شما در حال مشاهده هستید روانشناسی در مقابل جمعیت شناسی در مراقبت های بهداشتی

روانشناسی در مقابل جمعیت شناسی در مراقبت های بهداشتی

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

زیست رایان Psychographic Segments

سیستم مراقبت های بهداشتی از داده های جمعیت شناختی و رفتاری (مانند استفاده از بیمارستان، داده های ادعاها) برای تعریف و شناسایی بیماران و جمعیت ها استفاده می کند. بیمارستان‌ها، شرکت‌های بیمه سلامت، مراکز مراقبت فوری و ارائه‌دهنده انواع بیماران و سایر مصرف‌کنندگان سلامت را در گروه‌بندی می‌کنند. خرده‌جمعیت‌ها از طریق فرآیند تقسیم‌بندی مصرف‌کننده برای اهداف بازاریابی، طبقه‌بندی ریسک و مشارکت بیمار.

بخش‌بندی مصرف‌کننده ابزار مفیدی برای ایجاد ویژگی و کارایی در هدف‌یابی است، اما آمارهای جمعیتی به اندازه‌ای پیش نمی‌روند که بر رفتار مصرف‌کننده سلامت تأثیر بگذارد. قبل از ارائه توضیحی برای این عبارت، ابتدا اجازه دهید اصطلاحات استفاده شده در این مقاله را تعریف کنیم.

طبق Merriam-Webster، جمعیت‌شناسی ویژگی‌های آماری است از جمعیت انسانی، به ویژه برای شناسایی بازارها استفاده می شود. اینها شامل سن، جنسیت، نژاد/قومیت و بسیاری از متغیرهای فیزیکی دیگر است.

اقتصاد اجتماعی عوامل اجتماعی و اقتصادی هستند، مانند درآمد، تحصیلات و اشتغال و بر توانایی فرد برای انتخاب سالم، استطاعت هزینه مراقبت‌های پزشکی و مسکن، مدیریت استرس و موارد دیگر تأثیر می‌گذارند. اینها محرک اصلی عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت هستند. برای اهداف این مقاله، اقتصاد اجتماعی برای سادگی در ارجاعات به جمعیت شناسی گنجانده شده است.

مساله اصلی در مورد هدف قرار دادن و درگیر کردن مصرف کنندگان سلامت این است که اعضای یک گروه با ویژگی های فیزیکی یا موقعیتی مشترک، همه یکسان فکر و عمل نمی کنند. در حالی که نسل‌هایی مانند هزاره‌ها تمایل دارند به‌عنوان توده‌ای همگن در حال راهپیمایی در گام‌های قفلی نقاشی شوند، تنوع فکری زیادی در میان این گروه وجود دارد. همین امر در مورد جنسیت، قومیت و حتی افرادی که شرایط بهداشتی مشابهی دارند صادق است. چرا برخی از بیماران برای مقابله با یک بیماری انگیزه دارند در حالی که برخی دیگر در رویکرد خود عادی تر هستند؟ چرا برخی از بیماران به صحبت های پزشکان خود گوش می دهند و به توصیه های آنها عمل می کنند در حالی که سایر بیماران چالش برانگیزتر هستند؟ چرا برخی از مصرف کنندگان سلامت به یک سبک زندگی سالم اختصاص داده شده اند در حالی که برخی دیگر… نه چندان؟

برای این پاسخ‌ها باید فراتر از جمعیت‌شناسی نگاه کرد.

روانشناسی

روان‌شناسی به نگرش‌ها، ارزش‌ها، باورها، سبک زندگی و شخصیت افراد مربوط می‌شود. . آنها هسته اصلی انگیزه ها، اولویت ها و ترجیحات ارتباطی مصرف کنندگان هستند. روانشناسی به پاسخ به این سوال کمک می کند که چرا بیماران و سایر مصرف کنندگان سلامت تصمیم می گیرند و به روش های خاصی رفتار می کنند.

تقسیم بندی روانشناختی به بازاریاب یا متخصص بالینی اجازه می دهد تا انواع مصرف کنندگان بهداشتی را که به احتمال زیاد به یک موضوع معین پاسخ می دهند و به کار می پردازند شناسایی کند. پیام هایی که رفتارهای مورد نظر را فعال می کند. تقسیم بندی روانشناختی از دهه 1970 به طور گسترده در محصولات مصرفی، خرده فروشی، خودروسازی و صنایع مالی مورد استفاده قرار گرفته است، اما در مراقبت های بهداشتی نسبتاً جدید است. این یک لنز برای طرز فکر مصرف کنندگان و نحوه تصمیم گیری آنها فراهم می کند.

تیم من کار تقسیم بندی روانشناختی را برای Procter & Gamble Healthcare به مدت 20 سال رهبری کرد و سه نسل از مدل ها را قبل از پیوستن من به زیست رایان. مدل زیست رایان تکامل یافته آن کار است و پنج بخش روانشناختی متمایز را در میان مصرف کنندگان سلامت شناسایی کرده است (اعداد داخل پرانتز درصد جمعیت بالای 18 سال ایالات متحده است که توسط آن بخش نشان داده شده است:

  • خود دست‌یافته‌ها (19%) – هدف‌گرا و با انگیزه پیشرفت قابل اندازه گیری، خود دست آوران فعال ترین هستند و روی سلامتی خود سرمایه گذاری می کنند.
  • جویندگان تعادل (17%) – گزینه‌های جستجو و انتخاب‌ها و با هدایت دانش و اطلاعات جدید، جویندگان تعادل نیز بر سلامتی متمرکز هستند و راه‌های مختلف زندگی سالم را بررسی می‌کنند.
  • جوگلرهای اولویت دار (18%) – تمرکز بر با مسئولیت ها و مدیریت یک برنامه شلوغ، شعبده بازان اولویت ممکن است روی سلامتی خود سرمایه گذاری نکنند اما مطمئن شوند که عزیزانشان مراقبت های مورد نیاز خود را دریافت می کنند.
  • جهت گیران (15%) – دستور العمل خواستار با راهنمایی یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی خبره، Direction Takes استفاده‌کنندگان بالاتری از سیستم مراقبت‌های بهداشتی هستند، اما عموماً رفتارهای پیشگیرانه از خود نشان نمی‌دهند.
  • استقامت های اراده ای (31%) – زندگی در «اینجا و اکنون» و می‌خواهند رضایت فوری داشته باشند، افراد با اراده در مراقبت‌های بهداشتی خود واکنش نشان می‌دهند – و اغلب درگیر نیستند.
  • هر بخش روانشناختی به استراتژی تعامل متفاوتی نیاز دارد تا فعال سازی رفتار را به حداکثر برساند. این شامل انتخاب کلمه خاص بخش و ترکیب کانال/رسانه است. آنچه برای یک بخش روانشناختی کار می کند لزوماً برای بخش دیگر کار نمی کند

به عنوان مثال، شعبده بازان اولویت برای تعهد، فداکاری، مسئولیت و فداکاری ارزش قائل هستند، اما شما باید فوراً آنها را قلاب کنید زیرا زمان زیادی برای هضم بسیاری از اطلاعات سلامتی ندارند. پیامک/پیام متنی با Priority Jugglers به ​​خوبی کار می کند. افرادی که به خود دست می یابند به اهداف، موفقیت، پیشرفت و دستاوردها به خوبی پاسخ می دهند و مایلند زمان بگذارند

تحقیق اطلاعات سلامت. افرادی که به خود دست می یابند، ایمیل و اسناد چاپی را برای اطلاعات اضافی که می توانند ارائه کنند، ترجیح می دهند.

نکته کلیدی این است که رویکرد “یک اندازه برای همه” در فعال کردن رفتارهای مورد نظر در میان جمعیتی از مصرف کنندگان سلامت موثر نخواهد بود.

روانشناسی در مراقبت های بهداشتی

سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی از همه نوع شروع به دیدن این هستند که چگونه روان‌شناسی می‌تواند به آنها در دستیابی به اهداف تجاری و بالینی خود کمک کند. این امر به صورت افزایش درآمد، سهم بازار و وفاداری بیمار، بهبود نتایج سلامت و افزایش پرداخت‌های مسئولیت مالی بیمار آشکار شده است.

مطالعات موردی زیر قدرت استفاده از روانشناسی و کانال‌های ارتباطی ترجیحی بیمار برای به حداکثر رساندن نتایج را نشان می‌دهد:

دسترسی به بینش های روانشناختی

ایجاد یک مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی قابل اعتماد، سرمایه‌گذاری بزرگی در دلار و ساعت است. این مدل باید در میدان آزمایش و تأیید شود و در طول زمان ثابت و مؤثر باشد، به‌ویژه برای صنایع ریسک‌گریزی مانند مراقبت‌های بهداشتی.

برای سهولت بهره‌مندی سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی از روان‌شناسی، زیست رایان یک بازاریابی روان‌شناختی آنلاین و مبتنی بر داشبورد ایجاد کرده است. بسته. این شامل داده‌های تحقیقات بازار از زیست رایان مطالعه جولای 2020 در مورد نگرش ها و رفتارهای مصرف کننده سلامت در عصر کووید-19. داده‌ها همچنین می‌توانند بر اساس اطلاعات جمعیتی، اجتماعی-اقتصادی و وضعیت سلامت، علاوه بر بخش‌های روانشناختی یا در ارتباط با آن، تجزیه و تحلیل شوند.

این بسته همچنین شامل نقشه‌های حرارتی بخش روانشناختی برای هر جغرافیایی در ایالات متحده و “کتاب کد” برای تعامل موثر بخش است. این واقعاً «دکمه آسان» برای دریافت داده‌ها و بینش‌هایی است که سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی به آن‌ها نیاز دارند تا بازاریابی خود را افزایش دهند و اطمینان لازم را برای برنده شدن فراهم کنند. استراتژی ها.

امروز با زیست رایان تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه تقسیم بندی روانشناختی می تواند به پیشرفت سازمان شما کمک کند، صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید