شما در حال مشاهده هستید راهنمای مدیر عامل برای استراتژی های بازاریابی بیمارستانی: 7 پیروزی که باید از سرمایه گذاری خود انتظار داشته باشید

راهنمای مدیر عامل برای استراتژی های بازاریابی بیمارستانی: 7 پیروزی که باید از سرمایه گذاری خود انتظار داشته باشید

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه
Female CEO posing for a photo with the office building and river behind her.

مدیرعامل بیمارستان ها و سیستم های بهداشتی باید تیم های خود را برای مقابله موفقیت آمیز با چالش های روزانه بیشمار هدایت کنند. و ما می دانیم که چیزی بیش از بازاریابی در ذهن شما وجود دارد.

مدیران عامل مسئول ارائه مراقبت های بهداشتی عالی به جوامع، تجربه بیمار، ایمنی بیمار، روابط با پزشک، بازپرداخت، اهداکنندگان، روابط کارکنان، درمان بیماران COVID-19، توزیع واکسن، سرمایه گذاری های سرمایه، حفظ و افزایش اعتماد عمومی، روابط جامعه هستند. و در نهایت نشاط و سلامت مالی بیمارستان.

اما اگر بازاریابی بتواند به شما در دستیابی به این اهداف بزرگتر کمک کند چه؟

پس از کارکردن با بیمارستان‌ها و سیستم‌های بهداشتی بی‌شماری در طول سال‌ها، متوجه شدیم که نگرش‌های مدیرعامل نسبت به استراتژی‌های بازاریابی بیمارستانی بسیار متفاوت است. در حالی که برخی از مدیران اجرایی به شدت در مورد ارزش بازاریابی شک دارند، برخی دیگر آن را به عنوان یک جزء جدایی ناپذیر برای دستیابی به چشم انداز و اهداف بزرگتر بیمارستان می دانند. این مدیران عامل از تیم ها و آژانس های بازاریابی خود انتظارات زیادی دارند.

ما می‌دانیم که بخش‌های بازاریابی بیمارستان‌ها متفاوت هستند. برخی صدها نفر دارند، در حالی که برخی دیگر فقط تعداد انگشت شماری دارند. برخی از بیمارستان ها از آژانس ها استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر از این کار استفاده نمی کنند.

صرف نظر از اندازه، منابع و قابلیت های بیمارستان شما، بازاریابی می تواند یک سرمایه گذاری استراتژیک باشد تا هزینه. علاوه بر این، بازاریابی می تواند به شما کمک کند به اهداف بیمارستانی بزرگتر خود برسید.

7 روشی که بازاریابی می تواند اهداف بیمارستانی بزرگتر شما را محقق کند

1) بازاریابی می تواند ROI مثبتی ارائه دهد.

وقتی بازاریابی به درستی انجام شود، می‌تواند بازگشت سرمایه مثبت و قابل اثباتی را ارائه دهد. حداقل، بیمارستان شما باید ضبط تماس همراه با ردیابی تماس و ردیابی فرم داشته باشد.

ردیابی تماس قابلیتی است که به شما امکان می دهد شماره تلفن های قرار داده شده در تبلیغات، ایمیل و کمپین های تبلیغات دیجیتال را ردیابی کنید. با استفاده از این ویژگی، می‌توانید منبع بیماران بالقوه را شناسایی کرده و منابع ارزشمندترین تماس‌های خود را ردیابی کنید.

در حالت ایده‌آل، داده‌های ردیابی تماس و فرم را در داشبورد 24 ساعته مطابق با HIPAA در دسترس خواهید داشت. می‌توانید با مشاهده اسناد، گزارش‌ها و معیارها، از جمله هزینه به ازای کلیک، هزینه هر نمایش، و هزینه هر درخواست، به سرعت هزینه هر درخواست خود را در داشبورد تعیین کنید.

نرم افزار بازاریابی پیشرفته این داده ها را با افرادی که بیمار می شوند یکپارچه می کند. بیمارستان‌های پیشرفته‌تر این نتایج را با سوابق الکترونیکی سلامت و سوابق پذیرش ترکیب می‌کنند تا پذیرش واقعی را تأیید کنند و ROI دقیق را تعیین کنند.

در حالی که اکثر مردم به این رویکرد برای بازاریابی دیجیتال فکر می کنند، ردیابی و ضبط تماس نیز برای تبلیغات سنتی استفاده می شود.

2) بازاریابی به توسعه و حمایت از برند بیمارستان کمک می کند.

یک برند چیزی فراتر از یک لوگو است. این پیام و تجربه ای است که می خواهید برای بیماران، اهداکنندگان، کارکنان، پزشکان و جامعه بزرگتر ارائه دهید.

با همسویی مناسب بین برند و بازاریابی، بازاریابی می تواند به انتقال شخصیت، صدا و لحن مناسب بیمارستان به همه مخاطبان کمک کند.

وقتی استراتژی برند شما با بازاریابی همسو می شود، می توانید انتظار داشته باشید:

  • برندی که در استراتژی کسب و کار بزرگتر شما قرار می گیرد
  • پیام رسانی موثر و ثابت
  • کمپین های بازاریابی مقیاس پذیر

علیرغم هزینه‌ها و پیچیدگی‌های ذاتی مرتبط با تغییر برند بیمارستان و سیستم سلامت، ادغام‌های مداوم آنها را در سال‌های اخیر بسیار رایج کرده است. بیشتر برندهای جدید بیمارستانی شامل آژانس‌های استخدام با تخصص عمیق در برندسازی می‌شوند. اگر قصد دارید برند بیمارستان را تغییر دهید، در اینجا برخی از آخرین پست های ما در مورد برندسازی آمده است:

3) بازاریابی می تواند به تبدیل درخواست های بیمار به بیماران جدید و بازگشتی کمک کند.

استراتژی های بازاریابی بیمارستانی باید بیماران جدید و بازگشته را مورد توجه قرار دهند. در حالی که دریافت پرس و جو ضروری است، مسلماً مهم تر است که بدانید چگونه می توانید سؤالات را به بیمار تبدیل کنید. بازاریابی باید بخشی از مکالمه باشد که این پرسش‌ها به کجا خواهند رفت.

چگونه می‌خواهید به سؤالات بیمار جدید پاسخ دهید؟ همه چیز به نحوه ساختار مرکز تماس خود. بدون استراتژی، تماس‌کنندگانی که برای اولین بار تماس می‌گیرند ممکن است به بخش‌هایی فرستاده شوند که برای تبدیل پرسش‌ها به بیماران جدید مجهز نیستند. در عوض، ممکن است یک بخش ویژه ایجاد کنید که برای رسیدگی به این تماس‌ها طراحی شده است و یک CTA مانند یک قرار ملاقات، وبینار، یک تور در بیمارستان، یا تماشای یک ویدیو در اختیار آنها قرار دهید.

بازاریابی همچنین می‌تواند به استراتژی‌هایی برای تقویت روابط بیمار کمک کند. هنگامی که یک جراحی ماه ها طول می کشد، سیستم پیگیری و روند فروش چگونه است؟

4) بازاریابی به بهبود سلامت کل جامعه کمک می کند.

همراه با آوردن بیماران برای بیمارستان خود، به سلامت جامعه خود کمک می کنید. بیمارستان شما در موقعیتی منحصر به فرد برای کمک به بهبود سلامت عمومی از طریق آموزش در مورد تغذیه، ورزش، سیگار کشیدن و واکسن کووید-19.

5) بازاریابی می‌تواند به بیمارستان‌ها در ایجاد ارجاع به پزشک کمک کند.

بسیاری از بیمارستان ها از ترکیبی از پزشکان شاغل و مطب های خصوصی پذیرش دریافت می کنند. در هر دو مورد، بیمارستان ها اغلب به دنبال ایجاد روابط و ارجاع از طریق رابطان پزشک هستند. بازاریابی می تواند از طریق مواد بازاریابی و بازاریابی دیجیتال مداوم از تلاش های آنها حمایت کند.

به همراه آخرین استراتژی‌هایی برای ایجاد مراجعات به پزشک، بازاریابی می‌تواند با ارائه مواد و محتوای با کیفیتی که برای آموزش پزشکان و جلب اعتماد آنها نیاز دارند، به رابطان پزشک کمک کند.

6) بازاریابی بیمارستانی می تواند از روابط عمومی و استراتژی های مدیریت بحران پشتیبانی کند.

چه روابط عمومی بخشی از بازاریابی باشد یا مستقل، بیمارستان‌های موفق بین بخش‌ها همسویی دارند.

روابط عمومی حوزه وسیعی است که به طور سنتی شامل موارد زیادی است: مطبوعات مثبت، اجتناب از رسانه های منفی، برگزاری کنفرانس های مطبوعاتی، ترتیب مصاحبه، مدیریت بحران، رویدادهای اجتماعی، و ارتباطات شرکتی. در سال های اخیر، روابط عمومی اغلب در رسانه های اجتماعی نیز درگیر است.

در حالی که کدام بخش مسئول کدام وظایف در بیمارستان است، همسویی کلید یک استراتژی موفق روابط عمومی است.

7) بازاریابی می‌تواند از تلاش‌های سایر سهامداران پشتیبانی کند.

بیمارستانها ذینفعان زیادی دارند، از پزشکان و کارکنان گرفته تا اهداکنندگان و جامعه بزرگتر. بازاریابی می تواند از هر نوع ذینفع پشتیبانی کند.

وقتی صحبت از پزشکان می شود، بازاریابی می تواند از طریق پیام رسانی و کمپین های مختلف به تحقق چشم انداز بیمارستان کمک کند. به این ترتیب، آنها می توانند به پزشکان کمک کنند تا در مورد دید بیمارستان هیجان زده شوند.

آیا نگران روابط اهداکنندگان هستید؟ یک هدف مشترک جذب اهداکنندگان جدید و واداشتن اهداکنندگان موجود به مقدار قابل توجهی است. بازاریابی می‌تواند به حمایت از تلاش‌ها کمک کند تا اهداکنندگان احساس خوبی نسبت به کمک‌های خود داشته باشند و برای آنها ارزشی برای کمک‌هایشان فراهم کند.

وقتی صحبت از کارمندان می شود، بازاریابی می تواند به پرورش فرهنگ سالم کمک کند. آن‌ها می‌توانند به بیان دیدگاهی که به آن افتخار می‌کنند کمک کنند.

در نهایت، استراتژی‌های بازاریابی بیمارستانی نیز همانطور که در بالا ذکر شد، می‌تواند به جامعه گسترده‌تر کمک کند.

در زیست رایان، شاهد بوده ایم که بازاریابی نقشی حیاتی در سلامت مالی و سرزندگی بیمارستان ایفا می کند. با هماهنگی و هماهنگی بین برند، بازاریابی و کارکنان، یک بیمارستان می تواند با موفقیت افراد را گرد هم آورد، جامعه را پرورش دهد و رشد کند.

دیدگاهتان را بنویسید