شما در حال مشاهده هستید تصور غلط برندسازی مراقبت های بهداشتی: “جامعه ما را از قبل می شناسد!”

تصور غلط برندسازی مراقبت های بهداشتی: “جامعه ما را از قبل می شناسد!”

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

گاهی اوقات، از یک پزشک یا مدیر مراقبت های بهداشتی می شنوم: “ما به بازاریابی زیادی نیاز نداریم. همه افراد جامعه از قبل ما را می شناسند.»

در مورد آن، باید بگویم: “مطمئنی؟” به یاد داشته باشید، شما زمان زیادی را با برند خود می گذرانید و به راحتی فراموش می کنید که افراد بسیار کمی حتی کسری از تعامل شما را دارند. برندسازی مراقبت‌های بهداشتی به این معناست که بیمارستان‌ها، گروه‌ها و شیوه‌های برتر چگونه به اطلاعات جمعیتی کلیدی خود اهمیت می‌دهند — چه اکنون به خدمات نیاز داشته باشند یا خیر.

و اگر ترکیبی از بازاریابی پاسخ مستقیم و برندینگ در استراتژی بازاریابی خود نداشته باشید، فرصت تعامل بارها و بارها با جامعه خود را از دست خواهید داد.

مرتبط: برندسازی بهداشتی: پاسخ دادن به “چرا شما” بسیار مهم است سوال

سازمان ها می توانند نفوذ خود را در جامعه بیش از حد ارزیابی کنند

بسیاری از سازمان های مراقبت های بهداشتی آگاهی از برند را در جوامع خود بیش از حد برآورد می کنند. فکر کنید “همه از قبل می دانند که شما کی هستید؟” از نظر آماری، بسیار بعید است.

حالا، فرض کنید برای تنها بیمارستان در یک شهر کوچک کار می کنید. اعضای جامعه ممکن است بدانند که بیمارستان شما وجود دارد. اما آیا وقتی از آنها در مورد خطوط خدمات خاص یا خدمات مراقبت های سرپایی سؤال می شود، می توانند نام تجاری شما را به خاطر بیاورند؟

شناخت نام تجاری مطمئناً مهم است. اما یادآوری نام تجاری – توانایی یادآوری نام شما در صورت سوال در مورد سرویس خاصی که ارائه می‌دهید – می‌تواند اهرمی را در جامعه شما ایجاد کند.

برندهای بهداشتی دیگر ممکن است در ذهن شما باشند

در اینجا یک مثال عالی از اهمیت یادآوری برند آورده شده است. مدیر عامل من، دکتر علی حاجی ابراهیمی، درباره زمانی به من گفت که برای ملاقات با یک مشتری – یکی از بزرگترین مراکز انکولوژی در کشور – رفته است. در راه، او یک نظرسنجی (بسیار غیررسمی) انجام داد و از مردم در فرودگاه، در تاکسی و حتی در فروشگاه مواد غذایی در مسیر هتل پرسید: «اگر سرطان داشتید، برای درمان کجا می‌روید. ؟»

از حدود 15 تا 20 نفر از مردم محلی، حتی یک نفر به نام این مرکز سرطان واقع در حیاط خلوت خود نیست. در واقع، یکی از افرادی که او مورد بررسی قرار داد، دقیقاً در روبروی این مرکز سرطان در بانک کار می کرد. بیشتر نام سازمان های ملی شناخته شده مانند MD Anderson. هنگامی که نام مشتری ما به آنها داده شد، بسیاری (اگرچه نه همه) آن را تشخیص دادند، اما تعداد کمی از آنها توانستند آن را در ذهن خود به خاطر بیاورند.

البته، این فقط شواهد حکایتی است. نکته این است که مردم هر روز با پیام رسانی درباره رقبا، حتی آنهایی که خارج از جامعه شما هستند، بمباران می شوند. و این تلاش‌ها برای برندسازی می‌تواند رقبا را حتی در ذهن همسایه‌های شما جلوتر بگذارد.

چرا برندسازی مراقبت های بهداشتی مهم است

ادراک شما از برندتان هر روز پیش روی شماست. و مهم نیست که چه، این بدان معنی است که شما دیدگاهی مغرضانه دارید.

اما فرض کنید شما  دارید آگاهی از برند بالایی در جامعه دارید، و مردم در حال حاضر سازمان شما را در میان انتخاب‌های برتر خود برای مراقبت نام می‌برند. آیا این بدان معناست که شما باید تبلیغ برند خود را متوقف کنید؟ قطعا نه.

این دلیلی است که شرکت‌های چند میلیارد دلاری همچنان برای رسانه‌های سنتی مانند تبلیغات بیلبورد خرج می‌کنند. آیا به علامتی نیاز دارید که به شما یادآوری کند که مک دونالد همبرگر سرو می کند؟ احتمالا نه. اما مک‌دونالد به قیف کردن مبالغ انبوه پول در بیلبوردها و سایر رسانه‌های خود ادامه می‌دهد تا مطمئن شود برگر کینگ به غذای فست فود انتخابی شما تبدیل نخواهد شد.

بیش از این، آنها موقعیت نام تجاری خود را به مرور زمان تنظیم می کنند تا مطمئن شوند که تبلیغات نیازهای مصرف کننده را برآورده می کند. و در حالی که ممکن است مراقبت های بهداشتی چندین جهش از استراتژی برندسازی فست فود دورتر به نظر برسد، اما اصول از همین ایده ناشی می شوند.

بهترین شیوه های برندسازی بهداشت و درمان

بازاریابی 101 به ما می‌گوید که معمولاً قبل از اینکه شخصی مشتری (یا بیمار) شود، با یک نام تجاری نقاط تماس زیادی لازم است. بازاریابی پاسخ مستقیم، که از یک فراخوان برای اقدام برای ایجاد پاسخ مستقیم از سوی مصرف کننده استفاده می کند، امروزه به ویژه با افزایش روزافزون بازاریابی دیجیتال مراقبت های بهداشتی از اهمیت حیاتی برخوردار است.

اما استراتژی‌های برندسازی می‌توانند برخی از استراتژی‌های پاسخ مستقیم را در بر گیرند، در حالی که در کنار سایر تلاش‌های بازاریابی برای افزایش شانس دستیابی به بیماران جدید در زمان مناسب کار می‌کنند.

وقتی همه راه‌ها به بازاریابی دیجیتال منتهی می‌شوند، یک استراتژی نام تجاری فوق‌العاده می‌تواند از طریق تبلیغات رسانه‌های اجتماعی به بیماران دسترسی پیدا کند که در عین حال فراخوانی برای اقدام برای مصرف‌کننده فراهم می‌کنند.

چیزی که بیش از همه مهم است این است که استراتژی برندسازی شما کاملاً اندیشیده شده و مبتنی بر بازاریابی داده محور باشد. آژانس بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی مناسب می‌تواند به شما کمک کند شکاف بین بازاریابی پاسخ مستقیم و برندسازی مراقبت‌های بهداشتی را پر کنید.

اگر می‌خواهید برند خود را تقویت کنید و نتایج بازاریابی خود را ببینید، امروز با من یا تیم من به شماره 800-656-0907 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید