بهترین کانال ها برای جذب بیمار جدید کدامند؟

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

 

What Are the Best Channels for New Patient Acquisition

چارلز داروین زمانی نوشت: «این قوی‌ترین گونه نیست که زنده می‌ماند، و نه باهوش‌ترین گونه، بلکه آن گونه‌ای است که بیشترین واکنش را به تغییر دارد.» شاید منظور او تکامل در طبیعت بوده است، اما با ظهور مصرف‌گرایی مراقبت‌های بهداشتی، بیمارستان‌ها، شیوه‌های پزشکی و سایر سیستم‌های بهداشتی نیز باید تکامل یابند – به‌ویژه وقتی صحبت از اکتساب بیمار.

یک مقاله در سال 2018 در مورد استراتژی های جذب بیمار اشاره می کند، “به طور موثر بازاریابان مراقبت های بهداشتی نه تنها باید به سرعت در حال تغییر کانال های بازاریابی باشند. آنها همچنین باید به جمعیتی که به طور فزاینده ای سیم کشی می شوند و طبقه رو به رشدی از مصرف کنندگان باهوش و توانمند خواهان گزینه های بیشتر، قیمت های منصفانه تر، راحتی بیشتر و تعاملات بهتر در سراسر مراقبت باشند، باشند.”

با تقسیم بندی روانشناختی دامنه بازاریابی خود را گسترش دهید

این یک سفارش بلند برای صنعتی است که از پشت سر تحول دیجیتال می آید. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید مصرف کنندگان را به طور موثرتری درگیر کنند تا شناخت برند را تقویت کنند، جذب بیمار را بهبود بخشند و وفاداری خود را برای حفظ بیماران در یک بازار بسیار رقابتی پرورش دهند. از کجا باید شروع کرد؟

نه با یک استراتژی بازاریابی مراقبت های بهداشتی یکسان.

مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی امروزی به مارک‌های خرده‌فروشی عادت کرده‌اند که در جایی که هستند می‌روند و تجربیات بسیار شخصی‌سازی می‌کنند. بخش‌بندی روان‌شناختی به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند ببینند چه چیزی باعث می‌شود مصرف‌کنندگان فراتر از جمعیت‌شناسی یا تشخیص‌ها تیک بزنند.

بررسی ساده که توسط راه حل های زیست رایان ایجاد شده است، مراقبت های بهداشتی را طبقه بندی می کند مصرف کنندگان به یکی از پنج تیپ متمایز شخصیت و سبک زندگی: خود دست‌یافته‌ها، جویندگان تعادل، شعبده بازان اولویت دار، جهت گیران و تحمل کنندگان اراده. روش‌های مراقبت اولیه و سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند از این بینش‌ها برای کشف نگرش مصرف‌کنندگان نسبت به سلامت و تندرستی و همچنین یاد بگیرند که کجا به دنبال اطلاعات مرتبط با سلامت هستند و چه کانال‌هایی را ترجیح می‌دهند.

به عنوان مثال، کانال هایی را که مصرف کنندگان مختلف بر اساس بخش روانشناختی آنها ترجیح می دهند، در نظر بگیرید. وقتی از روش ترجیحی دریافت اطلاعات بازاریابی درباره ارائه‌دهندگان خدمات مراقبت‌های بهداشتی پرسیده شد، بخش‌ها از این راه‌ها متفاوت هستند.

 • از نظر آماری، افرادی که به خود دست می یابند، ایمیل را بیشتر از شعبده بازان اولویت دار، جهت گیران و استقامت کنندگان اراده ترجیح می دهند.
 • همچنین افراد خود دست‌ساز نسبت به جویندگان تعادل، شعبده‌بازان اولویت‌دار و جهت‌گیران برای تماس‌های تلفنی خودکار، تماس‌های ویدیویی آنلاین، پیام‌های متنی و برنامه‌های تلفن هوشمند بازتر هستند.
 • استقامت‌کنندگان با اراده بیشتر از خود دست‌یافته‌ها، جویندگان تعادل، شعبده بازان اولویت‌دار و جهت‌گیران تمایل بیشتری به ترجیح تماس تلفنی زنده یا تماس ویدیویی آنلاین دارند.

Types of Apps Regularly Use on Smartphone or Tablet

وقتی در مورد برنامه‌هایی که مصرف‌کنندگان به طور منظم در تلفن هوشمند یا رایانه لوحی استفاده می‌کنند سؤال می‌شود، بخش‌ها دوباره تفاوت‌هایی را نشان می‌دهند.

 • از نظر آماری احتمال استفاده از برنامه‌های تناسب اندام یا سلامتی افراد خود دست‌یافته از همه بخش‌های دیگر بیشتر است.
 • دوامداران اراده کمتر از همه بخش‌های دیگر از برنامه‌های جستجو/مرجع استفاده می‌کنند.
 • از طرف دیگر، شعبده بازان اولویت دار و جهت گیران، به احتمال زیاد گزارش می دهند که از هیچ برنامه ای استفاده نمی کنند – حتی برنامه های شبکه های اجتماعی.

و هنگامی که در مورد استفاده از رسانه‌های اجتماعی سؤال می‌شود، دو بخش احتمال بیشتری دارد که از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر با سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی درگیر شوند. هم افراد خودکامه و هم افراد با اراده بیشتر از سه بخش دیگر احتمال دارد:

 • در یک شبکه اجتماعی مانند فیس بوک یا توییتر یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی را دنبال کنید.
 • بازخورد مثبت یا منفی را در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی ارسال کنید — با Willful Endurers حتی بیشتر از Self Achievers احتمال ارسال نظرات منفی را دارند.

خود دست‌یافته‌ها و افراد با اراده نیز احتمالاً بازخورد مثبت یا منفی را در سایت ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خاص ارسال می‌کنند — با اینکه Willful Endurers مجدداً در مورد نظرات منفی از خود دست‌یابان جلوتر هستند.

دانستن اینکه مصرف‌کنندگان از چه کانال‌هایی استفاده می‌کنند برای جذب بیمار جدید ضروری است و می‌تواند اطمینان حاصل کند که پیام مناسب را در زمان مناسب ارسال می‌کنید.

تاکتیک‌های ضروری برای جذب بیمار

تشخیص اینکه چگونه باید پیام‌های بازاریابی خود را برای ایجاد تعامل بین بخش‌های مختلف روان‌شناختی تطبیق دهید، تضمین می‌کند که تاکتیک‌های جذب بیمار شما به اهداف خود می‌رسند. اما، چه چیز دیگری را باید درک کنید؟ مقاله ای در بررسی بیمارستان بکر یادداشت می‌کند، “راحتی، “اثبات اجتماعی” و اطلاعات در دسترس، کلید تجربه خرده‌فروشی هستند. انتظارات مصرف کنندگان برای مراقبت های بهداشتی متفاوت نیست.”

استفاده از برخی از این استراتژی‌های بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی را برای جذب مؤثر بیمار در نظر بگیرید.

 • حضور آنلاین خود را تقویت کنید — مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی امروز سفر خود را به صورت آنلاین آغاز می کنند، نه در مطب پزشک. طبق نظرسنجی Doctors.com، 80 درصد از پاسخ‌دهندگان برای انجام خدمات درمانی آنلاین شدند. جستجوی مرتبط در سال گذشته، و 81 درصد گزارش کردند که حتی با ارجاع، تحقیقات آنلاین بیشتری را – در رسانه‌های اجتماعی، بررسی سایت‌ها و وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده – قبل از گرفتن قرار انجام دادند. در واقع، این نظرسنجی نشان داد که 66 درصد از مردم به دلیل حضور قوی آنلاین، ارائه دهنده متفاوتی را انتخاب می کنند. این عدد در میان جمعیتی سنی خاص به 70 درصد می رسد – و اگر هزاره ها را حدس زدید، اشتباه می کنید. در واقع بزرگسالان 60 ساله و بالاتر هستند که برای تجربه آنلاین بهتری ارسال می شوند. و مطمئن شوید که وب سایت شما سازگار با موبایل است و یک استراتژی SEO که شامل رتبه بندی برای جستجوی محلی از زمان 46٪ از جستجوهای Google برای اطلاعات محلی است. بسیاری از بیماران آینده نگر سفر آنلاین خود را با جستجویی مانند “مراقبت های فوری در نزدیکی من” آغاز می کنند.
 • رویکردی فعالانه برای بررسی‌های آنلاین داشته باشید — حضور آنلاین قوی فقط شروع است. با توجه به اینکه درصد خوبی از بیماران احتمالی شما برای کمک به انتخاب بیمارستان یا پزشک، سایت های بررسی ارائه دهندگان را بررسی می کنند، باید نظرات خود را زیر نظر داشته باشید و به بازخوردهای بیمار پاسخ دهید تا نگرانی های مربوط به تجربیات بیمار را بهتر درک کنید و تعهد خود را به بهبود مستمر نشان دهید. این چقدر مهم است؟ نظرسنجی Doctors.com نشان داد که 60 درصد از بیماران از رزرو با ارائه‌دهنده اجتناب می‌کنند، اگر این نظرات غیر معتبر یا حمایت شده به نظر می‌رسند. مصرف کنندگان در حال حاضر از ارائه دهندگان انتظار دارند که مراقبت با کیفیت ارائه دهند. آنها همچنین می‌خواهند بدانند که آیا ارائه‌دهنده تجربیات مشتری باکیفیتی ارائه می‌دهد یا خیر، با 86 درصد اعتراف می‌کنند که یک تجربه خوب مشتری، نیروی محرکه بررسی‌های 5-شروع است.
 • کمپین های ایمیل خود را برای حداکثر تأثیر شخصی سازی کنید — ما در اینجا در مورد نوع شخصی سازی «Dear صحبت نمی کنیم. افرادی که به خود دست می یابند و افراد با اراده ممکن است به ایمیل بیشتر از سایر بخش ها به عنوان راهی برای دریافت اطلاعات مراقبت های بهداشتی اهمیت دهند، اما به طور کلی، ایمیل از دیگر کانال های بازاریابی در میان بخش های باقی مانده نیز برتری دارد. با سفارشی‌سازی ایمیل‌ها برای صحبت با این بخش‌های مختلف، ارتباط را افزایش می‌دهید که به افزایش جذب بیمار کمک می‌کند. برای مثال، ایمیلی به شعبه‌بازان اولویت‌دار می‌تواند بر روی راحتی بسیار مطلوب تمرکز کند، مانند قرارهای عصر یا آخر هفته یا یادآوری به‌موقع مراقبت‌های پیشگیرانه که می‌تواند به آنها کمک کند از بیماری‌هایی که آنها را از انجام تعهدات خانوادگی یا کاری خود باز می‌دارد، اجتناب کنند.
 • در برنامه‌های سلامتی شرکت شرکت کنید — به‌عنوان یک استراتژی بالقوه جذب بیمار، مشارکت در برنامه‌های سلامت شرکت منطقی است. شما می توانید با مشاغل محلی در مورد مسائلی که برای آنها نیز مهم است ارتباط برقرار کنید. به هر حال، کارمندان سالم کارآمدتر هستند. ارائه کارگاه های سلامتی یا ناهار و جلسات یادگیری در مورد موضوعات مرتبط، شما را با مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی در یک محیط بسیار نزدیک آشنا می کند. بروشورها را پخش کنید، بر راحتی مکان و ساعات کاری خود تأکید کنید و شانس خوبی برای سوار کردن بیماران جدید دارید – حتی مسافرانی که از راه دور می‌روند که ممکن است برای یک عمل پزشکی راحت‌تر در بازار باشند.

درک کانال‌هایی که مصرف‌کنندگان می‌خواهند با ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی خود ارتباط برقرار کنند، به بیمارستان، مطب پزشکی یا مراقبت‌های فوری شما کمک می‌کند تا استراتژی‌های بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی را برای هدف قرار دادن انواع بیمارانی که می‌خواهید جذب کنید، هماهنگ کنند. به همین ترتیب، دانستن اینکه مصرف‌کنندگان خاص به چه چیزی برای تصمیم‌گیری نیاز دارند، تعامل را در طول زمان بهبود می‌بخشد که به نوبه خود به حفظ بیماران شما، ایجاد انگیزه در رفتارهای آنها و نتایج سلامت بهتر کمک می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جذب بیمار، دانلود مقاله سفید ما: “تقسیم بندی روانشناختی و مصرف کننده مراقبت های بهداشتی.”

دیدگاهتان را بنویسید