شما در حال مشاهده هستید تبلیغات برنامه ای چیست؟ به علاوه، 9 نکته در مورد نحوه شروع

تبلیغات برنامه ای چیست؟ به علاوه، 9 نکته در مورد نحوه شروع

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 4 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

صنعت تبلیغات دیجیتال دائما در حال تحول است.

یکی از تحولات مهم در وهله اول نحوه خرید تبلیغات توسط مردم است.

روش سنتی یک فرآیند دستی و پیچیده بود.

اما پیشرفت‌های تکنولوژیکی اخیر – مانند تبلیغات برنامه‌ای – نحوه خرید و فروش تبلیغات آنلاین توسط مردم را بهبود بخشیده و خودکار کرده است.

تبلیغات دیجیتال برنامه‌ای نوعی بازاریابی مبتنی بر داده است که به مدیران بخش مراقبت‌های بهداشتی امکان دسترسی به شبکه گسترده‌ای از ناشران مربوطه را می‌دهد و در کمپین‌های خود کاملاً دیده می‌شود.

با استفاده از نرم‌افزارهای خودکار و هوش مصنوعی (AI)، سهامداران کلیدی می‌توانند دقیقاً ببینند تبلیغاتشان کجا ظاهر می‌شود، چه کسانی آن‌ها را می‌بینند و چقدر سودآور هستند.

طبق داده‌های نظرسنجی منتشر شده از Press Ganey، 51% از 1000 پاسخ‌دهنده گفتند که از اینترنت برای تحقیق و انتخاب یک ارائه‌دهنده مراقبت اولیه جدید استفاده کرده‌اند، آماری که طی سه سال گذشته به‌طور پیوسته افزایش یافته است. .

آیا سازمان شما از تبلیغات برنامه‌ریزی برای افزایش آگاهی از برند، جذب ترافیک بیشتر به سایت، افزایش تعامل و رشد کسب و کار شما استفاده می‌کند؟

در این پست وبلاگ، یاد خواهید گرفت:

تبلیغات دیجیتال برنامه ای چیست؟

تبلیغات دیجیتال برنامه‌ای فرآیندی خودکار برای خرید و فروش فضای تبلیغاتی در هزاران وب‌سایت آنلاین، برنامه و سایر ویژگی‌های دیجیتال است. کسب‌وکارها در هر صنعت، از جمله مراقبت‌های بهداشتی، می‌توانند از این نوع تبلیغات برای تبلیغ محصولات و خدمات خود به مشتریان بالقوه در سراسر وب استفاده کنند.

در صنعت مراقبت‌های بهداشتی، تبلیغات برنامه‌ریزی شده به سازمان‌ها و بازاریاب‌های پزشکی اجازه می‌دهد تا از رفتار کاربر استفاده کنند و تبلیغات مرتبط را برای هر کسی که محتوای مرتبط با خدماتی را که ارائه می‌کنند جستجو کرده یا با آن تعامل داشته است، نمایش دهند.

شما می توانید از این روش برای هدف قرار دادن مخاطبان با استفاده از یک یا چند تاکتیک زیر استفاده کنید:

 • هدف‌گیری مخاطب (جنسیت، درآمد، سن، علایق و غیره)
 • هدف‌گیری بین دستگاه‌ها (موبایل، لپ‌تاپ، تبلت)
 • هدف‌گیری متنی (تبلیغات مرتبط در کنار محتوای مرتبط) 
 • هدف گیری رفتاری (عادات خرید، تعاملات وب سایت، علایق محصول، و غیره)
 • هدف‌گیری جغرافیایی (هدف‌گیری مبتنی بر مکان)
 • هدف گذاری مجدد (به عنوان مثال، تبلیغات مرتبط بر اساس بازدیدهای قبلی از وب سایت یا صفحه فرود)

درک تبلیغات برنامه‌ای می‌تواند نسبتاً پیچیده باشد. بیایید به این سوال پاسخ دهیم که “تبلیغات برنامه ای چیست؟” با نگاهی به دو بازیگر کلیدی: ناشران و تبلیغ‌کنندگان.

ناشران

ناشران (مانند وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها) از ابزارهایی به نام مبادلات تبلیغاتی (SSP) برای کمک به کسب درآمد از فضایی که برای تبلیغات دیجیتال اختصاص داده‌اند استفاده می‌کنند. سپس تبلیغ‌کنندگان این فضای تبلیغاتی را برای بازاریابی محصولات یا خدمات خود خریداری می‌کنند.

هنگامی که مصرف کننده از سایت یا برنامه ناشر بازدید می کند، SSP تبلیغات شخصی و مرتبط را بر اساس معیارهای از پیش تعیین شده تبلیغ کننده ارائه می دهد. هنگامی که آنها روی یک تبلیغ کلیک می کنند، این اقدام برای ناشر درآمد ایجاد می کند و ترافیک جدیدی را به وب سایت تبلیغ کننده هدایت می کند.

تبلیغ کنندگان 

تبلیغ‌کنندگان (برندها) فضای تبلیغاتی موجود را در پلتفرم‌های سمت تقاضا (DSP) خریداری می‌کنند. DSP ها پلتفرم های رسانه ای هستند که کسب و کارها و آژانس ها برای راه اندازی کمپین های تبلیغاتی خود از آنها استفاده می کنند. هنگامی که کمپین تبلیغاتی و خلاقیت در DSP آپلود می‌شود، نرم‌افزار تمام شبکه ناشران خود را برای یافتن سایت‌ها و برنامه‌های موبایلی جستجو می‌کند که به بهترین وجه با معیارهای تبلیغ‌کننده مطابقت دارند و پیشنهادی بی‌درنگ برای قرار دادن ارائه می‌کنند. پس از انتخاب آگهی، به وب‌سایت یا برنامه ناشر ارائه می‌شود.

کل این فرآیند در در زمان واقعی، با استفاده از بینش داده ها و الگوریتم ها برای ارائه تبلیغات انتخاب شده به کاربر مناسب در زمان و قیمت مناسب.

تبلیغات برنامه‌ای به بیمارستان‌ها، مراکز ترک اعتیاد، یا روش‌های چندمکانی این امکان را می‌دهد تا با حذف همه کارهای دستی معمول تبلیغات خرید مستقیم، تبلیغات خود را سریع و مقرون به صرفه افزایش دهند. در حالی که هنوز چیزهای زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد (استراتژی، خلاقیت، خرید رسانه، قرار دادن تبلیغات، ردیابی عملکرد و بهینه‌سازی کمپین)، برندها می‌توانند یک تبلیغ واحد ایجاد کنند، با DSP ثبت‌نام کنند، مخاطبان هدف خود را انتخاب کنند و به پلتفرم اجازه دهند تبلیغات خود را اجرا کند. کمپین ها

خرید مستقیم در مقابل تبلیغات برنامه ای

تبلیغات برنامه‌ای تبلیغات خرید مستقیم را به سطح بعدی ارتقا می‌دهد. خرید مستقیم به این معنی است که کسب‌وکارها هر بار به ناشران (مانند روزنامه، مجله یا صاحب وب‌سایت) نزدیک می‌شوند تا بسته رسانه‌ای خود را درخواست کنند. از جمله موارد دیگر، کیت‌های رسانه شامل مشخصات گزینه‌های تبلیغات دیجیتال (اندازه، مکان، قیمت) هستند، بنابراین کسب‌وکارها می‌توانند بهترین متناسب با بودجه خود را پیدا کنند.

در مرحله بعد، کسب‌وکارها پیشنهادی را به هر ناشر ارائه می‌کنند تا شرایط فضای آگهی، محل قرارگیری و تعداد نمایش‌های آگهی را مورد مذاکره قرار دهند. این نه تنها مستلزم رفت و آمد زیاد بین برندها و فهرست ناشران آنها است، بلکه هزینه بر و ناکارآمد است.

با تبلیغات برنامه‌ریزی‌شده، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از فناوری‌های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی (AI) برای خودکار کردن خرید تبلیغات خود از هزاران ناشر در زمان واقعی استفاده کنند. این استراتژی همچنین به این معنی است که تبلیغ‌کنندگان می‌توانند به طور قابل‌توجهی دسترسی خود را افزایش دهند و تبلیغات را با گزارش‌دهی خودکار داده‌های هم‌زمان به‌طور قابل توجهی افزایش دهند.

مزایای تبلیغات برنامه ای برای برندهای بهداشتی

در گذشته، شرکت‌های بهداشت و درمان به شدت به تبلیغات سنتی برای افزایش آگاهی از برند و کسب درآمد متکی بودند. در حالی که استراتژی‌ها و تاکتیک‌های آفلاین هنوز در آمیخته بازاریابی هر شرکتی جای دارند، بیماری فراگیر امروزی مصرف کنندگان خدمات بهداشتی انتظار بیشتری از تجربه آنلاین خود دارند. آنها دسترسی بیشتر، گزینه های بیشتر و انعطاف پذیری بیشتری می خواهند. دیجیتال پیش بینی می شد تبلیغات در صنعت مراقبت های بهداشتی و داروسازی در سال 2020 به میزان 14.2 درصد رشد کند. با این حال، هزینه های واقعی بسیار فراتر از این برآوردها بود. در سال 2021، 88 درصد از کل بازاریابی نمایشگر دیجیتال در ایالات متحده صرف تبلیغات برنامه‌ای شد.

این بدان معناست که برندهای مراقبت‌های بهداشتی باید تلاش‌های بازاریابی آنلاین خود را افزایش دهند و هزینه‌های تبلیغات دیجیتال را افزایش دهند تا انتظارات رو به رشد را برآورده کنند.

تبلیغات برنامه‌ای مراقبت‌های بهداشتی چهار مزیت قدرتمند ارائه می‌دهد:

1. افزایش کارایی تبلیغات

تبلیغات برنامه‌ای فرآیندهای دستی (مانند تماس، مذاکره، قرارداد، بهینه‌سازی و تجزیه و تحلیل) را در یک پلتفرم ساده می‌کند، زمان راه‌اندازی کمپین را کوتاه می‌کند و به برندهای بهداشتی در میلیون‌ها سایت با کیفیت دیده می‌شود. این تنوع مخاطب را بسیار فراتر از قابلیت‌های دستی گسترش می‌دهد. تبلیغات برنامه‌ای همچنین به برندهای خدمات بهداشتی این امکان را می‌دهد که از مجموعه داده‌های منحصربه‌فرد (شخص اول و شخص ثالث) استفاده کنند و بینش‌های بهتری را برای افزایش رفتار مصرف‌کننده جمع‌آوری کنند.

2. افزایش کارایی هزینه

گزارش‌دهی و تجزیه و تحلیل هم‌زمان در مورد عملکرد تبلیغات، میانگین هزینه به ازای هر پیشنهاد، و میانگین هزینه به ازای هر کلیک به برندها کمک می‌کند هزینه‌های کلی تبلیغات خود را کاهش دهند و به بازگشت سرمایه بالاتری دست یابند.<. br>

3. شفافیت بیشتر خرید رسانه

قبل از تبلیغات برنامه‌ای، برندها بینش کمی نسبت به کمپین‌های خود داشتند. به لطف DSPها، مارک‌های خدمات بهداشتی می‌توانند داده‌های کمپین قابل اجرا را در زمان واقعی (مانند مکان‌یابی، عملکرد و هزینه) ببینند.

4. هدف قرار دادن مخاطب در زمان واقعی

بهینه سازی، هدف گذاری و تعامل با مخاطبان در هر کجا که هستند:

a. هدف‌یابی مبتنی بر مکان (به عنوان مثال، حصار جغرافیایی، هدف‌گیری رویداد)

ب. هدف گذاری متنی (مانند کلمات کلیدی، ابرداده)

ج. هدف گذاری مجدد سایت (به عنوان مثال، تبلیغات مرتبط بر اساس سابقه جستجو)

د. CTV/OTT (تلویزیون متصل یا “در بالای صفحه”)، به عنوان مثال، تبلیغات در Hulu

e. هدف گیری بین دستگاهی (مانند دسکتاپ، تلفن همراه، تلویزیون های متصل یا دستگاه های دیگر)

اهداف رایجی که می توانید با تبلیغات برنامه ای به آنها برسید

تبلیغات برنامه‌ای به برندها کمک می‌کند تا به کاربران در دستگاه‌های مختلف دسترسی پیدا کنند و هر جا که می‌روند، بخش‌های خاص مخاطب را دنبال کنند.

اینها با هم به سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کنند:

 • آگاهی از برند را افزایش دهید
 • ترفیع وب سایت خود را ارتقا دهید
 • درباره مخاطبان خود بینش ارائه دهید
 • دستیابی به مخاطبان جدید و هدف قرار دادن آنها
 • افزایش بازگشت سرمایه و معیارهای تبلیغات
 • کاهش هزینه کلی تبلیغات
 • افزایش دید آگهی
 • جستجوی پولی و سایر تلاش‌های تبلیغاتی را پشتیبانی کنید

9 نکته برای شروع تبلیغات برنامه ای

تبلیغات برنامه‌ای یکی از روش‌های کارآمد، مقرون‌به‌صرفه، قابل تنظیم و داده‌محور برای خرید رسانه پولی است، اما الگوریتم‌ها به تنهایی بهترین نتایج را برای شما به ارمغان نمی‌آورند.

در اینجا نه نکته برای کمک به سازمان مراقبت های بهداشتی شما در راه اندازی وجود دارد:

1. شریک مناسب

را انتخاب کنید

اگر علاقه مند به رشد کسب و کار خود با تبلیغات برنامه‌ای هستید، همکاری با یک آژانس (یا استخدام یک متخصص داخلی) با تجربه و تخصص خاص در صنعت را در نظر بگیرید. DSP های برنامه ای پیچیده هستند و غالباً تسلط بر آنها دشوار است. وقتی الگوریتم‌ها با تخصص انسانی ترکیب می‌شوند، کمپین‌های تبلیغاتی هر بار بهتر از بهینه‌سازی خودکار DSP عمل می‌کنند.

2. آماده شوید، اهداف تعیین کنید و خلاقیت داشته باشید.

هنگامی که شریک تبلیغات دیجیتال برنامه‌ای را انتخاب کردید، وقت آن است که کمی تحقیق کنید، اهداف کسب و کار خود را تعریف کنید و یک استراتژی خلاقانه توسعه دهید. در بیشتر موارد، اهداف تجاری شما تنظیمات کمپین شما را تعیین می کند. به عنوان مثال، اگر هدف شما افزایش ترافیک وب‌سایت است، باید پارامترهای هدفمند کمتری را انتخاب کنید و پیام‌های گسترده‌ای را ایجاد کنید که برای مخاطبان بزرگ‌تر جذاب باشد.

3. مطابق با HIPAA و اخلاقی باشید.

در حالی که تبلیغات برنامه‌ریزی شده ابزار بسیار قدرتمندی است، باید مطمئن شوید که HIPAA یا الزامات حفظ حریم خصوصی مربوط به بیماری‌های حساس مختلف را به‌طور ناخواسته نقض نمی‌کنید. برخی از استراتژی‌های برنامه‌ای که در صنایع دیگر کاملاً قابل قبول هستند، باید در مراقبت‌های بهداشتی اصلاح شوند.

4. یک استراتژی مبتنی بر داده تعریف کنید.

تبلیغات برنامه‌ای برای هدف‌یابی موفقیت‌آمیز مشتریان و افزایش فروش به داده‌های باکیفیت نیاز دارند. می‌توانید با استفاده از سه نوع داده، به کمپین‌های خود اطلاع دهید و مشتریان را هدف قرار دهید: شخص اول، دوم و شخص ثالث.

a. داده‌های شخص اول
اطلاعاتی که مستقیماً از مشتریان جمع‌آوری می‌شوند (به عنوان مثال، سابقه جستجو، فرم‌های سرنخ، داده‌های اجتماعی، نتایج نظرسنجی، بازخورد مشتری، و غیره).

ب. داده‌های شخص ثانویه
داده‌های شخص اول شرکت‌کننده شخص دیگری قابل خرید هستند.

ج. داده‌های شخص ثالث
دسترسی به داده های شخص ثالث در آینده نزدیک حذف خواهد شد. خوشبختانه، بسیاری از سازمان های مراقبت های بهداشتی به شدت به آن متکی نیستند. داده‌های شخص ثالث شامل اطلاعات جمع‌آوری‌کننده‌های داده بزرگ (مانند Google، Facebook و غیره) است که داده‌ها را از منابع مختلف می‌کشد.

5. قالب تبلیغ خود را انتخاب کنید.

امکانات قالب‌های خلاقانه بی‌پایان است. بیمارستان‌ها، ارائه‌دهندگان پزشکی یا داروها می‌توانند کمپین‌های تبلیغاتی را از طریق قالب‌های نمایش، ویدیو، بومی و CTV (جریان‌سازی) زنده کنند. آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی یا شریک شما می تواند بهترین قالب های تبلیغاتی را بر اساس دانش صنعت، روندهای فعلی، بودجه موجود و اهداف تجاری توصیه کند.

6. هدف گذاری خود را بسازید.

شخصیت خریدار را تعریف کنید و مخاطبان خود را بر اساس طیف وسیعی از معیارها، از جمله سن، جنسیت، تحصیلات، درآمد، قومیت، علایق و غیره بسازید.
<.>

7. گزینه های هدف را تعریف کنید.

از داده ها و اهداف از پیش تعریف شده استفاده کنید تا مطمئن شوید تبلیغات شما به مخاطب مناسب می رسد. در اینجا برخی از رایج ترین تاکتیک های هدف گیری آورده شده است:

a. هدف‌گیری رفتاری
افراد را در چندین دستگاه بر اساس جمعیت‌شناسی (مانند سن، جنسیت، درآمد)، ویژگی‌های رفتاری، قصد یا سایر علایق شناسایی کنید.

ب. فهرست‌های سایت سفارشی
هدف‌گیری رفتاری لایه‌ای با فهرستی از وب‌سایت‌ها یا برنامه‌های هدفمند برای بهینه‌سازی بیشتر مخاطبان هدف شما.

ج. لیست‌های مشتریان
داده‌های شخص اول را از منبع دیگری خریداری کنید و مستقیماً آنها را هدف قرار دهید.

د. هدف‌گذاری مجدد
مجدداً کاربرانی را که قبلاً از سایت شما بازدید کرده‌اند یا اقدامات خاصی در آن انجام داده‌اند، جذب کنید.

e. Geofencing
افراد را در یک محیط جغرافیایی خاص (مانند رویداد، کد پستی یا سایر مکان‌های دیدنی) مورد هدف قرار دهید. برای مثال، فعالیت‌های پزشکی می‌توانند از geofencing برای هدف قرار دادن افرادی استفاده کنند که در شرکت‌هایی کار می‌کنند که دارای انواع بیمه‌هایی هستند که می‌پذیرند.

f. هدف گذاری متنی و کلیدواژه
نمایش تبلیغات بر اساس محتوای وب سایت. برای مثال، تبلیغات ممکن است در سایت‌هایی مانند Vitals یا Healthgrades ارائه شوند.

g. CTV/OTT
با استفاده از تبلیغات درون جریانی یا خارج از جریان در نمایش‌های تلویزیونی، ویدیوهای YouTube، یا بازی‌های ویدیویی، مخاطبان جدیدی را جذب کنید.

8. اهداف خود را اندازه گیری کنید.

اندازه‌گیری کمپین‌های تبلیغاتی برنامه‌ای برای اطمینان از دستیابی به مخاطبان مناسب و به حداکثر رساندن بازاریابی دیجیتال.

آنچه اندازه گیری می کنید تا حد زیادی به اهدافی که تعریف کرده اید بستگی دارد، اما رایج ترین معیارها در اینجا آمده است:

a. بازگشت هزینه تبلیغات (ROAS)
مقدار پولی که کسب‌وکار شما به ازای هر دلاری که برای تبلیغات خرج می‌شود، درآمد کسب می‌کند.

ب. کلیک‌ها و هزینه هر کلیک
تعداد کلیک‌هایی که تبلیغ شما تقسیم می‌شود بر هزینه کل کمپین.

ج. تبدیل ها و هزینه به ازای هر تبدیل
تعداد کاربرانی که پس از کلیک بر روی تبلیغ شما اقدام خاصی انجام می دهند تقسیم بر هزینه کل کمپین.

د. مدت جلسه
چه مدت کاربر پس از کلیک بر روی تبلیغ شما در سایت شما می ماند. این معیار به تعیین میزان جذابیت وب سایت شما برای مخاطبان کمک می کند.

e. نرخ پرش
اگر شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند و وب سایت شما را بدون بازدید از صفحات دیگر ترک کند، این یک جهش محسوب می شود. نرخ پرش بالا می تواند نشان دهنده یک مشکل فنی، هدف گیری نادرست مخاطب، یا یک پیام نادرست باشد.

9. کمپین های خود را بهینه و بهبود بخشید.

تغییر کمپین های تبلیغاتی خود بر اساس معیارهای موجود، کیفیت و اثربخشی تبلیغات شما را در طول زمان بهبود می بخشد. نظارت مستمر و بهینه سازی تبلیغات شما می تواند به معنای تفاوت بین کسب درآمد از کمپین های شما و از دست دادن هزینه تبلیغات در تبلیغات باشد.

همکاری با یک آژانس حرفه‌ای یا استخدام یک متخصص داخلی برای تبلیغات برنامه‌ای مراقبت‌های بهداشتی به شما سرعت و تخصص لازم برای توسعه، نظارت، تجزیه و تحلیل و بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغاتی را می‌دهد که به اهداف تجاری شما دست می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید