شما در حال مشاهده هستید بازاریابی پزشکی برای هزاره ها: راحتی، ارز جدید است

بازاریابی پزشکی برای هزاره ها: راحتی، ارز جدید است

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

marketing to millennialsآیا نسل هزاره—آکا هزاره—گروه تنبلی هستند؟ یا اینکه در دسترس بودن فراگیر فناوری در جامعه، انتظار رضایت آنی را شکل داده است؟ یا آیا راحتی محصول فرعی خانواده های کارگری است که دائماً برای زمان و منابع تحت فشار قرار می گیرند؟

علیرغم فراوانی مطالب مرجع که سعی در تعریف و توصیف نسل هزاره دارد، محققان نمی توانند در شروع و پایان کاملاً گرد هم آیند. اما از آنجایی که اکنون این بزرگترین گروه جمعیتی است، اجازه دهید آن را بزرگسالان بین 18 تا 34 سال بنامیم. آنها بخش مهمی از مخاطبان را برای بازاریابی مراقبت های بهداشتی نشان می دهند.

به طور قابل توجهی، یکی از مهم ترین ویژگی های هزاره ها این است که برای آنها راحتی، ارز جدید در زندگی روزمره است. اگر این گروه 75 میلیونی بخشی از برنامه بازاریابی شما است، در نظر بگیرید که چگونه برای مخاطبانی که اکنون آن را می‌خواهند جذب کنید.

غلات به اندازه کافی آسان نیست.

یک مورد از واشنگتن پست در این مورد با تصویری با عنوان: دلیل گیج کننده ای که بسیاری از هزاره ها غلات نمی خورند.

“چند چیز به اندازه غلات بدون درد آماده می شود” مقاله اشاره می کند. “غذا در طول دهه ها، حداقل تا حدی، به دلیل همین کیفیت، پیشرفت کرده است: راحتی و با این حال، برای جوانان امروزی، غلات به اندازه کافی آسان نیست.»

مقاله پست می‌گوید: «تقریباً 40 درصد از هزاره‌هایی که توسط Mintel برای گزارش سال 2015 مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که غلات یک انتخاب ناخوشایند برای صبحانه است، زیرا باید بعد از خوردن آن را تمیز می‌کردند». «تعداد زیادی از هزاره‌ها علاقه‌ای به غلات صبحانه ندارند، زیرا خوردن آن به معنای استفاده از یک کاسه است و کاسه‌ها خودشان را تمیز نمی‌کنند (یا در زباله‌ها پرتاب نمی‌شوند). کاسه ها، بچه ها این روزها ناله می کنند، باید تمیز شوند.»

راحتی استاندارد ضروری است…

هزاره ها در طول زندگی خود هرگز از راحتی و بی واسطه بودن فناوری، از جمله رایانه، لپ تاپ و تبلت بی بهره نبوده اند. به گفته نیلسن، حدود 85 درصد از هزاره ها صاحب یک گوشی هوشمند هستند که بزرگترین بخش از صاحبان گوشی های هوشمند است.

“پاسخ های فوری” همیشه استاندارد برای هزاره ها بوده است، و این به سرعت در حال تبدیل شدن به نگرش و انتظارات پایه در سراسر جامعه معاصر است.

تنبلی در مقابل ضرورت. Post همچنین اشاره می‌کند که: «دلیل اهمیت فزاینده راحتی، صرفاً تنبلی افراد نیست – بسیاری در واقع به آن نیاز دارند. خانواده ها بیشتر از همیشه مشغول کار هستند. طبق آخرین داده‌های دولت، که بالاترین میزان ثبت شده است، امروزه تقریباً دو سوم خانواده‌ها توسط دو والدین شاغل حمایت می‌شوند.»

حمل و نقل در مراقبت‌های بهداشتی، تا حدی باعث سهولت اقدامات مراقبتی فوری و مکان‌های ارائه‌دهنده در فروشگاه‌های بزرگ شده است – که با سهولت استفاده، خدمات سریع و هزینه‌های کمتر برای عموم جذاب است.

>

بازاندیشی در ارائه مراقبت‌های بهداشتی…

و آنچه که این برای مراقبت های بهداشتی معنی می دهد، بازنگری در سیستم های تحویل سنتی و ارائه دهنده محور است. ما مقالات دیگری در مورد این موضوع منتشر کرده ایم، از جمله، شکاف گرند کنیون اقتصاد راحتی و مراقبت های بهداشتی، راحتی: جریان زیرزمینی ترسناک رقابت مراقبت های بهداشتی، و پادکست و مقاله ما، انتظارات مخرب: انقلاب ذهنیت مشتری مراقبت های بهداشتی.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA

دیدگاهتان را بنویسید