شما در حال مشاهده هستید تبلیغات مراقبت های بهداشتی مردم گاهی اوقات احمقانه ترین چیزها را می گویند

تبلیغات مراقبت های بهداشتی مردم گاهی اوقات احمقانه ترین چیزها را می گویند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

هر صنعتی سهم خود را از نظرات واقعا احمقانه، ایده های بیهوده و توصیه های بی مغز دارد. و تبلیغات مراقبت های بهداشتی قطعا از این قاعده مستثنی نیست. با گذشت زمان، تشخیص نظرات احمقانه برای آنچه که هستند کمی آسان‌تر می‌شود. ارائه دهندگان بهانه ای دارند، بالاخره بازاریابی مراقبت های بهداشتی حرفه آنها نیست. با این حال، آژانس تبلیغاتی مراقبت های بهداشتی افراد باید بهتر بدانند.Male doctor holding hands up in confusion

ایده های بسیار احمقانه اغلب خشمگین هستند. تصورات مضحک و احمقانه می توانند سرگرم کننده باشند. اما در هر صورت، بزرگترین مزیت این است که با شنیدن یک سیگنال خطر با پرچم قرمز آن را بشناسید. حتما مشکلی در پیش است بهترین توصیه این است که متوقف کنید، پشتیبان گیری کنید و یک راه معقول را برای جلوگیری از تجارت اجتناب ناپذیر یا گل و لای بازاریابی پیش رو ترسیم کنید.

ما همه حماقت‌ها را نگرفته‌ایم، اما در اینجا برخی از چیزهای پوچ وجود دارد که باید یک سیگنال پریشانی بلند برای هر کسی در دسترس باشد.

چیزهای ترسناکی که گاهی از افراد آژانس های تبلیغاتی مراقبت های بهداشتی می شنویم…

“هدف ما برنده شدن جوایز است…” – به طور کلی، هیچ اشکالی در جوایز آژانس تبلیغاتی بهداشت و درمان وجود ندارد. اما زمانی که هدف “برنده شدن جوایز” باشد، هدف اساسی‌تر تبلیغات مراقبت‌های بهداشتی یعنی به دست آوردن کسب‌وکار جدید برای مشتری را کنار می‌گذارد.

“من فقط روی استراتژی کار می کنم…” – این موضوع زمانی شنیده شد که یکی از همکاران با یک سوال در مورد کمک به مشتری به یکی از مدیران آژانس مراجعه کرد. مدیر اجرایی (اکنون جدا شده) باید تشخیص دهد که اهداف، استراتژی، تاکتیک ها و عملکرد عناصر مرتبط با یکدیگر هستند. شما نمی‌توانید بدون در نظر گرفتن تمام مواردی که در این فرآیند پیش می‌آید «روی استراتژی کار کنید».

“ما خلاق ترین آژانس تبلیغاتی مراقبت های بهداشتی هستیم…” – هیچ کس قدرت انحصاری بر خلاقیت ندارد. آژانسی که آنقدر مغرور است که ادعای برتری انحصاری داشته باشد، رقابت را دست کم می گیرد. (همچنین رجوع کنید به: “غرور” و “تدبیر.”)

“مطمئناً، ما می توانیم مراقبت های بهداشتی را انجام دهیم…” – نظری که اغلب با تجربه اندک یا بدون تجربه واقعی در صنعت مراقبت های بهداشتی بیان می شود. امید به یادگیری “فروش مراقبت های بهداشتی” با تبلیغات خودروهای دست دوم یا بازاریابی املاک و مستغلات تفاوتی ندارد. (نکته: روی یک متخصص اصرار کنید. تبلیغات و بازاریابی موثر مراقبت های بهداشتی به تجربه فعلی و مداوم و عملی نیاز دارد.)

“ما یک گلوله جادویی (یا فرمول انحصاری، یا سس مخفی) داریم…” – بازاریابی کارآمد و موفق مراقبت های بهداشتی و تبلیغات پزشکی هرگز یک بسته بندی از پیش بسته بندی نشده یا پاسخ خودکار همچنین حدس و گمان یا آزمون و خطا نیست.

«ما آژانس بزرگی هستیم و در پروژه‌های پر زرق و برق کار می‌کنیم…» – اگر این کلمات واقعی را نمی‌شنوید، خواهید دید رفتار، و بیشتر آن بیهوده است. این زمانی است که (بعضی) آژانس‌ها دوست دارند پولی را به سمت تولید تبلیغات بریزند … مثلاً در ایجاد یک دستگاه تبلیغاتی فانتزی یا پخش تبلیغ بگوییم. اما هزینه مواد خلاقانه بودجه رسانه را از بین می برد و این کارایی آن را کاهش می دهد. از طرف دیگر، یک آگهی پاسخ مستقیم خوب (اما ساده تر) موثرتر و کم هزینه تر است.

“شما نمی توانید تاثیر واقعی تبلیغات را اندازه گیری کنید…” – مراقب یک به اصطلاح “مرجع” بازاریابی باشید که شما یا هر مشتری را می خواهد، باور کنید که نتایج تبلیغات را نمی توان کمی سازی کرد. تاثیر تبلیغات مبهم یا گریزان نیست و شما دود و آینه نمی‌خرید. در واقع، بودجه شما یک سرمایه گذاری تجاری جدی است که نتایج آن به عنوان یک بازده سرمایه گذاری قابل اندازه گیری، قابل اندازه گیری تعریف شده است.

از سمت ارائه دهنده جدول …

«همه مخاطبان ما هستند. ما همه کارها را انجام می دهیم…” – مخاطبان هدف واقعی شما “همه چیز” را نمی خواهند. آنها افرادی با نیازهای بسیار خاص هستند. تلاش برای اینکه همه چیز برای همه باشد، همیشه به هیچ کس نمی رسد. در واقع، تلاش برای همه چیز برای همه مردم غیرمولد و هدر دادن گران منابع است.

«چرا باید بازاریابی کنم؟ من در حال حاضر مشغولم…» – «مشغول بودن» تنها معیار موفقیت نیست. علاوه بر این، ده ها روش وجود دارد که بازاریابی می تواند تصویر کسب و کار را بهبود بخشد. برای مثال: هوشمندانه‌تر کار کردن، نه سخت‌تر. بهبود ترکیب بیماران و موارد، ایجاد شهرت حرفه ای و سازمانی؛ به طور موثر به رقابت تهاجمی و بسیاری دیگر پاسخ می دهد.

«خوشحالم که می‌روم و با هم می‌روم…» – اغلب، این ارائه‌دهنده‌ای است که به نظر می‌رسد راز «بهترین راز نگه‌داشته‌شده» است. شهر.” به طور معمول، مشکل یک مسئله اجتناب از خطر است. (با نام مستعار: رویکرد سر در شن.) وانیلی بودن (در ذهن همکاران) هیچ خطری ندارد و زمانی که یکی از تمرینات مشابه بعدی است، هیچ تفاوتی در بازاریابی وجود ندارد. هیچ خطری در کالا بودن وجود ندارد. در نتیجه، هیچ تمایز (یا موفقیت) در یکسان بودن وجود ندارد.

“من وقتی آن را می بینم تبلیغات خوبی را می شناسم…” – تبلیغات موثر را بهتر بر اساس عملکرد آن ارزیابی می کنیم، نه بر اساس ظاهر آن. رایج‌ترین مشکل ارزیابی «وقتی می‌بینم» این است که بیننده سیستم ارزشی خود را اعمال می‌کند، نه ارزش‌های مخاطب هدف.

“ما باید نتایج را یک شبه ببینیم، درست است؟” – نه مشتری و نه آژانس تبلیغاتی مراقبت‌های بهداشتی انتظارات عملکرد را به درستی شکل نداده‌اند. نتایج معنادار به ندرت “یک شبه” دیده می شود. تلاش‌های بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی نیازمند زمان برای جلب توجه مخاطبان مورد نظر است. مقدار زمان با شرایط متفاوت خواهد بود. برای مثال، تبلیغات پاسخ مستقیم ممکن است چند روز یا چند هفته باشد. برندسازی و پیام‌رسانی برند به زمان بسیار طولانی‌تری نیاز دارد. چندین ماه، حتی سالها بسته به اهداف.

سه اصل اساسی بازاریابی مراقبت های بهداشتی…

نظرات عجیب و غریب و وحشیانه مانند این – از طرف افراد آژانس تبلیغاتی مراقبت های بهداشتی یا ارائه دهندگان – هشدار منصفانه است که چیزی اشتباه است … یا به زودی اشتباه خواهد شد. آنها کلمات هشدار دهنده ای هستند که کشتی در حال دور شدن از عناصر ضروری بازاریابی است. هر تمرین دارای یک برنامه با ترکیب و تاکید خاص خود است که این مواد را ارتقا می دهد:

  • بیماران جدید را به مطب یا بیمارستان جذب کنید
  • درگیر کردن و حفظ بیماران موجود
  • فعال شدن مجدد بیماران قبلی

برای چیزهای کاملاً احمقانه ای که ممکن است در بازاریابی کسب و کار یا مراقبت های بهداشتی بشنوید، هوشیار باشید. و هنگامی که آنها مستقیماً به بینی شما ضربه می زنند، آن را به عنوان یک سیگنال هشدار جدی در نظر بگیرید که بهترین برنامه های شما ممکن است به طرفی برود.

اگر این پست شما را به یاد چیزهایی می‌اندازد که شنیده‌اید، با آژانس تبلیغاتی مراقبت‌های بهداشتی ما تماس بگیرید.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA، مدیر عامل

دیدگاهتان را بنویسید