شما در حال مشاهده هستید راهنمای عملی شما برای مدیریت مصاحبه رسانه ای خود به خود

راهنمای عملی شما برای مدیریت مصاحبه رسانه ای خود به خود

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Doctor doing a media interviewوقتی رسانه های خبری به طور ناگهانی در مورد یک خبر داغ در خانه شما را می زنند، چه می کنید؟ اگر یک یا چند نفر از اعضای مطبوعات خواهان مصاحبه رسانه ای باشند چه می شود؟ بدون اطلاع زیاد، آنها به دنبال نظر پزشکی متخصص یا دیدگاه حرفه ای شما هستند. برای رسانه ها مفید است که بدانند شما در دسترس هستید. و آنها به این واقعیت احترام می گذارند که شما می توانید اطلاعات معتبر مفیدی ارائه دهید.

آیا در حیاط خلوت کوچک شما اتفاق نمی افتد؟ در واقع، این کار را انجام می دهد. همیشه در اخبار مورد علاقه محلی قابل توجهی وجود دارد. یک نمونه اخیر، اخبار مربوط به آب آشامیدنی بالقوه آلوده در محوطه مدرسه بود. جای تعجب نیست که دانش‌آموزان بیمار بودند و رسانه‌های خبری برای دریافت اطلاعات با مدیران بیمارستان و پزشکان محلی تماس گرفتند.

متخصصین مراقبت های بهداشتی محلی منابع عالی برای ارائه اطلاعات و توصیه های حیاتی به مردم به موقع بودند. اما در دسترس بودن یا پاسخگویی به رسانه های محلی اتفاق خوشایندی نیست. آمادگی برای اینکه اجازه دهید تخصص شما بدرخشد حیاتی است. و در صورت انجام، ممکن است نام شما در فهرست مخاطبین رسانه به عنوان منبعی در آینده بالا باشد.

در اینجا 10 نکته عملی برای صاف کردن نظرات حرفه ای یا بینش پزشکی شما هنگام انجام یک مصاحبه رسانه ای آورده شده است:

شخصیت متخصص خود را لهستانی کنید. اگر در ارائه‌های اجتماعی یا حرفه‌ای درگیر هستید، ممکن است در مقابل عموم راحت باشید. برای دیگران، برای مقتدر بودن و راحت به نظر رسیدن نیاز به تمرین دارد. آروم باش. به یاد داشته باشید که “آنها” با شما تماس گرفتند، بنابراین تخصص شما چیزی نیست که نیاز به اثبات داشته باشید.

هرگز به سؤالی با «بله» یا «خیر» پاسخ ندهید. همیشه پاسخ خاصی بدهید. اگر خبرنگار توپ را رها کرد و از این نوع سوال پرسید، در نظر بگیرید که چگونه دیدگاه شما منجر به پاسخ بیش از یک کلمه می شود.

مختصر و مستقیم باشید. “به نظر کارشناس من…” و موارد مشابه ذخیره شده تأثیر کمتری نسبت به گفتن ساده دارند، «دو هزار نفر ممکن است در معرض آب آشامیدنی ناسالم قرار گرفته اند.”

مختصر باشید. از کانون توجه آنلاین و در اخبار خود نهایت استفاده را ببرید. اعضای رسانه ممکن است قبل از مصاحبه به شما هشدار دهند. بنابراین اگر زمان آماده‌سازی دارید، اعداد، تاریخ‌ها و جزئیات را از قبل دریافت کنید که پاسخگویی به سؤالات پیش‌بینی‌شده را آسان می‌کند.

راست باشید. اگر پاسخی ندارید، این را بگویید، اما پیشنهاد دهید تا متوجه شوید. اگر موافق نیستید، توضیح دهید.

گریز نباشید. زمانی که با پاسخی گیج کننده یا ناشناخته مواجه می شوید، ماهیگیری برای نوعی پاسخگویی بد به نظر می رسد و شهرت متخصص شما را کاهش می دهد.

آهسته حرکت کنید. گاهی اوقات اعصاب بیش از حد فعال باعث می شود که صحبت کردن بر سر صحبت های دیگران آسان شود. با دقت گوش کنید و متفکرانه پاسخ دهید. مکث و جمع آوری افکارتان اشکالی ندارد. و با اصطلاحاتی که به راحتی قابل درک است صحبت کنید (اصطلاحات تخصصی غیر فنی و غیر پزشکی).

مصاحبه‌گر را وادار نکنید که حقایق را شکار کند. اگر برای رسیدن به پاسخ باید چندین بار از شما خواسته شود، وقت همه را تلف می‌کنید. سریع به اصل مطلب برسید.

هر چیزی که می گویید ثبت شده است. صرف نظر از آنچه به شما گفته شده یا وعده داده شده است، چیزی به نام «خارج از رکورد» وجود ندارد. اگر آن را بگویید، باید انتظار داشته باشید که نقل قول شود.

رابطه خوب پس از مصاحبه برقرار کنید. سعی نکنید اطلاعات را چرخانده یا نپرسید که مصاحبه چه زمانی و چگونه ظاهر می شود. یک خبرنگار خوب به شما نمی گوید. برای دیدن داستان قبل از انتشار درخواست نکنید. این اتفاق نخواهد افتاد اگر نگران درست بودن حقایق یا ارقام هستید، پس از مصاحبه مجدداً تأیید کنید.

از خودتان لذت ببرید! اینکه نظر شما از شما خواسته شود، تملق آمیز است. تماس‌های رسانه‌های خبری – اعم از تبلیغاتی یا درخواستی – که به درستی مدیریت شوند، شهرت شخصی و حرفه‌ای شما را تقویت می‌کنند و موقعیت شما را در جامعه و فراتر از آن تقویت می‌کنند.

این نکات کلیدی را هنگام صحبت با مطبوعات، مردم و همکاران در حرفه مراقبت های بهداشتی در نظر بگیرید. اگر به نکات اضافی درباره ارائه‌های حرفه‌ای، هنرهای زیبای «جک اخبار» یا صدای متخصص محلی بودن علاقه دارید، لطفاً با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید