تبلیغات فضای باز و بیلبوردی

تبلیغات در فضای باز پیام را از طریق بیلبوردهای بزرگراه، پوسترهای حمل و نقل و غیره به اطلاع عموم می رساند. تبلیغات در فضای باز تبلیغات بسیار مهمی است به این دلیل که برای همه قابل مشاهده است. بخش مهم تبلیغات این است که پیامی که باید رسانده شود واضح و مشخص باشد. اگرچه می توان از تصاویر استفاده کرد، اما استفاده بیش از حد از آنها هم توصیه نمی شود. همه چیز باید با نمایشگر به بیننده ارائه شود تا بینندگان ذهن خود را برای خرید محصول یا خدمات آماده کنند.

پیامی که باید رسانده شود می تواند تبلیغی برای خرید یک محصول، معرفی محصول راهی به بازار یا شناساندن خدمات شما باشد. طبق اعلام انجمن ها و کانون های تبلیغاتی، هر سال میلیاردها تومان برای تبلیغات در فضای باز هزینه می شود و پیش بینی می شود که در سالهای آتی این ارقام رشد کند. بخشی از این اتفاق به دلیل افزایش رو به رشد هر ساله ترافیک در فضای باز است و از این رو مخاطب هدف برای تبلیغات در فضای باز رو به افزایش است.

تبلیغات چاپی و روزنامه ای بخش عظیمی از تبلیغات را به خود اختصاص می دهد اما تبلیغات در فضای باز به روش خاص خود بی نظیر است. روش تبلیغاتی بسیار مقرون به صرفه است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که تابلوی تبلیغاتی را طراحی کنید و آن را در مقایسه با تبلیغات تلویزیونی که در آن ۳۰ ثانیه تجاری طراحی شده است در نظر بگیرد که می تواند با هزینه بسیار کمی در معرض تعدا قابل توجهی از عموم تضمین کند. به همین دلیل تبلیغات در فضای باز بسیار مقرون به صرفه است.

صنایع مختلف از تبلیغات در فضای باز به شیوه متفاوت استفاده می کنند. در صنعت پزشکی و دارویی معرفی محصولات در مکان مناسب حساسیت خاصی دارد و نیازمند مشاوره با کارشناسان و برگزاری اتاق فکر های متعدد جهت ایجاد بیشترین اثر بروی مخاطب است. فرآیندی که ما در شرکت زیست رایان کیمیا تدبیر کرده ایم بر روی طراحی تفکر استراتژیک از دید مشتری تمرکز دارد تا بتواند در فواصل زمانی مناسب مخاطب را تحت تاثیر برند یا خدمات قرار دهد. صنایع خودرو و جهانگردی از تبلیغات بیلبورد برای تبلیغ محصولات و برنامه های گردشگری خود استفاده می کنند و بسیار موفق هستند زیرا مردم در بزرگراه در جستجوی چنین اطلاعاتی هستند.

جدا از تابلوهای تبلیغاتی ، چندین شکل دیگر وجود دارد که در آن می توان تبلیغات در فضای باز را انجام داد. به عنوان مثال، شرکت های نوشیدنی برای نمایش محصولات خود از رویدادهای ورزشی استفاده می کنند. به عنوان مثال ، کوکا کولا یکی از حامیان مالی جام جهانی فیفا بود. مکان های دیگر که می توانید تبلیغات در فضای باز را ببینید:

  • تاکسی
  • اتوبوس
  • راه آهن
  • متروها
  • دیوارهایی که نقاشی های دیواری روی آن ها قرار دارد

همه این اشکال تبلیغات در فضای باز بسیار پرطرفدار و بسیار مقرون به صرفه است.

تبلیغات در فضای باز به طور کلی به چهار دسته عمده تقسیم می شوند: بیلبوردها – تقریباً نیمی از درآمد تبلیغات در فضای باز را شامل می شوند. سپس سیستم حمل و نقل و تبلیغات تلفن همراه وجود دارد که باعث می شود تبلیغات عمده ای در فضای باز صورت بگیرد. تبلیغات در مبلمان عمومی نیز این روزها در سطح جهانی استفاده می شود. آخرین تبلیغات و نه کمترین آنها، تبلیغات جایگزین است. چنین تبلیغاتی می تواند به صورت وبلاگ نویسی شرکتی باشد که این روزها شکل مهم تبلیغات است.

برای نتیجه گیری ، می توان گفت تبلیغات در فضای باز ، در صورت استفاده هوشمندانه، روش تبلیغاتی بسیار قدرتمند و مقرون به صرفه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *