شما در حال مشاهده هستید رابطه بین نتایج سلامت و انطباق بیمار

رابطه بین نتایج سلامت و انطباق بیمار

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

The Relationship Between Health Outcomes & Patient Compliance

در ارتباط با نتایج سلامت، بیماران قدرت بسیار زیادی دارند. یعنی، پیامدهای سلامت بیمار مستقیماً با میزان پایبندی آنها به برنامه مراقبتی تجویز شده توسط پزشک یا تیم مراقبت بالینی مرتبط است. این طرح ممکن است شامل گرفتن نسخه های آنها، انجام درمان، دریافت آزمایشات معمول، شرکت در بازدیدهای بعدی و رسیدن به نقاط عطف خاص باشد.

با این حال، بسیاری از بیماران این قدرت را درک نمی‌کنند یا به آن اهمیت نمی‌دهند – و دلایل مختلفی برای آن وجود دارد.

بیماران باید توانمند شوند

یک بررسی در سال 2012 منتشر شده در Annals of Internal Medicine نشان داد که تقریباً 125000 آمریکایی ها سالانه به دلیل عدم پایبندی به داروهای تجویز شده جان خود را از دست می دهند. به همین ترتیب، تا 30 درصد از نسخه‌ها برای بیماری‌های مزمن هرگز پر نمی‌شوند و 50 درصد طبق دستور مصرف نمی‌شوند. چه این عدم انطباق ناشی از بی علاقگی باشد، چه هزینه های گزاف یا عدم درک، بسیاری از بیماران به توصیه های پزشکان خود توجه نمی کنند.

اما درمان فراتر از دارو است—و درباره نیمی از بیماران ایالات متحده به طور کامل به برنامه مراقبتی تجویز شده خود پایبند نیستند. آنها ممکن است از درمان صرف نظر کنند یا تمرینات خود را در خانه انجام ندهند، یا از تغییرات سبک زندگی مانند ورزش کردن و تغذیه سالم اجتناب کنند. بیماران همچنین ممکن است از بازدیدهای بعدی یا غربالگری های معمول صرف نظر کنند.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا بیمار ممکن است به برنامه درمانی خود پایبند نباشد. برای مثال، آنها ممکن است نتوانند از کار مرخصی بگیرند، مراقبت از کودک را ایمن کنند یا به وسایل حمل و نقل دسترسی نداشته باشند. به طور مشابه، آنها ممکن است درک نکنند که چگونه آزمایش دیگری می تواند به وضعیت آنها کمک کند یا نمی توانند داروی جدیدی را بخرند، حتی با بیمه. برخی از بیماران همچنین قرار ملاقات های بعدی را از دست می دهند زیرا یادآورهای کافی دریافت نکرده اند یا به این دلیل که این یادآوری ها به آنها مربوط نمی شود.

این مهم است که به یاد داشته باشید که عدم انطباق هم برای بیماران و هم برای سیستم مراقبت‌های بهداشتی مضر است و برای ایالات متحده از 100 تا 300 میلیارد دلار در سال. عدم پایبندی همچنین می‌تواند به پذیرش مجدد منجر شود، زیرا بیماران یا بدتر می شوند یا عود می کنند زیرا داروهای خود را مصرف نکرده اند، به درمان نرفته اند یا برنامه درمانی خود را دنبال نکرده اند. اگر بیماران از برنامه مراقبتی خود پیروی کنند، ارائه دهندگان می توانند نرخ بستری مجدد را کاهش دهند که به نوبه خود باعث افزایش درآمد می شود.

اما، دقیقاً چگونه بیماران را متقاعد می کنید که به توصیه های پزشک خود توجه کنند؟ با اجرای استراتژی هایی برای بهبود انطباق بیمار به روشی که آنها می فهمند، آنها را توانمند کنید.

نحوه بهبود انطباق بیمار

همه بیماران به ایمیل‌ها، تماس‌های تلفنی یا هر یادآوری عمومی که ممکن است در حال حاضر ارسال می‌کنید، به خوبی پاسخ نمی‌دهند. به طور مشابه، همه بیماران با یک پیام درگیر نمی شوند. با صرف زمان برای شخصی‌سازی همه ارتباطات، احتمال شنیدن و پاسخ بیماران به پیام‌هایی که ارسال می‌کنید را افزایش می‌دهید.

بخش‌بندی روانشناختی — یک مدل اختصاصی که مصرف‌کنندگان را بر اساس ارزش‌ها، سبک زندگی دسته‌بندی می‌کند. و ترجیحات – می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه چیزی باعث می شود بیماران شما تیک بزنند، بنابراین می توانید به طور مؤثرتری آنها را برای تکمیل مراقبت تشویق کنید.

براساس 2018 زیست رایان Consumer Diagnostic، یک مطالعه ملی در مورد مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده، همه بخش ها نمی خواهند یادآوری هایی را برای غربالگری های بهداشتی پیشگیرانه دریافت کنند. برای مثال، استقامت‌های اراده، به‌طور قابل‌توجهی کمتر تمایل به دریافت دارند. اطلاعات از طریق پیام متنی و به احتمال زیاد بروشور چاپی را ترجیح می دهند. از طرف دیگر، جویندگان تعادل، بیشتر ترجیح می دادند یادآوری‌های اطلاعاتی را از طریق ایمیل و به دنبال آن پیام متنی یا نامه چاپی دریافت کنید.

Preferred way of receiving information preventive health screenings

با ارسال پیام مناسب، در زمان مناسب، از طریق کانال‌های مناسب، احتمال قطع ارتباط را کاهش می‌دهید و انطباق بیمار را بهبود می‌بخشید.

عدم انطباق گسترده فعلی بیمار به دلایل بسیاری مشکل ساز است. بیماران کمک مورد نیاز خود را دریافت نمی کنند و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی پول بازپرداخت را از دست می دهند. این استراتژی‌ها با استفاده از تقسیم‌بندی روان‌شناختی و پلتفرم تعامل دیجیتال زیست رایان، انطباق بیمار را به روش‌های معنادارتری بهبود می‌بخشند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نتایج سلامت بیمار و مدل تقسیم‌بندی روانشناختی، مطالعه موردی ما را دانلود کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید