بخش های مختلف روانشناختی سالمندان چقدر فعال هستند؟

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

nshfd-زیست رایان.jpg

مانند آتش بازی که جشن چهارم ژوئیه را در بر می گیرد، برگزاری ماه آمریکایی مسن ترها با پایانی در چهارشنبه آخر ماه می به اوج خود می رسد که به نام دیگر روز ملی سلامت و تناسب اندام سالمندان®. موضوع امسال «با حرکت… بهبود وجود دارد» است.

نشانه های زیادی وجود دارد که نشان می دهد سالمندان فعال تر می مانند. همین سال گذشته، هافینگتون پست برنامه های تناسب اندام را برای افراد مسن در لیست 10 روند برتر تناسب اندام. علاوه بر این، طبق داده‌های Accenture، گزارش‌های Forbes، 17 درصد از آمریکایی‌های بالای 65 سال از ابزارهای پوشیدنی استفاده می‌کنند. /strong> برای ردیابی تعداد قدم هایی که آنها راه می روند یا علائم حیاتی مانند ضربان قلب – که فقط 3 درصد کمتر از آمریکایی های زیر 65 سال است.

علاوه بر این، تحقیقات Accenture همچنین نشان می‌دهد که ۴۸ درصد از سالمندان مایل به استفاده از ابزارهای پوشیدنی هستند در مقابل 47 درصد از گروه‌های جوان‌ترشان. دکتر کاوه صفوی، مدیر ارشد بخش سلامت Accenture خاطرنشان می‌کند: «این تصور پیش‌فرض که همه چیزهایی که فناوری افراد مسن را می‌ترساند، درست نیست. چه استفاده از یک برنامه یا دستگاه باشد، آنها مایل به استفاده از آنها هستند.” در واقع، ما به افسانه «فناوری هراسی» سالمندان در این وبلاگ همین چند هفته پیش.

سبک زندگی فعال الهام بخش برای سالمندان

آمریکایی ها عمر طولانی تری دارند، اما سالمندان اغلب با یک یا چند بیماری مزمن دست و پنجه نرم می کنند. با در نظر گرفتن پشت سر هم، این حقایق بر نیاز بیمارستان ها، سیستم های بهداشتی و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای تشویق سالمندان به فعال تر شدن تاکید می کنند. ابتدا باید به دو سوال پاسخ دهند:

 • چگونه می‌دانید که کدام سالمندان بیشتر از یک سبک زندگی فعال استقبال می‌کنند؟
 • چگونه می‌توانید کسانی را که کمتر احتمال دارد فعال شوند یا فعال بمانند، بیشتر جذب کنید؟

بخش‌بندی روانشناختی می‌تواند به فعال نگه داشتن سالمندان کمک کند. بیایید نگاهی عمیق‌تر به داده‌های راه‌حل‌های زیست رایان در بخش‌های روان‌شناسی تناسب اندام سالمندان بیندازیم.


psychographic-segmentation-leader.jpg

۵ بخش‌های روان‌شناختی  /span>


در بین افراد 65 تا 74 ساله:

 • 16 درصد جویندگان تعادل هستند. جویندگان تعادل با توجه به سلامتی و تندرستی خود فعال هستند و در بسیاری از منابع تحقیق می کنند، نه فقط توصیه های پزشک.
 • 19 درصد افراد دارای اراده و اراده هستند. افرادی که با اراده کمتر درگیر هستند در مورد سلامت و تندرستی خود، معمولاً از رفتن به پزشک اجتناب می کنند، مگر اینکه کاملاً مجبور باشند. استقامت های اراده ای برای لحظه زندگی می کنند.
 • 18 درصد شعبده بازهای اولویت دار هستند. با توجه به سلامت شخصی خود، شعبده بازان اولویتی مطمئن خواهند شد که عزیزانشان مراقبت های مورد نیاز خود را دریافت می کنند. شعبده بازان اولویت دار فداکاری، تعهد و فداکاری در قبال دیگران هستند.
 • 24 درصد افراد خود را به دست می آورند. فعال ترین و سلامت محورترین بخش، خود دست آوران بر اهداف، اقدامات و پیشرفت تمرکز می کنند. افرادی که به خود دست می‌یابند توصیه‌های پزشک را بر سایر منابع اطلاعات سلامتی ترجیح می‌دهند.
 • 22 درصد Directionkers هستند. با توجه به سلامت خود واکنش نشان می دهند، اما از سیستم مراقبت بهداشتی استفاده می کنند، Direction Takes به دنبال راهنمایی دستورالعمل از متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند. جهت گیران احتمال کمتری دارد که اقدامات پیشگیرانه انجام دهند و نیاز به تغییر عادت دارند تا به راحتی در برنامه روزانه خود قرار گیرند.

در میان افراد بالای 74 سال:

 • درصد در بخش‌های Balance Seeker، Willful Endurer و Direction Taker اندکی کاهش می‌یابد؛
 • بخش Priority Juggler یک درصد واحد به دست می آورد. و
 • بخش Self Achiever به 31 درصد می‌رسد.

تمرکز بر روی زیست رایان Consumer Diagnostic داده‌های مربوط به تناسب اندام برای سالمندان دارای Medicare (مدیریت شده یا استاندارد)، ما می‌توانیم فعالیت بدنی را در میان این مصرف‌کنندگان مسن‌تر مراقبت‌های بهداشتی با دقت بیشتری بررسی کنیم. در اینجا چیزی است که پاسخ آنها نشان می دهد.


 • “من به اندازه کافی ورزش می کنم.” جالب است که 40 درصد از افراد با اراده و دستیابی به خود، با این جمله موافق یا کاملاً موافق هستند، علیرغم اینکه در رویکردهای کلی خود به سلامت کاملاً مخالف هستند. و تندرستی فقط Direction Takers با 23 درصد توافق، تفاوت آماری معنی‌داری را در میان تمام بخش‌های دیگر نشان داد. با توجه به اینکه راهنمای گیرندگان می‌خواهند از توصیه‌های پزشک پیروی کنند، اما اغلب در انجام این کار با مشکل مواجه هستند، ارائه راهنمایی در مورد تمرین‌هایی که به راحتی می‌توان آنها را ترکیب کرد و ایجاد سطوح فعالیت به آرامی می‌تواند به حرکت سوزن در سطوح فعالیت آنها کمک کند. توجه: حتی 60 درصد از افرادی که به خود دست می یابند، فعال ترین بخش، نیاز به تشویق برای حفظ فعالیت سالم دارند.
 • تکرار ورزش. افراد با اراده ممکن است بگویند که به اندازه کافی ورزش می کنند، اما پاسخ های آنها در مورد اینکه چقدر واقعاً ورزش می کنند، ورزش می کنند یا فعالیت بدنی انجام می دهند که نیاز به تلاش قابل توجه دارد، نشان می دهد که ممکن است اینطور نباشد. برای مثال، در فرکانس بالای تمرین، 19 درصد افراد استقامتی سه تا چهار روز در هفته ورزش می کنند. در پایین ترین سطح، 16 درصد گفتند که هرگز ورزش نمی کنند، که از نظر آماری تفاوت معنی داری از خود دست یابی ها دارد. فقط دایرکشن گیران بیشتر از ویلفول اِندوررز گزارش دادند که هرگز ورزش نکرده اند.
 • “من خودم را “سیب زمینی کاناپه” می‌دانم.اگر حدس می‌زنید که استقامت‌کنندگان با اراده و جهت‌گیران به احتمال زیاد خود را با برچسب سیب زمینی کاناپه شناسایی می‌کنند، باید درست. در واقع، به ترتیب 35 و 33 درصد از افراد با اراده و جهت گیران با این بیانیه موافق بودند که تفاوت قابل توجهی با سه بخش دیگر دارد. در سوی دیگر طیف، 58 درصد از جویندگان تعادل، 60 درصد از شعبده بازهای اولویت دار و 62 درصد از افراد دستیابی به خود با برچسب سیب زمینی کاناپه موافق نبودند – البته شاید به همین دلایل نبود. به عنوان مثال، شعبده بازان اولویت دار، از نظر فراوانی ورزش، نسبتاً در حد متوسط ​​هستند، بنابراین به احتمال زیاد آنها از راه های دیگر مشغول هستند، اما این با نتفلیکس نیست.

با داشتن بینش‌های روان‌شناختی تناسب اندام، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند تلاش‌های هدفمند و جذاب‌تری را برای فعال نگه داشتن سالمندان توسعه دهند – و نه فقط در آخرین چهارشنبه ماه می.

دیدگاهتان را بنویسید