تغییرات بزرگ در تبلیغات گوگل: دیگر معیار «موقعیت متوسط» وجود ندارد

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

male doctor holding up one finger and a smartphone with the other handما اغلب به بازاریابی مراقبت های بهداشتی خود می گوییم مشتریان که «آن را تنظیم کنید و آن را فراموش کنید» یک سیاست افتضاح در مورد تبلیغات دیجیتال پولی است.

بسیار مهم است که به ردیابی تبلیغات خود ادامه دهید، بودجه خود را مجدداً تخصیص دهید و آزمایش کنید تا بفهمید چه چیزی کار می کند و چه چیزی خوب نیست. هنگامی که با Google تبلیغ می‌کنید، به گزارش‌ها و معیارهایی دسترسی دارید که به شما کمک می‌کند درک بهتری از عملکرد تبلیغات خود داشته باشید، بنابراین می‌توانید این کار را انجام دهید.

یکی از معیارهای قدیمی محبوب، میانگین موقعیت ، به شما نشان می دهد که تبلیغات PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) شما معمولاً در چه جایگاهی در میان سایر تبلیغات پولی قرار می گیرد. تبلیغات در صفحه Google به تازگی اعلام کرد که این معیار در سپتامبر 2019 از بین می‌رود… پس چه می‌شود این به معنای تبلیغ کنندگان مراقبت های بهداشتی است؟

درک و استفاده از معیارهای Google

تعداد معیارهایی وجود دارد که می توانید آنها را برای مشاهده عملکرد تبلیغات خود با Google دنبال کنید. همه چیز به این بستگی دارد که چه چیزی برای اهداف تجاری شما مهم است. چند نمونه از معیارهای جستجوی محبوب:

  • نمایش‌ها: تعداد دفعاتی که تبلیغ شما به مخاطبان نشان داده شد بر اساس اینکه آیا کلمات کلیدی مورد استفاده جستجوگران با کلمات کلیدی در کمپین شما مطابقت دارند (همراه با عوامل دیگر، مانند بودجه).
  • نرخ کلیک: درصد افرادی که روی تبلیغات شما کلیک می‌کنند نسبت به تعداد نمایش‌ها.
  • هزینه به ازای هر کلیک: هر بار که شخصی روی تبلیغ شما کلیک می‌کند چقدر می‌پردازید.

در حالی که معیارهای بسیار بیشتری موجود است، دو مورد نسبتاً جدید در سپتامبر گذشته (2018) معرفی شدند: Impression (بالای مطلق) % و Impression (بالا) ٪. ما بعداً به جزئیات این موارد را خواهیم پرداخت.

common ad metrics with impressions circledانتخاب معیارهایی برای ردیابی افراد h Google Ads

در هر کمپین تبلیغاتی معین، می‌توانید معیارهای هدف را برای مشاهده از طریق Google Ads انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از یک سکوی گزارش شخص ثالث به این اطلاعات دسترسی داشته باشید، که ممکن است برای بسیاری از مشاغل بسیار ساده تر و موثرتر است.

موقعیت میانگین: معیار اصلی AdWords

در گذشته، معیار میانگین موقعیت به متخصصان AdWords (از جمله تیم ما) کمک می‌کرد تا تعیین کنند که چه تغییراتی ممکن است در استراتژی مناقصه یا تبلیغات شما به منظور بهبود وضعیت شما لازم باشد. امتیاز کیفیت تبلیغات (عاملی که موقعیت شما را در جستجو تعیین می کند).

رتبه تبلیغات بالا اغلب می تواند با آگاهی بهتر از برند مرتبط باشد (اما نه همیشه). بنابراین، اگر هدف شما آگاهی بیشتر از برند است، ممکن است موقعیت متوسط ​​مثلاً 4.1 را ببینید و تصمیم بگیرید که میانگین خود را بین 1 و 2 کاهش دهید.

پس چرا معیار موقعیت متوسط ​​”غروب آفتاب”؟

از زمان معرفی معیار میانگین موقعیت (سال‌ها پیش)، گوگل تغییرات زیادی ایجاد کرده است. یک تغییر قابل توجه این است که تبلیغات پولی فقط در بالای نتایج جستجو ظاهر نمی شوند. بسته به پلت فرم، ممکن است آنها را به سمت پایین نیز بیابید، مانند این مثال:

screenshot of google image results showing paid ads at the bottom of results

اینجاست که همه چیز پیچیده می شود. آن را از اسناد پشتیبانی خود Google بگیرید :

“توجه داشته باشید که موقعیت تبلیغ لزوماً مکان تبلیغ شما در صفحه نتایج جستجو نیست. به عنوان مثال، موقعیت تبلیغ “1” لزوماً به این معنی نیست که تبلیغ شما بالاتر از نتایج جستجوی ارگانیک است. اگر هیچ تبلیغی در بالای نتایج جستجو وجود نداشته باشد و تبلیغ شما اولین تبلیغی باشد که در زیر نتایج جستجوی ارگانیک نشان داده شده است، می تواند موقعیت تبلیغ شما باشد.”

از آنجایی که همه چیز به تغییر ادامه می‌دهد و استراتژی‌های پیشنهاد قیمت بیشتر و بیشتر خودکار می‌شوند (و کمتر دستی)، Google احساس می‌کند که موقعیت متوسط ​​به سادگی به اندازه‌ای که قبلاً بود مفید نیست. موقعیت متوسط ​​به شما اطلاعات کمی در مورد جایی که تبلیغ شما در صفحه نمایش داده می شود را نشان می دهد.

علاوه بر این، Google اخیراً دو معیار جدید منتشر کرده است، Impression (بالای مطلق) % و Impression (بالا) %، که به شما می گوید چند درصد از تبلیغات شما در بالای صفحه (چند نتیجه اولیه پولی) یا بالای مطلق (#1) ظاهر می شود.

این برای کسب و کار شما چه معنایی دارد

پس این برای کسب و کار و شاخص های کلیدی عملکرد شما چه معنایی دارد؟ در بسیاری از موارد…نه خیلی.

بله، قرار دادن تبلیغات می‌تواند بر روی کلیک‌ها تأثیر بگذارد (البته نه لزوماً روی تبدیل‌ها). با این حال، Google مطمئن است که این دو معیار جدید به شما کمک می‌کنند بدون ارائه ایده دقیق از موقعیت‌یابی، تعیین کنید که آیا مردم تبلیغات شما را در بالای نتایج موتور جستجو یا نزدیک به آن می‌بینند.

گاریک گافنی، ناظر حساب دیجیتال در زیست رایان، می‌گوید این تغییر غیرمنتظره نبود، زیرا مناقصه خودکار اولویت‌بندی می‌شود (به استراتژی‌های مناقصه دستی) و این معیار دیگر آنقدر مهم نیست. “برای بسیاری از مشتریان، همه چیز به دیده شدن بستگی دارد. اما موقعیت متوسط ​​می تواند گمراه کننده باشد، در حالی که سهم برداشت همه چیز را بسیار واضح تر می کند. نشان می دهد که واقعاً هر روز چند کره چشم در تبلیغات شما قرار دارد.”

تا زمانی که درک روشنی از اهداف تبلیغاتی خود داشته باشید، باید خوب باشید! توصیه ما: برای یافتن مؤثرترین استراتژی پیشنهادی و حفظ شما در بالای نتایج جستجو، با یک آژانس بازاریابی که KPIهای خاص مراقبت های بهداشتی را می شناسد، کار کنید.

با 800-656-0907 تماس بگیرید تا درباره اینکه چگونه آژانس ما می‌تواند حضور دیجیتالی شما را با استراتژی تبلیغات دیجیتال سفارشی‌شده از متخصصان بازاریابی مراقبت های بهداشتی.

دیدگاهتان را بنویسید