شما در حال مشاهده هستید رفتار متقابل و روانشناسی چرا نمونه ها می فروشند

رفتار متقابل و روانشناسی چرا نمونه ها می فروشند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Woman holding up a sample tray of cheese with little medical toothpick flags sticking outدر دنیای خرده فروشی، یافتن رایگان یا کم آسان است. -نمونه‌های هزینه کالا، خدمات، و تست طعم و مزه همیشه محبوب چیپس ترد (طعم جدید) با بیکن. فراتر از دیوار بازاریابی مراقبت های بهداشتی، رفتار متقابل و روانشناسی نمونه ها، بیت های تست و مدل های آزمایشی سابقه ای طولانی و موفق دارند.

خرده‌فروشان می‌دانند که دادن مقداری از چیزی (مثلاً یک خورده غذا در فروشگاه) می‌تواند تقریباً به‌طور جادویی درها را به روی خرید فوری محصول باز کند و عملکرد فروش را افزایش دهد. در برخی موارد، نمونه ها به طور چشمگیری فروش را تا 2000 درصد افزایش دادند. [Supermarket News]

برخی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مقاومت می کنند و متعجب می شوند: “چرا باید هر چیزی را به صورت رایگان تقدیم کنم.” مسلماً، مفهوم تجاری سازی انتقال فوری به مراقبت های بهداشتی نیست. هر موقعیت تمرینی منحصر به فرد است، و شما به برخی از سازگاری های خلاقانه نیاز دارید. “نمونه” تست درایو، تست طعم شما می تواند به یک تجربه، یک رویداد یا نوعی اطلاعات یا آموزش تبدیل شود.

ارتباط متقابل و دلایل دیگر برای فروش نمونه‌ها…

درک روانشناسی چرایی فروش نمونه‌ها، می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید این مفهوم چگونه و در کجا ممکن است در دفتر شما اعمال شود.

قانون متقابل. این پایه روانشناختی یک ویژگی انسانی است که تقریباً در همه افراد وجود دارد. وقتی کسی کاری برای ما انجام داده است، ما احساس وظیفه می کنیم – اغلب یک احساس قوی – در ازای انجام کاری. تمایل به پس دادن چیزی، خریدن چیزی در ازای آن، یا احساس تعهد معلق وجود دارد.

نمونه خطر را کاهش می دهد. طبیعی است که از ناشناخته بترسید، حتی زمانی که ریسک درک شده کوچک یا تصور شده باشد. یک رانندگی آزمایشی یا یک “نگاه کوتاه” آگاهی را افزایش می دهد، افراد ناآشنا را تغییر می دهد و خطر را کاهش می دهد. محیط مراقبت های بهداشتی اغلب استرس زا است. آشنایی می تواند اضطراب را کاهش دهد. بسته به ماهیت نمونه، یک فرد می‌تواند از ملاقات با ارائه‌دهندگان، کارکنان و دیگران راحت باشد و احساس کند که از قبل می‌شناسد.

مردم تمایل دارند با اطرافیان خود خرید کنند. فرایند نمونه به فروش زمانی که افراد دیگر در اطراف هستند بهتر عمل می کند. حضور دیگران رابطه متقابل را تقویت می کند. مطالعات نشان می دهد که آگاهی دیگران “میزان فشار اجتماعی برای خرید پس از نمونه” ایجاد می کند. [BFJ]

هدف تصویر بزرگ یک رابطه است…

ارائه نمونه به شکلی الهام بخش خرید کوتاه مدت است. اما هدف سطح بالاتر تعامل متقابل ایجاد یک ارتباط مستمر با مشتری، وفاداری به برند و خریدهای آتی است.

برای بیمارستان‌ها و ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی، مفهوم نمونه‌ها به مشاوره، غربالگری پزشکی، دستگاه‌های آموزشی یا آموزشی، ارائه‌های داخل مطب، وبینارها، پادکست‌ها، کتاب‌های الکترونیکی یا ده‌ها بخش آزمایشی مفید دیگر ترجمه می‌شود.

ارائه یک نمونه ساده – چه به عنوان یک تجربه آزمایشی یا به عنوان کمی خدمات یا اطلاعات – یک استراتژی مقرون به صرفه است. “انجام کاری در ازای آن” چیزی بیش از تشویق خریدهای اضافی و ارجاعات است. ادامه رابطه دری را به روی وفاداری به برند باز می کند، رمز و راز را از بین می برد، آموزش و اطلاع رسانی می کند، و مشتریان بالقوه را شناسایی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید