شما در حال مشاهده هستید رسیدن به سطح بعدی بازاریابی موفق گروهی

رسیدن به سطح بعدی بازاریابی موفق گروهی

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Doctors and nurses standing together in a circle holding puzzle pieces outاگر برنامه شما اجازه یک لحظه آرام را می دهد، به چشم انداز رقابتی نگاه کنید. بازاریابی گروهی به طور مداوم برای همگام شدن با ادغام ها، جمع آوری ها و اکتساب ها به چالش کشیده می شود. بدانید یا ندانید، شرایط کسب و کار در منطقه خدماتی شما در چند ماه گذشته تغییر کرده است. ممکن است قلمرو تغییر کرده باشد. و چه بخواهیم چه نخواهی، تنها عامل قابل پیش بینی تداوم تغییر است.

ما با ده ها مدل کسب و کار در سراسر آمریکا کار کرده ایم. و معلوم می‌شود که پویایی و اقتصاد مراقبت‌های بهداشتی اغلب شیوه‌های پزشکی گروهی جدید (یا به طور قابل توجهی بازسازی‌شده) ایجاد می‌کند.

اندازه گروه – از دو تا 100 ارائه دهنده – یک متغیر است. و اینکه شیوه های گروهی دقیقاً چگونه بازاریابی خود را انجام می دهند نیز بسیار متفاوت است. توسعه کسب و کار جدید چالش برانگیز است، حتی اگر فقط یک متخصص وجود داشته باشد. اما در دست تصمیم گیرندگان متعدد، منافع متضاد بسیاری از صداها اغلب اهداف بازاریابی را گسترش می دهند. متأسفانه، تصمیمات درست بازاریابی اغلب با یک کشمکش داخلی خرد می‌شوند که:

 • تلاش برای راضی کردن همه در واقع هیچ کس را راضی نمی کند
 • یک تلاش اجماع با نیت خوب باعث کاهش یا هدایت اشتباه می شود
 • پزشکان وقف کار پزشکی/بالینی خود هستند نه بازاریابی
 • نظرات، دیدگاه‌ها و اهداف متفاوت یا تضاد دارند

نمونه‌های موردی بازاریابی تمرین گروهی…

مثال اول در دنیای واقعی – گروه پزشکی 10 ارائه‌دهنده را در نظر بگیرید که:

 • 2 پزشک طرفدار بازاریابی هستند
 • 2 پزشک به شدت با بازاریابی مخالف هستند
 • 6 پزشک در وسط قرار دارند (و قابل نوسان هستند)

در این سناریو، تصمیمات کلیدی احتمالاً مورد حمایت یا مقاومت قرار می گیرند. متأسفانه، تلاش برای دستیابی به اجماع باعث از بین رفتن شجاعت می شود – و ایده ها می میرند. ممکن است ایده‌های بی‌ربط یا ضعیف‌شده شرکت‌کنندگان را خوشحال کند، اما معمولاً استراتژی‌ها یا تاکتیک‌هایی بی‌اثر هستند.

رویکرد بهتر تفویض اختیار و مسئولیت است و به یک نفر بودجه، منابع و پاسخگویی عملکرد لازم برای دستیابی به اهداف مشخص و کمی داده شده است.

مثال دوم در دنیای واقعی – تمرین گروه بزرگ.

وقتی یک تمرین گروهی بزرگتر می شود، پزشکان شریک اغلب کمتر و کمتر در توسعه کسب و کار شرکت می کنند. آنها بازاریابی را برای رهبری به یک مدیر یا مدیر عامل واگذار می کنند. یا در برخی موارد، این گروه از یک “فرد بازاریابی” استفاده می کند. معمولاً متوجه می‌شوید که مدیر/مدیر عامل دارای اختیارات است، اما آنها تجربه بازاریابی محدودی دارند. از طرف دیگر، شخص بازاریابی، دانش و تجربه دارد، اما بسیار نادر است که دارای اختیارات قوی باشد.

برای بدتر شدن اوضاع، در برخی از مراکز بزرگ، تعداد زیادی از پزشکان کاملاً به توسعه منابع تجاری جدید بی‌علاقه هستند. و به همین دلیل، تلاش بازاریابی اغلب با شکست مواجه می شود.

رویکرد بهتر: حتی با گروه‌های بسیار بزرگ ۱۰۰ نفره یا بیشتر، پزشکان باید درگیر شوند. راه حل عملی ایجاد یک کمیته بازاریابی است. در تجربه ما، زمانی که کمیته نماینده خوبی از کادر پزشکان باشد و رهبران محترم را در عمل شامل شود، این یک رویکرد موثر است.

کشش برای بازاریابی تمرین گروهی…

از طریق هر یک از این دو رویکرد – یک رهبر بازاریابی توانمند یا یک کمیته بازاریابی قوی – موفقیت بازاریابی برای یک تمرین گروهی همچنان با مشکلات و چالش‌هایی روبرو خواهد بود. پیمایش “سیاست” در یک گروه طیفی از نظرات، حساسیت ها و علایق را می پذیرد و آنها را متعادل می کند.

توصیه 1: یک برنامه بازاریابی جامع ایجاد کنید. اهداف، مقاصد، مخاطبان هدف، موقعیت‌یابی، رقبا، بودجه و شش راه اثبات‌شده ما برای بازاریابی یک سازمان بهداشتی را با دقت در نظر بگیرید. اگر سوالی دارید یا جزئیات بیشتری می خواهید با ما تماس بگیرید.

توصیه 2: در حالی که از ایده های سازنده گروه استقبال می شود، اولین گام شامل هزینه کردن منابع برای پروژه های حیوانات خانگی یا “اسپاگتی” نمی شود (بیایید-ببینیم-چه می چسبد) ایده های بازاریابی متأسفانه، این اولین اشتباه رایج است که به طور موثر منابع گرانبها را هدر می دهد. لطفاً به شماره 1 و 3 مراجعه کنید.

توصیه 3: اگر زمان و مکانی برای برون سپاری وجود داشت، همین جاست. اکثر فعالیت ها تجربه بازاریابی عملی، توانایی یا منابع زیر سقف خود را ندارند. رشد جدی تمرین و موفقیت در کسب و کار مستلزم هدایت و پشتیبانی تخصصی یک آژانس تبلیغاتی با تجربه و حرفه ای است.

با این خطر که به نظر خودخواه به نظر برسد، تصمیم شما باید این باشد که بازاریابی گروهی را به شرکت ما یا شخص دیگری برون سپاری کنید. اما در این مرحله از بلوغ، توسعه کسب و کار دیگر یک پیشنهاد D-I-Y نیست.

بهترین رویکرد حفظ و اعتماد به یک منبع آگاه و با تجربه آژانس است. ما آماده کمک هستیم اگر آماده بحث در مورد رفتن به سطح بعدی و فراتر از آن هستید و از استعدادی برای تولید نتایج قابل اندازه گیری استقبال می کنید، بیایید صحبت کنیم. امروز با شماره 800-656-0907 با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید