شما در حال مشاهده هستید بررسی های پزشکان و ماهیت بازاریابی مراقبت های بهداشتی مصرف کننده

بررسی های پزشکان و ماهیت بازاریابی مراقبت های بهداشتی مصرف کننده

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

figures and chat boxes[اقساط سری] روزی روزگاری – همانطور که تمام داستان های خیالی شروع می شود – ما مردم عادی پادشاهی هرگز فکر نمی کردیم که شهرت یا جوانمردی نجیب زادگان یا شوالیه ها را زیر سوال ببریم. اشراف ردای سلطنتی خود را داشتند و شوالیه ها زره خود را داشتند.

و در این دوران گذشته در تاج و تخت مراقبت‌های بهداشتی، لژیون‌ها به پزشکان، پزشکان و جراحان خود – رده‌های بسیار مورد احترام پوشندگان کت سفید – احترام می‌گذاشتند، عمدتاً به این دلیل که خوب… فقط به این دلیل که پزشک بودند. موقعیت و جایگاه اجتماعی آنها مورد تردید قرار نگرفت و به سادگی توسط همه … از جمله افراد عادی روستا.

اما آن دوره زمانی اشراف و شوالیه ها گذشته است. و، اگرچه شهرت شایسته آقای خوب پزشکان امروزه کمتر مناسب نیست، اما دیگر بدیهی تلقی نمی شود. مردم عادی که زمانی بیمار نامیده می شدند، اکنون مصرف کنندگانی باهوش و آموزش دیده خرده فروشی هستند. مشتریان آگاه، آگاه و صاحب نظر اکنون بر خانه های عمارت امروزی تسلط دارند.

متأسفانه، این برای چند ارائه‌دهنده و روش‌هایی که هنوز در «پادشاهی قدیمی» زندگی می‌کنند کمی تعجب‌آور است.

هر کس نظری دارد…

نیروی مهمی که سیستم ارائه‌دهنده‌محور سابق را از دنیای بیمار محور امروزی متمایز می‌کند، چیزی است که بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی مصرف‌کننده آن را “صدای مشتری” می‌داند. زاییده مصرفی‌سازی مراقبت‌های بهداشتی، بررسی‌های آنلاین، رتبه‌بندی ستاره‌ها و نمرات رضایت بیمار هستند که بر نظرات مشتریان دیگر تأثیر می‌گذارند.

با کمال تعجب، برخی از ارائه‌دهندگان (و حتی چند بیمارستان) تأثیر بررسی‌ها – «شفاه به دهان» فراگیر – در دنیای دیجیتال ما را نادیده می‌گیرند. در اینجا برخی از دلایل مهم بودن بررسی‌های آنلاین و ارتباط مستقیم با ماهیت پزشک و بازاریابی پزشکی آورده شده است:

 • افراد بدون در نظر گرفتن دقت و اعتبار، تمایل دارند به نظرات سایر بیماران اعتماد کنند.
 • بررسی‌ها و رتبه‌بندی‌های اینترنتی یک انتظار استاندارد از خریداران آنلاین است.
 • بسیاری از بیماران به دلیل بررسی‌های مطلوب پزشک از شبکه خارج می‌شوند.
 • تقریباً نیمی از بیماران مورد بررسی از بررسی‌های آنلاین استفاده می‌کنند و تحت تأثیر آن‌ها قرار می‌گیرند.
 • بررسی‌های منفی، از جمله نظرات قدیمی یا قدیمی، می‌توانند تأثیری طولانی مدت داشته باشند.
 • رتبه‌بندی‌ها و نظرات پزشکان توسط رسانه‌های اجتماعی مانند Facebook و Twitter بزرگ‌نمایی می‌شوند.
 • بررسی‌ها بر وفاداری تأثیر می‌گذارند که بیماران پزشک فعلی خود را ارزیابی می‌کنند.
 • بعضی پزشکان قبل از ارجاع حرفه ای، با بررسی آنلاین سایر روش ها مشورت می کنند.

تجربه روزانه خرید در دنیای خرده‌فروشی، به‌علاوه رایج بودن و راحتی خریدهای آنلاین، تقاضا برای اطلاعات در مورد پزشکان و بیمارستان‌ها را ایجاد کرده است. و در بسیاری از موارد، فرآیند تصمیم گیری بیمار، و انتخاب ارائه دهنده یا بیمارستان توسط آنها، به شدت تحت تأثیر بررسی ها و رتبه بندی های آنلاین است.

Person drawing neon بررسی ها و رتبه بندی های پزشکان به بخشی اجتناب ناپذیر و بسیار مهم از سیستم ارائه مراقبت های بهداشتی کشور ما تبدیل شده است. جزء ضروری بازاریابی مراقبت های بهداشتی مصرف کننده هستند.

اگر می‌خواهید راهنمایی حرفه‌ای برای مرتب کردن تأثیرات بررسی‌های آنلاین در کار خود داشته باشید، لطفاً همین امروز با ما تماس بگیرید. خوشحال می شویم که دیدگاه مستقلی ارائه دهیم.

مقالات اضافی در این مجموعه در کتابخانه مرجع بازاریابی مراقبت های بهداشتی رایگان ما موجود است، از جمله: بررسی های بیماران آنلاین: قدرت، تأثیر و عضله برای رشد حتی بیشتر و آیا بیمارستان شما برای انتشار نظرات آنلاین پزشکان شجاع است؟

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA

دیدگاهتان را بنویسید