شما در حال مشاهده هستید بازاریابی یکپارچه چیست و چرا برای برندهای مراقبت بهداشتی حیاتی است

بازاریابی یکپارچه چیست و چرا برای برندهای مراقبت بهداشتی حیاتی است

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

رهبران کسب‌وکار در هر صنعتی می‌دانند که روحیه از بالا شروع می‌شود.

وقتی C-suite در یک راستا قرار می گیرد و پیامی یکپارچه و منسجم را در کل سازمان به اشتراک می گذارد، وفاداری، اعتماد و اطمینان را در برند، ماموریت و اهداف شما القا می کند.

در حالت ایده آل، بازاریابی این پیام را به مشتریان شما منتقل می کند.

اما از آنجایی که بازاریابی در بسیاری از کانال‌ها یا انواع رسانه‌ها اتفاق می‌افتد، بسیاری از برندها برای تولید پیام ثابت در این کانال‌ها مشکل دارند.

نتیجه؟ بازاریابی با پیام‌های مختلط، صدای قطع و نام تجاری ناسازگار.

بنابراین، چگونه مطمئن می‌شوید که پیام یکسانی را در هر کانال برای یک تجربه مصرف‌کننده ثابت با سازمان خود می‌گویید؟

با بازاریابی یکپارچه.

بازاریابی چند کاناله نیز نامیده می شود، بازاریابی یکپارچه این امکان را برای برند شما فراهم می کند تا به اهداف بازاریابی شما دست یابد و در عین حال بدون توجه به اینکه در کجا بازاریابی می کنید ثابت بماند.

در این پست وبلاگ، اهمیت ایجاد یک سفر کارآمد، قابل اعتماد و سازگار با مشتری با استفاده از رویکرد بازاریابی یکپارچه و شش راه برای مراقبت های بهداشتی شما را به اشتراک می گذارم. سازمان می تواند این کار را شروع کند.

بازاریابی یکپارچه چیست؟

به طور خلاصه: بازاریابی یکپارچه یک استراتژی بازاریابی چند کانالی برای ارائه پیامی یکپارچه در هر پلتفرمی است که کسب و کار شما استفاده می کند:

 • برندسازی (به عنوان مثال، لحن، صدا، پیام)
 • تبلیغات سنتی (مانند چاپ، رادیو، تلویزیون)
 • روابط عمومی
 • دیجیتال (به عنوان مثال، سئو، رسانه های اجتماعی، ایمیل)
 • شفاهی

لایه‌بندی تاکتیک‌های بازاریابی آنلاین و آفلاین، برداشت‌های متعددی از برند شما در چندین نقطه تماس ایجاد می‌کند و مشتریان را در یک سفر یکپارچه برند ایجاد می‌کند.

پس چرا این رویکرد برای کسب و کار و تصویر برند شما بسیار مهم است؟ چرا نمی توانید به تیم رسانه های اجتماعی خود اجازه دهید مستقل از تیم بازاریابی وب سایت شما بماند؟ چرا مدیر بازاریابی ایمیلی شما باید با تیم بازاریابی شما که بیلبوردها و تبلیغات رادیویی شما را مدیریت می کنند ارتباط برقرار کند؟

زیرا رویکرد سلب اعتماد مصرف کننده را از بین می برد و اثربخشی کمپین های بازاریابی شما را کاهش می دهد.

منظورم این است:

مزایای یک رویکرد یکپارچه در مقابل یک رویکرد غیرفعال

به‌کارگیری رویکرد بازاریابی یکپارچه برای بیمارستان یا بیمارستان شما چندین مزیت عمده دارد.

این سه مورد برتر من است:

 1. تجربه یک برند جامع را ارائه می‌دهد.
  ایجاد یک تجربه برند جامع، آگاهی از برند را افزایش می‌دهد، ارتباطات عمیق‌تری را تسهیل می‌کند، و مخاطبان را برای انجام اقدامات دلخواه ترغیب می‌کند.
 2. این برند شما را به عنوان یک رهبر فکری قرار می دهد.
  رهبری فکری اعتماد، شایستگی و اعتبار را تقویت می کند و به سازمان های مراقبت های بهداشتی کمک می کند رقابتی باقی بمانند.
 3. به افزایش فروش کمک می‌کند.
  وقتی یک کمپین بازاریابی یکپارچه راه‌اندازی می‌کنید، برند شما در معرض دید بیشتری قرار می‌گیرد. قرار گرفتن در معرض بیشتر به معنای مخاطب گسترده تر است. و اگر استراتژی شما موثر باشد، مخاطب گسترده تر به معنای درآمد بیشتر است.

چرا بازاریابی یکپارچه برای برندهای بهداشتی ضروری است

همانطور که مصرف‌گرایی مراقبت‌های بهداشتی درک محکمی از تجربه بیمار می‌گیرد و همه‌گیری مداوم مراقبت‌های بهداشتی را سریع‌تر به عصر دیجیتال سوق می‌دهد. بیش از هر زمان دیگری، برای برندهای مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است که این نیازها و انتظارات در حال تغییر را برآورده کنند و آنها را با پیام های واضح و مختصر در همه جا که مصرف کنندگان هستند ترویج کنند.

با یکپارچه‌سازی ارتباطات بازاریابی در همه کانال‌های آنلاین و آفلاین، کسب‌وکار شما می‌تواند:

1. ارائه یک تجربه مصرف کننده ثابت

بیمارستان‌ها و سیستم‌های بهداشتی به دلیل افزایش تعداد نقاط تماس (در هر جایی که مصرف‌کننده با برند شما در تماس باشد) فرصت‌های بیشتری برای تعامل با مصرف‌کنندگان دارند. در سال 2017، 95٪ از مشتریان حداقل از سه کانال برای ارتباط با یک شرکت در یک تعامل خدماتی استفاده کردند.

ارائه یک تجربه ثابت و مثبت برای مصرف‌کننده برای شرکت‌هایی که می‌خواهند روابط خود را با مشتری عمیق‌تر کنند و بیشتر پیش ببرند ضروری است. وفاداری به برند.

2. به تمام بخش های مخاطب هدف برسید

رویکرد بازاریابی یکپارچه به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا مشتریان خود را در جایی که هستند ملاقات کنند، و باعث می‌شود دسترسی کلی آنها نه تنها بزرگ‌تر، بلکه موثرتر باشد. اگر یک مرکز ترک یک کمپین تبلیغاتی برای جذب بیماران جدید صرفاً روی پوسترهای واگن مترو راه اندازی کند، مخاطبانی را که با نادیده گرفتن تبلیغات رادیویی یا تبلیغات بیلبورد به محل کار خود می روند از دست خواهند داد.

استفاده از کانال‌های بیشتر (و ترکیبی از) آنلاین و آفلاین برای برقراری ارتباط یک پیام برند جامع، تعداد را افزایش می‌دهد. از افرادی که می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند و تعداد دفعاتی که می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند – مهم نیست در کجای سفر مشتری هستند.

3. بهبود عملکرد کمپین بازاریابی

بازاریابی یکپارچه به این معنی است که شما دائماً از بازاریابی سنتی با دیجیتال و بازاریابی رسانه های اجتماعی یا بالعکس.

این رویکرد تعداد بازدیدهای برند را در کانال‌های متعدد افزایش می‌دهد، برند شما را در ذهن خود نگه می‌دارد، و یک داستان برند منسجم و منسجم ارائه می کند که مصرف کنندگان را به سمت پایین تر از قیف بازاریابی سوق می دهد.

4. در زمان و هزینه صرفه جویی کنید

به‌عنوان یک مدیر بخش مراقبت‌های بهداشتی، اهمیت کاهش هزینه‌های غیرضروری و ساده‌سازی فرآیندهای کسب‌وکار را درک می‌کنید. اگر هنوز متقاعد نشده اید، در اینجا دو دلیل اصلی وجود دارد که باید به اجرای یک کمپین بازاریابی یکپارچه فکر کنید:

  • زمان
   یکپارچه‌سازی استراتژی بازاریابی شما باعث صرفه‌جویی در وقت بخش بازاریابی شما می‌شود که می‌توان آن را به سمت ایجاد کیفیت بالاتر تخصیص داد. ویدیو، وبلاگ، رسانه های اجتماعی یا محتوای وب سایت برای افزایش دید شما و افزایش فروش.
  • پول
   کمپین‌های یکپارچه هزینه‌های طراحی گرافیک، کپی‌نویسی و عکاسی را کاهش می‌دهند، زیرا دارایی‌های یکسان یا مشابه را در پلتفرم‌های بازاریابی شما به کار می‌گیرند.

6 عنصر یک کمپین بازاریابی واقعاً یکپارچه

اکنون که به سؤال «بازاریابی یکپارچه چیست» پاسخ دادیم، بیایید به سؤالات منطقی بعدی بپردازیم، «کمپین بازاریابی یکپارچه چیست و چگونه می توانم آن را ایجاد کنم؟

یک کمپین بازاریابی یکپارچه برای تبلیغ یک محصول یا خدمات به طور مداوم در پلتفرم‌های مختلف استفاده می‌شود تا تجربه‌ای با نام تجاری به مصرف‌کنندگان بدهد.

در اینجا شش عنصر وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد یک کمپین بازاریابی یکپارچه برای مخاطبان هدف خود استفاده کنید:

1. اهداف مکمل/همسو

اطمینان از اینکه اهداف بین سازمانی همسو هستند، یا مکمل یکدیگر هستند، چندین مزیت از جمله صرفه جویی در زمان، صرفه جویی در هزینه، و افزایش آگاهی از برند (و شاید وفاداری به نام تجاری نیز) را ارائه می دهد. کانال‌های آنلاین و آفلاین شما نه تنها پیامی جامع ارائه می‌دهند، بلکه بازاریابی شما را ساده‌تر می‌کنند و به کارکنان شما زمان بیشتری برای تمرکز بر توسعه و بهینه‌سازی محتوا می‌دهند.

2. یک تیم متقابل قوی

برای استفاده از یک استعاره، اگر همه افراد در سازمان شما به طور همزمان در یک جهت پارو بزنند، می توانید هر بار رقابت خود را فتح کنید. به‌جای رقابت برای منابع، تیم‌های قدرتمند متقابل که به طور همزمان کار می‌کنند می‌توانند بازاریابی شما را آگاه کنند و محتوای مؤثرتری ارائه دهند که از اهداف فروش و درآمد پشتیبانی می‌کند.

3. ترکیب مناسب کانال های بازاریابی مناسب

همه کانال‌های بازاریابی مناسب هر سازمانی نیستند. عوامل زیادی برای جلوگیری از از دست دادن زمان، منابع و پول وجود دارد – اما همه چیز با استراتژی شروع می شود. اگر می خواهید یک استراتژی بازاریابی با تاثیر بالا و مقرون به صرفه ایجاد کنید، در اینجا چهار مورد وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

a. اهداف سازمانی
تشخیص و تعریف کنید که دوست دارید کمپین بازاریابی خود به چه هدفی برسد. آیا باعث افزایش آگاهی از برند می شود؟ یا چیزی جزئی تر، مانند ارسال های بیشتر قرار ملاقات آنلاین؟ در حالی که رسانه های اجتماعی می توانند ابزاری عالی برای انجام اقدامات خاص باشند، یک بیلبورد ممکن است برای تقویت آگاهی از برند بهتر باشد.

ب. شخصیت های خریدار
مصرف ایده آل خود را شناسایی کنید. علاقه‌مندی‌ها، دوست نداشتن‌های آنها، جایی که خرید می‌کنند، وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که مرتباً بازدید می‌کنند و کلماتی که در Google جستجو می‌کنند. دانستن این موضوع به سازمان های مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد تا آنها را در جایی که در حال حاضر هستند هدف قرار دهند. درک مشتری شما همچنین می تواند به انتقال آنها به مرحله بعدی سفر مشتری کمک کند.

ج. رقبا
اندازه گیری رقابت بیمارستانی برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد بازار شما و رقابتی ماندن حیاتی است. اگر می خواهید بر بازار یا صنعت خود تسلط داشته باشید، مهم است که موفق ترین رقبای خود را شناسایی کنید. دریابید که از کدام کانال‌های بازاریابی استفاده می‌کنند و فرآیندهای آن‌ها را با بازاریابی بهتر و سازگارتر تقلید کنید.

د. تجزیه و تحلیل، بهینه سازی و تکرار
بازاریابی هرگز یک استراتژی «تنظیم آن و فراموش کردن» نیست. برای اینکه مرتبط و موثر بماند، باید دائماً آزمایش، بهینه‌سازی و به‌روزرسانی شود.

4. پیام‌رسانی تراز شده

تکرار پیام‌های مداوم در تمام نقاط تماس آنلاین و آفلاین برای ایجاد هویت برند قوی و وفاداری مشتری ضروری است. هنگامی که بیمارستان یا سیستم بهداشتی خود را به ایدئولوژی ها و ارزش های مثبت متصل می کنید، مخاطبان هدف شما نام تجاری شما را با کلمات قابل اعتماد، صادق و قابل اعتماد مرتبط می کنند.

5. نام تجاری همسو/مستمر

برندسازی منسجم، تجربه ای متحد و خوشایند را برای مصرف کنندگان موجود و بالقوه ایجاد می کند. در یک برند چیست؟ همه چیز، از لوگو، پالت رنگ، و فونت گرفته تا لحن صدا، واژگان، و تصاویر.

6. نام تجاری همسو و ثابت

هنگامی که یک کمپین بازاریابی یکپارچه را اجرا می‌کنید، مهم است که داده‌ها را در بین کانال‌ها ردیابی و مقایسه کنید:

  • مؤثرترین کانال‌ها را مشخص کنید
  • تعیین کنید کدام کانال‌ها عملکرد ضعیفی دارند 
  • در صورت نیاز برای بهینه سازی کمپین خود ثبات پیام رسانی را بهبود بخشید

نمونه ای از یک کمپین بازاریابی یکپارچه 

وقتی سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی افراد را از کانالی به کانال دیگر هدایت می‌کنند، فرصت‌هایی برای تبلیغ محصولات و خدمات خود ایجاد می‌کنند.

به عنوان مثال، یک تبلیغ فیس بوک می تواند ترافیک وب سایت را افزایش دهد. یک کد QR در یک بروشور پست مستقیم می تواند باعث بازدید از کانال های اجتماعی شود.

یا، فرض کنید شخصی در حال جستجوی خدمات مراقبت بستری است. جستجوی 8 در 10 کاربر اینترنتی برای اطلاعات مراقبت های بهداشتی آنلاین تنها در ایالات متحده. مصرف‌کنندگانی که در پایین‌تر از قیف بازاریابی قرار دارند، ممکن است یک جستجوی کلیدواژه در Google انجام دهند و کلیک‌های بیشتری را روی یک تبلیغ PPC به وب‌سایت، میکروسایت یا صفحه فرود سفارشی شما هدایت کنند.

با این حال، تبلیغات بیلبورد، رادیو یا تلویزیون اغلب برای افرادی که در قیف بالاتر هستند مؤثرتر هستند. این نقاط تماس اولیه آگاهی از برند را افزایش می‌دهد و ترافیک را به منابع آنلاین یا مستقیماً به صف تماس و اسکریپت تلفن شما هدایت می‌کند.

در حالی که شما دو مخاطب متفاوت در دو نقطه از سفر مشتری آنها دارید، هدف یکسان است: واداشتن آنها به انجام یک اقدام خاص که با هدف کمپین شما مطابقت دارد.

روش های مختلفی وجود دارد که مصرف کنندگان سازمان های مراقبت های بهداشتی را پیدا می کنند که نیازهای آنها را برآورده می کنند. با این حال، یک چیز ثابت می ماند: همه آنها به طور روان بین نقاط تماس آفلاین و آنلاین با نام تجاری شما حرکت می کنند. به همین دلیل است که داشتن یک پیام، برند و لحن ثابت در تمام نقاط تماس کلامی و بصری ضروری است.

یک کمپین بازاریابی یکپارچه که به خوبی اجرا شده است، سازمان مراقبت های بهداشتی شما را به عنوان یک رهبر فکری در فضای شما قرار می دهد، آگاهی از برند را افزایش می دهد، وفاداری به برند ایجاد می کند و رشد را به حداکثر می رساند. همچنین به برآوردن تقاضاهای رو به افزایش مصرف کننده مراقبت های بهداشتی امروز با ارائه اطلاعات حیاتی، منابع، و خدمات آنلاین به مخاطبان گسترده تر.

دیدگاهتان را بنویسید