تأثیر تبلیغات دارویی در افزایش فروش و شناخت بیماران

– تأثیر تبلیغات دارویی در افزایش فروش و شناخت بیماران

-داروهای رایج تر که با تبلیغات بیشتر شناخته می شوند

-نکته های برگزیده در تبلیغات دارویی

-ارائه دستورالعمل ها و توصیه هایی برای بهبود تبلیغات دارویی

تبلیغات دارویی در بسیاری از کشورها به عنوان یک راه برای افزایش فروش و شناخت بیماران مورد استفاده قرار می گیرند. این تبلیغات دارویی با ارائه اطلاعات بیماران درباره دیگر بیماری ها و روش های درمان می توانند به بیماران کمک کنند.

نتایج تحقیقات کنونی نشان می دهند که بین 10 تا 20 درصد بیماران بعد از دیدن تبلیغات دارویی درمان خود را تغییر می دهند. این تغییرات در بین بیمارانی می باشد که تاکنون درمان خود را دنبال نمی کردند. تغییرات در تکنیک های درمانی نیز ممکن است رخ دهد.

در چند دهه اخیر تبلیغات دارویی به طور پیشرفته تر شده است و بیشتر از قبل بیماران را تحت تاثیر قرار می دهد. این تبلیغات با استفاده از فناوری های پیشرفته تری از جمله تلگرام و سایت های اجتماعی به بیماران ارسال می شود. این فناوری ها به بیماران امکان داده است تا با دکتر خود به صورت مستقیم در تماس باشند و از آنها اطلاعات دریافت کنند.

تبلیغات دارویی در بسیاری از موارد به عنوان یک فعالیت خلاقانه بین بیماران و دکتران قرار می گیرد. این تبلیغات به دکتران امکان داده است تا بیماران را درباره بیماری ها و روش های درمان آگاه کنند. در این بین بیماران تصمیم برای درمان خود را تغییر دهند یا به دنبال دکتری برای راهنمایی بیشتر باشند.

حال کنونی که تاثیرات تبلیغات دارویی بر روی بیماران بیشتر شناخته می شود ، بیشتر از قبل تجار و داروسازان در این زمینه فعالیت خود را روی این فعالیت های تبلیغاتی کنند.

تبلیغات دارویی راه بسیار خوب برای بیماران برای راهنمایی در راستای درمان بیماری خود می باشد. بیماران از طریق تبلیغات دارویی به دنبال راهنمایی بیشتری در راستای درمان بیماری خود برای دیدن کنندگان دیگر تجربه کنندگان می روند.

دکتر علی حاجی ابراهیمی

دکترای داروسازی و مدیریت کسب و کار ، متخصص بازاریابی و برند سازی در حوزه پزشکی و دارویی ، منتور و تسهیل گر راه اندازی کلینیک های پزشکی و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید