شما در حال مشاهده هستید بهترین ایده های عملی: بالاخره همه متخصص بازاریابی نیستند

بهترین ایده های عملی: بالاخره همه متخصص بازاریابی نیستند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Lightbulb with چرا وقتی صحبت از بازاریابی می شود، به نظر می رسد همه نظری دارند؟ همکاران، دوستان، کارکنان، خانم کارخانه، مردی که تمیز می کند… همه رای می گیرند. بدتر از آن، افرادی که چک‌ها را می‌نویسند اغلب گوش می‌کنند آخرین فردی که به آنها مشاوره می‌دهد.

 یک سرگذشت کوتاه درباره بهترین شیوه بازاریابی…

به عنوان مثال، اخیراً یک فرد باهوش با ایده ای که در مورد بازاریابی شنیده بود به سراغ من آمد. این شخص در سمینار بازاریابی ما شرکت کرده بود و اصول کسب و کار را درک کرده بود. اما این ایده در بهترین حالت عجیب و بدون پشتیبانی بود.

باید می‌پرسیدم، “از کجا آن یکی را پیدا کردید؟” معلوم شد که این توصیه‌های سمت چپ از کسی نشأت می‌گیرد که به تازگی در هواپیما ملاقات کرده بودند. (یک غریبه در هواپیما!)

Man wearing sunglasses, sitting on airplane giving a thumbs upکافی است که بگوییم، این ایده بدی بود… بیشتر شبیه یک حدس شایعه است که به عنوان واقعیت ارائه شده است. اما نه مدرکی وجود داشت، نه حجتی و نه مدرکی. با این حال، یک غریبه مایل بود پول شخص دیگری را به خاطر این تصور پشتیبانی نشده به خطر بیندازد.

این مانند یک پزشک است که هر ایده تازه‌ای که در سالن شنیده می‌شود را بدون مزیت آزمایش امتحان می‌کند، گزارش ها یا اصلاً هر مدرکی. در حالی که بخار از گوشم خارج می شود، می پرسم: «شواهد را به من نشان بده.» چه مجله ای این را منتشر کرده است؟ «این کجا آزمایش و ردیابی شد؟» هرکسی می‌تواند نظری ارائه دهد، اما بدون تأیید یا اثبات از مشاوره استفاده نکنید.

کارشناس بازاریابی: آیا تخصص واقعی مرده است یا در حال مرگ است؟

تام نیکولز، نویسنده کتاب تجارت، مرگ تخصص، می‌پرسد: «چگونه است که مردم نه تنها به توصیه‌های متخصص شک می‌کنند، بلکه معتقدند که باهوش‌تر یا حتی باهوش‌تر هستند. از متخصصان باتجربه؟

او می‌نویسد: «تلفن‌های هوشمند و تبلت‌هایی که در طول روز با خود حمل می‌کنیم و فکر می‌کنیم می‌توانند به هر چیزی پاسخ دهند، تنها بخشی از مشکل هستند. «و حتی اگر بتوانیم از خرابکاران فکری اینترنت اجتناب کنیم، باز هم به احتمال زیاد اخبار و دیدگاه‌هایمان را از رسانه‌های اجتماعی دریافت می‌کنیم، جایی که یک الگوی رفتاری احمقانه از عمه شما رز در Schenectady برای جلب توجه شما با اطلاعات واقعی رقابت می‌کند. ”

دلیلی وجود دارد که آنها را بهترین شیوه ها می نامند…

بنابراین درس اینجا این است که یک ایده یا نظر بازاریابی نیاز به اعتبار و تجربه دارد. به ایده‌هایی مشکوک باشید که – بدون شواهد – از افراد خوش‌نیت و با تخصص صفر سرچشمه می‌گیرند. در عوض، به دنبال ایده های جدیدی باشید که:

  • بر پایه تجربه دنیای واقعی هستند
  • ممکن است با واقعیت و نه عقیده گاه به گاه حمایت شود
  • از یک مرجع معتبر (یا حداقل معتبر) می آید
  • می تواند بازده سرمایه گذاری قابل اندازه گیری را نشان دهد
  • درج شواهد و شواهد محکم

معلوم است که هر کسی که در هواپیما در کنار شما باشد متخصص بازاریابی نیست. فقط برایشان سفری بی خطر آرزو کنید. فقط مفاهیم مستحکم بازاریابی – ایده‌هایی که بررسی‌های واقعی را پشت سر می‌گذارند و از یک مقام با تجربه به شما می‌رسند – سزاوار بودجه بازاریابی شما هستند که به سختی به دست آورده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید