسل (72.1 میلیون) در تاریخ، به تنهایی تقاضا برای مدل‌های مراقبتی را افزایش می‌دهند که هم ویزیت حضوری و هم خدمات مراقبت دیجیتالی مانند رزرو نوبت آنلاین، ارتباط دیجیتالی یک به یک با ارائه‌دهندگان خود را ارائه می‌دهند. و بهداشت از راه دور. برای جذب این مخاطب، روی محتوای واقعی تمرکز کنید، قیمت‌گذاری اولیه ارائه دهید و از گزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی جایگزین حمایت کنید (حتی اگر هدف شما رزرو نوبت پزشکی باشد).

Gen Xers

Gen X یک مخاطب کوچکتر اما حیاتی برای تلاش های بازاریابی سلامت زنان شما است. همانطور که اشاره کردم، این نسل از زنان برای سه نسل مسئول تصمیم گیری در مورد مراقبت های بهداشتی هستند. دغدغه اصلی آنها کیفیت خدمات، راحتی و زمان و یافتن بهترین گزینه ممکن برای شرایط منحصر به فردشان است. آن‌ها به خدمات عالی، گزینه‌های قرار ملاقات بیشتر، و قابلیت‌های زمان‌بندی راحت (مثلاً رزرو آنلاین) علاقه‌مند هستند.

برای جذب این مخاطب، با ارائه راه‌های مختلف برای اتصال (مانند رسانه‌های اجتماعی، پورتال‌های سلامت، برنامه‌ها و غیره)، ارائه حقایق با پشتیبانی منابع معتبر، و ارائه برنامه‌های وفاداری برای کمک به آنها در صرفه‌جویی، روی راه‌هایی برای کاهش اصطکاک تمرکز کنید. پول.

Baby Boomers

اگر در حال ایجاد محتوا برای کودک هستید بومرها، به یاد داشته باشید که آنها در مورد مراقبت از خود فعال هستند، اما هزینه بر تصمیمات خرید آنها تأثیر می گذارد. به همین دلیل زمان بیشتری را صرف تصمیم گیری در مورد خرید می کنند.

برای دستیابی به زنان جوان، محتوای باکیفیتی ایجاد کنید که به آنها کمک می‌کند تا تصمیمات بهداشتی آگاهانه‌تری بگیرند.

5. محتوا را در کانال های مناسب

توزیع کنید

وقتی فهمیدید چه کسی را هدف قرار می دهید، در اینجا به احتمال زیاد آنها را پیدا خواهید کرد:

Gen Z

خانم‌های Gen Z به پلتفرم‌هایی مانند Twitch و TikTok مراجعه می‌کنند، بنابراین کپی‌های غیررسمی و ویدیوهای جذاب ضروری هستند.

هزاره

زنان هزاره به سمت اسنپ چت، فیس بوک، یوتیوب، اینستاگرام و سایت های خرید آنلاین محبوب جذب می شوند، بنابراین محتوای ویدیویی جذاب همچنان اولویت بالایی دارد.

ژنرال X

ویدئو هنوز برای این نسل پرمشغله مهم است، اما آنها عمداً مستقل و بدبین هستند. زنان نسل X یوتیوب، فیس بوک، اینستاگرام و توییتر را ترجیح می دهند. برای جلب توجه به حساسیت‌های طبیعی غیرقابل اعتماد آن‌ها، از تبلیغات پر زرق و برق پرهیز کنید و روی تاکتیک‌های معتبر، شفاف و مستقیم بازاریابی سلامت زنان که به نفع محتوای بصری و تبلیغات مبتنی بر داستان است، تمرکز کنید.

Baby Boomers

آیا می توانید به صورت آنلاین به آنها دسترسی پیدا کنید؟ آره! اما شما باید بدانید که آنها دقیقا کجا هستند. در حالی که 50 درصد از پررونق‌ها 15 ساعت در هفته را به صورت آنلاین سپری می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که زمان خود را در پرتال‌های بیمارستانی یا ارائه‌دهنده خدمات بگذرانند. در نهایت، آنها نیز اجتماعی هستند. بیش از 80 درصد از پررونق‌ها در حداقل یک سایت رسانه اجتماعی شرکت می‌کنند. مطمئن شوید که نسخه‌های خوراکی محتوای آموزشی را توسعه دهید تا بتوانند اطلاعات را با همسالان خود در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

6. الهام بخش باشید

زنان در میان ناآرامی‌های سیاسی در مورد نابرابری‌هایی مانند شکاف دستمزد جنسیتی، حقوق جنسی و باروری و غیره، جنبشی دارند. آن‌ها برای کسب‌وکارها و مارک‌ها (و سیاستمداران) برای شنیدن آماده هستند.

زنان به احتمال زیاد با مارک‌هایی درگیر می‌شوند که از چیزی حمایت می‌کنند، از یک هدف حمایت می‌کنند یا تلاش می‌کنند آسیبی نرسانند (مثلاً رویه‌های تجاری اخلاقی). آن‌ها همچنین مایلند برای محصولات و خدماتی که از کسب‌وکارهایی که به مشکلاتشان اهمیت می‌دهند، قیمت‌های بالاتری بپردازند.

7. اجتماعی شوید

هفتاد و شش درصد زنان 18 تا 50 ساله به طور منظم از سایت های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و بیشتر از مردان با برندها به صورت آنلاین تعامل دارند. اگر به داده های قانع کننده بیشتری نیاز دارید، در نظر بگیرید این:

 • 76 درصد از زنان در فیس بوک فعال هستند 
 • 55 درصد از زنان از رسانه های اجتماعی برای دسترسی به فروش و تبلیغات استفاده می کنند
 • 30 درصد از زنان ایالات متحده حساب های رسانه های اجتماعی خود را بررسی می کنند. چندین بار در روز
 • 58 درصد از کسانی که اخبار را در شبکه های اجتماعی مصرف می کنند زن هستند

8. سازگار با موبایل

باشید

زنان همیشه در حال حرکت هستند، خواه به محل کار بروند یا برگردند، چه از محل کار، چه از پزشک یا دندانپزشک، چه برای خرید مواد غذایی. بنابراین سخت نیست که بفهمیم چرا 60% از زمان رسانه های اجتماعی آنها صرف تلفن همراه می شود.

اگر به دنبال جذب مخاطبان زن هستید، مطمئن شوید که کمپین، تبلیغات یا ادغام شما با همه دستگاه‌ها سازگار است.

وقت آن رسیده است که هنگام ایجاد محتوا برای محصولات و خدمات خود، بازاریابی سلامت زنان را در اولویت قرار دهید – حتی اگر محصولات شما برای مردان باشد. به احتمال زیاد، آنها هستند که تحقیقات را انجام می دهند، پزشک را انتخاب می کنند و قرار ملاقات را تعیین می کنند.

هفته آینده، اطلاعات بیشتری در مورد مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی با محوریت سلامتی به اشتراک می‌گذارم، پس حتماً آن را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید