درک لحظه های خرد بازاریابی

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

[مجموعه آموزش مداوم در بازاریابی مراقبت های بهداشتی – اولین مقاله دو قسمتی] بازاریابی میکرو لحظه ای با سرعت فکر حرکت می کند. مصرف کننده امروزی – که تقریباً همه ما هستیم – دائماً و بلافاصله در معرض «تقریباً همه چیز» قرار می گیرد. بنابراین، بازاریابی برای ارتباط با مصرف کنندگان در لحظات خرد و دقیقاً در لحظه نیاز در حال تغییر است.

Person standing outside holding up smartphone displaying Google homepageعبارات تبلیغاتی در حالی که داغ و پرطرفدار هستند، معمولاً در میان مردم قرار می گیرند. به طور معمول، این اصطلاحات تجاری مد روز و نوعی کوتاه نویسی موقت هستند. اما اصطلاح Micro-Moments فقط یک اصطلاح مرسوم نیست. این مفهوم مهمی را ارائه می‌کند که بازاریابی معاصر را در دنیای تلفن همراه بازتعریف و تغییر شکل می‌دهد.

پهن باند پرسرعت، اتصالات WiFi و دستگاه های سریعتر و هوشمندتر اکنون استانداردهای جهانی هستند. یک رایانه با صفحه کوچک در دسترس ثابت است و کاربران تلفن همراه – بیش از 220 میلیون نفر تنها در ایالات متحده – هدف اصلی هستند.

بزرگترین بخش جمعیتی کشور (Millennials) بومیان دیجیتال هستند. هرگز بدون کامپیوتر نبوده‌اید، بهتر از 90 درصد از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. به سادگی، این گروه همیشه از اتصال کامپیوتری و انتظار پاسخ فوری برخوردار بوده اند. ممکن است متوجه این موضوع نباشید، اما مصرف‌کنندگان آمریکایی بیش از پنج ساعت در روز در دستگاه تلفن همراه خود صرف می‌کنند.

بسیاری از کلمات کلیدی صنعت به سادگی زیبا یا راحت هستند. آنها به سرعت بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند و از نظر محاوره ای خارج می شوند. اصطلاحات پرمعنا و محکم فراتر از یک عبارت هوشمندانه هستند. آنها معنای جدید جدی یا مهمی ارائه می دهند.

Google یک لحظه کوچک را به‌عنوان «لحظه‌ای غنی از هدف زمانی که یک شخص

» تعریف می‌کند >

روی دستگاهی  برمی‌آید تا به نیاز خود عمل کند—دانستن، رفتن، انجام دادن یا خریدن.»

عناصر یک فرآیند تصمیم گیری خرید فشرده و سریع را نشان می دهد. مصرف‌کنندگان به‌طور انعکاسی به یک دستگاه تلفن همراه همه‌جانبه روی می‌آورند و از طریق «آنچه می‌خواهند، زمانی که آن را می‌خواهند، پردازش می‌کنند، و به سمت مارک‌هایی کشیده می‌شوند که نیازهایشان را برآورده می‌کنند».

به گفته گوگل، با تفکیک آن، اصول ریز لحظه ها به چهار لحظه تغییر دهنده بازی اشاره می کنند – نقاط تصمیم گیری – که واقعاً مهم هستند. اینها عبارتند از:

 • لحظه‌های من می‌خواهم بدانم: وقتی شخصی در حال کاوش یا تحقیق است اما لزوماً در حالت خرید نیست.
 • لحظه‌های من می‌خواهم بروم: زمانی که شخصی به دنبال یک کسب‌وکار محلی است یا در حال بررسی خرید محصولی در فروشگاهی در نزدیکی است.
 • لحظه‌هایی که می‌خواهم انجام دهم: وقتی کسی برای تکمیل یک کار یا امتحان کردن چیز جدیدی کمک می‌خواهد.
 • لحظه‌های من می‌خواهم بخرم: زمانی که شخصی آماده خرید است و ممکن است برای تصمیم‌گیری درباره خرید و نحوه خرید به کمک نیاز داشته باشد.

با کمک هزینه های جزئی برای مراقبت های بهداشتی – لحظات خرد در مقابل خرده فروشی…

یک اخطار کوچک: زبان بومی، اصطلاحات و توضیحات پیوست شده به لحظات خرد Google عمدتاً به دنیای تجارت خرده‌فروشی معطوف است. اما این ایده ها به شدت به خدمات مراقبت های بهداشتی نیز مرتبط است. اجازه دهید ارجاع به مشتریان یا مشتریان شامل بیماران یا بیماران احتمالی نیز باشد.

در هر بخش، رفتار مصرف کننده تغییر کرده است. گوگل تاکید می‌کند: «نبرد امروز برای قلب‌ها، ذهن‌ها و دلارها در چند لحظه برنده (یا باخت) می‌شود. بازاریابی آنلاین و تبلیغات با سرعت کامپیوتر، با “تصمیم گیری و شکل دادن به اولویت در کل سفر مصرف کننده.”

علاوه بر این، تغییر جهت بازاریابی آنلاین «اول از طریق تلفن همراه»، تنظیمی حیاتی و پرسرعت در چالش برای ملاقات با مشتری در جایی و زمانی که تصمیم به خرید دارد – به ویژه در ارائه خدمات بهداشتی- درمانی است. بنابراین با Google فکر کنید مراحل سودآوری، بازاریابی موفق را با موارد زیر همراه می کند:

 • آنجا باشید: لحظات خرد را برای مخاطبان هدف خود پیش‌بینی کنید و متعهد شوید که در زمان وقوع آن لحظات در آنجا باشید.
 • مفید باشید: تجربه‌ای دیجیتالی ارائه دهید که در لحظه با نیازهای مصرف‌کنندگان مرتبط باشد و افراد را به سرعت به پاسخ‌هایی که به دنبال آن هستند متصل کنید.
 • مسئول باشید: یک تجربه مشتری بی‌نظیر در همه صفحه‌ها و کانال‌ها ایجاد کنید و تأثیر جمعی آنها را نیز بسنجید.

بخش دوم این مقاله با عنوان: وقتی مصرف‌کنندگان پاسخ‌های درست می‌خواهند، همین حالا هفته آینده از فهرست سرمقاله ما خارج می‌شود.

-0-

زیست رایان یک شریک تایید شده Google است که از “بالاترین استانداردها برای صلاحیت، آموزش و خدمات مشتری” برخوردار است. کارشناسان بازاریابی دیجیتال دارای گواهی Google ما، استراتژی‌های بازاریابی آنلاین پیشرفته‌ای را برای کشف آنلاین مطب، بیمارستان یا سازمان مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید