شما در حال مشاهده هستید داستان سرایی مراقبت های بهداشتی: بهترین جادوی بازاریابی و نحوه انجام آن

داستان سرایی مراقبت های بهداشتی: بهترین جادوی بازاریابی و نحوه انجام آن

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

یکی یک بار نوشت: “بهترین پل بین یک مجری و مخاطب، یک داستان است.” همه درگیر یک داستان خوب هستند. در واقع، این نحوه سیم کشی مغز انسان است. وقتی کسی با ما صحبت می کند، به طور خودکار به دنبال آغاز، میانه و پایان ساختار خط داستانی می گردیم. و اگر بلندگو این کار را انجام ندهد، مغز ما سعی می کند قطعات را جمع کند. پزشکان از این تکنیک به عنوان عنصری از جادوی بازاریابی برای موفقیت بیشتر در تمرین خصوصی یا در محیط بیمارستان استفاده می‌کنند.

از آنجایی که مخاطبان – بیماران و بیماران آینده نگر – فوراً با یک داستان به خوبی گفته شده طنین انداز می شوند، شکل داستان سرایی به یک ستون اصلی در بسیاری از چهره های بازاریابی، از جمله محتوای آنلاین منتشر شده تبدیل شده است. در قالب مکتوب، برای وب سایت شما یا در رسانه های اجتماعی، داستان سرایی به طور موثر ارتباط برقرار می کند. اغلب، یک ارتباط مرتبط و عاطفی وجود دارد. اطلاعات به عنوان مرتبط، مفید و با هدف گرفته می شود.

اما در یک مکالمه بسیار مهم پزشک و بیمار، ارتباطات مراقبت های بهداشتی می تواند در قالب معمول خود بسیار کمتر موثر باشد. “گفتار دکتر” گاهی اوقات به صحبت های فنی، کوتاه نویسی پزشکی یا جزئیات بالینی تبدیل می شود و این چیزهایی است که چشم شنوندگان را خیره می کند. در واقع، شکل داستان سرایی مؤثرتر قابل ربط است، باعث آگاهی، درک و انطباق بهتر بیمار می شود – و در نتیجه نتایج بهتری را به همراه دارد.

در فرآیند آموزش یا دستورالعمل، داستان سرایی تمایل دارد احساسات را لمس کند، شنونده را درگیر کند و الهام بخش سوالات، نظرات و تعامل کلامی باشد. در نهایت، آگاهی و درک بیشتری وجود دارد، و شنونده به احتمال زیاد جزئیات را به خاطر می‌آورد و به آن عمل می‌کند.

به‌علاوه، داستان‌های موفقیت پزشکی (مطابق با HIPAA) که الهام‌بخش همدلی، شفقت و تبعیت هستند، تأثیرگذار و حمایت‌کننده هستند. به طور کلی، داستان سرایی از تجربه مثبت بیمار پشتیبانی می کند.

داستان سرایی مراقبت های بهداشتی – چگونه آن را انجام دهیم…

شادی

مقامات می گویند که عموم مردم (مخاطبان شما) احتمالاً اطلاعات خشک، سرد و بی مزه نمی خواهند. دلیل آشکاری که آنها به دنبال مراقبت های پزشکی هستند به دلیل درد، ترس یا از دست دادن چیزی در روال زندگی خود است. دلیل اصلی – چیزی که آنها واقعاً به دنبال آن هستند – شادی است. بنابراین داستان سرایی که منجر به یک راه حل شاد یا مثبت می شود، توجه آنها را جلب می کند.

واقعیت

تجربه بالینی روزانه یک پزشک منبع غنی برای مواد خام داستان قانع کننده است. (البته مجدداً به مقررات HIPAA احترام می‌گذاریم.) فرآیند انتقال دستورالعمل‌ها، اطلاعات و هدف را می‌توان به راحتی در دنیای واقعی و با شرایط مرتبط ارائه کرد.

عناصر داستان اساسی

بسته به اینکه کدام کتاب درسی را در نظر می گیرید، یک داستان شامل چندین عنصر خواهد بود. اگرچه اینها مهم هستند، فهرست اولیه داستان های مفید یک پزشک با عناصر اساسی به خوبی کار می کند. به طور خاص، بیشتر هر داستان دارای موارد زیر است:

 • تنظیم: این پس‌زمینه کلی است. داستان کجا و چه زمانی اتفاق می افتد؟
 • شخصیت یا شخصیت ها: حداقل به طور کلی، داستان درباره چه کسی است؟ آیا یک شخصیت اصلی وجود دارد، یا باید یک قهرمان (شخصیت اصلی؟)، یا یک آنتاگونیست (در تقابل با شخصیت اصلی یا هدف) را به تصویر بکشید؟
 • خلاصه داستان: خط داستان اصلی و تضاد اساسی. هدف مورد نظر چیست و کدام عنصر تعارض سد راه است؟

NARRATIVE ARC

به طور کلی، طرح داستان در ابتدا، میانه و پایان جریان دارد. به طور خاص، یک

وجود دارد

 • SETUP که موقعیت، جزئیات مربوط به محیط، حال و هوا و شخصیت اصلی را توصیف می کند.
 • اقدام افزایشی که درگیری یا موانعی را که باید بر آن غلبه کرد آشکار می‌کند.
 • CLIMAX نقطه عطف است. وقتی شخصیت اصلی قهرمان می شود.
 • Resolution نتیجه گیری است که در آن بر موانع غلبه می شود و پایان داستان نکته اصلی یا درس اساسی را آشکار می کند.

یکی از نویسندگان مشهور به درستی فرآیند داستان گویی را به عنوان “حمل و نقل احساسی” توصیف می کند. این فرآیندی است که طی آن گوینده (در این مثال، یک پزشک)، با استفاده از تار و پود یک داستان، پیام مهمی را (به بیمار) منتقل می کند. به‌طور اجتناب‌ناپذیر، یک داستان مراقبت‌های بهداشتی شامل احساسات می‌شود، از جمله درگیری‌هایی که باید بر آن غلبه کرد و شادی در حل‌وفصل.

تعالی داستان نویسی نیازمند تمرین است…

در مدت زمان نسبتاً کوتاهی، اکثر پزشکان بر ارتباطات پزشک و بیمار تسلط پیدا کردند. با 20، 30 یا 60 برخورد در هر روز، منابع زیادی برای گفتگو با بیماران و همچنین شکل دادن و تمرین داستان سرایی وجود دارد. فرآیند شکل دادن به یک داستان مفید – و درست کردن آن – با تمرین تکرار شده در طول زمان تکامل می‌یابد.

با متداول‌ترین موقعیت‌های بالینی شروع کنید، خط داستان را روی کاغذ ترسیم کنید، ابتدا با کارکنان یا همکار خود تمرین کنید و به طور منظم از مطالب استفاده کنید. به طور معمول، داستانی که به خوبی ساخته شده و تمرین شده است، زمان زیادی برای گفتن نخواهد داشت، اما به طور قابل توجهی تاثیرگذار و موثر خواهد بود.

فکر کنید داستان سرایی یک ابزار تجاری مهم و مهارت شخصی است. واضح است که برخوردهای بالینی را برای پزشک و بیمار جالب‌تر می‌کند و می‌تواند تأثیر مثبت و قابل توجهی بر رضایت بیمار، ارجاع بیمار و بهبود انطباق و نتایج داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید