شما در حال مشاهده هستید بخش‌های روان‌شناختی تعریف شده: خود دست‌یافته‌ها

بخش‌های روان‌شناختی تعریف شده: خود دست‌یافته‌ها

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 7 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Self Achievers.jpg

مشارکت مؤثر بیمار، چه از طریق تعامل پزشک و بیمار یا بازاریابی، کلید تأثیرگذاری بر رفتارهای مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی است. ناگفته نماند که مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی مخاطبان کاملاً متنوعی هستند و بازاریاب های زیرک می دانند که تلاش برای گروه بندی این مخاطبان بر اساس عوامل جمعیت شناختی به تنهایی از نظر کاردستی مطلوب است. یک پیام موثر

خوشبختانه، راه حل های زیست رایان رویکرد بینش‌محور بسیار بیشتری را برای مشارکت مصرف‌کننده در مراقبت‌های بهداشتی بر اساس بخش‌بندی روانشناختی، که بر دسته‌بندی افراد بر اساس باورها، انگیزه‌ها، ارزش‌ها، اولویت‌ها و سبک زندگی تمرکز دارد.

از پنج دسته شناسایی شده در زیست رایان’s مدل روانشناختی، خودیافتگان به عنوان فعال ترین و با انگیزه ترین گروه برجسته می شوند. در زیر نکات مفیدی وجود دارد که نه‌تنها مشخص می‌کند که یک خود دست‌یافته چیست، بلکه بازاریابان مراقبت‌های بهداشتی چه کاری می‌توانند انجام دهند تا به طور خاص برای این گروه منحصر به فرد از افراد جذاب باشند.

سه ویژگی کلیدی افراد دست‌یابی به خود

 1. افرادی که به خود دست می یابند از نظر نحوه برخورد با سلامت و تندرستی شخصی خود بسیار فعال هستند. آنها برای برنامه ریزی و آینده نگری ارزش قائل هستند و ترجیح می دهند هنگام رسیدگی به نگرانی های بهداشتی ابتکار عمل را به دست بگیرند تا در آینده از چالش های احتمالی چشم پوشی نکنند. افرادی که به خود دست می یابند، این رویکرد پیشگیرانه را سرمایه گذاری برای سلامت، تندرستی و ظاهر خود می دانند.
 1. روشی که خود دست‌یافته‌ها به مسائل مربوط به سلامتی خود رسیدگی می‌کنند با رویکردهای معمول بیماران در سایر گروه روان‌شناختی متفاوت است. افرادی که به خود دست می یابند به طور فعال در مورد وضعیت سلامتی خود تحقیق و جستجو می کنند و بر مدیریت پیشگیرانه وضعیت خود از طریق معاینات پزشکی منظم و غربالگری های بهداشتی مربوط تاکید می کنند. انفعال برای این گروه تنفر است، زیرا افرادی که به خود دست می‌یابند، ذهنیتی را اتخاذ می‌کنند که مشخصه آن عبارت معروف «اگر اینطور باشد، به من بستگی دارد.»
 1. افرادی که به خود دست می‌یابند، خود شروع‌کننده‌های سرسختی هستند و در محیط‌هایی که می‌توانند اهداف تعیین کنند و به آن برسند، پیشرفت می‌کنند. آنها همچنین به شدت وظیفه گرا هستند، و هنگامی که مجموعه ای از اهداف قابل اندازه گیری با نقاط عطف خاص به آنها داده شود، خود دست آوران می توانند عملاً با هر چالشی مقابله کنند. از نظر رویکردشان به سلامت و تندرستی، افراد خود دست‌یافته به برداشتن گام‌هایی برای پیشگیری از بیماری اعتقاد دارند و به توانایی خود در ایجاد برنامه‌های عملی بر اساس ترکیبی از توصیه‌های متخصص مراقبت‌های بهداشتی و یافته‌های تحقیقات خود افتخار می‌کنند.

کلیدهایی برای درگیر کردن افراد موفق به خود

هنگام ایجاد ارتباطاتی که برای دستیابی به دست‌آوردهای خود طراحی شده‌اند، سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی باید نکات زیر را در نظر داشته باشند تا تعامل را به حداکثر برسانند:

 • با این فرض شروع کنید که مخاطبان شما در حال حاضر فعالانه درگیر حفظ و بهبود سلامت و رفاه خود هستند. به عنوان مثال، نیازی به صرف زمان با توضیحات طولانی در مورد اینکه چرا این چکاپ یا غربالگری سلامت مهم است وجود ندارد – مخاطبان شما از قبل به خوبی از ارزش این خدمات از نظر کمک به حفظ سلامتی آنها آگاه هستند.
 • زبانی را بگنجانید که نوعی هدف را برای آن‌ها فراهم می‌کند، یا به آن‌ها حس پیشرفت به سمت هدف دلخواه را می‌دهد. به عنوان مثال، می توانید یک یادآوری دوستانه در مورد برنامه ریزی واکسن آنفولانزا به عنوان راهی برای کمک به آنها در دستیابی به “اهداف سلامتی” خود ارسال کنید.
 • جزئیات اولیه ارتباط خود را واضح بیان کنید، اما از ارسال پیام های بیش از حد لفظی خودداری کنید. شما با افرادی سر و کار دارید که به شدت خودانگیخته هستند، بنابراین معمولاً گرفتن دست ضروری نیست.
 • در صورت لزوم، اعتبار و تخصص را برجسته کنید. افرادی که به خود دست می یابند برای موفقیت ارزش قائل هستند و زمانی که نشان داده شود پیام از یک منبع واجد شرایط و معتبر سرچشمه می گیرد، تمایل بیشتری به پذیرش پیامی دارند.
 • مطمئن شوید که رفتارهای مورد نظر را به گونه‌ای تنظیم کنید که بر ایده‌هایی که برای خود دست‌یافته‌ها جذاب هستند، مانند دستیابی به نقاط عطف، غلبه بر موانع، و غیره تأکید کند.
 • پیوندهایی را به اطلاعات مهمی ارائه دهید که از رفتارهایی که می‌خواهید برانگیخت پشتیبانی کند. به عنوان مثال، پیوند دادن به یک صفحه وب که مزایای نوع خاصی از غربالگری سلامت را توضیح می‌دهد، نیاز خود دست‌آوران به انجام تحقیقات خود را جلب می‌کند.

هنگامی که با هر نوع ارتباط تبلیغاتی تلاش می‌کنید به دست‌آوردهای خود دست پیدا کنید، برای سازمان‌های بهداشتی مهم است که یاد بگیرند چگونه امروز با ما تماس بگیرید تا ببینید چگونه تقسیم بندی روانشناختی می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا پتانسیل واقعی خود را باز کند.

دیدگاهتان را بنویسید