برندینگ در صنعت داروسازی: چالش‌ها و راهکارها برای بازاریابی به پزشکان و بیماران

SEO keyword: برندینگ در صنعت داروسازی

The pharmaceutical industry is one of the most regulated industries in the world. Drug companies have to follow strict regulations set by government agencies in order to get their products approved for sale. This stringent regulatory environment has made it difficult for pharmaceutical companies to market their products directly to consumers.

In order to reach consumers, pharmaceutical companies have to rely on medical marketing experts to create marketing campaigns that are compliant with all of the relevant regulations. This can be a challenge, as the regulations governing pharmaceutical marketing are constantly changing.

Medical marketing experts have to stay up-to-date on all of the latest regulatory changes in order to create effective marketing campaigns for their clients. They also need to have a deep understanding of the pharmaceutical industry and the products that their clients are marketing.

If you are interested in a career in medical marketing, you will need to have excellent communication and project management skills. You will also need to be able to work effectively with clients and other marketing professionals.

برندینگ در صنعت داروسازی: چالش‌ها و راهکارها برای بازاریابی به پزشکان و بیماران

توسط

دکتر رامین شاهین پور

متخصص بازاریابی و برندینگ در صنعت دارویی

سازمان علمی کانون بازرگان داروی نوروز 1395

ایران دارو رتبه یک صنعت در دنیا را دارد. این صنعت درصد انتشارات علمی در جهان را بیش از یک دهم تشکیل داده و در ایالات متحده آمریکا رتبه یک صنعت پزشکی قدرتمند را نیز دارد. اما در حال حاضر با تجاوز یک میلیارد دلار ارزش بازار در ایران و افزایش نیروهای بازاریابی در صنعت داروسازی، چالش‌های بازاریابی در صنعت داروسازی نیز افزایش یافته و همواره در حال تغییر است.

در این بحث به بررسی چالش‌های جدید بازاریابی در صنعت داروسازی و راهکارهای برای رفع این چالش‌ها با تأکید بر برندینگ می‌پردازیم.

چالش‌های بازاریابی در صنعت داروسازی

به دلیل افزایش فعالیت‌های تبلیغاتی و بازاریابی در صنعت داروسازی و تغییرات در رفتار خرید مصرف‌کنندگان، چالش‌های بازاریابی در این صنعت نیز افزایش یافته و همواره در حال تغییر است. بنابراین برای برندینگ و بازاریابی در صنعت داروسازی ضروری است که با این تغییرات آشنا باشیم و راهکارهای پیشنهادی برای رفع این چالش‌ها را ارائه دهیم.

ابزارهای جدید برای بازاریابی

تلفن همراه و اینترنت

تلفن همراه و اینترنت ابزارهایی هستند که در حال حاضر بسیار محبوب و رایج تر از قبل بوده و از آن‌ها برای بازاریابی و تبلیغات پزشکان و بیماران همگی استفاده می‌شود. اما در حال حاضر این ابزارها نسبت به قبل بسیار قدرتمند تر شده و به راحتی می‌توان با آن‌ها تمامی فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی را انجام داد.

به عنوان مثال می‌توان به اپلیکیشن‌های تلفن همراه در صنعت داروسازی اشاره کرد که این اپلیکیشن‌ها بسیاری از ویژگی‌های بازاریابی و تبلیغاتی را به صورت جامع در یک نرم‌افزار قرار داده تا کاربران بتوانند با استفاده از آن‌ها به راحتی اقدام به بازاریابی در صنعت داروسازی کنند.

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی نیز یک ابزار بازاریابی و تبلیغاتی قدرتمند در صنعت داروسازی است. با ایجاد و تدوین مطالب علمی و تبلیغاتی مناسب در وبلاگ، می‌توانید به راحتی تمامی فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی خود را انجام دهید.

کانال‌های تلگرام

کانال‌های تلگرام همچنین ابزارهایی قدرتمند در صنعت داروسازی است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به راحتی برند خود را به پزشکان و بیماران بازسازی کنید.

چالش‌های رقابتی

این چالشات رقابتی به دلیل افزایش تولیدات و انتشارات دارویی و نیز افزایش فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی در این صنعت، چالش‌های بسیار جدیدی را فراهم آورده است. برای برندینگ و بازاریابی در صنعت داروسازی ضروری است که تمامی این چالش‌ها را بررسی کنیم و راهکارهای لازم برای رفع آن‌ها را پیشنهاد دهیم.

نقش برندینگ

در پی تغییرات فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی در صنعت داروسازی، نقش برندینگ این صنعت بسیار مهم و تاثیرگذاری در این زمینه است. با توجه به این‌که در حال حاضر تعداد بسیار زیادی دارو و دارویاب و نیز تولیدکنندگان دارو هستند

دکتر علی حاجی ابراهیمی

دکترای داروسازی و مدیریت کسب و کار ، متخصص بازاریابی و برند سازی در حوزه پزشکی و دارویی ، منتور و تسهیل گر راه اندازی کلینیک های پزشکی و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید