شما در حال مشاهده هستید بازاریابی مراقبت های بهداشتی برای سالمندان: نحوه ایجاد و توزیع پیام های هدف

بازاریابی مراقبت های بهداشتی برای سالمندان: نحوه ایجاد و توزیع پیام های هدف

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 4 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

آیا استراتژی محتوای شما برای “بازاریابی مراقبت های بهداشتی برای سالمندان” باعث حذف مخاطبان می شود؟ آیا به طور ناخواسته مخاطب بالغی را که می خواهید جذب کنید بیگانه می کنید؟

بسیاری از افرادی که توسط بازاریابان هدف قرار می‌گیرند، به یک دلیل ساده واقعاً ناراحت می‌شوند – واقعاً مورد توهین قرار می‌گیرند. این مخاطب دوست ندارد در تصویر تبلیغ‌کننده از «مخاطبان بالغ» گنجانده شود. به نظر می‌رسد که آن‌ها را در بالای تپه به تصویر می‌کشد که به شدت برخلاف تصور جوان‌ترشان است.

در مجموع، تقریباً با هر معیاری، شهروندان سالخورده مرفه ترین بخش جامعه ما هستند.

اما، برای در نظر گرفتن یک « ارشد؟” در حالی که AARP و برخی دیگر از شرکت‌ها به محض 50 سالگی شروع به جذب افراد می‌کنند، اکثر بازاریابان معیار واجد شرایط تامین اجتماعی ایالات متحده، از 62 تا 70.

آیا 65 سالگی “واقعی” سالمندی است؟ یا 65 45 جدید است؟گاهی اوقات، پیام های مراقبت های بهداشتی خارج از دوره از ارائه دهندگان، از جمله بیمارستان ها، سیستم های پزشکی، یا گروه های عمل نشات می گیرد. اما سالمندان نیز با هزاران واحد خرده فروشی از AARP، مارک های دارویی، Medicare Advantage، سمعک، دستگاه های سلامتی، جوامع بازنشستگی، بیمه عمر، لوازم آرایشی و بسیاری دیگر بمباران می شوند.

به نظر می‌رسد یک فشار اولیه به سمت منسوخ شدن است. بر اساس بهمن مربوط به سن، شما فکر می‌کنید مصرف‌کنندگان بالای 50 سال به جز مواردی مانند کرم‌های هموروئید، دارو برای هر بیماری قابل تصور، بالابر صندلی، و اسکوترهای حرکتی الکتریکی، علایق دیگری ندارند.

صرف نظر از سن تقویمی، آنها (منظور همه ما) خود را با سن/تصویر جوان‌تر شناسایی می‌کنند. گاهی اوقات بسیار جوان‌تر است، و پیام توهین آمیز یا توهین آمیز آشکار می‌شود. اگر پیام به عنوان تمسخر گرفته شود، رسانه های پخش، پست مستقیم و رسانه های اجتماعی ممکن است معیوب باشند.

چگونه برای سالمندان بازاریابی کنید: دیدگاه خلاقانه و رسانه ای خود را تجدید نظر کنید

بسیاری از مردم از برچسب “شهروند سالخورده” یا دیدن تصویری از مخاطبان که فردی “پیر و خاکستری” است قدردانی نمی کنند. ترجمه ناخواسته اما نامطلوب بر ذهنیت جوان تر آنها می مالد. به آن‌ها اعلام می‌کند: «شما پیر، مسن، بالای تپه، قدیمی، سالمند، چروکیده یا کاملاً باستانی هستید.»

آیا این یک تفنگ جوان 25 ساله در دفتر بود که آگهی را ایجاد کرد؟ متخصصان باتجربه بازاریابی و ارتباطات مراقبت های بهداشتی این اشتباه کلاسیک را تشخیص داده و از آن اجتناب می کنند. اما برای ارتباط‌جویان جوانی که مشتاق استفاده از قدرت خرید آمریکایی‌های بالغ هستند، این یک داستان هشداردهنده است.

در اینجا نحوه محافظت در برابر این اشتباه خلاقانه و نحوه بازاریابی برای سالمندان آمده است.

آیا بیبی بومرها سالمندان در نظر گرفته می شوند؟

بسته به منبع شما، یک تجزیه نسل جامعه را به عنوان فهرست می کند شش برش:

  • Gen Z، iGen یا Centennials: 1997 – 2012
  • Millennials یا Gen Y: 1981 – 1996
  • نسل X: 1965 – 1980
  • Baby Boomers: 1946 – 1964
  • سنت گرایان یا نسل خاموش: 1928-1945
  • بزرگترین یا جنگ جهانی دوم: 1901-1927

اما برای ذهن بازاریابی، SENIOR اغلب به معنای گروه BABY BOOMER است. “به عنوان بزرگترین گروه نسلی در تاریخ ایالات متحده (تا اینکه نسل هزاره اندکی از آنها پیشی گرفت)، baby boomers تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد داشته اند و همچنان دارند. در نتیجه، آنها اغلب کانون کمپین های بازاریابی و طرح های تجاری هستند.»

بیبی بومرز نگه می دارد 2.6 تریلیون دلار قدرت خرید. آنها به‌عنوان یکی از ثروتمندترین نسل‌های تا به امروز شناخته می‌شوند و با وجود کهولت سن هنوز از نظر اقتصادی قدرتمند هستند.»

تعریف مجدد پرسونا: «احساس نمی‌کنم چگونه به نظر می‌رسم».

شما به اندازه‌ای که احساس می‌کنید پیر هستید. متخصصان بازاریابی باید سنی را که افراد در مغز خود نگه می‌دارند به‌عنوان سنی که خود شناسایی می‌کنند در نظر بگیرند. این یک چالش است، اما تحقیقات به ما می‌گویند سنی که احساس می‌کنید مهم‌تر از سال تولدتان است.

مطالعات نشان می دهد که: “افرادی که گزارش می دهند احساس جوانی می کنند، زندگی طولانی تر و سالم تری دارند – و تمایل به کاهش الگوی زیادی ندارند.” بر اساس مطالعه روی بیش از 500000 نفر.

با بالا رفتن سن افراد، این موضوع همچنان افزایش می‌یابد. با شروع 50 سالگی، بسیاری می گویند که حدود ده سال جوان تر هستند.

محترم Pew Research شکاف بین سن “واقعی” و “احساس” را ترسیم می کند. این شکاف با افزایش سن مردم بیشتر می شود. تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان در نظرسنجی، 50 ساله و بالاتر، می گویند که حداقل ده سال از سن تقویمی خود احساس جوانی می کنند. در میان پاسخ دهندگان 65 تا 74 ساله، یک سوم می گویند که 10 تا 19 سال کمتر از سن خود احساس می کنند و از هر 6 نفر یک نفر می گوید که حداقل 20 سال از سن واقعی خود جوان تر است.”

از برخی جهات بسیار واقعی، شما “فقط به اندازه ای که احساس می کنید پیر هستید.” مطالعات نشان داده است که سن ذهنی همچنین می‌تواند پیامدهای مختلف سلامتی مهم از جمله خطر مرگ را پیش‌بینی کند. با توجه به این نتایج جذاب، بسیاری از محققان اکنون در تلاش هستند تا عوامل بیولوژیکی، روانشناختی و اجتماعی بسیاری را که تجربه فردی پیری را شکل می‌دهند، انتخاب کنند – و اینکه چگونه این دانش ممکن است به ما کمک کند زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری داشته باشیم.

چگونه پیام بازاریابی خود را به سالمندان قالب بندی کنیم

یک پیام خلاقانه روی هدف را بدون اسناب طراحی کنید. تقریباً هر پیام خلاقانه ای باید با آگاهی شروع شود که مخاطب هدف احتمالاً تصویری کمتر/جوانتر از خود خواهد داشت.

ضروری است که بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی برای سالمندان و تبلیغات، «سن ذهنی» یا میزان احساس جوان‌تر (یا مسن‌تر) افراد نسبت به سن سال تولدشان را در نظر بگیرد. سن ذهنی بر سلامت جسمی و روانی آنها تأثیر می گذارد.

البته استثناهایی وجود دارد. اما دیدگاه کلی این است که این گروه صرفاً یک بلوک غول پیکر، «همه پیرند» و همگن نیستند. تا حد امکان، زیرمجموعه های مخاطب هدف را مشخص کنید.

آیا به عنوان مثال به افراد فعال/بازنشسته، در حال کار، غیرفعال یا مشکلات جسمی اشاره می کنید؟ (حتما اینفلوئنسرهای اعضای خانواده را نیز به خاطر داشته باشید.)

برخی از مواردی که پیام خلاق شما باید هنگام بازاریابی برای افراد مسن در نظر گرفته شود:

به نگرانی‌های سلامت منحصربه‌فرد آنها رسیدگی کنید. شهروندان سالخورده بر استفاده از مراقبت‌های بهداشتی تسلط دارند، بنابراین ارائه اطلاعات در مورد محصولات و خدمات مورد نیاز آنها – به روشی ساده – ضروری است. علاوه بر به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد سلامت قلب یا زوال شناختی، بیمارستان ها و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید نکات زندگی سالم را در استراتژی بازاریابی خود بگنجانند. این نکات می‌تواند شامل راه‌هایی باشد که به سالمندان کمک می‌کند تا فعال بمانند و وزن، دیابت، فشار خون و سایر نگرانی‌های سلامتی که معمولاً بر گروه سنی آنها تأثیر می‌گذارد، مدیریت کنند.

خطا در جوان‌تر، نه مسن‌تر. به دلایلی که در بالا ذکر شد، «سالمند» یک منفی قوی است که می‌تواند به سرعت مخاطبان شما را از خود دور کند. محتوای خلاق شما می تواند مخاطب بالغ را متضمن و آزار دهد. با دقت یک شخصیت مخاطب/خریدار هدف بسازید که سن ذهنی را حداقل ده سال کوچکتر از سن تقویمی در نظر بگیرد.

بازنشستگی مکانی بدون مرزهای روشن است، طبق تحقیقات Pew. کاملاً 83٪ از بزرگسالان 65 سال و بالاتر خود را بازنشسته توصیف می کنند. اما فقط سه چهارم از بیش از 65 بزرگسال به طور کامل دنیای کار را ترک کرده اند. 8 درصد دیگر می گویند که بازنشسته هستند اما به صورت پاره وقت کار می کنند. 2 درصد می گویند که بازنشسته هستند اما تمام وقت کار می کنند و 3 درصد می گویند که بازنشسته هستند اما به دنبال کار هستند. 11 درصد باقی مانده خود را همچنان در نیروی کار توصیف می کنند، اگرچه همه آنها شغل ندارند.

روی ایجاد اعتماد کار کنید. افراد بالغ تجربه کافی در زندگی دارند تا در صورت کسب اعتماد، ارزش قائل شوند. داده‌های شخصی و تضمین‌های محصول حس امنیت را تقویت می‌کنند.

خریداران بالغ وقت خود را صرف می کنند. این گروه مصرف کننده کمتر به «پیشنهاد با زمان محدود» یا زبان مشابه می پردازند و کمتر نگران فوریت های ضمنی هستند.

ذهن ارشد خواهان حقایق بازاریابی مستقیم هستند. آنها کلیات گسترده درباره محصولات یا خدمات را دوست ندارند. سادگی خوب است.

این مصرف کنندگان برای مقرون به صرفه بودن و ارزش خرید می کنند. نگرانی کمتری در مورد برچسب قیمت دارند. آنها می خواهند احساس کنند که در تصمیم خرید آنها محتوا و ارزش وجود دارد.

مستقیم باشید و به زبان آنها صحبت کنید. ممکن است دوستان و خانواده تأثیرگذار باشند، اما افراد مسن تصمیمات خرید خود را می گیرند. بازاریابی مراقبت های بهداشتی برای سالمندان باید شامل صحبت مستقیم/صادقانه باشد.

آن را ساده و آسان کنید. سالمندان به طور مشخصی با نسل هزاره تفاوت دارند.مخاطب جوان‌تر در دنیای رایانه‌های چند صفحه‌ای با آتش سریع بزرگ شدند. مخاطبان بالغ شما ممکن است به کامپیوتر مسلط باشند، اما آنها زبان واضح و مستقیم و مراحل فرآیند خرید را می خواهند.

شخصی‌سازی، شخصی‌سازی، شخصی‌سازی. آمریکایی‌های مسن‌تر از برتری در خدمات به مشتریان قدردانی می‌کنند. رسانه های دیجیتال، به ویژه، می توانند پیام هایی را ارائه دهند که با دقت فردی به مخاطبان هدایت می شوند.

وفاداری مهم است. بازاریابی برای افراد مسن ممکن است به مسیر طولانی تری برای جذب، آموزش، اطلاع رسانی و متقاعد کردن نیاز داشته باشد. اما در نهایت، مشتریان مسن‌تر احتمالاً مشتریانی وفادار و همیشگی باقی می‌مانند.

خوانایی اهمیت دارد (خیلی). بسیاری از طراحان و مدیران هنری جوان‌تر فراموش می‌کنند که تأثیر پیرچشمی بر خوانایی را در نظر بگیرند. به یاد داشته باشید که احتمال بیشتری دارد که سالمندان نسخه ارائه شده در فونت های بزرگتر.

ابزار رسانه برای دستیابی به مخاطب بالغ

از آنجایی که گروه ارشد بزرگ است و چهره‌های زیادی دارد، (الف) بهتر است مخاطبان هدف را تا حد امکان اصلاح کنیم، و (ب) این یک “یا/یا” دیجیتال-سنتی نیست. یک راه حل مناسب احتمالاً یک برنامه بازاریابی جامع و چند کاناله خواهد بود.

بازاریابی چند کانالی. شاید تعجب آور باشد که جمعیت بیش از 50 نفر به طور معمول از کانال های ارتباطی مختلف، چه سنتی و چه آنلاین استفاده می کنند. ترکیب انتخابی از رسانه ها (به عنوان مثال، فیس بوک، توییتر، ادوردز، ایمیل مستقیم و پخش) می تواند هنگام بازاریابی برای سالمندان بر روی دقت متمرکز شود.

رسانه‌های سنتی. بهترین راه برای تبلیغ برای سالمندان چیست؟ روزنامه ها، پخش، پست مستقیم، خارج از خانه و غیره، همه قبل از ورود دیجیتال وجود داشتند. مخاطبان مسن‌تر به استفاده منظم از این منابع آشنا ادامه می‌دهند. گروه Boomer به طور معمول بیشتر از نسل‌های دیگر تلویزیون تماشا می‌کند و همچنان در طول زندگی خود از رسانه‌های چاپی استفاده می‌کند.

رسانه دیجیتال. اینها منابع آنلاین هستند. دیجیتال مزایای تقریباً واقعی تجزیه و تحلیل، ردیابی، تطبیق پذیری کمپین و پیام های هدفمند خاص مخاطب را فراهم می کند. علاوه بر این، افراد ارشد آمریکایی در حال افزایش استفاده خود از رسانه های اجتماعی هستند. این گروه سنی برای مرور اینترنت از طریق دستگاه های مختلف (مانند لپ تاپ، آیفون یا آی پد) وقت دارند.

اخبار کسب و کار روزانه گزارش می دهد: «بسیاری از بازاریابان گزارش دادند که فیس بوک مفیدترین پلت فرم برای دستیابی به جمعیتی مسن تر است. طبق گزارش پیو، 62 درصد از کاربران اینترنت 65 ساله و بالاتر از فیس بوک استفاده می کنند و 72 درصد از افراد 50 تا 64 ساله از آن استفاده می کنند. فیس بوک بیشترین تعداد کاربر را در این بازه های سنی دارد.”

بر اساس مرکز تحقیقات پیو.

Baby Boomers and Marketing

آمریکایی‌های مسن‌تر – که گاهی اوقات به‌عنوان بیبی بومر یا (به‌طور خطرناک) شهروندان سالخورده شناخته می‌شوند، یک مخاطب هدف حیاتی برای بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی هستند. به جای جذب، انتخاب اشتباه کلمات یا تصویر در تبلیغات می تواند ناخواسته توهین آمیز و خاموش کننده فوری باشد. این یک گروه جمعیتی قدرتمند از نظر اقتصادی است و حساسیت و آگاهی می تواند به جلوگیری از خطای کلاسیک کمک کند.

در عوض، برتری در بازاریابی و تبلیغات می‌تواند پیام برند شما را منتقل کند، گروهی از مخاطبان جدید و وفادار (بالغ) را آموزش دهد و برنده شود. ما اغلب رسانه های سنتی را با رسانه های دیجیتال برای حداکثر بازگشت سرمایه برای این مخاطب هدف ادغام می کنیم.

اگر زمان آن رسیده است که سهم بازار خود را از سالمندان به طور مؤثر گسترش دهید، لطفاً با ما ارتباط برقرار کنید قوی>. بیایید نحوه استفاده از پیام خود را قبل از رقابت بررسی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید