شما در حال مشاهده هستید راهنمای شما برای تجزیه و تحلیل رقابتی صنعت مراقبت های بهداشتی برای برندسازی و بازاریابی دیجیتال

راهنمای شما برای تجزیه و تحلیل رقابتی صنعت مراقبت های بهداشتی برای برندسازی و بازاریابی دیجیتال

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 5 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

اگر می‌خواهید بر نتایج جستجوی ارگانیک، پولی و محلی تسلط داشته باشید، باید کسب و کار خود را از چندین زاویه مطالعه کنید.

ایجاد درک عمیق از نقاط قوت و ضعف رقبا و آنچه که باعث می‌شود مخاطب مشترک شما کلیک کند، برندسازی، سئو، جستجوی پولی، رسانه‌های اجتماعی و سایر استراتژی‌های بازاریابی عمومی را بهبود می‌بخشد.

با این حال، درک اینکه کدام تاکتیک های بازاریابی را شما و رقبایتان به خوبی انجام می دهید و کدام یک می تواند از بهبود استفاده کند، تازه شروع است.

تحلیل رقابتی کامل نقاطی را که ممکن است شکاف های بازاریابی وجود داشته باشد برجسته می کند و به شما امکان می دهد راه های خلاقانه یا قانع کننده ای برای ارتقای استراتژی خود، جذب بیماران بیشتر و رشد کسب و کار خود بیابید.

اگر می خواهید کسب و کار مراقبت های بهداشتی شما در گوگل یا بینگ در رتبه بالایی قرار گیرد، باید تلاش های بازاریابی خود را با رقبای خود تجزیه و تحلیل، مقایسه و مقایسه کنید. صنعت مراقبت های بهداشتی بسیار رقابتی است، بنابراین وقت گذاشتن برای درک رقبای آرمانی، مستقیم و ثانویه و تصمیم گیری آگاهانه بر اساس یافته های شما برای موفقیت بسیار مهم است.

در پست وبلاگ امروز، من به اشتراک می گذارم:

 • یک تجدید کننده تحلیل رقابتی
 • مزایای تجزیه و تحلیل رقبا در مراقبت های بهداشتی،
 • و راهنمای تجزیه و تحلیل رقابتی مراقبت های بهداشتی برای هر شاخه بازاریابی.

قبل از شروع، در اینجا یک مقدمه سریع در مورد اینکه تجزیه و تحلیل رقابتی کلی چیست و چرا بیانیه موقعیت نام تجاری شما چنین نقش مهمی ایفا می کند، آورده شده است.

بازنگری تحلیل رقابتی عمومی

تحلیل رقابتی برای شناسایی رقبای اصلی در صنعت شما و تحقیق در مورد استراتژی های بازاریابی آنها استفاده می شود.

هنگام راه‌اندازی یک نام تجاری جدید، تجدید یک برند موجود یا ادغام دو یا چند برند، باید در خط مقدم استراتژی برندسازی و بازاریابی دیجیتال شما قرار گیرد.

با این حال، برای انجام یک تحلیل رقابتی کاملاً آگاهانه، ابتدا باید جایگاه برند خود را در بازار روشن کنید. چرا؟ یک بیانیه موقعیت یابی مبتنی بر تحقیق، ارزش منحصر به فرد برند شما را در ارتباط با رقبای اصلی شما به مشتریان شما منتقل می کند.

چهار بخش مهم در بیانیه موقعیت‌یابی برند وجود دارد:

 1. مخاطبان مورد نظر
  محل‌های جمعیتی، مکان‌ها، ارزش‌ها و نگرش‌هایی را که برند شما سعی در جذب آنها دارد را توصیف کنید. و جذب کنند. این عوامل بر نحوه شکل‌دهی محتوا، نام تجاری و عناصر خلاق شما تأثیر می‌گذارند.
 2. تعریف بازار
  مقوله‌ای را که نام تجاری شما در آن رقابت می‌کند و نحوه ارتباط آن با مشتریانتان را مشخص کنید. مشخص کنید که مخاطبان هدف شما از کدام کلمات کلیدی استفاده می کنند – حتی اگر کلماتی که شما انتخاب می کنید نباشند. این به تحلیل سئوی شما از نزدیک اطلاع رسانی می کند.
 3. وعده برند
  قانع‌کننده‌ترین مزیت (عاطفی/عقلانی) را نسبت به برندتان برای مخاطبان هدف خود شناسایی کنید. می تواند صاحب (نسبت به رقابت شما). درک اینکه چه چیزی باعث می‌شود مخاطب هدف شما کلیک کند، به تجزیه و تحلیل جستجوی ارگانیک، محلی و پولی کمک می‌کند.
 4. دلیل باور کردن
  چرا مشتریان باید به برند شما اعتقاد داشته باشند و چگونه به وعده خود عمل می کند. چیزهایی مانند نتایج اثبات شده و گواهی‌ها به تحلیل رسانه‌های اجتماعی شما کمک می‌کند.

می‌دانم که بسیاری از بیمارستان‌ها و ارائه‌دهندگان مکان‌های مختلف ممکن است در حال حاضر یک بیانیه موقعیت‌یابی برند معتبر داشته باشند. با این حال، ضروری است که مرتباً آن را بررسی و بازبینی کنید تا مطمئن شوید که وعده و دلیل باور کردن برند شما مرتبط است و برای ارضای نیازهای در حال تغییر مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی که به طور فزاینده ای آگاه هستند ساخته شده است.

راهنمای شما برای تجزیه و تحلیل رقابتی صنعت مراقبت های بهداشتی برای هر شعبه بازاریابی

در کنار تجزیه و تحلیل رقابتی عمومی، انجام یک تحلیل رقابتی خاص بازاریابی مهم است. این فرآیند مستمر ارزیابی بیمارستان‌ها و سیستم‌های بهداشتی رقیب برای درک اطلاعات بازار فعلی و آینده (مانند بینش‌ها و عملکرد صنعت) است.

همچنین به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا نحوه ترکیب محصول، بازاریابی، فروش، کپی و سایر استراتژی‌هایشان را تجسم کنند.

تحلیل رقابتی صنعت مراقبت‌های بهداشتی برای هر شاخه بازاریابی به بیمارستان‌ها و سیستم‌های بهداشتی کمک می‌کند تا فضای رقابتی خود را درک کنند و محتوای دیجیتالی خود را بهینه کنند.

یک آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی حرفه ای می تواند با تجزیه و تحلیل رقابتی این خطوط خدماتی، به متمایز کردن بیمارستان یا بیمارستان شما کمک کند تا بتوانید بیماران بیشتری را جذب کنید:

این راهنما حاوی نکاتی درباره نحوه انجام پنج نوع مختلف تجزیه و تحلیل رقبا است:

 1. تحلیل رقابتی صنعت بهداشت عمومی
 2. برند و خلاق
 3. SEO
 4. جستجوی پولی
 5. رسانه‌های اجتماعی

تجزیه و تحلیل رقابتی صنعت بهداشت عمومی

تحلیل رقابتی صنعت مراقبت‌های بهداشتی معمولاً شامل یک تجزیه و تحلیل کامل SWOT (نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و نقاط قوت) است که به بیمارستان‌ها، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی چندمکانی و سایر سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند تا شکاف‌ها (بخوانید: فرصت‌ها) را در بازار شناسایی کنند.

این ممیزی‌ها همچنین دیدگاه مفیدی در مورد عملکرد سازمان مراقبت‌های بهداشتی شما در برابر رقبای خود ارائه می‌دهند.

آنها به سازمان شما اجازه می دهند:

 • موقعیت بازار خود را ارزیابی کنید
 • تفسیر روندهای کلیدی
 • برای آینده برنامه ریزی کنید
 • ایده ها یا فرصت های جدید را کشف کنید
 • نقاط ضعف کلیدی رقبا را شناسایی کنید

هر تجزیه و تحلیل رقابتی با تهیه لیستی از رقبای آرمانی، اولیه و ثانویه، اما قدرتمند آغاز می شود. رقبای ثانویه شامل سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی هستند که به طور غیرمستقیم با شما رقابت می‌کنند (به عنوان مثال، سازمان‌هایی که خارج از حوضه آبریز شما هستند یا آن‌هایی که روش‌های درمانی تخصصی یا خدماتی مانند پزشکی از راه دور را ارائه می‌دهند). نهادهای مراقبت های بهداشتی در حال ظهور نیز باید به دقت مورد توجه قرار گیرند.

هنگامی که فهرست کاملی داشتید، وقت آن است که مجموعه خدمات هر رقیب را تجزیه و تحلیل کنید و بفهمید که چگونه آنها را به بیماران عرضه می کنند. درک اینکه چگونه بیماران و پزشکان ارجاع کننده به رقابت شما نگاه می کنند، به این موضوع توجه می کند که آیا بیمارستان یا مطب چند محله شما کیفیت یا خدماتی معادل (یا بهتر) ارائه می دهد یا خیر.

تحلیل رقابتی عمومی برای مراقبت‌های بهداشتی همچنین به کسب‌وکار شما اجازه می‌دهد تا ارزش‌های منحصربه‌فردی را که رقبای شما ارائه نمی‌کنند (یا نمی‌توانند) شناسایی کند و آنها را در اولویت استراتژی بازاریابی شما قرار دهد.

برند و تحلیل رقابتی خلاق

بر خلاف سایر شاخه های بازاریابی که در این وبلاگ در مورد آنها صحبت خواهم کرد، برندسازی بسیار ذهنی است. با این حال، بازاریابان و سایر خلاقان باید آماده باشند تا از تصمیمات طراحی خود با داده ها و تحقیقات مرتبط حمایت کنند.

یک برند و تجزیه و تحلیل رقابتی خلاقانه به کسب‌وکارها کمک می‌کند محتوای با تبدیل بالا را بهبود بخشند (یا توسعه دهند)، زیرا از دانش بیانیه موقعیت‌یابی برند استفاده می‌کند و توجیه لازم برای حمایت از تصمیم‌های خلاقانه را فراهم می‌کند.

چه به دنبال تقویت مجدد برند و عناصر خلاقانه خود باشید یا با سایر مارک‌ها ادغام کنید، هنگام انجام تجزیه و تحلیل رقابتی سه حوزه مورد توجه قرار می‌گیرد:

 1. ممیزی برند

  ممیزی برند اولین گام مهمی در جهت ارتقای هویت شماست، زیرا نشان می‌دهد که برند و خلاقیت شما در حال حاضر در یک راستا قرار دارند، کجا لغزش کرده‌اند، و کدام عناصر را دوست دارید یا نمی‌پسندید. این مرحله همچنین به تجسم اینکه چرا ممکن است کم و بیش در یک کانال خاص درگیر باشد کمک می‌کند.

 2. حسابرسی رقیب

  ممیزی رقیب نشان می دهد که چگونه بازیگران کلیدی خود را در بازار قرار می دهند. به سوالاتی مانند “مارک ها از کدام رنگ ها و حروف چاپی استفاده می کنند؟” پاسخ می دهد؟ “آیا در لوگوهای آنها موضوع مشترکی با استفاده از نمادها یا نمادهای دیگر وجود دارد؟” “آیا لحن آنها رسمی، معمولی، جدی یا خنده دار است؟” بسته به یافته های خود، ممکن است بخواهید رویکرد متفاوتی را امتحان کنید. هدف این تمرین شناسایی شکاف‌های خلاقانه و ایجاد راه‌های جذاب برای پر کردن آنها و جذب مخاطب گسترده‌تر است.

 3. ممیزی جمعیتی

  ممیزی جمعیت شناختی برای درک مخاطبان هدف و شخصیت های برند شما ضروری است. آیا گروه سنی مناسب را هدف قرار می دهید؟ آیا مخاطبان محلی را در نظر می گیرید؟ این ممیزی تضمین می کند که کسب و کارها در هر مرحله از سفر مشتری، داستان درست را برای افراد مناسب بیان می کنند. همچنین به برندها کمک می‌کند فرصت‌های پیام‌رسانی بالقوه و شکاف‌های محتوا را شناسایی کنند.

تحلیل رقابتی SEO

تحلیل رقابتی سئو (بهینه سازی موتور جستجو) نقاط قوت و ضعف وب سایت شما و رقبایتان را شناسایی می کند. در حالی که تجزیه و تحلیل رقابتی SEO همیشه باید بخشی از استراتژی مداوم شما باشد، ما معمولاً این تجزیه و تحلیل را در طول ممیزی اولیه SEO و تجزیه و تحلیل شکاف محتوا برای مشتریان جدید انجام می دهیم.

این تجزیه و تحلیل شامل شناسایی نقاط ضعف رقبا و انجام اقدامات خاص برای پیشی گرفتن از استراتژی های سئوی آنها می شود تا وب سایت شما در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) از آنها پیشی بگیرد.

تحلیل رقابتی SEO شامل سه حوزه اصلی تمرکز است: کلمات کلیدی، بک لینک ها و ویژگی های SERP.

 1. کلید واژه ها را وارد کنید

  شکاف‌های بین وب‌سایت خود و رقبای خود را در نظر بگیرید و مشخص کنید که برای برتری از آنها چه کاری باید انجام دهید. به یاد داشته باشید، می‌توانید رقبای مستقیم و غیرمستقیم سئو داشته باشید: رقبای مستقیم مانند بیمارستان‌ها، سیستم‌های بهداشتی، یا روش‌های چندمکانی، یا رقبای غیرمستقیم مانند کسب‌وکارهای محلی که اتفاقاً برای کلمات کلیدی شما رتبه خوبی دارند.

  ابتدا، کلمات یا عبارات کلیدی موجود را که در حال حاضر از رقبای شما برتری دارند، شناسایی کنید و اجازه دهید تا زمانی که رقبای شما به جوش بیایند. به اهداف تجاری خود ادامه دهید.

  بعد، کلمات یا عبارات کلیدی با عملکرد ضعیف را شناسایی کنید (به عنوان مثال، رقبای شما در رتبه بالاتری قرار دارند). هنگامی که فهرستی از کلمات کلیدی با عملکرد ضعیف را تهیه کردید، به راه‌هایی برای بهبود رتبه‌بندی خود نگاه کنید (به عنوان مثال، نوشتن نسخه سئو اضافی، فشرده‌سازی تصاویر برای بهبود سرعت صفحه، افزایش تراکم کلمات کلیدی، و غیره).

  />
  در نهایت، عبارت‌های جستجویی را که قبلاً ترافیک را به وب‌سایت شما هدایت می‌کنند، تجزیه و تحلیل کنید. ممکن است از یافتن کلمات کلیدی ارزشمندی که قبلاً در نظر نگرفته اید شگفت زده شوید. حفظ کلیدواژه های نوظهور که نه شما و نه رقیبتان آن را هدف قرار نداده اید، حیاتی است. برای کمک به انجام کارآمدتر این کار، توصیه می‌کنم از ابزارهایی مانند ، SEMRush، ابزار Raven، Ahrefs، موز، یا ممیز سایت من.

 1. قهرمان بک لینک باشید

  شما به چندین بک لینک نیاز دارید که از منابع باکیفیت (به عنوان مثال، وب‌سایت‌های معتبر در بازارهای مرتبط یا مشابه) به سایت شما اشاره می‌کنند و برای اینکه به طور مؤثر از رقبای خود رتبه بهتری داشته باشید، به کلمه کلیدی هدف‌گیری قوی داشته باشید.

  بک لینک از وب سایت های معتبر نه تنها رتبه صفحه شما را بالا می برد، بلکه رقابت با آنها دشوار است. یک استراتژی بک لینک متمرکز نیاز به یک رویکرد فعال و مداوم دارد، اما رتبه شما را افزایش می دهد و ترافیک بیشتری را به وب سایت شما هدایت می کند.

  در اینجا سه ​​راه برای بدست آوردن بک لینک با کیفیت بالا وجود دارد:

  • به نشریات مراقبت های بهداشتی کمک کنید
   تیم پزشکان و متخصصان پزشکی خود را تشویق کنید تا در نشریات پیشرو مراقبت های بهداشتی مشارکت کنند. یک منبع متخصص کمک به خبرنگار (HARO)
  • تاکتیک های بازاریابی مختلف را امتحان کنید
   به دنبال حوزه هایی باشید که می تواند توجه بیشتری را از وب سایت های معتبر جلب کند، مانند افزایش خروجی وبلاگ، ویدیوها، اینفوگرافیک ها، جریان های زنده، پادکست ها و حتی نشانه گذاری معنایی (یک تاکتیک فنی که خواندن و رتبه بندی وب سایت شما را برای Google آسان تر می کند).
  • یک آژانس محتوای مراقبت های بهداشتی حرفه ای استخدام کنید
   تمرکز خود را بر بهبود بیماران حفظ کنید و یک بازاریابی محتوای مراقبت های بهداشتی حرفه ای استخدام کنید آژانس برای ایجاد استراتژی محتوای شما. نویسندگان حرفه ای مراقبت های بهداشتی با تجربه گسترده در تولید محتوای آموزشی مرتبط برای مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی می توانند وب سایت شما را با محتوایی که بک لینک جذب می کند تقویت کنند.
 1. حق امتیاز SERP شوید
  دارای فضایی در Google Local Pack یا قطعه برجسته به برند و محتوای شما اجازه می‌دهد تا کلیک‌های ارگانیک بیشتری را جذب کند.

  یک بسته محلی Google مجموعه‌ای از سه فهرست کسب‌وکار است که در پاسخ به عبارت‌های جستجو با هدف محلی ظاهر می‌شود. . بسته محلی در 93٪ از جستجوهای Google، آن را به مهم ترین تاکتیک جستجوی محلی برای افزایش تماس های تلفنی، سرنخ ها و بیماران تبدیل می کند. .

  قطعه‌های ویژه گزیده‌هایی از متن برجسته‌شده هستند که قبل از اولین نتیجه جستجو در بالای Google ظاهر می‌شوند. SERP. آنها پاسخی سریع و مرتبط به درخواست جستجوی آنها در اختیار کاربران قرار می دهند و به محتوای شما اجازه می دهند تا کلیک های ارگانیک بیشتری نسبت به سایر محتواها داشته باشد. Search Engine Land می گوید که یک قطعه برجسته تقریباً 8٪ از کل کلیک ها. قرار دادن محتوای خود در این فضا به طور جدی CTR (نرخ کلیک) ارگانیک شما را افزایش می دهد.

تحلیل رقابتی جستجوی پولی رقبای کلیدی و استراتژی‌های آنها را شناسایی می‌کند و به شما امکان می‌دهد درباره کمپین‌های پرداخت به ازای کلیک (PPC) خود تصمیمات آگاهانه بگیرید، در SERP رتبه بالاتری کسب کنید، فرصت‌های درآمدی جدید را شناسایی کنید و افزایش سود کسب کنید. سهم بازار.

Google تحلیل را توصیه می کند تبلیغات جستجوی پولی یک بار 30 تا 60 روز داده جمع آوری شده است. این داده‌ها به کسب‌وکارها کمک می‌کند روندهای کاربر، کیفیت کلمات کلیدی، مقادیر پیشنهادی بهینه و ساختار کمپین را در کمپین‌های PPC خود بهتر درک کنند.

تحلیل رقابتی PPC بر سه حوزه تمرکز دارد:

 1. کلمات کلیدی مخفی

  به احتمال زیاد، رقبای شما بر روی کلمات کلیدی مشابه (یا بسیار مشابه) پیشنهاد می دهند. در بازارهای بسیار رقابتی، مانند مراقبت های بهداشتی، رقبای اصلی شما حتی ممکن است نام تجاری شما را پیشنهاد دهند.

  افراد هر روز به دنبال کلمات و عبارات جدید هستند، بنابراین مهم است که این روندها را دنبال کنید. جذب مخاطبان جدید تصور کنید که برای یک کلمه کلیدی مرتبط که حتی در رادار رقیب شما نیست، جایگاه برتر جستجو را کسب کنید. به این دلایل و موارد دیگر، شناسایی کلمات کلیدی با عملکرد برتر، کلمات کلیدی با عملکرد ضعیف و فرصت های از دست رفته بسیار مهم است.

  SpyFu و سایر ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی رقبا به کسب و کارها اجازه می دهد پشت پرده کمپین های جستجوی پولی رقبا قرار بگیرید. اگرچه این ابزارها بی‌خطا نیستند، اما فهرستی از کلیدواژه‌های با بهترین عملکرد و رقیب و حجم جستجوی آن‌ها را ارائه می‌کنند. بیمارستان‌ها و سیستم‌های بهداشتی می‌توانند فهرستی از کلیدواژه‌ها را برای پیگیری ایجاد کنند و بدانند که از کدام‌ها اجتناب کنید. انجام این تجزیه و تحلیل همچنین به برجسته کردن کلمات کلیدی مرتبطی که رقبای شما هدف آنها نیستند کمک می کند.

SpyFu همچنین نمونه‌هایی از کپی تبلیغات رقبا را نشان می‌دهد و به شما امکان می‌دهد ببینید از چه واژگانی استفاده می‌کنند و نسخه‌های تبلیغاتی جذاب‌تری ایجاد کنید که تبلیغات جستجوی پولی شما را متمایز می‌کند.

 1. مهارت موقعیت یابی

  تجزیه و تحلیل اینکه آیا تبلیغات رقبا بر ویژگی‌ها یا نتایج تمرکز می‌کنند، شما را قادر می‌سازد محصول یا خدمات خود را متمایز کنید. برای مثال، اگر رقبای شما بر موقعیت مکانی و راحتی تاکید دارند، ممکن است تمرکز خود را بر روی تجربه و نتایج بیمار در نظر بگیرید. تجزیه و تحلیل رقابتی جستجوی پولی کامل تضمین می کند که پیام شما منحصر به فرد، موثر و قابل توجه است.

 2. قرار دادن پیشنهاد

  پیشنهادهای ارزشمند و متمایز، کلیک‌های بیشتری را جذب می‌کنند که منجر به افزایش درآمد و سهم بازار می‌شود. آیا شما و رقبایتان تبلیغات یکسانی (مثلاً غربالگری یا مشاوره رایگان سلامت) ارائه می دهید؟ توجه داشته باشید که پیشنهاد در آگهی در کجا ظاهر می شود و به پیشنهاد خود یک مکان متفاوت بدهید. به عنوان مثال، اگر رقیب شما همیشه غربالگری های بهداشتی رایگان را در ابتدای عنوان خود تبلیغ می کند، رقیب شما را در جای دیگری قرار دهید تا خود را متمایز کرده و برجسته شوید.

تحلیل رقابتی جستجوی پولی همچنین مخارج/بودجه‌های تخمینی ماهانه را ارائه می‌دهد و به شما بینش ارزشمندی در مورد اینکه رقبای شما چگونه به شدت از بازار جستجوی پولی استفاده می‌کنند، می‌دهد. این دانش برای ایجاد یک بودجه ماهانه رقابتی بسیار مهم است.

با تمام آنچه گفته شد، گاهی اوقات، ساده ترین رویکرد تاثیرگذارترین نتایج را به همراه دارد. انجام جستجوهای زنده در Google و تجزیه و تحلیل تعداد دفعات و مکان‌هایی که رقبایشان ظاهر می‌شوند به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا سطح فرصت‌ها را تجزیه و تحلیل کنند، تعیین کنند چگونه محصولات و خدمات خود را متمایز کنند و بر نتایج جستجوی پولی تسلط پیدا کنند.

تحلیل رقابتی بازاریابی برای رسانه های اجتماعی پولی

بینش رقابتی برای رسانه های اجتماعی پولی برای یادگیری اینکه مخاطبان شما کجا هستند و چه چیزی با آنها طنین انداز می شود ضروری است. تجزیه و تحلیل رقابتی رسانه‌های اجتماعی به بیمارستان‌ها و ارائه‌دهندگان مکان‌های چندگانه درباره نحوه تعامل رقبای کلیدی با مخاطبان خود اطلاع می‌دهد. ما معمولاً قبل از راه‌اندازی یک کمپین جدید یا بهینه‌سازی یک کمپین موجود، تحلیل رقابتی رسانه‌های اجتماعی را انجام می‌دهیم.

رسانه‌های اجتماعی دائماً در حال تغییر هستند، اما یک چیز ثابت می‌ماند: به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد با مشتریان بالقوه در جایی که هستند ارتباط برقرار کنند و درگیر شوند: فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین، توییتر، یوتیوب و موارد دیگر. بیمارستان‌ها و سیستم‌های بهداشتی می‌توانند مخاطبان خود را جذب کنند و برند خود را با یک استراتژی رسانه اجتماعی قوی رشد دهند.

امروزه، رقبای کلیدی شما احتمالاً با مخاطبان هدف شما درگیر هستند، بنابراین ضروری است که استراتژی رسانه های اجتماعی خود را با استراتژی آنها هماهنگ کنید. اما نباید به همین جا ختم شود. برای تأثیرگذاری، باید بدانید که آنها چه کاری انجام می دهند، چه کاری انجام نمی دهند، کجا این کار را انجام می دهند، و چگونه باید آن را بهبود بخشید.

تحلیل رقابتی بازاریابی رسانه های اجتماعی دارای سه محور اصلی است: 

 1. کانال‌ها

طیف وسیعی از کانال‌های رسانه‌های اجتماعی برای انتخاب وجود دارد، با این حال، مهم است که بدانید شما و رقبایتان کجا بیشتر فعال هستید و کدام کانال‌ها بیشترین تعامل را دارند. بسیاری از سازمان های مراقبت های بهداشتی متوجه می شوند که مخاطبان آنها از فیس بوک، توییتر و لینکدین حمایت می کنند. اگر متوجه شدید که یک رقیب فاقد حضور قوی در توییتر است، برای جذب مخاطب جدید، پیام‌های مبتنی بر ارزش را در این کانال تقویت کنید.

 1. محتوای پولی

  آیا رقبای شما تبلیغات پولی را در کانال های رسانه های اجتماعی خود اجرا می کنند؟ اگر چنین است، درک انواع تبلیغاتی که اجرا می‌کنند، لحن کپی آن‌ها، پیشنهاداتی که استفاده می‌کنند و CTAها (دعوت به اقدام) که استفاده می‌کنند ضروری است. این کمک می کند تا مشخص شود که آیا هدف آنها افزایش آگاهی از نام تجاری، تولید سرنخ، تبدیل و غیره است یا خیر. دانستن این اهداف و دیدن تبلیغات پولی آنها بینش ارزشمندی را در مورد استراتژی اجتماعی پولی شما ارائه می دهد.

  کتابخانه تبلیغات فیس بوک راهی سریع و کارآمد برای جمع آوری این دانش است که به سازمان های مراقبت های بهداشتی این امکان را می دهد تا استراتژی خود را برای جذب مخاطبان بزرگ و شبیه به هم تغییر دهند. این کتابخانه به شما امکان دسترسی به:

 2. را می‌دهد

  • هر تبلیغی که در حال حاضر در فیس بوک و اینستاگرام در حال اجرا است،
  • هزینه کلی تبلیغات برای هر صفحه،
  • و تبلیغات کدام صفحات به یک کلمه کلیدی خاص اشاره دارد.
 1. محتوای ارگانیک

  بسیاری از سازمان های مراقبت های بهداشتی از محتوای پولی برای رشد موثر و سریع مخاطبان خود استفاده می کنند. با این حال، ادامه ساختن یک پایه محکم از محتوای ارگانیک برای حمایت از آنها ضروری است. محتوای غیر پولی به شما این امکان را می دهد که عضله خلاق خود را منعطف کنید و مخاطبان خود را به روش های منحصر به فردتری درگیر کنید. هدف اصلی محتوای ارگانیک این است که به مخاطبان شما ارزشی را ارائه دهد که از رقبای شما دریافت نمی کنند.

برای ایجاد درک عمیق از رقبای آرمانی، مستقیم و ثانویه زمان بگذارید. این دانش به شما کمک می کند تا تصمیمات بهتر و آگاهانه تری بگیرید و در نهایت رتبه SERP خود را بهبود ببخشید، مخاطبان بیشتری را جذب کنید و کسب و کار خود را توسعه دهید.

به عنوان نکته پایانی، تجزیه و تحلیل رقابتی صنعت مراقبت های بهداشتی برای هر شاخه بازاریابی بدون شک در طول زمان تغییر خواهد کرد. برای رقابتی ماندن و تسلط بر رتبه بندی نتایج جستجوی ارگانیک، پولی و محلی، انجام این تحلیل ها به طور منظم ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید