شما در حال مشاهده هستید تقسیم بندی روانشناختی و سفر بیمار | بیمار باند

تقسیم بندی روانشناختی و سفر بیمار | بیمار باند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Patient looking at pills with physician

مراقبت از بیمار با چالش‌های متعددی در بخش داروخانه‌های تخصصی مواجه است، اما یکی از بزرگ‌ترین آنها این است که مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی سفر بیمار خود را دنبال کنند. زمانی که برنامه مراقبتی آنها سختگیرانه باشد و موفقیت درمان تقریباً به طور کامل به همکاری کامل آنها بستگی دارد، این می تواند بسیار دشوار باشد.

به همین دلیل است که داروخانه های تخصصی نیاز مبرمی به راه حلی دارند که بیماران را متقاعد کند که از رژیم مراقبتی خود پیروی کنند. در زیست رایان، ما معتقدیم که پاسخ در یک مفهوم مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی نهفته است که روزانه به آن تکیه می‌کنیم: بخش‌بندی روانشناختی.

تقسیم بندی روانشناختی چیست؟

بخش‌بندی روانشناختی مدلی است که مشتریان را بر اساس علایق، ارزش‌ها، ایده‌آل‌ها و غیره متمایز می‌کند. این مورد توسط شرکت‌ها استفاده شده است. مانند Procter & Gamble برای سال‌ها به مشتریان خرده‌فروش عرضه می‌شود، اما می‌توان از آن برای انواع دیگر مصرف‌کنندگان، از جمله مراقبت‌های بهداشتی استفاده کرد.

زیست رایان از بخش‌بندی روانشناختی برای کمک به سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی برای بازاریابی بیماران و ایجاد انگیزه در آنها برای پایبندی به برنامه‌های مراقبت استفاده می‌کند. برای انجام این کار، هر بیمار بر اساس پاسخ‌هایشان در یک طبقه‌بندی سریع به یکی از پنج بخش طبقه‌بندی می‌شود.

خود دست آوران

خودآموختگان همه در مورد سلامتی و دستیابی به اهداف برنامه مراقبتی خود هستند. آنها دوست دارند به طور منظم با پزشکان خود ملاقات کنند و با آنها کار کنند تا پیشرفت آنها را پیگیری کنند و پیشرفت کنند.

جویندگان تعادل

جویندگان تعادل دوست دارند از خود مراقبت کنند، اغلب از دیدگاهی کل نگر و طبیعی. آنها به طور خودکار به پزشکان خود گوش نمی دهند و به جای آن تحقیقات زیادی برای تعیین اینکه چه چیزی برای سلامتی آنها بهتر است انجام می دهند.

شعبده بازان اولویت دار

شعبده بازان اولویت دار معمولاً زمانی را برای مراقبت از خود با برنامه های شلوغ خود اختصاص نمی دهند. وقتی صحبت از سلامتی و تندرستی به میان می‌آید، خانواده‌های خود را در اولویت قرار می‌دهند و مطمئن می‌شوند که بهترین مراقبت ممکن را دارند.

مسیر گیرندگان

مسیر گیرندگان دوست دارند از توصیه های پزشک خود پیروی کنند، به خصوص اگر بتوانند به راحتی آن را در برنامه روزانه خود قرار دهند. آنها برای بینش خود ارزش فوق العاده ای قائل هستند و در حالی که همیشه در مراقبت از خود عالی نیستند، بهترین تلاش خود را می کنند.

استقامت کنندگان اراده

افراد با اراده در مراقبت از سلامت خود اولویت چندانی قائل نیستند و بر جنبه های دیگر تمرکز می کنند. زندگی آنها در عوض آنها دوست دارند وقتی می خواهند کاری را که می خواهند انجام دهند، حتی اگر آنقدرها هم سالم نباشد.

وقتی ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی بیماران را بر اساس روان‌شناسی خود تقسیم‌بندی کرده و درگیر می‌کنند، به سرعت شاهد تغییر مثبت در مشارکت بیمار هستند. مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی شروع به گوش دادن به پزشکان خود می کنند و مواردی مانند برنامه ریزی قرار ملاقات، پرداخت هزینه های بیمار و پایبندی به برنامه مراقبتی خود را دنبال می کنند.

چگونه Psychographics مراقبت های تخصصی داروسازی را بهبود می بخشد

ادغام روانشناسی در مدل بازاریابی و مراقبت بهداشتی شما بیش از آنچه ارائه دهندگان فکر می کنند انجام می دهد. و درست مانند هر ارائه دهنده دیگری مانند مراقبت های فوری یا مراقبت های اولیه، داروخانه های تخصصی نیز تفاوتی ندارند.

پیروی از دارو و ایمن سازی بهبود یافته

کار آسانی نیست که بیمار از یک برنامه مراقبت دقیق پیروی کند، اما اگر می‌توانستید تقریباً به همان اندازه فشار یا مشکلاتی نداشته باشید، چه؟ برقراری ارتباط با بیماران بر اساس بخش روانشناختی آنها به ارائه دهندگان این امکان را می دهد تا به نقاط دردناکی که برای مصرف کننده مراقبت های بهداشتی اهمیت دارد ضربه بزنند. این آنها را تشویق می کند که داروهای خود را مصرف کنند و آنها را به موقع مصرف کنند و سایر مراحل را در برنامه مراقبت خود تکمیل کنند. وقتی به نتیجه رسید، در حال بهبود نتایج سلامت موثرتر است.

برنامه مراقبت سفارشی

صحبت از برنامه های مراقبتی، ادغام روانشناسی در رویکرد مراقبت شما به ارائه دهندگان این امکان را می دهد تا رویکرد خود را متناسب با نیازهای بیمار سفارشی کنند. این به این دلیل است که روان‌شناسی می‌تواند به شما در درک اولویت‌های بیماران و انگیزه آنها برای پایبندی به برنامه مراقبتی خود کمک کند.

هیچ منطقی نیست که همه مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی را دقیقاً یکسان جلب کنیم زیرا همه آنها نگرش ها، اولویت ها و رفتارهای یکسانی ندارند. با این حال، تقسیم‌بندی روان‌شناختی این ویژگی‌ها را آشکار می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که از آنها برای ایجاد انگیزه و فعال کردن رفتارهای سالم استفاده کنید. اگر به این بخش‌ها متوسل شوید و به طور مداوم با آنها کار کنید، بیماران برای رسیدگی به برنامه مراقبت خود بازتر خواهند بود.

ارتباط بهبودیافته بیمار

علی‌رغم آنچه ارائه‌دهندگان ممکن است باور داشته باشند، یک پلت‌فرم شیک درگیر کردن بیمار نمی‌تواند بیماران را درگیر خود نگه دارد. تلاش برای جلب علاقه آنها کمی بیشتر از آن است. به همین دلیل است که روان‌شناسی ایده‌آل است زیرا این رویکرد مستقیماً دقیقاً آنچه را که بیمار از ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود می‌خواهد اعمال می‌کند. با هر تعامل در بستر تعامل با بیمار، از طریق همدلی و درک واقعی اعتماد ایجاد می‌کنید.

به مرور زمان، رابطه‌ای ایجاد می‌کنید که بیمار نمی‌خواهد آن را رها کند و در صورت لزوم، می‌خواهد رابطه را در حال رشد نگه دارد. از آنجا، مدت زیادی طول نمی کشد که بیماران به تلاش های دیجیتال پاسخ می دهند و از آنها استفاده می کنند.

داروخانه‌های تخصصی می‌توانند با روان‌شناسی در پایه، سفری قوی برای بیمار ایجاد کنند. اما برای انجام این کار، ارائه دهندگان به کمک زیست رایان نیاز دارند. امروز با ما تماس بگیرید تا در مورد آخرین ابزار ما، زیست رایان Insights Accelerator™ اطلاعاتی کسب کنید، تا بینش‌های بیماران داروخانه‌های تخصصی را کشف کنید که شما را بهبود می‌بخشد. استراتژی ها و برنامه های مراقبت.

دیدگاهتان را بنویسید