شما در حال مشاهده هستید بازاریابی مراقبت های بهداشتی جادو نیست. علم واقعی سوخت است.

بازاریابی مراقبت های بهداشتی جادو نیست. علم واقعی سوخت است.

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Magic hat with marketing symbols on colorful blocks coming out of itپزشکان و بیمارستان‌های کشور به خوبی با پویایی بی‌سابقه تغییرات در مراقبت‌های بهداشتی آشنا هستند.

چشم انداز رقابتی در حال تغییر است – ظاهراً هر روز. بیمار منفعل دیروز مصرف‌کننده‌ی مراقبت‌های بهداشتی آگاه امروزی (آموزش‌دیده در خرده‌فروشی و گاهی مطالبه‌گر) است. ملاحظات بیمه – هم از طرف ارائه دهنده و هم در سمت بیمار – جابجایی جداول بازپرداخت، تغییر کسرها و ملاحظات خارج از جیب است.

پزشکان، که زمانی معتقد بودند که “به سادگی یک پزشک خوب بودن” موفقیت تجاری را تضمین می کند، بی ادبانه متعجب شده اند. اگر بیمار نزد شما نمی آید، مهم نیست که چقدر پزشک یا بیمارستان عالی هستید.

بازاریابی جادو نیست…

فعالیت‌های پزشکی و مؤسسات مراقبت‌های بهداشتی که در گذشته، نیاز به بازاریابی یا تبلیغات برای عموم مصرف‌کنندگان جدید را متقاعد نکرده بودند، در تلاش برای صعود از یک منحنی تند یادگیری هستند. بینش این است که بازاریابی جادویی نیست. از کلاه یا انفجار دود و کوفته بیرون نمی زند. در مورد هر چیزی که امروز می خواهید بفروشید، آنقدر سر و صدای آزاردهنده نیست. و این یک کره نیمه کاره ایده های “بازاریابی اسپاگتی” به دیوار پرتاب شد “تا ببینیم آیا چیزی می چسبد.”

روش علمی بازاریابی موفق…

منصفانه است که بگوییم “جادو” مرحله حرفه‌ای به برنامه‌ریزی، تمرین و اغلب، مقدار زیادی علم برای ایجاد یک توهم سرگرم‌کننده (و در نتیجه موفق) نیاز دارد. جادوی بازاریابی بهتر است به عنوان علم کاربردی توصیف شود. در سمینارهای استراتژی‌های بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی پیشرفته ما روش علمی بازاریابی را نشان می‌دهیم که شامل:[bctt tweet=”The جادوی بازاریابی مراقبت های بهداشتی مصرف کننده بهتر است به عنوان علم کاربردی توصیف شود.”]

استفاده از استراتژی های اثبات شده از تجربه دیگران. بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی مصرف‌کننده می‌تواند از دنیای خرده‌فروشی بیاموزد، به عنوان مثال، در صورتی که سابقه عمیقی در اصلاح و تکامل روش‌های تعامل با مشتریان و خریداران وجود داشته باشد. شرکت های آمریکایی و دانشگاه های بازاریابی چیزهای زیادی برای ارائه دارند. و شاید مهم‌تر از همه، مطالعات موردی در دنیای واقعی و تجربه عملی شیوه‌های حرفه‌ای و شاغلین موفق وجود دارد.

برنامه بازاریابی استراتژیک مبتنی بر هدف، اساس موفقیت است. شش (و فقط شش) وجود دارد روش های اساسی برای بازاریابی هر سازمان بهداشت و درمان. برندینگ، بازاریابی داخلی، ارجاعات حرفه ای، بازاریابی اینترنتی، بازاریابی خارجی، و روابط عمومی. مسلماً، ایجاد و اجرای ترکیبی جامع از این عناصر چالش‌هایی وجود دارد. با این حال، درک این موضوع که تنها شش عنصر اساسی وجود دارد، “توهم جادو” را ابهام می کند و یک مسیر عملی مبتنی بر علم را تعیین می کند.

ما این بحث را در مقاله بعدی ادامه خواهیم داد، اما برای پاسخ فوری بیشتر به سوالات خود در مورد بازاریابی بیمارستانی یا پزشکی، لطفاً با ما امروز. ما اینجا هستیم تا کمک کنیم.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA

دیدگاهتان را بنویسید