بخش های روانشناختی تعریف شده: جهت گیران

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

در زمینه تحقیقات مصرف کننده، بازاریابان از چند روش مختلف برای تعریف و درک مخاطبان هدف خود. گروه‌بندی افراد بر اساس عوامل جمعیت‌شناختی مانند سن، جنسیت، درآمد یا قومیت یکی از اصلی‌ترین بخش‌بندی‌های مصرف‌کننده برای دهه‌ها بوده است. و در حالی که سطح مقدماتی بینش نسبت به شباهت‌های مصرف‌کنندگان را ارائه می‌دهد، اما از تشخیص تفاوت‌های گسترده در باورها، ارزش‌ها، انگیزه‌ها و اولویت‌هایی که می‌تواند حتی در یک متغیر جمعیتی واحد وجود داشته باشد، کوتاهی می‌کند.

بخش‌بندی روانشناختی، از سوی دیگر، این تفاوت ها را در نظر می گیرد، زیرا بر دسته بندی افراد بر اساس ویژگی ها و ویژگی های روانشناختی مشترک تمرکز دارد. با تقسیم‌بندی مخاطبان بر اساس اصول، ارزش‌ها، احساسات، باورها و علایق مشترکشان، تقسیم‌بندی روان‌شناختی به بازاریابان و سایر ذینفعان این امکان را می‌دهد تا بینش عمیق‌تری درباره مشتریانی که می‌خواهند به دست آورند، استخراج کنند و آنها را قادر می‌سازد تا پیام‌های مؤثرتری ایجاد کنند. استراتژی های بازاریابی.

در حالی که بخش‌بندی روان‌شناختی سال‌ها توسط شرکت‌های محصولات مصرفی و خرده‌فروشی نیز مورد استفاده قرار می‌گرفت، در مراقبت‌های بهداشتی نسبتاً جدید است. راه حل های زیست رایان یک مدل تقسیم بندی روانشناختی اختصاصی برای کمک به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و بازاریابان برای درک بهتر مخاطبان هدف خود و افزایش مشارکت بیمار. این مدل پنج نوع اصلی از مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی را شناسایی می کند:

  • خودیافتگان
  • جویندگان تعادل
  • شعبده بازان اولویت دار
  • استقامت کنندگان اراده
  • مسیر گیرندگان

در این مقاله، ما بر روی کوچکترین از پنج بخش، جهت گیران.

کارگردانان: مروری

مدیر گیرندگان تنها 13 درصد از جمعیت عمومی را تشکیل می‌دهند، اما آن‌ها بخشی هستند که بیشتر به سیستم مراقبت‌های بهداشتی متکی هستند. تمایل راهنمای گیرنده این است که در صورت بروز نگرانی از سلامتی، از یک متخصص پزشکی مشاوره بخواهد.

دستورالعمل‌کنندگان برای اعتبارنامه‌ها و تخصص حرفه‌ای ارزش زیادی قائل هستند، بنابراین توصیه‌ها و توصیه‌های پزشک خود را در مورد مسائل مربوط به سلامت رعایت می‌کنند. تحقیقات ما نشان می‌دهد که 95 درصد از افراد جهت‌گیر در اولین نشانه‌ای از هرگونه نگرانی سلامتی، به پزشک خود مراجعه می‌کنند و به متخصص مراقبت‌های بهداشتی خود برای راهنمایی و راهنمایی در مورد چگونگی حفظ سلامت خود مراجعه می‌کنند.

به اندازه کافی جالب توجه است که راهنمای گیرندگان همیشه از توصیه هایی که توسط پزشک به آنها داده می شود پیروی نمی کنند، اما به این دلیل نیست که آنها به این توصیه ها اهمیت نمی دهند یا با آن موافق نیستند. در عوض، راهنمای گیرندگان اغلب به سختی می‌توانند توصیه‌های پزشک خود را در برنامه‌های روزمره خود ادغام کنند. به همین دلیل، استفاده از نام مستعار «مسیر گیرندگان» به جای «پیروان مسیر» در این بخش امن‌تر است.

کاربران و بیمه سلامت

طبق تحقیقات ما، 93 درصد از Direction Takes بیمه سلامت دارند، اگرچه تنها 10 درصد از طریق یکی از صرافی‌های فدرال یا ایالتی طرح بیمه درمانی را خریداری کرده‌اند.

از نظر آنچه که Direction Takes پوشش بیمه درمانی «خوب» احساس می‌کند، 74 درصد از این بخش موافق هستند که شرکت‌های بیمه سلامت باید طرح‌هایی ارائه دهند که مشوق‌هایی برای ایجاد انگیزه و پاداش به رفتارهای سالم باشد.

این می‌تواند شامل تخفیف حق بیمه ماهیانه بیمه درمانی باشد (بیش از نیمی از دایرکشن‌گیران طرفدار این رویکرد بودند)، ارائه فرصت‌هایی برای بازگرداندن پولی که صرف فرانشیزها شده است، و احتمالاً اضافه کردن کمک هزینه به ثبت‌نام‌کنندگان چک حقوق.

کلیدهایی برای جذب جهت‌گیران

وقتی نوبت به درگیر کردن این بخش می‌رسد، همه چیز را ساده، ساده و ملموس نگه دارید. اجتناب از استعاره در بازاریابی به جهت گیرندگان. در تعاملات پزشک با بیمار، با Direction Takers “به تعقیب” بروید. آنها دوست ندارند سوالات زیادی از آنها پرسیده شود، با این فرض که پزشک متخصص است و باید پاسخ ها را بداند.

دستورالعمل‌کنندگان در مراقبت‌های بهداشتی معامله‌گر هستند. جهت گیران مفهوم پیشنهادهای ارزش افزوده را پذیرفته اند و به خود می بالند که می توانند با صرفه جویی برای استخراج حداکثر ارزش با کمترین مقدار پول، به خود بپردازند.

این نکته مهمی است که بازاریابان بیمه سلامت باید به آن توجه کنند، زیرا زمانی که بتوانید نشان دهید که هزینه ها و پوشش شما نسبت به ارزش ارائه شده قیمت مناسبی دارد، می توانید به راحتی علاقه مندی ها را جلب کنید. . شرکت‌های بیمه سلامت نیز بهتر است نظرات و توصیه‌های ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی را در پیام‌های خود بگنجانند، زیرا Direction Takes به طور گسترده این متخصصان را قابل اعتماد و معتبر می‌دانند.

راه‌حل‌های زیست رایان تلاش می‌کند تا بسیاری از حدس‌ها را که همراه با درگیر کردن مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی است، حذف کند. تنوع قابل توجه این مخاطبان نیازمند رویکردی بسیار قوی تر از روش های سنتی برای تقسیم بندی است و به همین دلیل است که مدل تقسیم بندی روانشناختی ما بسیار مؤثر است.

به‌جای تمرکز بر عوامل خارجی یا فیزیکی (مانند سن، جنسیت، موقعیت مکانی، وضعیت سلامتی و غیره) برای تعیین نوع پیام‌هایی که باید ایجاد کنیم، از داده‌های روان‌شناختی مرتبط استفاده می‌کنیم که به ارائه‌دهندگان و بازاریابان اطلاعات عمیق‌تری می‌دهد. درک نحوه تفکر گروه های مختلف مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی.

به عبارت دیگر، رویکرد ما انگیزه‌های اساسی را که رفتار مصرف‌کننده را هدایت می‌کنند، روشن می‌کند، که نمی‌توان آن‌ها را صرفاً با مشاهده داده‌های جمعیتی یا اجتماعی-اقتصادی مشخص کرد. امروز با ما تماس بگیرید تا ببینید چگونه رویکرد منحصربه‌فرد ما برای تقسیم‌بندی می‌تواند تلاش‌های مشارکت مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی شما را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید