شما در حال مشاهده هستید تفکر خارج از سند: چک لیست بازاریابی جامع نگر

تفکر خارج از سند: چک لیست بازاریابی جامع نگر

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Open empty box with a small red ladder coming out of it اغلب، ارزش برنامه ریزی خرد را آموزش می دهیم — با استفاده از ابزارها و روش های بازاریابی آنلاین دقیق و شخصی سازی شده که به آن توجه نمی شود. تک نفره در نقطه نیاز به طور فزاینده‌ای، فناوری این سطح عالی از پیام‌های به موقع، محلی و فوری را فعال می‌کند.

اما شما همچنین باید نمای کلان را در نظر بگیرید – چشم انداز کل نگر که چشم انداز خرد را از دست نمی دهد. بازاریابی موثر مراقبت های بهداشتی نیز یک تلاش گسترده برای بیمارستان ها و گروه های پزشکی است. خریدارها و شخصیت های تأثیرگذار زیادی برای ردیابی وجود دارد. در حالی که نمایه مصرف کننده انفرادی حیاتی است، تفکر مخاطب هدف “خارج از سند” بسیاری دیگر را در نظر می گیرد.

به عبارت دیگر، هم بیمار (مشتری ایده آل) و هم ارائه دهنده (خط خدمات یا نقطه مراقبت) ملاحظات اولیه هستند. اما یک طرح جامع شامل بازیکنان اضافی نیز می شود. در اینجا چک لیستی از نکات کل نگر برای شناسایی نقاط تماس مهم و فرصت های بازاریابی مفید در فرآیند تصمیم گیری بیمار آمده است.

  • سفر بیمار را نقشه برداری کنید. تغییر مسیرها را از نیاز اولیه بیمار تا مراقبت و پیگیری پس از آن در نظر بگیرید. آیا تحقیق اینترنتی اولین منبع است؟ آیا این مسیر خودارجاعی است یا یک ارجاع حرفه ای؟
  • اینفلوئنسرهای نزدیک را فهرست کنید. دوستان و خانواده در صدر این فهرست هستند، اما اغلب شامل «دوستان» شبکه اجتماعی، رهبران افکار، بررسی‌ها و رتبه‌بندی بیماران، و متخصصان پزشکی می‌شوند. کدام یک از اینها بیشترین تأثیر یا تعامل را دارد؟
  • پرسونای چندگانه را ترسیم کنید. با مشخصات دموگرافیک بیمار، الگوهای خرید و رفتار، ترجیحات شخصی، اهداف و غیره شروع کنید. تا حد امکان جزئیات را ارائه دهید و ویژگی های هر یک از مشتریان ایده آل خود را فهرست کنید. احتمالاً چندین نمایه وجود دارد.
  • فعال ترین منابع ارجاع خود را مستند کنید. از داده های ردیابی جدید و واقعی برای شناسایی منابع ارجاع ورودی استفاده کنید. این موارد می‌تواند شامل ارجاعات بیمار و حرفه‌ای و همچنین مراقبین، کارکنان موردی، متخصصین فراحرفه‌ای و دیگران باشد. ردیابی و استفاده از داده های منبع واقعی و نه فرضیات «شهودی» یا «حدیثی» حیاتی است.
  • کل تیم مراقبت از بیمار را مستند کنید. در اینجا مهم است که فراتر از سند فکر کنید. همه (بسیاری) دیگر – علاوه بر پزشکان عمومی و متخصص – که مستمر مراقبت هستند چه کسانی هستند؟ هر یک از این افراد – از منشی گرفته تا متخصصان پزشکی – مسئول نتایج، تجربه مثبت بیمار، و در نهایت ارجاع، بررسی و شهرت هستند.
  • فرآیند پس از مراقبت و پیگیری را تهیه کنید. چه کسی علاقه بیمار را به مراقبت هماهنگ نشان می دهد؟ علاوه بر جدول‌بندی نتایج، مراحل و مراحل مراقبت‌های بعدی را پیگیری کنید. چه کسی به دنبال بهبودی یا ترخیص با بیمار ارتباط برقرار می کند؟ تعامل در اینجا اغلب نادیده گرفته می شود. مراحل فرآیند پیگیری چیست؟ چه کسی مسئول است و چگونه این مستند است؟ آیا بیمار به پزشک مراقبت های اولیه ارجاع داده می شود؟

در هر یک از این مراحل، دیدگاه بیمار را برای شروع در نظر بگیرید. در ابتدا، مراحل فرآیند “سنتی” و فرسوده را نادیده بگیرید. چگونه می توان نیازها و علایق بیمار را با فهرست جامع شرکت کنندگان در سفر مراقبتی آنها برآورده کرد؟ تفکر «خارج از سند»، تأثیرگذارترین پیام برای دستیابی به اهداف و اهداف بازاریابی کلان و خرد چیست.

دیدگاهتان را بنویسید