شما در حال مشاهده هستید راهنمای موفقیت زیست رایان برای نظرسنجی بیمار و شهرت آنلاین

راهنمای موفقیت زیست رایان برای نظرسنجی بیمار و شهرت آنلاین

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 4 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Doctor conducting survey

مأموریت زیست رایان این است که از بینش‌های مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی و راه‌حل‌های فناوری نوآورانه استفاده کند تا به مشتریان خود کمک کند تا از افزایش مصرف‌گرایی در مراقبت‌های بهداشتی و مدل‌های بازپرداخت در حال تکامل بهتر عبور کنند. ما به مشتریان خود کمک می کنیم تا با افزایش سهم بازار، بهبود نتایج سلامت، و افزایش میزان و سرعت جمع آوری پرداخت بیماران، نتایج تجاری و بالینی را تقویت کنند.

یکی از پرکاربردترین جریان‌های کاری در میان ده‌ها موردی که برای کمک به مشتریان خود برای افزایش سهم بازار به کار می‌گیریم، نظرسنجی‌های بیماران است. با شخصی‌سازی پیام‌های SMS/متن و ایمیل با استفاده از بینش‌های روان‌شناختی و اولویت‌های ارتباطی بیمار و در عین حال به کارگیری پاسخ دو طرفه، سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند بازخورد بیمار را دریافت کنند، این بازخورد را به ارائه‌دهندگان و کارکنان خود برای بهبود تجربه بیمار، و ارتقای شهرت آنلاین خود ارائه دهند.

گزینه های نظرسنجی زیست رایان

مطابق با تمام خدمات زیست رایان، گردش کار نظرسنجی بیمار بسیار قابل تنظیم است و ما با مشتریان خود برای تعیین اهداف آنها قبل از طراحی و به کارگیری راه حل آنها کار می کنیم. سپس، نظارت در طول زمان، ما اغلب بهینه‌سازی‌ها و بهبودهایی را برای به حداکثر رساندن عملکرد پیشنهاد می‌کنیم. هیچ دو مشتری زیست رایان گردش کار یکسانی ندارند – و این مقایسه نتایج را دشوار می کند. با این حال، هدف این مقاله ارائه تعدادی از معیارهایی است که اکثر مشتریان ما مشاهده می‌کنند و تعیین می‌کنند که کدام گزینه‌ها بیشترین موفقیت را در دستیابی به آن اهداف دارند. از دیدگاه سطح بالا، ما دو گزینه اصلی تحویل نظرسنجی و دو مقیاس اساسی را ارائه می‌دهیم.

«گزینه‌های تحویل نظرسنجی» به روشی که بیمار نظرسنجی می‌کند اشاره دارد. این موارد در زیر مشخص شده است:

 • نظرسنجی به سبک پیوند. با این سبک نظرسنجی، به بیمار پیوندی داده می‌شود که روی آن کلیک می‌کند تا بازخورد بدهد. این لینک از طریق پیامک یا ایمیل داده می شود. هنگامی که یک بیمار روی پیوند کلیک می کند، به یک فرم وب منتقل می شود که در آن نظرسنجی تکمیل می شود.
 • نظرسنجی به سبک پیامکی. با نظرسنجی پیامکی، سوالات نظرسنجی مستقیماً در کانال پیامک پرسیده می شود و بیمار به سادگی به پیامک پاسخ می دهد تا بازخورد خود را ارائه دهد.
 • در پایان هر دو نظرسنجی، به طور کلی گزینه ای برای بیمار ارائه می شود که در یک یا چند پلت فرم رسانه اجتماعی بازخورد خود را ارائه دهد. از آنجایی که این پلتفرم بیشترین استفاده را در بین مشتریان ما دارد، تجزیه و تحلیل ما بر نتایج Google Review متمرکز شد.

تقریباً همه مشتریان زیست رایان از دو مقیاس اساسی استفاده می کنند:

 • مقیاس پنج ستاره — از بیماران خواسته می شود که تجربه خود را در مقیاس 1-5 رتبه بندی کنند که 5 بیشترین رضایت را دارد.
 • مقیاس NPS (امتیاز خالص پروموتر) – از بیماران خواسته می‌شود که مکان کلینیک را به یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود در مقیاس 0-10 ارجاع دهند که احتمال آن 10 است.

نتایج بر اساس گزینه های نظرسنجی

تعداد مکان‌هایی که مشتریان مراقبت فوری زیست رایان دارند به‌طور چشمگیری متفاوت است، از یک مکان تا صدها. این تفاوت در اندازه، مقایسه را کمی چالش برانگیزتر می کند، به دلیل تفاوت های آشکار بازاریابی بین این نوع گروه ها. به همین دلیل، ما گروه‌بندی‌های معیاری ایجاد کرده‌ایم که مشتریان را بر اساس اندازه جمع می‌کنند، علاوه بر گزینه‌های تحویل و مقیاس که در بالا ذکر شد. داده‌های شش گروه معیار ما در زیر ذکر شده است.

توضیحات گروه:

 • گروه 1: مشتریان زیست رایان که از نظرسنجی به سبک پیوند، مقیاس پنج ستاره و بیش از پنج مکان استفاده می کنند
 • گروه 2: مانند گروه 1، اما با پنج مکان یا کمتر
 • گروه 3: مشتریان زیست رایان که از نظرسنجی به سبک پیامک، مقیاس پنج ستاره و بیش از پنج مکان استفاده می کنند
 • گروه 4: مانند گروه 3، اما با پنج مکان یا کمتر
 • گروه 5: مشتریان زیست رایان که از نظرسنجی به سبک پیامک، مقیاس NPS و دارای بیش از پنج مکان استفاده می‌کنند
 • گروه 6: مانند گروه 5، اما با پنج مکان یا کمتر

گروه

مشتریان در گروه

% تکمیل نظرسنجی

تبدیل Google %[1]

رتبه‌بندی Google

مرورهای ماهانه Google در هر کلینیک

1

3

17.4%

9.2%

4.73

27.15

2

3

9.5%

6.3%

4.33

6.00

3

3

26.5%

5.1%

4.34

15.29

4

8

33.7%

3.2%

4.65

13.34

5

5

24.2%

2.9%

4.48

10.28

6

7

28.2%

2.9%

4.55

7.45

میانگین کلی

25.8٪

4.2%

4.54

12.26

[1] درصد تبدیل Google با تقسیم تعداد بررسی‌های 4 و 5 ستاره بر تعداد نظرسنجی‌های تکمیل‌شده محاسبه می‌شود – اینها افرادی هستند که از تکمیل یک نظرسنجی تبدیل می‌شوند. سپس یک نظر در Google بگذارید

یافته‌های قابل توجه:

 • نظرسنجی به سبک پیامک به طور چشمگیری در درصد تکمیل نظرسنجی سبک پیوند بهتر است (میانگین 29.0٪ تا 13.5٪)، اما سبک پیوند معمولاً از سبک SMS برای بررسی های Google (میانگین 16.58 تا 11.14) پیشی می گیرد.
 • از نظر درصد تکمیل تفاوت معناداری بین نظرسنجی 5 ستاره و NPS وجود ندارد. با این حال، پیامک 5 ستاره برای نظرات Google در هر کلینیک (میانگین 14.83 تا 8.63).
 • گروه‌های مراقبت فوری زنجیره‌ای بزرگ‌تر، بدون در نظر گرفتن نوع و مقیاس نظرسنجی، نظرات Google بیشتری را در هر کلینیک نسبت به گروه‌های کوچکتر به دست می‌آورند.
 • بالاترین بررسی‌ها در هر کلینیک توسط گروه 1 به دست می‌آید، اما کمترین آن در گروه 2 است — تنها تفاوت در تعداد کلینیک‌ها است.

نتایج بر اساس جغرافیا

یک مؤلفه اضافی که به نظر می‌رسد بر تمایل بیماران برای تکمیل نظرسنجی و گذاشتن بررسی تأثیر می‌گذارد، جغرافیا است. همین داده ها در زیر بر اساس پنج منطقه جغرافیایی تجزیه می شوند.

گروه

توضیحات

مشتریان در گروه

% تکمیل نظرسنجی

% تبدیل Google

رتبه‌بندی Google

مرورهای ماهانه Google در هر کلینیک

1

غرب

5

23.62%

2.7%

4.54

7.65

2

غرب میانه

9

24.83٪

4.6%

4.54

11.41

3

جنوب غربی

3

16.44%

6.3%

4.43

8.73

4

جنوب شرقی

7

30.15%

4.4%

4.58

19.16

5

شمال شرقی

7

28.74%

2.5%

4.36

11.92

یافته‌های قابل توجه:

 • جنوب شرقی بالاترین عملکرد را در همه دسته ها دارد.
 • بیماران شمال شرقی تمایل بیشتری برای تکمیل نظرسنجی دارند، اما تمایلی به ادامه بررسی Google ندارند. از سوی دیگر، بیماران غرب میانه، کمتر احتمال دارد یک نظرسنجی را تکمیل کنند، اما تمایل بیشتری به رفتن به Google دارند.
 • به‌نظر می‌رسد جلب رضایت شمال شرقی سخت‌ترین است – آنها پایین‌ترین رتبه‌بندی Google را دارند.
 • غرب و جنوب غربی هر ماه به میزان قابل توجهی نظرات Google را در هر کلینیک کمتر می کنند.

ارزش نظرسنجی

پیوندهای زیر اطلاعات بیشتری در مورد ارزش بررسی‌های آنلاین ارائه می‌دهند:

دیدگاهتان را بنویسید