شما در حال مشاهده هستید خودمراقبتی چیست و چگونه می توان از آن برای افزایش حجم بیمار استفاده کرد

خودمراقبتی چیست و چگونه می توان از آن برای افزایش حجم بیمار استفاده کرد

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Couple preparing a salad in their kitchen

بنابراین، خودمراقبتی چیست و چرا مهم است؟ به نظر می رسد خودمراقبتی یکی از کلید واژه های سلامتی در سال های اخیر باشد. براساس PsychCentral، خودمراقبتی زمانی است که فرد سلامتی را در اولویت قرار می دهد تا بتواند از سلامت جسمی، روانی و عاطفی خود مراقبت کند. خودمراقبتی بیمار می تواند شامل تغذیه، ورزش و انتخاب شیوه زندگی سالم باشد.

بسیاری از پزشکان، پزشکان و سایر متخصصان سلامت استدلال می‌کنند که مراقبت از خود بیمار همیشه باید در اولویت باشد. برای بسیاری از بیماران، اینطور نیست، اما اگر ارائه دهندگان بتوانند بیماران را تشویق کنند تا با استفاده از پیام‌هایی که برایشان جذابیت دارد، مراقبت از خود را در اولویت قرار دهند، می‌تواند به مزایای بی‌شماری، به ویژه از نظر افزایش حجم بیمار منجر شود.

بخش بندی روانشناختی و مراقبت از خود

بیمارانی که سر وقت خود قرار می گیرند، مراقبت از خود را در اولویت قرار می دهند. آنها در حال دریافت واکسن آنفولانزا و معاینه سالانه، به علاوه ویزیت برای سایر نگرانی های سلامتی خود هستند و به پزشکان خود اعتماد دارند. اگر این بیماران سعی می‌کنند سبک زندگی سالمی داشته باشند و از خود مراقبت کنند، چرا به آنها متوسل نمی‌شویم تا برای ویزیت یا ویزیت بعدی دکترشان بیشتر به شما فکر کنند؟

این بیماران هستند که از خدمات شما نهایت استفاده را می برند، بنابراین آخرین چیزی که می خواهید این است که این بیماران را از دست بدهید. یک راه عالی برای تعیین اینکه این بیماران چه کسانی هستند استفاده از زیست رایان بخش بندی روانشناختی. تقسیم بندی روانشناختی بیماران را از طریق سبک زندگی، ارزش ها، نگرش ها و شخصیت هایشان به همان شکلی که هستند بررسی می کند. زیست رایان از این مدل برای تعیین پنج نوع بیمار مراقبت های بهداشتی استفاده می کند.

  • خودآموختگان: کسانی که به خود دست می یابند بر سلامتی خود و رسیدن به اهداف خود متمرکز هستند. آنها این وظیفه خود را می دانند که تا حد امکان سالم باشند و به طور منظم با پزشکان خود مشورت کنند.
  • جویندگان تعادل: جویندگان تعادل سلامتی را تمرین می‌کنند و پذیرای رویکردهای بهداشتی غیرسنتی هستند. آنها متکی به خود هستند، دوست دارند به منابع متعدد سلامت نگاه کنند و پزشک مراقبت های اولیه خود را معتبرترین منبع اطلاعات مراقبت های بهداشتی نمی دانند.
  • شعبده بازان اولویت دار: شعبده بازان اولویت، نیازهای بهداشتی خانواده خود را بر نیازهای خود ترجیح می دهند. آن‌ها مسئولیت‌های متعددی را مدیریت می‌کنند و حتی اگر بدانند باید به پزشک مراجعه کنند، برایشان مشکل است.
  • جهت گیران: راهنمای گیرندگان به نظرات و راهنمایی های پزشک خود اهمیت می دهند. آنها ممکن است همه چیز را درست انجام ندهند، اما تلاش می کنند تا بهترین را برای آنها انجام دهند.
  • استقامت‌کنندگان اراده: استقامت های اراده ای در اینجا و اکنون زندگی می کنند. سلامتی برای آنها مهم نیست و اگر مشکل سلامتی دارند که باید به آن رسیدگی شود، صبر می کنند تا چاره ای جز مراجعه به پزشک نداشته باشند.

بر اساس مدل بخش‌بندی روان‌شناختی زیست رایان، بیماران به‌عنوان خود کامیابی و از نظر آماری احتمال بیشتری نسبت به سایر بخش ها برای داشتن یک پزشک مراقبت های اولیه دارند، 2 تا 4 بار در سال به پزشک مراقبت های اولیه خود مراجعه می کنند، در اولین علائم نگرانی های سلامتی به پزشک مراجعه می کنند و هر چه پزشک به آنها می گوید را دنبال کنید.

درباره همه اخبار، نکات و بینش‌هایی که می‌خواهید در اختیار بیماران خود قرار دهید، فکر کنید، به خصوص در طول همه گیری کووید-19. اگر می‌توانید با استفاده از ابزارهایی مانند سکوی سلامت دیجیتال زیست رایان، به این بخش‌های خاص متوسل شوید، شما نه تنها حجم بیماران را در بین این بیماران افزایش خواهید داد، بلکه در صورت فعلی، بیماران جدیدی نیز جذب خواهید کرد. بیماران از خدمات شما به خوبی صحبت می کنند (خود دست آوران اتفاقاً تأثیرگذاران/رهبران گپ همتا هستند.)

در مورد بیمارانی که مشتاق رفتن به پزشک نیستند چطور؟ روانشناسی همچنین می تواند آنها را برای پیگیری ویزیت پزشک ترغیب کند. هر بخش روانشناختی استراتژی تعامل منحصر به فرد خود را برای ایجاد انگیزه در رفتارهای دلخواه دارد مانند انتخاب یک ارائه دهنده، بازگشت به آن ارائه دهنده برای خدمات مختلف و فعال کردن رفتارهای سالم. زیست رایان تجربه هر بیمار را از انواع پیام‌های ارسالی، زمان ارسال آنها، نحوه پیگیری ارائه‌دهندگان با بیماران و حتی استفاده از روش‌های مختلف پرداخت صورت‌حساب، از طریق پلتفرم سلامت دیجیتال زیست رایان. به این ترتیب، شما به همه بیماران خود انگیزه می دهید تا به روشی جذاب ویزیت کنند که همچنان آنها را بازگرداند، که همچنین باعث بهبود سلامت می شود. نتایج به طور کلی.

استفاده از بستر سلامت دیجیتال برای خودمراقبتی

با دادن ابزاری مانند پلتفورم سلامت دیجیتال زیست رایان می‌توان چیزهای زیادی به دست آورد. الف> برای تمرین خودمراقبتی بیمار. با مجازی تر شدن جهان، یک پلت فرم دیجیتال گزینه هایی را به بیماران می دهد. اگر بخواهند صورتحساب خود را به صورت آنلاین و حضوری پرداخت کنند، می توانند. اگر یک بیمار بخواهد با پزشک خود از طریق بهداشت از راه دور از محل امن خانه خود ملاقات کند، می تواند این کار را نیز انجام دهد. و اگر می‌خواهید پیام‌هایی را برای بیماران ارسال کنید که سریع، کارآمد و شخصی‌شده باشند، بدون اینکه هزینه پست یا FTE کارکنان را بپردازید، این گزینه را دارید.

یک پلت فرم سلامت دیجیتال، مراقبت های بهداشتی را برای ارائه دهندگان و بیمارانشان آسان تر، مقرون به صرفه و قابل دسترس می کند. وقتی بیماران می توانند به راحتی به مراقبت های بهداشتی خود دسترسی داشته باشند، به آنها کمک می کند تا بر مراقبت از خود و سلامت خود در اولویت قرار گیرند.

بیماران از مراقبت‌های بهداشتی خود بیشتر می‌خواهند و برای تحقق آن نیازی به مقدار زیادی نیست. سفر مشارکت دیجیتالی بیمار خود را با زیست رایان امروز شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید