شما در حال مشاهده هستید بازاریابی ورزشی و حمایت های مالی برای برندهای مراقبت های بهداشتی

بازاریابی ورزشی و حمایت های مالی برای برندهای مراقبت های بهداشتی

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 21 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

یکی از مشتریان قدیمی ما که یک پزشک برجسته در زمینه سلامت زنان است، از تیم ما اطلاعاتی در مورد بازاریابی ورزشی و حمایت‌های مالی درخواست کرد. او که اخیراً وارد یک مشارکت سهام خصوصی شده بود، به این فکر کرد که آیا استفاده از ورزش های حرفه ای ممکن است برای تجارت و برند در حال رشد او مناسب باشد.

Photos of young women at a sporting event
فراموش نکنید: زنان نیز ورزش را دوست دارند.

واقعیت این است که بازاریابی ورزشی برای همه مناسب نیست. تحقیقات زیادی برای دنبال کردن فرصت مناسب مشارکت یا حمایت انجام می‌شود.

از آنجایی که کارشناس خدمات رسانه پزشکی آژانس ما و رئیس خریدار رسانه چارلی دنیتال کمپین های موفق بسیاری را برای مشتریان ما رهبری کرده است، از او خواستیم رهبری کند. بحث و “طرح” ایده های مختلف.

چارلی بینش‌های فوق‌العاده‌ای را با مشتری خود به اشتراک گذاشته است، و به ذهنم رسید که ما هرگز استراتژی‌های بازاریابی ورزشی را در وبلاگ خود پوشش نداده‌ایم. بنابراین، برای آخرین پادکست ما، از چارلی خواستم تا برخی از استراتژی‌ها، نکات و گام‌های مفید و واقعی خود را در مورد چگونگی ایجاد اسپانسرهای ورزشی سودآور به اشتراک بگذارد.

گوش دادن به پادکست: این پادکست استراتژی‌های بازاریابی ورزشی برای برندهای بهداشتی را می‌توان از طریق گرافیک زیر یا از طریق هر یک از برنامه‌های پادکست زیر مشاهده کرد… | iTunes | Spotify | iHeartRadio | پادکست Google | پود باقلا | Tunein | رادیو عمومی | دوخت |

اما، قبل از اینکه در مورد مطالب غوطه ور شویم، در اینجا به بررسی این نوع بازاریابی می پردازیم.

بازاریابی ورزشی چیست؟

دو نوع بازاریابی ورزشی وجود دارد، بنابراین می‌خواهم مطمئن شوم که در یک صفحه هستیم. اولین مورد شامل بازاریابی یک تیم ورزشی یا یک ورزشکار برای طرفداران است.

نوع دوم موضوع امروز ما است: تبلیغ محصولات و خدمات از طریق رویدادهای ورزشی، استادیوم ها، تیم ها، ورزشکاران، و پخش رادیو و تلویزیون. راه های زیادی وجود دارد که یک بیمارستان، سازمان مراقبت های بهداشتی یا گروهی می تواند به این نوع رابطه نزدیک شود.

درک اینکه چرا یک نوشیدنی الکلی محبوب در یک بازی فوتبال نمایش داده می شود یا اینکه چرا یک نوشیدنی انرژی زا در UFC تبلیغ می شود، آسان است. اما چرا یک مطب یا بیمارستان باید در یک رویداد ورزشی تبلیغ کند؟

هدف اصلی بازاریابی ورزشی آگاهی از برند است. بنابراین، اگر اصلاً ارتباطی بین سازمان مراقبت‌های بهداشتی شما و دنیای ورزش وجود دارد، می‌توانید روی این مشارکت‌ها سرمایه‌گذاری کنید تا آگاهی از برند خود را افزایش دهید.

دومین دلیل برای سرمایه گذاری این است که این نوع معامله به یک جمعیت مشخص می رسد: طرفداران مشتاق ورزش. این افراد اغلب بسیار مشتاق و متعهد به حمایت از برندهایی هستند که با تیم ها و ورزشکاران مورد علاقه آنها مرتبط هستند.

این مانند وفاداری فوری است – و چه کسی آن را دوست ندارد؟

در اینجا، ما چهار راه را به اشتراک می گذاریم که می توانید روابط مورد نیاز برای کمپین های ورزشی و حمایت های مالی را ایجاد کنید.

چهار راه برای نزدیک شدن به فرصت های حمایت مالی

دنیای ورزش فرصت‌های بی‌سابقه‌ای را برای سازمان‌های بهداشتی فراهم می‌کند تا خود را با یک تیم ورزشی، ورزشکار یا استادیوم هماهنگ کنند که هر ساله به افزایش طرفداران و وفاداری خود ادامه می‌دهد.

چهار نوع اصلی فرصت عبارتند از:

  • مشارکت‌های تیمی
  • حمایت‌های ورزشی و تبلیغات
  • حامیان مالی پخش
  • حمایت‌های مالی ورزشکاران

مشارکت های تیمی

چیست؟ شاید مشارکت تیمی بارزترین شکل بازاریابی ورزشی و حمایت مالی باشد. برای مثال، Ochsner Health یک “حامی مالی شرکت نیواورلئان Saintsاست. >.” به طور مشابه، گروه‌های جراحی ارتوپدی گاهی اوقات قراردادهایی را با یکدیگر مذاکره می‌کنند که در آن می‌توانند خود را به عنوان «پزشک تیم» رسمی برای یک یا چند تیم ورزشی حرفه‌ای محلی معرفی کنند.

چگونه انجام می‌شود: به گفته چارلی، این نوع حمایت ورزشی فرآیند مذاکره گسترده‌ای دارد. او می‌گوید، “جزئیات زیادی وجود دارد و شرکای مختلفی وجود دارد.”

“بنابراین، برای مثال، اگر تصمیم گرفتید که می خواهید با یک تیم NFL شریک شوید، باید به خاطر داشته باشید که تیم های NFL، آرم ها و حقوق نام آنها نیز متعلق به لیگ ملی فوتبال است.” در این مورد، برای استفاده از نام و نشان‌واره آن‌ها در تبلیغات، باید حقوق مجوز را هم با تیم و هم لیگ تضمین کنید.

تصویر بزرگتر: با این رویکرد، برندها به کل جامعه ای که قبلاً توسط تیم ساخته شده است دسترسی پیدا می کنند. علاوه بر تبلیغات در رویدادهای ورزشی واقعی، مارک‌ها می‌توانند در اجتماع و رویدادهای خیریه یک تیم شرکت کنند و تبلیغ کنند.

لطفاً توجه داشته باشید که این نوع حمایت‌ها می‌توانند به راحتی به صدها هزار دلار برسند، و این فقط برای حق استفاده از نام “میزبانی” است. انتظار داشته باشید که به میزان قابل توجهی در رسانه های بازاریابی و تبلیغات سرمایه گذاری کنید تا از شراکت جدید خود استفاده کنید.

حمایت و تبلیغات استادیوم

در کمپین تبلیغاتی استادیوم، یک نام تجاری با یک استادیوم، عرصه یا سالن رویداد شریک می‌شود و برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی که در آن مکان نمایش داده می‌شود، تأییدیه می‌گیرد.

چیست؟ استادیوم‌ها و میدان‌ها فرصت‌های حمایت مالی ورزشی زیادی را به تبلیغ‌کنندگان ارائه می‌دهند.

پرمخاطب‌ترین و گران‌ترین گزینه، مشارکت کامل است. به T-Mobile Arena فکر کنید. شرکت ارتباطات سیار واقعاً ربطی به ورزش ندارد. اما آنها حق نامگذاری یک استادیوم را به دست آوردند، بنابراین اکنون هر زمان که طرفداران یک رویداد ورزشی را در استادیوم تماشا کنند، T-Mobile در جلو و مرکز ذکر شده است. اکنون این قدرتمند است.

در حالی که چنین حمایت‌های چند میلیون دلاری حقوق نام‌گذاری برای اکثر سازمان‌های بهداشتی مطرح نیست، استادیوم‌ها و ورزشگاه‌ها گزینه‌های حمایت مالی زیادی نیز ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، می‌توانید از علائم داخلی، علائم خارجی، تابلوهای تابلو، نمایش‌ها، هدایا و اطلاعیه‌ها حمایت مالی کنید.

چگونه انجام می‌شود: شما یا آژانستان باید با بخش‌های بازاریابی در استادیوم‌ها یا میدان‌ها صحبت کنید.

تصویر بزرگتر: هر زمان که رویدادی برگزار می‌شود، برند شما در یک استادیوم یا ورزشگاه نمایش داده می‌شود، نه فقط در طول رویدادهای ورزشی. بنابراین، می‌توانید به مخاطبان بزرگ و متنوع دیگری از جمله طرفداران رالی کامیون هیولا یا شرکت‌کنندگان کنسرت راک دسترسی پیدا کنید.

حمایت های پخش

چیست؟ رویکرد سوم در بازاریابی ورزشی از کار مستقیم با استادیوم ها و تیم ها به طور کلی اجتناب می کند. درعوض، می‌توانید نام تجاری خود را از طریق شرکت‌های وابسته پخش، ایستگاه‌های رادیویی و ایستگاه‌های تلویزیونی که بازی‌ها را به طور منظم در مرحله پلی‌آف پخش می‌کنند، تبلیغ کنید. با این رویکرد، به نظر می‌رسد که برند شما با تیم‌ها همسو است، اما رابطه مستقیمی با آنها ندارد.

چگونه انجام می‌شود: به‌جای اینکه از یک تیم یا استادیوم عبور کنید، شما یا آژانستان می‌توانید با ایستگاه رادیویی یا تلویزیونی که محل پخش انحصاری تیم خاصی است که دنبال آن هستید تماس بگیرید. به طور معمول، این به معنای تماس با بخش تبلیغات و همکاری با تیم فروش یا مدیران کل آنها برای حمایت مالی است.

تصویر بزرگتر: نکته کلیدی این است که از بخشی حمایت مالی کنید که در مورد تیم است و به مشتریان این تصور را می دهد که شما جزئی از تیم هستید بدون اینکه نیازی به ترتیب صدور مجوز باشد. در اینجا می توانید خلاق باشید. به عنوان مثال، یک بیمارستان می‌تواند از یک پیام ویژه برای تیم محلی هاکی حمایت کند، «نجات شب» که به تلاش‌های بیمارستان برای «نجات جان‌ها» پیوند می‌خورد.

حامیان مالی ورزشکاران

چیست؟ رویکرد نهایی برای بازاریابی ورزشی، مذاکره با یک ورزشکار فعال یا بازنشسته است. در این صورت، ورزشکار به شخصیت تایید کننده محصول یا خدمات شما تبدیل می شود و می توانید از آنها در کمپین بازاریابی خود استفاده کنید. ما اغلب این مسیر را برای مشتریانی می رویم که از یک یا چند ورزشکار مشهور مراقبت می کنند، البته با اجازه آنها.

چگونه انجام می‌شود: چارلی پیشنهاد می‌کند در صورت امکان مستقیماً با بازیکن مذاکره کنید، زیرا یک نماینده ورزشی احتمالاً هزینه‌ها و پیچیدگی هر توافق بعدی را افزایش می‌دهد. توجه داشته باشید، در این صورت، ورزشکار احتمالاً نمی‌تواند به نام تجاری تیم اشاره کند.

تصویر بزرگتر: مطمئن شوید که تحقیقات خود را برای یافتن ورزشکاری انجام می دهید که با ارزش های شرکت شما همسو باشد.

نکات نهایی برای استراتژی های بازاریابی ورزشی

در حالی که چارلی اشاره می‌کند که این معاملات برای شرکت‌های صنعت مراقبت‌های بهداشتی ایده‌آل هستند، او همچنین به شنوندگان ما یادآوری می‌کند که تحقیقات راه طولانی را طی می‌کند.

“درست مانند هر رسانه دیگری که خرید می کند… شما همیشه باید ارزیابی کنید که چه کسی آن تیم را دنبال می کند؟ این افرادی که فعالانه این تیم را از تلویزیون تماشا می کنند، به بازی های آنها می روند، کالاهایشان را می خرند چه کسانی هستند؟»

تحقیق در مورد مخاطبان هدف قبل از وارد شدن به هر مشارکتی کلیدی است. ذهن باز بمانید و به یاد داشته باشید که هدف اصلی بازاریابی ورزشی معمولاً افزایش آگاهی از برند است.

در نهایت، مطمئن شوید و به پادکست کامل گوش دهید تا نکات و دیدگاه‌های چارلی بیشتر شود.

اگر به این نوع بازاریابی برای سازمان مراقبت بهداشتی خود علاقه دارید، با ما تماس بگیرید: 800-656-0907. من فقط فردی را می شناسم که می تواند به شما در ایجاد روابط مورد نیاز برای یک کمپین بازاریابی ورزشی قوی کمک کند.


موارد زیر رونوشت رایانه‌ای از پادکست استراتژی‌های بازاریابی ورزشی ما برای برندهای بهداشتی است.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA:

سلام، دوباره، همه دکتر علی حاجی ابراهیمی امروز اینجا هستند، ما در حال ساخت پادکست دیگری هستیم و این بار دوست خوبم، همکار معتمد رسانه ای را به نمایش می گذاریم، آیا او به چارلی نگفت که خریدار و برنامه ریز رسانه و رئیس آن بخش است. برای تبلیغات سنتی برای آژانس ما زیست رایان. و من او را امروز دعوت کردم زیرا اخیراً با یک مشتری در مورد فرصت های بازاریابی ورزشی و حمایت ورزشی در شهرش صحبت می کردیم. و ما گفتگوی خوبی داشتیم و این کاری است که هر از گاهی برای مشتریان خود انجام می دهیم. فکر می‌کردم که چارلی برخی از بینش‌هایش را از حرفه درخشانش به اشتراک بگذارم یا بخواهم. خوش آمدید چارلی

چارلی دنتال:

استوارت. از اینکه من را دارید بسیار سپاسگزارم. من از انجام این گفتگو با شما بسیار هیجان زده هستم. من نه تنها برای همیشه از طرف سنتی خریدار رسانه بوده ام، بلکه همیشه از طرفداران پرشور ورزش بوده ام. بنابراین وقتی این دو را برای یک کمپین بازاریابی استراتژیک برای یک مشتری ترکیب می‌کنید، واقعاً من را هیجان زده می‌کند و برای انجام برخی از این کارها برای مشتریان بالقوه هیجان‌زده می‌شوم. و بسیاری از آنها بسیار موفق هستند زیرا امروز در ادامه داستان‌هایی از من خواهید شنید.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA:

پس چارلی، می‌دانی، سال‌هاست که در اطراف بوده‌ای، نمی‌دانم، و می‌دانی، به نظر می‌رسد همه چیزهایی را که درباره تبلیغات خارجی باید بدانیم، می‌داند، اما این ایده بازاریابی ورزشی است. اول از همه، بیایید در مورد اینکه چرا این موضوع حتی موضوعی است صحبت کنیم. برخی از دلایل حتی در نظر گرفتن بازاریابی ورزشی چیست؟

چارلی دنتال:

خب، واضح است که اگر می‌خواهید ساده‌ترین پاسخ‌ها را برای این سؤال بررسی کنید، واقعاً یک نوع بازاریابی کمپین آگاهی از نام تجاری بسیار قوی برای انواع مشتریان است. منظورم این است که قبل از هر چیز باید تشخیص دهیم که آگاهی از برند است. اما ثانیا، و من فکر می‌کنم که این احتمالاً بسیاری از تبلیغ‌کنندگان و خریداران رسانه‌ای مانند من را هیجان زده می‌کند. این واقعیتی است که شما در شراکت یا اتحاد نه تنها با یک تیم یا یک ورزشگاه یا یک شبکه وابسته به پخش، نه تنها با آنها، بلکه خود را با مخاطبانی که به طور سنتی بسیار پرشور و بسیار پرشور هستند، هماهنگ می‌کنید. وفادار به تیم های ورزشی خود و در نتیجه، وقتی خود را با آن تیم یا آن نهاد، افرادی که پیرو آن تیم ورزشی هستند، هماهنگ می‌کنید، آن اشتیاق و وفاداری خود را به تبلیغ‌کنندگان منتقل می‌کنند. بنابراین دو مزیت بزرگ بازاریابی ورزشی به طور کلی یکی از آنهاست که شما می‌خواهید از دیدگاه برند در معرض دید خوبی قرار دهید. و ثانیاً، نوع مخاطبی که در عناصر آن تیم ورزشی یا استادیوم می‌بینید، گروهی از افراد بسیار پرشور هستند. و آنها نه تنها به تیم به روشی پرشور پاسخ می‌دهند، بلکه به خدمات و محصولاتی که معتقدند یا تصور می‌کنند با آنها مرتبط است نیز پاسخ می‌دهند.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA:

عالی. و بنابراین هنگامی که ما به صورت آفلاین صحبت می کردیم، در مورد این صحبت کردیم که واقعاً چهار راه وجود دارد که می خواهید یا چهار فرصت در مورد این موضوع گسترده بازاریابی ورزشی وجود دارد. بنابراین از شما می‌خواهم که اول از همه، آن چهار را به اشتراک بگذارید.

چارلی دنتال:

بنابراین من فکر می‌کنم یکی از مواردی که برای افراد غیرمتخصص در آنجا آشکارتر است، حقوق نامگذاری یک استادیوم است. به عنوان مثال، اگر به سراسر کشور نگاه کنید، بنابراین پنج استادیوم، استادیوم Allegiant، ورزشگاه T-Mobile، اینها کمپین های بازاریابی چند میلیون دلاری با قیمت بسیار بالا هستند که به موجب آن هر بار که نام یک استادیوم را ذکر می کنید، آن خاص انجام می شود. نام آن تبلیغ کننده در آنجا است. بنابراین اگر به چهار مؤلفه بازاریابی ورزشی که به استوارت اشاره کردید نگاه کنید، اولین مورد وارد شدن به چیزی است که ما آن را مشارکت کامل با تیمی می نامیم که می تواند هر تیمی بیسبال، فوتبال، بسکتبال، هاکی، هر فوتبالی باشد. به مشارکت بازاریابی با تیم. و قوی‌ترین مؤلفه آن این واقعیت است که شما باید حقوق مجوز نام و لوگوی تیم را برای استفاده در تبلیغات خود دریافت می‌کردید. این مهم است.

چارلی دنتال:

فرصت دوم این است که در واقع به خود استادیوم ها بروید که کنسرت ها و همچنین رویدادهای ورزشی و انواع رویدادهایی را که در آن استادیوم یا میدان برگزار می شود برگزار می کنند و یک کمپین بازاریابی تبلیغاتی با شخص بازاریابی استادیوم ایجاد کنید تا به موجب آن تابلوهایی در طول سال که تبلیغ‌کننده می‌تواند در میان اسکوربوردها و موارد مختلفی از این قبیل داشته باشد، که می‌توانید در استادیوم داشته باشید، خواه یک رویداد ورزشی باشد یا کنسرت یا هر نوع رویداد دیگری که در استادیوم برگزار می‌شود. مولفه سوم این است که می توانید از استادیوم ها دوری کنید. می‌توانید از تیم‌ها اجتناب کنید، اما می‌توانید چیزی را ایجاد کنید که من آن را یک کمپین بازاریابی درک شده می‌نامم که توسط آن تبلیغ‌کننده با تیم مرتبط است. و روشی که شما این کار را انجام می‌دهید این است که از طریق شرکت‌های وابسته پخش، ایستگاه‌های رادیویی و تلویزیونی که بازی‌ها را به طور مداوم در مرحله حذفی پخش می‌کنند، بروید.

چارلی دنتال:

و شما یک کمپین تبلیغاتی بازاریابی را تشکیل می‌دهید که به نظر می‌رسد با تیم‌ها همسو هستید، اما در واقع، یک تبلیغ بازاریابی در بازی ایجاد می‌کنید که به تبلیغ‌کننده اجازه می‌دهد تا بخشی از اقدام بازی در حال انجام باشد. و شما این کار را از طریق ایستگاه‌های رادیویی یا از طریق ایستگاه‌های تلویزیونی انجام می‌دهید و آخرین نوع بازاریابی ورزشی که فکر می‌کنم همه آن را دوست دارند، زیرا برای تبلیغ‌کنندگان یک نفس بزرگ است، زیرا آنها از شراکت‌ها لذت می‌برند، این است که در واقع معامله یا توافقی را انجام دهند. بازیکن یک تیم خاص در حال حاضر، بدیهی است که مشکلات هزینه ای با بازیکنان وجود دارد، تا زمانی که عوامل آنها را درگیر نکنید، که معمولا پول بیشتری دارند. و شما فقط مستقیماً با بازیکنان کار می کنید، چه از طریق تیم یا مستقیماً با بازیکن کار کنید و آن بازیکن به شخصیتی تأثیرگذار و تأیید کننده برای محصول یا خدمات شما تبدیل می شود که می توانید در بازاریابی مختلف خود از آن استفاده کنید. بنابراین اینها چهار نوع رویکردی هستند که می توانید اتخاذ کنید. اکنون جزئیات زیادی در هر یک از آنها وجود دارد، اما اینها چهار روشی هستند که می توانید به بازاریابی ورزشی نزدیک شوید.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA:

می‌دانید، وقتی وارد این مبحث بازاریابی ورزشی می‌شویم، می‌دانید، ما با انواع مختلفی از نهادهای بهداشتی کار می‌کنیم، درست است؟ ما با بیمارستان ها کار می کنیم، با تمرین ها کار می کنیم. می دانید، ما با شرکت ها و، می دانید، مزرعه دستگاه کار می کنیم، انواع افراد مختلف انواع مختلفی از مشتریان هستند. چیزی که ممکن است پیش بیاید این است که آیا این بازاریابی یا بازاریابی ورزشی واقعاً برای مخاطبان ما مناسب است؟ داریم می رسیم؟ می‌دانید، برای مثال، اگر ما در بخش مراقبت‌های بهداشتی زنان باشیم و به دنبال رویدادها، تیم‌های ورزشی باشیم، آیا این واقعاً مناسب است؟ در مورد آن به ما بگویید. منظورم این است که به من بگویید، آیا این بازیکن استادیوم تیمی یا هر چیز دیگری را چگونه ارزیابی می کنید، برای این مشتری خاص مناسب است،

چارلی دنتال:

درست مانند هر رسانه دیگری که تحت هر شرایط دیگری خرید می کنید. شما همیشه اول، قبل از اینکه وارد یک شراکت بازاریابی ورزشی شوید، به وضوح باید ارزیابی کنید که چه کسانی آن تیم را دنبال می کنند، چه کسانی هستند که فعالانه این تیم را از تلویزیون تماشا می کنند، به بازی های آنها می روند، کالاهای آنها را می خرند؟ آنها چه کسانی هستند؟ جنسشون چیه؟ جنسیت غالب چیست؟ مثل بقیه چه سنی هستند. مطمئناً باید همه اینها را ارزیابی کنید. قبل از اینکه بگویید یک مشتری خاص مراقبت های بهداشتی برای این بازاریابی مناسب است. اکنون، یکی از چیزهایی که بسیاری از مردم بلافاصله از آن می پرسند این است که اگر شما یک مشتری زن گرا هستید، چه مراقبت های بهداشتی یا هر چیز دیگری، چرا من با یک تیم ورزشی تبلیغ می کنم؟ یا چرا درگیر بازاریابی ورزشی هستم؟ خوب، اولین چیزی که باید به آن نگاه کنید، تحولات 25 تا 30 سال گذشته است که در مورد اینکه چه کسی اکنون در رویدادهای ورزشی شرکت می‌کند، چه کسی Superbowl را تماشا می‌کند، چه کسی بعد از ظهر یکشنبه فوتبال تماشا می‌کند، چه کسی بیسبال، چه کسی هاکی تماشا می‌کند، چه کسی بیشتر شما را تماشا می‌کند. تحقیقات، همه اینها، در طول زمان خواهید دید که چگونه شکاف جنسیتی به طور قابل توجهی تکامل یافته است تا جایی که زنان بیشتر و بیشتری در آن شرکت می کنند، چه آنها با دیگری مهم باشند، چه مرد باشد یا نه.

چارلی دنتال:

آنها بیشتر در بینندگان ورزشی و فعالیت های ورزشی شرکت می کنند. شما فقط به جوانان امروز نگاه کنید، استوارت، همانطور که همه می دانید، منظورم این است که ما می توانیم در ایالت کالیفرنیا نگاهی بیندازیم و می توانیم یک شنبه صبح یا یک شنبه بعد از ظهر یا یک صبح یکشنبه بیرون برویم و به همه چیز نگاه کنیم. ورزش جوانان و فقط همه کسانی که اطراف آن رویداد جوانان هستند را بررسی کنید. چند دختر در حال انجام انواع ورزش هایی هستند که شما هرگز تصور نمی کنید 35 یا 40 سال پیش آنها را انجام می دادند؟ چه بسیار پدر و مادری که در حاشیه هستند، اعم از مرد، زن، برادر، خواهر، عمو، خاله که این اتفاقات را تماشا می کنند. اینها فقط افرادی نیستند که فرزندان خود را در ورزش دنبال می کنند. آنها مستقیماً تا سطح حرفه ای، تا سطح لیگ های کوچک دنبال می کنند. بنابراین بازاریابی ورزشی نباید صرفاً به عنوان یک نوع فرصت مردانه تلقی شود یا تصور شود.

چارلی دنتال:

مخاطبان زن قابل توجهی هستند که کالاهای گروهی را که خریداری کرده‌اند، تماشا می‌کنند، مشاهده می‌کنند و در آن شرکت می‌کنند. پس خیلی فرقی نداره منظورم این است که مطمئناً نمی‌خواهید مشتری مراقبت‌های بهداشتی را که برای یک مخاطب خاص نامناسب است انتخاب کنید و بگویید، هی، فقط به این دلیل که با مهاجمان لاس وگاس یا قوچ‌های لس آنجلس مرتبط هستید، باید وارد این بازاریابی شوید. شراکت. اگر از نظر جمعیتی منطقی نیست، هنوز باید به آن نگاه کنید. بنابراین یک فرآیند تحلیلی وجود دارد که قبل از اینکه توصیه کنید به این موضوع می پردازد، اگر به تجارت مراقبت های بهداشتی نگاه کنید، به خودی خود منحصر به فرد است، زیرا منظورم این است که بدیهی است که مراقبت های بهداشتی یکی از موضوعات مورد بحث و برجسته در ذهن است. از همه یک فرد جوانتر در بیست سالگی یا یک فرد مسن تر در دهه هفتاد وجود دارد. مراقبت های بهداشتی برای همه افراد در سراسر جهان مهم است. این یک روش زندگی است. شما باید آن را داشته باشید، به آن نیاز دارید و باید آن را درک کنید. بنابراین، هر مشتری مراقبت‌های بهداشتی که در اکثر موارد وجود دارد، و استثنائاتی وجود دارد، جذابیت گسترده‌ای برای مخاطبان خواهد داشت. و من فکر می کنم تا حدی، بازاریابی ورزشی اجازه می دهد تا این اتفاق بیفتد. پس بیایید

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA:

با تیم‌های ورزشی شروع کنید، جایی که در واقع با تیمی که اسپانسر رسمی آن هستید سر و کار دارید. به ما بگویید، و من می‌دانم که شما نمونه‌هایی از بسیاری از این‌ها را انجام داده‌اید، همه این روش‌ها هستند، اما بیایید در مورد برخورد با تیم‌ها صحبت کنیم که چه چیزهایی می‌دانید، چه چیزی دخیل است، می‌دانید، چه چیزهایی ممکن است مردم هزینه کنند یا انتظار هزینه عاقلانه؟ چگونه، در مورد آن به ما بگویید و شاید مثال هایی از نحوه عملکرد آن در دنیای واقعی ارائه دهید.

چارلی دنتال:

مطمئنا. بنابراین در یک فرآیند مذاکره بسیار گسترده است، زیرا جزئیات زیادی وجود دارد و شرکای مختلف زیادی وجود دارد. بنابراین، برای مثال، اگر تصمیم گرفتید که می خواهید با یک تیم NFL شریک شوید، باید به خاطر داشته باشید که تیم های NFL، آرم ها و حقوق نام آنها نیز متعلق به لیگ ملی فوتبال است. فقط تیم نیست. بنابراین وقتی وارد یک مشارکت با یک تیم می شوید، می خواهید، می خواهید چندین چیز را به انجام برسانید. شماره یک، شما می خواهید حقوق مجوز نام و نشان آنها را برای استفاده در تبلیغات خود تضمین کنید. و روشی که شما این کار را انجام می دهید. به عنوان مثال، من سال‌ها پیش برای یک تبلیغ‌کننده خاص، یکی با مقدسین نیواورلئان انجام دادم. و بهترین روشی که از نام و نشان آنها استفاده می کنیم این است که خود را شریک افتخار مقدسین نیواورلئان می نامیم.

چارلی دنتال:

بنابراین اگر یک بیلبورد یا یک اسپات تلویزیونی یا یک اسپات رادیویی قرار دهید، می‌توانیم از آرم‌ها و نام‌های مقدسین نیواورلئان استفاده کنیم. و ما خودمان را به عنوان شریک تیمی که راه طولانی را برای افزایش موفقیت یک تبلیغ‌کننده طی می‌کند همراهی می‌کنیم، زیرا در این صورت مصرف‌کنندگان ما را به عنوان بخشی از مقدسین نیواورلئان یا هر تیمی که شما انجام می‌دهید درک می‌کنند. بنابراین این یک جزء کلیدی است. مؤلفه دوم این است که در هر فرصت تبلیغاتی، تیم یا رویدادهای خیریه ای که تیم در طول سال انجام می دهد، مشارکت داشته باشند، تبلیغ کنندگان باید به آن رویدادها توجه کنند تا آنها به عنوان بخشی از تیم ها، تلاش های جامعه تلقی شوند. این یک بخش بسیار مهم دیگر است. بخش دیگری از مشارکت تیمی این است که چگونه خود را در پخش بازی های واقعی تثبیت می کنید. حالا، این فرق می‌کند، اگر مستقیماً به شرکت وابسته پخش رفتید، اگر به تیم بروید و پیام‌های خود را در پخش بگنجانید، در این صورت مولفه‌ای از دسترسی و فرکانس متفاوتی در آن پخش‌ها خواهید داشت، زیرا در واقع از نزدیک کار می‌کنید. با تیم.

چارلی دنتال:

اکنون، وقتی به تمام این جزئیات نگاه می‌کنید و علائم بیشتری در داخل عرصه وجود دارد، تبلیغاتی در برنامه‌ها وجود دارد که در پشت بلیط‌هایی که برای مصرف‌کنندگان صادر می‌کنند، تبلیغات وجود دارد. اما وقتی به همه اینها نگاه می‌کنید، مهم‌ترین بخش از همه آن‌ها حقوق مجوز برای لوگو و نام تیم است. این چیزی است که واقعاً به شما کمک می کند، یعنی اعتبار در بازاریابی شما. این یک پیشنهاد گران است، زیرا با افزایش پول، گران است. اما از نظر اینکه، مثلاً با قدیسان نیواورلئان معامله کردید و به حقوق آنها در مورد آرم و نام دسترسی پیدا کردید، و همه این اجزای دیگر را که در ترتیبات گنجانده شده است، در شراکت دریافت کردید، می‌تواند در نظر گرفتن زمان بیش از یک سال هزینه بازاریابی شما در حدود 200 تا 250 تا 300000 دلار در سال باشد. اکنون می توانید آن را بیشتر و بالاتر ببرید، یا بسته به آنچه در محدوده آن مشارکت به دست می آورید، آن را کاهش دهید. اما صادقانه بگویم، بیشتر این پول به مجوز نام ها و لوگو اختصاص می یابد.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA:

پس این یکی از چیزهایی است که هفته گذشته وقتی با مشتری خود صحبت می‌کردیم، باید به او یادآوری می‌کردیم زیرا او واقعاً به انجام این کار علاقه داشت، اما این فقط میز است، درست است؟ شما باید در واقع، اگر می خواهید جلو بروید و حمایت مالی کنید، باید انجام دهید، تبلیغات بسیار بیشتری برای استفاده از آن وجود خواهد داشت. به ما بگویید که چگونه می‌توانید از نام تیم و برخی از هزینه‌های رسانه‌ای استفاده کنید و ممکن است هزینه کنید.

چارلی دنتال:

بنابراین بهترین روشی که در تاریخ گذشته خود و کار با برخی تیم‌ها برای استفاده مجدد از این شراکت یافتیم، توانایی این است که تک تک مطالبی را که از نقطه نظر بازاریابی در آنجا قرار می‌دهید، می‌توانید به آن مرتبط کنید. خود را با آن تیم در انتظار تایید تیم، و همچنین از NFL یا NHL، اگر از هاکی یا NBA استفاده می‌کنید، اما توانایی استفاده از تمام اجزای دیگر، به تبلیغ‌کننده اجازه می‌دهد تقریباً تبدیل به یک بازیکن شود. بخشی از عملکرد روزانه آن تیم در طول یک فصل مشخص است، زیرا شما بسیار بخشی از کاری هستید که آن تیم انجام می دهد. می دانید، اگر 60000 نفر در یک استادیوم جمع شده باشند و تابلوهایی داشته باشید، و در آن تابلو نوشته شده باشد، شریک افتخار مقدسین نیواورلئان یا شوالیه های طلایی لاس وگاس یا مهاجمان لاس وگاس هستید.

چارلی دنتال:

تأثیر قابل توجهی در طرز فکر مصرف‌کننده وجود دارد که ببیند نکته دیگر این است که اگر به چیزی که فکر می‌کردم بسیار استراتژیک بود نگاه کنید، که ما سال‌ها پیش انجام دادیم خارج از چند استادیوم بزرگ فوتبال یا بیسبال است، همیشه فرصتی برای دسترسی به یک بیلبورد در خارج از استادیوم خواهید داشت، چه دیجیتال باشد یا ثابت، اگر هستید، اگر تبلیغ کننده هستید و در هر روز بازی با 60000 نفر وارد و خارج از استادیوم یا ترافیک در حال رفت و آمد است. در استادیوم، و آن بیلبورد می گوید، شما نام تبلیغ کننده خود هستید؟ محصولات شما چیست، خدمات شما چیست، و اینکه شما شریک مفتخر تیمی هستید که در آن استادیوم بازی می کند، درست در کنار آن بیلبوردی که تاثیر نام تجاری قابل توجهی بر مصرف کننده دارد. راه‌های دیگر استفاده از مشارکت تیمی به این دلیل است که نوجوانان تمایل دارند در فعالیت‌های اجتماعی، به‌ویژه فعالیت‌های خیریه شرکت کنند، هر تبلیغ‌کننده‌ای که شریک تیمی است که می‌تواند از آن حمایت کند.

چارلی دنتال:

آنها جنبه های مختلفی از تبلیغات را از آن دریافت می کنند. این واقعیت که آنها با تیم همسو هستند مهم است، بلکه این واقعیت است که آنها با آن تیم در یک رویداد خیریه یا در یک رویداد اجتماعی شرکت می کنند. بنابراین در واقع، آنها به عنوان بخشی از تیم با جامعه ارتباط برقرار می کنند، حتی به نظر نمی رسد که آنها تنها موجودیت یک تبلیغ کننده باشند. به نظر می رسد که آنها بخشی از تیم هستند. بنابراین مصرف کننده نام خود را کنار هم قرار می دهد، و به نظر من این برای یک کمپین بازاریابی موفق بسیار ارزشمند است. بنابراین راه‌های متعددی وجود دارد که از حقوق پخش استفاده کنید، راه مهم دیگری است که می‌توانید این کار را انجام دهید. با مشارکت با تیم و همچنین شرکت در برخی تبلیغات در وب سایت آنها، که برای یک تیم حیاتی است، فرصت های بسیار بیشتری برای شرکت در بازی های اکشن خواهید داشت. شما، شما، استوارت احتمالاً بیشتر از من از نوع ترافیک وب سایتی که برخی از این تیم های ورزشی دریافت می کنند، می دانید. و باز هم این از یک مخاطب بسیار وفادار است. بنابراین اگر پیام شما در وب‌سایت است، اگر نوعی تبلیغ نمایشی را در وب‌سایت تبلیغ می‌کنید، به عنوان بخشی از شراکت، اهرم‌های زیادی برای شما دارد.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA:

آره. ما کمی در مورد تعامل با تیم ها و برخی از فرصت ها و برخی از اعتباری که به همراه دارد صحبت کرده ایم. بیایید در مورد استادیوم صحبت کنیم، همانطور که شما اشاره کردید، البته سرمایه گذاری بزرگ، حمایت مالی از نام ورزشگاه خواهد بود. اما من فکر می کنم برای اکثر مردم یا بیشتر شرکت ها و بیشتر مطب ها، بیمارستان ها، تبلیغات در داخل استادیوم برای رویدادها عملی تر است. از آن دنیا برایمان بگویید. برخی از ایده ها، شاید برخی از کاربردهای خلاقانه که دیده اید، مزایا و معایب آن را می شناسید. من دوست دارم در مورد آن بیشتر بدانم.

چارلی دنتال:

بنابراین، در مورد استادیوم‌ها یا میدان‌ها، اکنون، وقتی در مورد استادیوم صحبت می‌کنیم، بیایید استادیوم فوتبال یا استادیوم بیسبال را مثال بزنیم. وقتی در مورد میدان ها صحبت می کنیم، در مورد یک میدان بسکتبال یا یک میدان هاکی صحبت می کنیم. و وقتی به این دو نگاه می‌کنید، تفاوت‌هایی در ظرفیت وجود دارد، بدیهی است که در فوتبال و بیسبال، در مورد 45000 تا 60000 نفر صحبت می‌کنید که می‌توانند با هاکی و بسکتبال در یک استادیوم جمع شوند. شما در مورد 17، 18000 نفر صحبت می کنید که در یک میدان جمع شده اند. بنابراین صرف نظر از اینکه کدام یک را انتخاب می کنید، با فرض اینکه جمعیت و مکان برگزاری آن برای شما نامناسب است، اگر مستقیماً به استادیوم ها بروید و هر استادیوم و هر عرصه ای بخش بازاریابی خاص خود را دارد، آنها یک تیم فروش دارند که در آنجا تبلیغات می فروشند. چرا آن کار انجام دادند؟ آن‌ها تبلیغات را به پول می‌فروشند تا بتوانند قیمت‌های معقولی بلیت‌هایشان را برای مصرف‌کنندگانشان تعیین کنند، زیرا به یاد داشته باشید که تبلیغ‌کنندگان برای آنها پول می‌آورند.

چارلی دنتال:

و هنگامی که آنها بیرون می‌روند و بلیط‌هایشان را برای مصرف‌کنندگان قیمت می‌دهند، اگر درآمدی از منابع خارجی نداشته باشند، قیمت بلیط‌ها بالاتر می‌رود. بنابراین آنها باید داشته باشند، آنها باید آن را متعادل کنند. و برای میدان ها و استادیوم ها داشتن تبلیغ کننده بسیار مهم است. بنابراین واقعاً این سؤال پیش می‌آید، خوب، پس یک تبلیغ‌کننده با یک استادیوم چه می‌کند؟ حق نامگذاری ورزشگاه را فراموش کنید، زیرا این یک فرصت منحصر به فرد است. اینها معاملات 10 یا 20 ساله برای فرصت های چند میلیون دلاری هستند که این شرکت ها، شرکت های معروف مانند 18 T یا Qualcomm می پردازند. حق نامگذاری را پرداخت می کنند. این مانند یک حیوان متفاوت است، اما زمانی که می‌خواهید با یک برنامه بازاریابی معقول تلفن همراه با یک استادیوم یا ورزشگاه وارد شوید، چند مؤلفه وجود دارد که در آن نقش دارند. Number one is you are absolutely reaching more than just the 60,000 or 15,000 sports fan, because there are other events that take place in those stadiums and arenas, whether it be concerts, whether it be seminars that are a large gathering, whether it be speeches, whether it be conventions, whatever they are, it’s more than just the seasonality of the story sports event.

Charlie DeNatale:

So Simon niche within the stadium is their year, all year round. It’s not just during the time that the teams are playing, it’s there for everything. So your signage is always visible in the corridors of the stadium or the arena. The other component, is it just about every event that goes on, whether it be sports or non-sports or entertainment, every arena and stadium has a scoreboard that is going to be flashing something or the other during the course of that event. So the advertiser can participate in scoreboard. What I would call scoreboard mentions or scoreboard visibility. You can actually run a TV commercial on the scoreboard during an event, or during a particular time when there’s a pause in that event. So that people who are in the stadiums can see that the other opportunity is every event has a public address, announcer or person that is talking to the people in the stadiums or the arenas that public address announcer can become almost like a radio announcer for you by delivering your advertising message during the course of those events.

Charlie DeNatale:

The other thing that stadiums will tend to do, they will allow an advertiser if it’s appropriate to set up tables in the corridors of the stadium and arenas, so that during intermission breaks and people are walking around, there’s almost like a little kiosk that the advertiser can have to where they could staff with their staffers, their staffers pass out brochures, talk to people one-on-one who were in the stadium about their specific health care services and what they have to offer and how it might benefit families that come into the stadium or the arenas at that time. So the stadiums will allow you those multiple opportunities, but the key to the stadium deal is the fact that you are not just reaching those 60,000 people that come in every Sunday for a football game, or that come in every game for a hockey game or a basketball game.

Charlie DeNatale:

You’re reaching every event that goes on in that arena, of course, under normal times during COVID obviously it’s difficult, but during normal times there is Mo there are multiple events that take place. And of course you benefit from those crowds and those attendance and those crowds are diversified because a concert may draw different people than let’s say a sports event or a truck. What do you call those trucks shows that they do? So there’s different events. There’s different audiences that come into these different events. So that I think is a big benefit.

Stewart Gandolf, MBA:

So great, Charlie, that was helpful. Let’s talk about advertising with the during the games and without going directly to the team or the stadium, but you’re just advertising and dealing directly with, for example, the radio station, every

Charlie DeNatale:

Professional sports team makes money on broadcasting rights. They sell their rights to broadcast their games to TV and radio stations, radio stations pay big money for that TV stations pay big money for that. And a lot of teams benefit from broadcast revenue as a result in just about every market. There are certain radio stations and certain TV stations that are the exclusive broadcast venues for specific teams. So you, instead of going directly to the team or going directly to the stadium, now the opportunity exists where you pick up the phone and you call somebody that’s a little bit more familiar to the media buyer, and that would be your radio station or your TV representatives that you normally would have a discussion with about advertising and media buys in the past. And you work with their promotions department, you work with their sales team and you work with their general managers.

Charlie DeNatale:

And what you want to try and do is you want to try to incorporate a marketing campaign that is perceived. And that’s a key word it’s perceived by the consumer who’s listening or watching that you are part of the team when technically you’re not part of that licensing arrangement we talked about earlier, but the radio station is giving you an opportunity to incorporate various types of promotional opportunities within the games themselves, outside of the games when you do special features throughout the week. So for example, if there is a Rams report or a Raiders report or a charger’s report, or a Yankees report on a specific radio station throughout the week, and there are a number of those that are available, you want to be in every single one of those shows to keep that consistency of Alliance with that team through that radio or TV station.

Charlie DeNatale:

So you sponsor those particular segments throughout the week. You’re part of every sports update that the station does throughout the week. You’re part of the in game broadcast. And one of the things I love to talk about, and we don’t have time to get super creative in this particular discussion Stewart, but I know a lot of radio stations help me with coming up with these promotions. Like if there is an end game action that happens. So for example, let’s take a baseball game. If, if a relief pitcher is called in by the manager in the seventh inning of a game, and you’re listening to the game on the radio, the announcer might say, this call to the bullpen is brought to you by, and then the advertiser message. If there is a power play in a hockey game, this power play is brought to you by, and then there’s the message from the advertiser.

Charlie DeNatale:

Now, the key to that is making a connection somehow, either with words or actions or whatever, to where you can tie the specific service that the advertiser provides with the actual in game play. So for example, if it’s a call to the bullpen, well, maybe a phone company for example, is an appropriate advertiser for that. So the radio stations and the TV stations allow you those opportunities on an ongoing basis on an ongoing basis, over a period of a full season and the playoffs to be part of that marketing partnerships with the stations that are perceived by the consumer to whereby that advertiser is almost part of the team.

Stewart Gandolf, MBA:

Yeah, that’s great, Charlie, because the idea could be that you know, for example, just talking about this, and this is part of the fun, and we could certainly have done a number of these things before, but just thinking about, you know, relief pitchers. So imagine a gastroenterology group advertising, you know, about relief at that period. There’s lots of ways or lots of other specialties. So you can have some fun with this and there’s a million different examples. And so the creativity can come from, you know, certainly the creative when we talk about the creative and the messaging, but also just the creativity of working with the media buyer to come up with the appropriate opportunities. And that’s some of the fun of what we do. So I love that,

Charlie DeNatale:

You know, storage, not only, it’s not only the media buyer, that’s critical here is, but because the broadcast stations do so many of these, the one good thing that is at your disposal, when you do these types of deals with radio stations, particularly you have the full access to that stations, promotions department. And those are the guys that you say, look, go into a room for a couple hours and come up with some great ideas for us. And we leave that work up to them. I mean, as a media buyer, I can assess it and evaluate it, but there are promotions team that that’s their job, their job is to create these things. So that’s also helpful.

Stewart Gandolf, MBA:

Let’s talk about the final broad category is the athletes themselves, whether they’re currently playing or retired. Tell us a little about some of the opportunities there.

Charlie DeNatale:

So with athletes and you know I’m going to just kinda divert here a little bit to a humorous story when I was a reporter back in the day, and I used to cover the New York Yankees in New York, and I’d go to games and play offs and interview with people in the dugout and so forth and players. And the one thing I learned back in the eighties, and to some degree it’s changed sometimes for the better, sometimes not, but you know, you just gotta be, athletes are quite egotistical. They have a tremendous skill in what they do. They make a ton of money and sometimes to find the right one is like looking at a needle in a haystack for a needle in a haystack, you know, you’ve gotta be you have to have the ability to know how to deal with these athletes.

Charlie DeNatale:

And one of the things that I’ve always made it a point is I try to stay away from their agents. And of course, if an agent hears this, they’re probably not going to like that. But the truth of the matter is, is that if you do direct deal with the, with the player themselves you have a better chance of not only continuing communication directly with that player, but also saving yourself a little bit of money. So when you find an athlete that you want as a spokesperson, you’ve got to be sure that their ego is in check and that there’s a balance to what this person is about. You’ve got to do a background, check on them to make sure that they’re representing your client in the most honorable, honorable, incredible way. And by the way, there are times that I have looked at athletes in the past that I got really excited about offering up to a client only to find out that after I do the background check, that they weren’t exactly had, they didn’t have exactly the greatest of past histories.

Charlie DeNatale:

So you certainly don’t want to align yourself with someone. Who’s got some tarnished background on, on himself or herself. But the, when you find the right one, and I’ll give you some examples of a current client that we have in Euston that we have done some retired athletes who are associated with the Astros and the rockets and the Houston Texans, but that person, that individual number one has to believe in the service or the entity that they are representing. That’s important. Number two, they have to be credible in the community. They have to have a loyalty from the consumer base and the consumers have to trust that individual. So lots of times, if you find a broadcaster who does sports games now on the air, that used to be a former athlete and they are constantly in the living rooms of people or on the radio with people every day, those people are trusted to the consumer.

Charlie DeNatale:

So you’ve got to find those types of athletes or former athletes. So for example, in Houston, one of the things and I guess it’s okay to mention the name of the client, but we have a low T client in Euston and called SynergenX. And one of the things that we wanted to do with SynergenX, we’ve wanted to find a former athlete who was well-known in the community, who is now in their forties and fifties, which matched the age demographics for SynergenX and was currently visible in the market. So we went after a former pitcher of the Astros. His name is Steve sparks. We went after a former player of the world championship rockets when they won the championship back in the day Matt Bullard, we also went after a couple of radio personalities who have an association with some of the sports teams.

Charlie DeNatale:

Those people provided credibility because not only were they great athletes, not only did they have a super, super connection to the community, they were credible. They were family type guys. They were articulate in the way they spoke about the client. So I would say getting back to the original question and athlete is great. If you can find the right one and it takes a little bit of work. You got to make sure you do your homework and you gotta make sure that the athlete is 100% on board. And you should introduce that athlete to your client, make sure the athlete understands what kind of services they’re providing. Are they comfortable with those services? Do they like the facility? Do they like the people? Do they get along with the staff and then have them come back and talk on the air about the services and products that are offered? That’s the best way to approach it?

Stewart Gandolf, MBA:

We’ll try. This was fantastic and fun. As I knew it would be. As we wrap up here, are there any last bits of advice or things that spring to mind that, you know, if you, as you start evaluating this, like when a client, maybe you perhaps think of it as a client, you know, just maybe heard this podcast, but had some quick questions. Like how would you help them think it through? What, what should they be thinking about? Well,

Charlie DeNatale:

I think the first thing I would say is be very open-minded about sports marketing, just because the word sports is in there, don’t evaluate it and put it in a certain bucket and think that it’s isolated and you’re not going to reach your audience. You know, you should, first of all, be open-minded about the idea because, you know, if we think back on traditional media over the many years, everybody thinks TV, radio, billboards, whatever print. And of course now we’ve got the evolvement of digital. So there’s a whole new world of marketing here, but sports marketing should not be perceived as some sort of one way street in terms of an audience. So I’d say be open-minded number one. Number two, is yourself the question or do the appropriate research as to if you’re going to engage with a specific entity, a team, a stadium, whatever it is, do the appropriate research.

Charlie DeNatale:

Don’t just say, Oh, I’m excited. I can be associated with the New York Yankees or with the plus Angeles Dodgers. Just because that excites you, doesn’t give you a reason that you have to be part of that marketing campaign. You need to do your homework. So I would suggest anybody who thinks about this form of marketing should do their homework as well. The third day, maybe this is the most important. And I usually, I like to say this sometimes in a very diplomatic way to clients is what is your expectation? If you’re thinking about sports marketing, what is your expectation of what this is going to do for you? Try to understand what the relevance and importance of a marketing campaign like. This is really all about it is about branding. You know, don’t think that if you put your name up on a stadium and you call yourself a so five stadium that all of a sudden, after one day, everybody’s going to run and buy into your services or products.

Charlie DeNatale:

That’s not what this is meant to do. This is meant to provide solid brand awareness and increase your level of market share and awareness over time. So having expectation going in as to the advantages of what this is, and of course finally, on a humorous note, if you’re a client who loves sports and you like to have your ego stroke, isn’t it great to be part of a sports team in your community that you follow and that you’re passionate about, and that it really does satisfy your ego. When you talk to your friends and say, Hey, I’m a partner of the Ram. So the chargers or the Dodgers or whoever and that does a lot for you from a publicity standpoint and a public relations standpoint. And there’s a little bit to that. A lot of people sometimes go into sports marketing, especially when they align themselves with teams, because it’s an ego stroke. They like it. But from a business perspective, you got to separate those two and you got to make sure that your money’s being spent wisely. That’s probably the best advice I can give anyone.

Stewart Gandolf, MBA:

The thing, if you’re working with a B2B audience, I’ve had a lot of fun with in the past is running out boxes, not even for the full season, but there’s a lot of power, you know, where we’ve had events with here in Southern California at the Kings at the Lakers at the angels, we have a sports box. And then, you know, if you’re have sort of a VIP crowd, you’re trying to schmooze for the cost of a box, which, you know, it might be 10,000 catered. We had the Lakers. One time we did one where they had two or three Laker girls who, by the way, it turned out to be college educated, super articulate, fantastic at dealing with business people. It wasn’t like, you know, sort of a stereotype. These are really smart, engaging people you know, really as a hit. So that’s another kind of offshoot. It’s not a traditional advertising program, but it’s a B2B unique opportunity.

Charlie DeNatale:

I will say this and on the, on that matter as a media buyer over the many years, and when I’ve set up a lot of these deals with a lot of different advertisers part of the media world, that’s always been fascinating to me. It is a very schmoozy type of partying type business. And I’ll tell you one thing it’s always great when you do these deals and you can be invited to one of those suites you were referring to and, and have all the food and the drinks that you want and enjoy the company of other people, including your advertiser, as well as watching a sporting event. I mean, yes, there’s a lot of fringe benefits, you know, you’ll get tickets, et cetera, you’ll get merchandise, all this other stuff. So there is a lot of benefits to that. You’re absolutely.

Stewart Gandolf, MBA:

Yeah, no, it’s fun. There’s lots of different ways of doing this. That’s part of the creativity and, you know, it makes our job fun. It’s why we do this. So on that note, the I do appreciate our listeners listening for those of you. Many of our listeners, you know, I’m always talking about digital, digital, digital, you know, it’s, we really are a digital first agency, but we are an integrated agency. And so we do traditional advertising is a big, big part of our business. And Charlie, you know, I’ve done this business for many, many years and Charlie is just fantastic in terms of his skillset. I remember we always laugh about one of our oncology clients. We were talking about, which bus bench outside of the subway station in Jersey, you know, was a good opportunity. Charlie noticed that level of detail. So if you’re interested in either a sports sponsorships or traditional advertising feel free to call us and you know, traditional advertising is part of it. You get to meet probably Charlie and me talking or some of our other people. So, Hey thanks again, Charlie. It’s been great having you all did this more often, we have so many fun stories to talk about.

Charlie DeNatale:

They do, I enjoyed this Stewart, this was fun and this kind of hits home for me. So I like this subject.

Stewart Gandolf, MBA:

Yeah, no, I just thought this was a fun one, because this is the kind of thing that’s not on the beaten path. And you know, here, we’re talking about this stuff and we do a number of teams and individual players sponsorships and different things we’ve done over the years. And so it’s just something that most people don’t talk about. They don’t really know about this is super instruction. So thanks for joining me, Charlie.

دیدگاهتان را بنویسید