شما در حال مشاهده هستید بخش های روانشناختی تعریف شده: جویندگان تعادل

بخش های روانشناختی تعریف شده: جویندگان تعادل

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Nutritional Info.jpg

در دنیای تحقیقات مصرف کننده، بخش بندی روانشناختی برای مدتی در صنایع محصولات مصرفی، مالی و خرده‌فروشی وجود داشته است، اما در حال تبدیل شدن به یکی از مهم‌ترین روش‌های ظهور در مراقبت‌های بهداشتی برای تسهیل مشارکت بیمار و تغییر رفتار است.

پیشگام راه حل های زیست رایان، این رویکرد نوآورانه بر دسته‌بندی افراد بر اساس برخی از رایج‌ترین محرک‌های رفتار انسانی – به عنوان مثال، باورها، ارزش‌ها، ترجیحات، اولویت‌ها و غیره – به جای داده‌های سنتی جمعیت‌شناختی، اجتماعی-اقتصادی یا وضعیت سلامت تأکید دارد.

مدل تقسیم‌بندی روانشناختی اختصاصی که راه‌حل‌های زیست رایان ایجاد کرده است، مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی را به 5 دسته مجزا دسته‌بندی می‌کند:

  • خودیافتگان
  • جویندگان تعادل
  • شعبده بازان اولویت دار
  • مسیر گیرندگان
  • استقامت کنندگان اراده

در این مقاله، جویندگان تعادل با ارائه برخی از بینش‌های کلیدی در مورد آنچه باعث می‌شود این گروه از مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی تیک بزنند.

جویندگان تعادل چگونه به سلامت و تندرستی خود نزدیک می شوند؟

جویندگان تعادل عموماً در رابطه با حفظ سلامت و تندرستی خود بسیار فعال هستند. آنها اقداماتی را برای آموزش خود در مورد مسائل مربوط به سلامت انجام می دهند و مرتباً به دنبال اطلاعاتی هستند که به آنها در تصمیم گیری بهتر در زمینه مراقبت های بهداشتی کمک می کند. این شامل بازدید از وب‌سایت‌های سلامت محور (عادتی که 95 درصد جویندگان تعادل انجام می‌دهند)، و همچنین استفاده از برنامه‌های پزشکی مختلف در تلفن‌های هوشمند یا سایر دستگاه‌های تلفن همراه را شامل می‌شود.

هنگام حفظ رفاه و طول عمر، جویندگان تعادل عموماً این فلسفه را اتخاذ می کنند که آنها “کاپیتان سرنوشت خود” هستند. به عبارت دیگر، آنها بر این باورند که اقدامات و تصمیمات سلامتی آنها نقش مهمی در تعیین مدت زندگی آنها دارد، در حالی که صرفاً به ژنتیک یا سابقه خانوادگی برای اطلاع از دیدگاه آنها اتکا می کنند.

جویندگان تعادل چگونه به ورزش و تغذیه برخورد می کنند؟

جستجویان تعادل، علاقه‌مندان به ورزش هستند و جدا از بخش خود دست‌آوردها (که در  پست جداگانه)، این بخش ادعا می کند که از نظر دفعات تمرین فعال ترین است. اکثریت جویندگان تعادل حداقل سه تا چهار بار در هفته به اشکال مختلف ورزش می‌پردازند.

این تاکید بر فعال ماندن از نظر جسمی نتیجه‌ای از طرز فکر عمومی جستجوگر تعادل است، که در آن آنها معتقدند که می‌توانند با ایجاد تنظیمات مناسب در سبک زندگی، بر سطح سلامت و تندرستی خود تأثیر بگذارند. جویندگان تعادل نیز بسیار مراقب عادات غذایی و تغذیه ای خود هستند، و بیش از دو برابر بیشتر از همتایان خود در سایر بخش ها به دنبال رژیم غذایی سالم و اطلاعات تغذیه ای هستند.

جویندگان تعادل چگونه به مراقبت های بهداشتی برخورد می کنند؟

وقتی صحبت از نحوه برخورد آنها با مراقبت های بهداشتی به میان می آید، جویندگان تعادل «فردگرایان سرسخت» هستند. آن‌ها در مقایسه با مراجعه به مطب پزشک، سریع‌تر برای رسیدگی به مسائل بهداشتی به تنهایی تلاش می‌کنند.

این بدان معنا نیست که جویندگان تعادل از جامعه پزشکی دوری می کنند – آنها فقط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی را یکی از ابزارهای متعددی می دانند که می توانند برای کمک به مدیریت سلامت و رفاه خود استفاده کنند. به طور کلی، جویندگان تعادل قبل از اینکه به دنبال راهنمایی یا مشاوره از یک متخصص مراقبت های بهداشتی باشند، صبر می کنند تا تمام گزینه های دیگر را تمام کنند.

وقتی افراد تعادلی به مطب پزشک مراجعه می‌کنند، نمی‌خواهند پزشک به آنها گفته شود که چه کاری باید انجام دهند. آنها گزینه‌هایی را می‌خواهند که از میان آنها انتخاب کنند، زیرا سلامت خود را «مالک» می‌کنند. جویندگان تعادل مایل به کشف رویکردها و راه حل های مختلف برای مراقبت از خود هستند، و حتی برای درمان جایگزین/کل نگر و ویتامین ها/مواد معدنی/مکمل ها باز هستند. جویندگان تعادل از اطلاعات و آموزش بیمار استقبال می کنند و از پیوندهایی به وب سایت های مراقبت های بهداشتی قابل اعتماد برای بررسی گزینه های آنها قدردانی می کنند.

مدیریت سلامت: ذهنیت جوینده تعادل

جویندگان تعادل به انعطاف پذیری و خودکفایی بودن خود افتخار می کنند. آنها به «سرباز کردن» با انجام تعهدات و مسئولیت‌ها حتی زمانی که بهترین احساس را ندارند، اعتقاد دارند. یک فرد جویای تعادل ترجیح می دهد علائم یک بیماری را به تنهایی مدیریت کند و در بیشتر موارد، سطح سلامتی خود را بر اساس ظاهر یا احساس خوبی که از نظر جسمی دارند ارزیابی می کند.

مدیریت استرس یک پاشنه آشیل برای جویندگان تعادل است، زیرا آنها از نظر سطح استرس در بین تمام بخش‌ها رتبه دوم را دارند. جویندگان تعادل همچنین به طور فعال به دنبال راه هایی برای ایجاد یک واسطه شاد بین شغل و تعهدات شخصی هستند، زیرا تلاش برای دستیابی به تعادل ایده آل بین کار و زندگی چیزی است که همنام آنها را مشخص می کند.

چگونه جویندگان تعادل به تغییرات در مراقبت های بهداشتی خود واکنش نشان می دهند

جویندگان تعادل عموماً از نظر نحوه واکنش به تغییرات یا موانع در مراقبت‌های بهداشتی و/یا درمان بسیار انعطاف‌پذیر هستند. آنها سیال بودن چشم انداز مراقبت های بهداشتی کنونی را می شناسند، و زمانی که معتقدند دلایل محکمی برای انجام این کار دارند، مایلند خود را با تغییرات وفق دهند.

داشتن توانایی تشخیص تعادل جویندگان از سایر بخش‌های مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند تفاوت بین ایجاد پیام‌های بسیار مؤثر در مقابل ارتباطاتی را ایجاد کند. از طریق مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی ما، راه‌حل‌های زیست رایان به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی و بازاریابان قدرت می‌دهد تا پیام‌های خود را برای نتایج بهینه سفارشی کنند. امروز با ما تماس بگیرید تا ببینید چگونه بینش مصرف کننده اختصاصی ما می تواند به شما کمک کند تا تلاش های مشارکت بیمار خود را به حداکثر برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید