شما در حال مشاهده هستید با الهام از HBR: چگونه تقسیم بندی روانشناختی وفاداری بیمار را افزایش می دهد

با الهام از HBR: چگونه تقسیم بندی روانشناختی وفاداری بیمار را افزایش می دهد

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

CONTACT_BG

آیا به آخرین کمپین تبلیغاتی Snickers توجه کرده اید؟ این برند در حال معرفی طعم‌های جدید مطابق با ویژگی‌های شخصیتی است. بلاتکلیف؟ Snickers Salty & Sweet را انتخاب کنید. تحریک پذیر؟ برای تقویت سریع اسنیکرز اسپرسو را امتحان کنید. بي عرضه؟ نگرش خود را با Snickers Fiery ادویه کنید.

این کمپین به تازگی در ماه ژوئن آغاز شده است، بنابراین اثربخشی آن باید دیده شود، اما علم رفتاری پشت بازاریابی کاملاً صحیح است. و برای بیمارستان‌ها، کلینیک‌های تخصصی، مراکز درمانی و سایر سازمان‌های مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی، استفاده از بخش‌بندی روانشناختی – طبقه‌بندی مصرف‌کنندگان بر اساس نحوه تفکر، احساس و عمل آنها – می‌تواند به تقویت وفاداری بیمار در مراقبت‌های بهداشتی کمک کند.


بازاریابی مبتنی بر شخصیت چیست؟

اخیراً، بررسی کسب و کار هاروارد نگاهی دقیق‌تر به بازاریابی مبتنی بر شخصیت داشت و اشاره کرد: “بینش‌های شخصیتی و سایر جنبه‌های رفتاری علم فرصت‌هایی را برای ارتباط بهتر با افراد ارائه می‌دهد و اگر با اخلاق انجام شود می‌تواند برای مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها به طور یکسان مفید باشد.»

این مقاله همچنین تاکید می‌کند که در بخش‌های خاصی مانند مراقبت‌های بهداشتی، تقویت تعامل بر اساس باورها، انگیزه‌ها و ترجیحات ارتباطی بیمار می‌تواند منجر به نتایج سلامت بهتر شود.

این عمل از زمان انتشار اخبار کمبریج آنالیتیکا از استخراج داده های فیس بوک برای هدف قرار دادن کاربران با تبلیغات سیاسی، زیر ذره بین قرار گرفته است. با این حال، تقسیم بندی روانشناختی اخلاقی به جای دستکاری، مزایایی را هم برای بیماران و هم برای ارائه دهندگان ارائه می دهد.

و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای به دست آوردن بینش در مورد بیماران نیازی به جستجو در رسانه های اجتماعی و تجزیه و تحلیل کوه هایی از داده ها ندارند – یک نظرسنجی ساده می تواند اطلاعات ارزشمندی را در مورد نحوه تفکر بیماران و انگیزه رفتارهای آنها کشف کند.<.>

به عنوان مثال، زیست رایان Consumer Classifier فقط از 12 سوال استفاده می کند – مانند “من معتقدم داروهای جایگزین / جامع / طبیعی برای کمک به حفظ سلامت و تندرستی من موثر هستند” یا “من به پزشک مراجعه می کنم. اولین نشانه نگرانی‌های سلامتی» – تقسیم‌بندی افراد به‌عنوان دست‌آوردهای خود، جوینده تعادل، شعبده‌باز اولویت‌ها، جهت‌گیرنده یا استقامت‌گر اراده‌ای. هر بخش یک رویکرد منحصر به فرد برای مراقبت های بهداشتی و سلامتی با انگیزه ها و اولویت های ارتباطی متفاوت دارد.

بر اساس این بینش‌های شخصی‌سازی‌شده، ارائه‌دهندگان می‌توانند با بیماران ارتباط مؤثرتری برقرار کرده و با آنها درگیر شوند و بیماران از نتایج سلامتی بهتری بهره مند شوند. چنین موردی در مورد سیستم TriHealth

مربیان با درک این نکته که جویندگان تعادل نیاز به انتخاب دارند، اما جهت گیران نیاز به جهت دارند، مربیان می توانند رویکرد خود را با بیماران فردی تغییر دهند، که منجر به تعاملات مثبت بیشتر با بیماران و موفقیت بیشتر برای بیماران در دستیابی به سلامت می شود. اهداف.

استفاده از تقسیم بندی روانشناختی برای نوآوری و الهام بخشی

بخش‌بندی روان‌شناختی مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی همچنین به ارائه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا پیام‌ها و خدمات جدیدی را ایجاد کنند که با بیماران فعلی و آینده‌نگر طنین‌انداز شود و در طول زمان باعث رشد و حفظ بیمار شود.

یک رابطه جدید مجموعه برنامه به نام پلتفرم انگیزه سلامت ، توسط انجمن قلب آمریکا (AHA) برای بیمارانی که علاقه مند به پیشگیری از بیماری قلبی یا بهبود پایبندی به برنامه های مراقبت از بیماری های قلبی عروقی هستند، معرفی شده است. AHA محتوا و CarePlans خود را با مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی اختصاصی زیست رایان و پلتفرم مشارکت دیجیتالی بیمار زیست رایان برای تأثیرگذاری و مشارکت بیماران بر اساس نگرش آنها در مورد سلامت و تندرستی.

برنامه‌های AHA در حال حاضر شامل راه‌حل‌های مدیریت شرایط، بهبود سلامت و کاهش پذیرش مجدد است. بیمارانی که به این برنامه‌ها می‌پیوندند، پیام‌های بسیار هدفمند و برنامه‌های مراقبتی دریافت کردند که با بخش‌های روان‌شناختی منحصربه‌فرد آنها صحبت می‌کرد. استفاده برنامه‌ها از پیام‌های دیجیتال تعاملی به AHA اجازه می‌دهد تا سطح تعامل هر بیمار را ارزیابی کند، بر اساس انگیزه‌های مرتبط با سلامت هر بیمار برای تأثیرگذاری بر رفتارها ارتباط برقرار کند.

همانطور که مقاله HBR اشاره کرد، “شواهد علمی ثابت و واضح است: می توان اثربخشی پیام های بازاریابی و سایر انواع ارتباطات متقاعدکننده را با متناسب کردن آنها با مشخصات روانشناختی افراد افزایش داد.” تصور کنید که چگونه پیام‌رسانی هدفمندتر و خدمات مرتبط می‌تواند به سازمان مراقبت‌های بهداشتی شما کمک کند تا بیماران را به وفاداری برساند.

با تغییر و گسترش بازار مراقبت‌های بهداشتی، مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی انتخاب بیشتری دارند—و شما با رقابت بیشتری برای حفظ بیماران موجود خود و در عین حال آوردن بیماران جدید روبرو هستید. با استفاده از تقسیم‌بندی روان‌شناختی، می‌توانید تجربیات کلی‌نگر و رضایت‌بخش‌تری برای بیمار ایجاد کنید که وفاداری را تشویق می‌کند و نتایج سلامت بهتری را ارائه می‌دهد.

البته ایجاد وفاداری بیمار در مراقبت‌های بهداشتی پیچیده‌تر از فروش آب نبات است، اما شاید زمان آن رسیده است که برخی «طعم‌های» منحصربه‌فرد را در ارتباطات بیمار خود تزریق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید