شما در حال مشاهده هستید تفاوت سودآور بین رئیس و رهبر

تفاوت سودآور بین رئیس و رهبر

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

6 Origami paper boats in formation with the leader in red paperهمانطور که با پزشکان و مراکز مراقبت های بهداشتی ملاقات می کنیم در سراسر کشور، معمولاً درک برتری در رهبری سازمانی یا مشکلات آسان است. خوشبختانه، نمونه‌های خوب با فرهنگ افراد با استعداد – پزشک، مدیریت و کارکنان – که در فضایی با بار مثبت کار می‌کنند که تقریباً می‌توانید در هوا احساس کنید، می‌درخشد.

اما محیط‌های تجاری نه چندان خوب با فضای ثابت ناگفته وجود دارد. اینها افراد به همان اندازه با استعداد هستند، اما احساس هماهنگی در تمرین آشکارا وجود ندارد. تشخیص درست چیزهای بیشتری وجود دارد، اما با توجه به مسائل، نقطه دشوار اغلب تفاوت بین مدیریت و رهبری است.

مدیریت و رهبری مخلوق یکسان نیستند. من تضاد پیتر دراکر را دوست دارم: «مدیریت انجام کارها را به درستی انجام می دهد. رهبری کارهای درست را انجام می دهد. به عنوان یک مثال، دفتر بسیار سازمان یافته ای وجود دارد که به شدت «مدیریت می شود». مراحل عملیاتی، رویه‌ها و روال‌ها با جزئیات بدون تغییر ممنوع هستند.

در مفهوم، هیچ اشکالی در سازماندهی خوب وجود ندارد – تا زمانی که کارکنان و مدیریت هر دو در فضایی سفت و سخت و ایستا محبوس شوند. در این تصویر، مجازات مدیریت بر رهبری، از دست دادن غرور شخصی در کار، عدم حساسیت به خدمات مشتری و تجربه بیمار است. جابجایی کارکنان بیشتر است.

رهبر باشید، نه رئیس…

متداول ترین تفاوت بین “رئیس” و “رهبر” عبارتند از:

  • یک رئیس می داند که چگونه انجام می شود، اما یک رهبر نشان می دهد که چگونه انجام می شود
  • رئیس کارکنان را هدایت می کند در حالی که یک رهبر مربیگری می کند
  • یک رئیس فرمان می دهد و می گوید “برو”، اما یک رهبر می پرسد و می گوید “بیا برویم”
  • یک رئیس به اقتدار بستگی دارد در حالی که یک رهبر به حسن نیت بستگی دارد

خوشبختانه، آموزش رهبری خوب برای پزشکان و کارکنان آن‌ها می‌تواند الهام‌بخش یک تغییر فرهنگی شگفت‌انگیز، یک محیط کاری بسیار بهبود یافته و یک حس جدید و هماهنگ در عملی باشد که بیماران تشخیص می‌دهند و از آن استقبال می‌کنند.

آموزش ما برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و کارکنان مهارت های رهبری را آموزش می دهد، از جمله نحوه توانمندسازی و توسعه دیگران به عنوان رهبر. کارکنانی که به خوبی آموزش دیده اند و رهبری سطح بالا، عملکرد موفق و پرسودتری ایجاد می کنند.

و برای مطالعه بیشتر در مورد این موضوع، به 10 عادت رهبری پزشکان باهوش بازاریابی.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA

دیدگاهتان را بنویسید